Miłość z chłopakiem innej wiary

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez eliza » 2007-11-09, 20:42:39

zakochałam sie w chłopaku innej wiary co mam zrobic?? nie jestem mu obojetna...

[ Dodano: 09 Lis 2007 19:44 ]
co uwazacie na temat zwiazkow osob wyznajacych inna wiare??


_regulamin_
Ostatnio edytowano 2007-11-09, 23:36:23 przez eliza, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
elizaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-08-12, 22:25:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez Nieprzenikniona » 2007-11-09, 21:00:33

Sądzę, że wiara nie jest przeszkodą, chyba, że Tobie to przeszkadza.
Dowiedz się o jego wierze, zainteresuj się, pytaj dużo..
Nie okazuj mu niechęci, jeśli Ci na nim zależy.
Ważna jest tolerancja w dzisiejszych czasach- pozdrawiam :)
Mówcie mi po imieniu.
Avatar użytkownika
NieprzeniknionaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2007-08-19, 15:47:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez femme » 2007-11-09, 21:28:19

eliza napisał(a):zakochałam sie w chłopaku innej wiary co mam zrobic?? nie jestem mu obojetna...


A cóż to za wiara?? bo tak to ciężko coś doradzić..
Jak bardzo on jest w swoją wiarę zaangażowany i jak bardzo Ty jesteś??
Czy Tobie albo jemu przeszkadza wiara tego drugiego??

Miłość może przezwyciężyć wszystko, choć może to być bardzo trudne..
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez eliza » 2007-11-09, 21:33:53

on jest swiadkiem jehowym ja chrzeszcijanka. jemu to nie przeszkadza, lecz problem jest z mojej strony poniewaz nie wiem czy powinnam? nie wiem czy to nie bedzie zle w stosunku tego w co wierze? i obawiam sie ze bede czula sie winna ze zle zrobilam wobec mojego Boga...
Avatar użytkownika
elizaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-08-12, 22:25:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez femme » 2007-11-09, 21:39:17

eliza napisał(a):nie wiem czy to nie bedzie zle w stosunku tego w co wierze? i obawiam sie ze bede czula sie winna ze zle zrobilam wobec mojego Boga...


Mam rozumieć, że jesteś aż tak głęboko wierząca ??
Przecież Bóg popiera miłość, chyba ważniejsze dla Boga jest kim jesteś i prędzej to jak kochasz, a nie kogo..
Ja znam jedną parę On - świadek Jehowy, Ona - chrześcijanka, żyją razem wiele lat, a w sprawach wiary starają się wypracować kopromis - jak się chce to wszystko się da ;) I nie czuj się winna serce nie sługa :)
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez essence2712 » 2007-11-09, 21:42:38

eliza, tak sie sklada ze mam na prawde duzo przyjaciol Swiadkow Jehowy .Zapewniam cie ze ci ludzie sa na prawde swietni,zero zlosci,chciwosci... Na prawde super ludzie i BaaaRdzo tolerancyjni.I g*wno prawda ze to sekta i wiara tam jest nienormalna ;)
Trudno powiedziec jakiej ja jestem wiary :luka: ale zostałam ochrzczona w wierze prawoslawnej.Mam swoje zasady i mysli ( np na temat spowiedzi itd ) ale Boga mm tego samego itd... Chetnie chodze na zebrania ze Świadkami Jehowy-jest na prawdo bardzo ciekawe.Czytaja Biblie,odpowiadaja na rozne ciekawe pytania..I wszyscy sa niesamowicie zyczliwi.

Jesli martwisz sie o to,czy on ciebie zaakceptuje to na prawde...Tylko tracisz czas na nerwy.Jak juz wspomnialam-ludzie wspaniali ;)

Nie znam sie az tak bardzo na wierze katolickiej ale moim zdaniem serce nie jest sluga... Kochaj kogo chcesz ale badz uczciwa wobec swojego Boga,przestrzegaj przykazania itd...

No.Takie jest moje zdanie na ten temat :)
Avatar użytkownika
essence2712None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2007-10-17, 21:13:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez eliza » 2007-11-09, 21:44:37

moze az tak gleboko to nie ale obawy mam. w sumie masz racje serce nie sluga i moze warto chociaz sprobowac

[ Dodano: 09 Lis 2007 20:48 ]
on ze tak powiem jest zapoatrzony jak w obrazek i tylko czeka bym powiedziala ze cos mzoe byc miedzy nami. a ze sa to ludzie życzliwi itd to wiem troche pod tym wzgledem wyroznia sie od innych...
Avatar użytkownika
elizaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-08-12, 22:25:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez astarte » 2007-11-09, 21:48:27

Moje zdanie tez jest podobne , jak dla mnie to sie da pogogdzić przecież najważniejsze jest uczucie jakie Was łączy :)Jesli to uczucie jest szczere to przeciez zrobicie wszysko zeby ze soba byc.
A w sprawie wiary i przekonań napewno sie jakos dogadacie :)
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez eliza » 2007-11-09, 21:51:37

oj chcialaby chciala :)
Avatar użytkownika
elizaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-08-12, 22:25:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez BlueMan » 2007-11-09, 23:37:45

Na pewno nie ma co patrzeć na wiarę. Przecież miłość między ludźmi nie można ograniczać wiarą, jaka "dzieli" ludzi.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez Ag » 2007-11-10, 00:46:25

Na pewno nie ma co patrzeć na wiarę.

Dokładnie, wiara nie gra żadnej roli, jeśli kogoś kochamy. Sama nie wierzę w to, co mówię, ale taka jest prawda.
eliza napisał(a):ecz problem jest z mojej strony poniewaz nie wiem czy powinnam? nie wiem czy to nie bedzie zle w stosunku tego w co wierze? i obawiam sie ze bede czula sie winna ze zle zrobilam wobec mojego Boga...

Oj przesadzasz, to żadna zbrodnia kochać kogoś innego wyznania. ;)

Nie chciałabym w tym momencie obrażać ciebie i twojej wiary, ale jeśli ja miałabym do wyboru prawdziwą miłość, albo wiarę w boga.. zdecydowanie wybrałabym to pierwsze. Jednak ode mnie nie ma co czerpać inspiracji. Jestem niewierząca od dobrych 6 lat i tak na prawdę kompletnie nic nie wiem na jej temat.
coś.
Avatar użytkownika
AgNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-18, 22:18:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez cre[a]tive » 2007-11-10, 14:17:51

wszyscy tu piszecie, że wiara jest nie ważna, nie gra żadnej roli w związku i nie ma co na nią patrzeć.
otóż moim zdaniem bardzo się mylicie. różnica wiary podobnie jak różnice kulturowe są dla wielu związków problemem nie do przezwyciężenia.

bardzo prosty przykład, ogólny na temat różnicy wiary nie konkretnie wspomnianych w tym temacie - Święta Bożego Narodzenia, żona chrześcijanka, chce choinkę, wieczerzę Wigilijną, potrawy postne na tę wieczerzę, mąż innej wiary, Wigilia w jego wierze nie istnieje a post, spowiedź, wieczerza wydaje mu się niezrozumiałe, ma przecież swoją wiarę. i co wtedy? jak się razem pogodzą? ona będzie sama jadła wieczerzę wigilijną i podzieli się ze sobą opłatkiem a on w tym czasie sobie pogra w gry na komputerze :]
i wbrew temu co się może wydawać w małżeństwie już na takim tle mogą powstać bardzo poważne kłótnie, a od poważnych i ciągłych kłótni do rozstania niedaleko.

dalej - to małżeństwo ma już dzieci. i co teraz? żona chce ochrzcić go w kościele katolickim, jako osoba wierząca, wie że dziecko nieochrzczone nie jest przyjęte do wspólnoty chrześcijan, ona będzie miała wielki grzech że swojego dziecka nie ochrzciła, itd. mąż się sprzeciwia. w jakiej wierze wychowają dziecko? nie łudźcie się, że któreś dobrowolnie zrezygnuje ze swojej wiary a że dziecka nie da się wychować w dwóch wiarach to chyba nawet nie trzeba wspominać :)

problemów jest naprawdę dużo, podałam tylko dwa przykłady, a zapewniam, że będzie więcej. oczywiście nie twierdzę, że to niemożliwe, ale będzie baaardzo ciężko.

na koniec jeszcze dodam, że znam parę, która rozstała się, bo ona była katoliczką a on ateistą. przecież powinno być o wiele łatwiej, bo on w nic nie wierzy. sęk w tym, że ona chciała ślubu kościelnego, jako wierząca wie, że życie z samym cywilnym to grzech, a wiara jest dla niej ważną rzeczą. on jako ateista stwierdził, że nie będzie przyrzekał przed Bogiem, którego przecież nie ma. były jeszcze nieporozumienia odnośnie chrztu przyszłych dzieci i wychowania - bo on zapowiedział, że będzie swoje dzieci uczył że Boga nie ma. choć bardzo się kochali, życie wspólne okazało się dla nich niemożliwe.
więc proszę nie piszcie, że różnica wiary nie ma znaczenia, bo to brednie :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez femme » 2007-11-10, 14:32:57

kobieta napisał(a):wszyscy tu piszecie, że wiara jest nie ważna, nie gra żadnej roli w związku i nie ma co na nią patrzeć.
otóż moim zdaniem bardzo się mylicie. różnica wiary podobnie jak różnice kulturowe są dla wielu związków problemem nie do przezwyciężenia.


Nie chodzi o to, że nie jest ważna i, że nie ma co na nią patrzeć..
Chodzi o to, że jeśli ludzie się kochają i CHCĄ to znajdą kompromis ..
Mój ojciec też jest ateistą (drażni go już samo słowo "kościół"), a mama katoliczką.. Są małżeństwem od 21 lat i potrafią się dogadać, bo mama go na siłę nie zmusza do niczego (ślubu kościelnego nie mają) a tata szanuje różne tradycje kościelne (np. wigilia) i na ile może się do nich przyłancza.. Jeśli dwojgu ludziom zależy to znajdą wyjście z różnych tego typu sytuacji..
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez cre[a]tive » 2007-11-10, 14:39:39

femme911, widzisz, jeśli dwoje ludzi potrafią iść na kompromis - a to zależy od charakteru nie od tego jak bardzo się kochają - to może się udać. gorzej jeśli żona byłaby bardzo wierząca i nie wyobrażałaby sobie życia bez ślubu kościelnego, a mąż nie wyobrażałby sobie, że mógłby stanąć w kościele i przyrzec miłość do grobu, przed Bogiem, w którego nie wierzy.

podsumowując, nawet jeśli dwoje ludzi będą bardzo się kochać, to mogą tych przeciwności nie przezwyciężyć, dużo zależy od tego, jak bardzo są zaangażowani w to co wierzą, im bardziej tym trudniej ustąpić i tym trudniej się dogadać i żyć razem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez femme » 2007-11-10, 14:46:22

kobieta napisał(a):widzisz, jeśli dwoje ludzi potrafią iść na kompromis - a to zależy od charakteru nie od tego jak bardzo się kochają -


Masz rację, to zależy od ludzi..
Może tak naprawdę nie powinnam się tak "wymądrzać" bo mocno wierząca nie jestem, czasami się nawet głeboko zastanawiam czy w ogóle jestem.. Ale dziwne jest dla mnie to, że ktoś byłby w stanie zrezygnować z "miłości swojego życia" z powodu wiary.. Przecież dla Boga miłość jest najważniejsza.
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez myaku » 2007-11-10, 15:21:25

Moim zdaniem, wiara nie powinna przeszkadzać w miłości. Ja, np. jestem agnostyczką i nie wyobrażam sobie, aby cokolwiek związanego z jakąś wiarą mogłoby zepsuć związek.
Avatar użytkownika
myakuNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2007-11-04, 15:40:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez WiseWoman » 2007-11-10, 15:42:19

To zależy również od waszego wieku. Nie musicie sie od razu żenić i mieć dzieci. Według mnie spróbować zawsze można, jeśli go na prawde kochasz to warto postarać sie o kompromis. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. ;) Porozmawiaj z nim o swoich wątpliwościach, powodzenia.
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez Codino » 2007-11-10, 15:56:01

eliza napisał(a):on jest swiadkiem jehowym ja chrzeszcijanka. jemu to nie przeszkadza, lecz problem jest z mojej strony poniewaz nie wiem czy powinnam? nie wiem czy to nie bedzie zle w stosunku tego w co wierze? i obawiam sie ze bede czula sie winna ze zle zrobilam wobec mojego Boga...

Mogłabyś z nim uzyskać ślub kościelny, jeśliby ten człowiek zadeklarował, że Wasze dzieci będą wychowywane w duchu religii katolickiej. A to, jak będzie wyglądało Wasze życie to powinnaś jego pytać, a nie nas.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez eliza » 2007-11-10, 16:07:14

zapytalam bo chcialam znac zdanie innych...poradzic sie i dziekuje ze wogole ktos chcial podzielic sie swoim zdaniem
Avatar użytkownika
elizaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-08-12, 22:25:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Miłość z chłopakiem innej wiary

Postprzez femme » 2007-11-10, 16:12:26

eliza napisał(a):zapytalam bo chcialam znac zdanie innych...poradzic sie
i dobrze, że zapytałaś, czasem dobrze jest znać zdanie ludzie, których dana sprawa w ogóle nie dotyczy :)
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 273 gości

cron