Czy warto wychodzic za mąż?

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez Madzias » 2007-10-24, 11:37:00

"Mężowie wykonują znacznie mniej prac domowych niż konkubenci – takie są wyniki badań amerykańskich naukowców, którzy przebadali 17 tysięcy osób w 28 krajach na całym świecie."
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez Kropelka » 2007-10-24, 12:20:17

Na pytanie w temacie odpowiedzialabym "Nie", malzenstwo jest bez sensu...
Love Me or Hate Me
Avatar użytkownika
KropelkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2007-05-22, 19:01:38
Lokalizacja: england
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez privace » 2007-10-24, 13:46:42

Nie, nie i jeszcze raz nie !!
Wyszłam za mąż i wróciłam, nie polecam nikomu tej rozrywki. Stwierdzam, że żonka by mi się przydała o wiele bardziej, niż mąż :hyhy:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez Guciu » 2007-10-24, 16:11:50

privace napisał(a):Wyszłam za mąż i wróciłam, nie polecam nikomu tej rozrywki.


Ahh.. no tak. Jesli uważa się małżeństwo za rozrywke to nic dziwnego.
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez privace » 2007-10-24, 16:23:31

Guciu, nie bądź taki dosłowny, jeśli nie wiesz, że może być aż tak źle, iż tylko poczucie humoru może ratować, to lepiej się nie wypowiadaj na ten temat :dobani:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez Guciu » 2007-10-24, 16:31:02

OD tego jest temat, żeby się wypowiadać prawda ?

No to jeśli jest "
privace napisał(a):aż tak źle, iż tylko poczucie humoru może ratować
" to po jakiego grzyba wychodziłaś za mąż? Przecież doskonale wiedziałaś za kogo wychodzisz, a teraz biadolisz, ze było zle/tragicznie/fatalnie/katastrofalnie. Dziwne. Myslałem, że wychodzi się za mąż za osobę, która zna się na wylot i którą sie kocha. Widocznie w Twoim przypadku tak nie było, skoro odradzasz małżeństwo, bo było Ci w nim źle.
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez privace » 2007-10-24, 19:25:54

Guciu, polecam pierwszy post w tym temacie:
Madzias napisał(a):"Mężowie wykonują znacznie mniej prac domowych niż konkubenci – takie są wyniki badań amerykańskich naukowców, którzy przebadali 17 tysięcy osób w 28 krajach na całym świecie."

i wszystko jasne. Facet mający pewność, że ma już tą jedyną na wyłączność po kilku latach tak przywyka do tego, że traktuje żonę jak sprzęt domowy. Do tego często przestaje kobietę, z którą sypia co noc przez 10 lat jak upragnioną "zdobycz seksualną" i szuka czegoś nowego.
Nie mówię, że wszyscy, ale z doświadczeń moich i koleżanek (dużo starszych od ciebie i bardziej doświadczonych) ten wniosek wypływa.
Guciu napisał(a):OD tego jest temat, żeby się wypowiadać prawda ?

A skoro wypowiadasz się na temat, to bądź łaskaw odpowiedzieć na zadane w temacie pytanie, ustosunkować się do podanego cytatu, a nie robić osobiste wycieczki pod moim adresem.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez smoczyca » 2007-10-25, 09:35:56

z przykrością stwierdzam że w moim otoczeniu jest to takze prawda :(

"Mężowie wykonują znacznie mniej prac domowych niż konkubenci – takie są wyniki badań amerykańskich naukowców, którzy przebadali 17 tysięcy osób w 28 krajach na całym świecie."


lecz znajdą sie naszczeście faceci ktorych to nie tyczy choc moge ich policzyc na palcach u jednej reki ale zawsze :) ( w moim otoczeniu dodam )
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez Madzias » 2007-10-25, 10:15:32

Osobiście w moim domku, to niestety się sprawdza. Jak ja nie umuje garów, to będą nie umyte. Jak ja nie wezmę odkurzacza w łapy to bedzie brudno. Jak ja nie ugotuje to bedziemy głodować. A miało byc tak pieknie...

[ Dodano: 25 Paź 2007 10:18 ]
Guciu napisał(a):to po jakiego grzyba wychodziłaś za mąż? Przecież doskonale wiedziałaś za kogo wychodzisz, a teraz biadolisz, ze było zle/tragicznie/fatalnie/katastrofalnie. Dziwne. Myslałem, że wychodzi się za mąż za osobę, która zna się na wylot i którą sie kocha.


Kurcze, nigdy nikogo nie pozna się tak do końca. Nawet samych siebie. "Znamy sie na tyle, na ile nas sprawdzono". Pewnie, że pobierając się, wszyscy sie kochają. Ale zycie, nie jest tak piekne i kolorowe jak w filmach a ludzie się zmieniają.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez kingula » 2007-10-25, 17:18:40

Kropelka napisał(a):Na pytanie w temacie odpowiedzialabym "Nie", malzenstwo jest bez sensu...


No akurat Ty na to masz jeszcze czas...poczekamy jak sie zakochasz i zechcesz załozyc rodzine ;)

Pytanie uwazam za bardzo głupie, bo czy małzenstwo polega tylko na dzieleniu sie pracami domowymi? Kto mysli wychodzac za maz czy bede czesciej myc gary i robic pranie niz przed slubem.
Po wtore...najlepiej przed slubem mieszkac razem...podwoch latach mieszkania pod jednym dachem bedziesz wiedziec na czym stoisz.
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez motyjek » 2007-10-25, 17:29:32

a ja jestem naiwną idealistką i marzycielką, i twierdzę, że warto "wychodzić za mąż", warto być z kimś dłuuuuugo i szczęśliwie xD tylko że nie uważam, aby kościół czy urząd państwowy mi w tym pomógł :P to tak oficjalnie brzmi. a właśnie już mieszkając z kimś można powiedzieć, że jest się razem. i nie potrzeba do tego jakiś tytułów mąż/żona, aby się kochać i być szczęśliwym :D
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez _czarna » 2007-10-25, 18:03:26

Uważam, że wychodzenie za mąż jest jak święto komercyjne typu Walentynki. Oczywiście wolę Walentynki :P Byłam mężątką i raczej nie popełnię tego błędu po raz drugi...aczkolwiek być może same zaręczyny z tym śmiesznym pierścionkiem i strojeniem wystarczy :)

Amen
Nie ma romansów nieskonsumowanych...
Avatar użytkownika
_czarnaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2007-10-25, 17:44:27
Lokalizacja: Czarna
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez kingula » 2007-10-25, 18:08:03

Ja jestem mezatka drugi raz i jestem najszczesliwsza mezatka na swiecie...
Małżenswto to nie jest bład...nie wszystkie musza byc szczesliwe po to saslubyi rozwody
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez _czarna » 2007-10-25, 18:17:50

Są ludzie, którzy potrafią się żenić i rozwodzić kulturalnie, ale umówmy się, że zazwyczaj to wygląda inaczej ... niestety...
I bardzo mnie cieszy to, że ludzie decydują na ten krok, po prostu powiedziałam co wiedziałam z mojej strony ;)

Pozdrawiam Czarna
Nie ma romansów nieskonsumowanych...
Avatar użytkownika
_czarnaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2007-10-25, 17:44:27
Lokalizacja: Czarna
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez martaLena27_up » 2007-10-25, 18:32:18

mysle ze warto wychodzic za maz ale tylko wtedy gdy sie znajdzie odpowiednia ospbe do tego :] a warto szukac przez cale zycie pozdraiwam
Lena:D
Avatar użytkownika
martaLena27_upNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2007-10-25, 18:07:56
Lokalizacja: Świdnik
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez Madzias » 2007-10-25, 21:51:14

kingula napisał(a):Pytanie uwazam za bardzo głupie, bo czy małzenstwo polega tylko na dzieleniu sie pracami domowymi?


Oczywiście, że małżeństwo nie jest tylko związane z "gospodarstwem domowym" ale tutaj poruszamy tą akurat kwestię i są to poprostu wyniki jakiś tam badań. I jestem za tym, że faktycznie faceci korzystając z pozycji "mąż" czuja się mniej odpowiedzialni za kuchnie i porządek. JA mąż przynoszę zwierzynę a Ty zono tez przynoś i jeszcze ją przygotuj i dbaj o ten ogień". Uważam, że małżeństwo ma jakieś niewidzialne kajdany. Dużo prościej jest odejśc niż się rozwieść. Zanim człowiek się rozwiedzie robi różne rzeczy a jak już nie ma wyjscia i nie widzi szans, to dopiero wtedy się rozwodzi.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez Lucynka » 2007-10-26, 14:45:53

a ja tam mam swoje zdanie na ten temat, jestem mloda wiec musze kozystac z zycia puki je mam. moje kolezanki ktore sa starsze odemnie o mniej wiecej 10lat wyszly juz za maz i teraz tego zaluja bo ciagle maja obowiazki na glowie, a to dom praca sprzatanie czasem dziecko :| ja tam wole byc mloda i na imprezke isc, a one juz nie moga. nie ma to jak dobra imprezka hihihihihihihihi
Avatar użytkownika
LucynkaNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 235
Dołączył(a): 2006-11-18, 15:14:57
Lokalizacja: z siudmego nieba
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez cre[a]tive » 2007-10-26, 14:49:21

Madzias napisał(a):"Mężowie wykonują znacznie mniej prac domowych niż konkubenci – takie są wyniki badań amerykańskich naukowców, którzy przebadali 17 tysięcy osób w 28 krajach na całym świecie."


statystyki i jeszcze raz statystyki. trzeba sobie znaleźć męża, który do grupy tępych leni nie potrafiących sobie zrobić kanapki, albo pozmywać nie należy. i kobiety również nie powinny dawać się wykorzystywać, z tego co obserwuję na około, większość jest sama sobie winna.
przyznam, że mój mąż wykonuje większość prac domowych, praca jego jest mniej wymagająca, do tego ja robię kolejne studia - on nie, ma więcej czasu. poza tym jest mężczyzną na tyle inteligentnym, iż wie, że ugotowanie obiadu, pozmywanie, albo włączenie prania męskiej godności nie uwłacza.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez Lucynka » 2007-10-26, 14:53:18

kobieta napisał(a):przyznam, że mój mąż wykonuje większość prac domowych, praca jego jest mniej wymagająca

to jak moja mama powiedziala kiedys tacie,ze ma ugotowac golabki na obiad to o malo co nie oberwala, bo tata byl po kilku piwkach a ona wie ze jak jest nietrzezwy to nie mozna go draznic.a pozatym to moj tata nie umie gotowac i mama dobrze o tym wie.w sumie mi mamy bylo szkoda
Avatar użytkownika
LucynkaNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 235
Dołączył(a): 2006-11-18, 15:14:57
Lokalizacja: z siudmego nieba
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy warto wychodzic za mąż?

Postprzez kingula » 2007-10-26, 18:40:40

Lucynka napisał(a):a ja tam mam swoje zdanie na ten temat, jestem mloda wiec musze kozystac z zycia puki je mam. moje kolezanki ktore sa starsze odemnie o mniej wiecej 10lat wyszly juz za maz i teraz tego zaluja bo ciagle maja obowiazki na glowie, a to dom praca sprzatanie czasem dziecko :| ja tam wole byc mloda i na imprezke isc, a one juz nie moga. nie ma to jak dobra imprezka hihihihihihihihi


Własnie jestes młoooooooooooooooooooda, jak bedziesz przed 30 poczujesz innstynkt macierzynski, imprezki sie znudza i zechcesz wieczorem miec mezczyne u swego boku z ktorym przed telewizorem bedziesz mogła pochłonac pizze, potem wezmiesz z nim prysznic i przytulisz sie w nocy :P
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości

cron