jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez zni » 2007-10-11, 18:13:30

szukam sposobu na szybkie i w miarę bezbolesne...

rozstanie. Jestem już ponad rok po ślubie i nie układa się wogóle. Tak naprawdę ja już przed ślubem czułam, że to nie jest ten jedyny, ale sprawy toczyły się tak szybko... zaręczyny a potem cały świat na głowie i gonitwa... I już byliśmy po ślubie... Nie potrafimy ze sobą rozmawiać a ja mam coraz mniej sił by się z nim kłócić i przeciwstawiać, lękam się tej rozmowy z nim i całego później okresu oczekiwania. Tyle już razy zbierałam siły i myślę że brakuje dosłownie jakiejś iskry bym mu wszystko powiedziała. prosze o poradę!
Avatar użytkownika
zniNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2007-10-10, 21:41:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez Mycha » 2007-10-11, 18:58:45

Powiedz mu co czujesz ..
Nie rozstawaj się z nim tak szybko ..
Poproś o zrozumienie
Może pojmie to wszystko ..
W końcu to facet nie ?
Nie musi wszystkiego wiedzieć
A jeśli to do niego nie dotrze ...
Wyprowadź się od niego na kilka dni ..
Wtedy zobaczy jakie popełnił błędy.

Życzę aby było jak najlepiej ;)
:milosc: Nie Bądz jak inni bądz inny. :milosc:
Avatar użytkownika
MychaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-10-02, 20:09:42
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez angelinaagrafka » 2007-10-11, 19:23:22

Dokładnie powiedz mu ci czujesz będzie co ma być... Bezboleśnie? jeśli cię kocha niestety bezboleśnie tu się nie da niestety po prostu powiedz swoje, dlaczego co i jak i poproś by zaakceptował to co powiedziałaś i uszanował twoja decyzję....
Nie dam się uśpić śmierci słowom, pójdę do piachu z podniesioną głową
Avatar użytkownika
angelinaagrafkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 871
Dołączył(a): 2007-02-05, 20:46:50
Lokalizacja: Druga Strona Lustra
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez thalcave » 2007-10-11, 19:52:58

W sumie szybko o tym pomyślałaś...
Skro tak daleko zabrneliście nie mozesz ot tak zrezygnować. Musisz z nim szczerze porozmawiać i... mimo, że długo nie jest dobrze spróbować naprawić
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez Palla » 2007-10-11, 19:57:38

zni napisał(a):Jestem już ponad rok po ślubie i nie układa się wogóle. Tak naprawdę ja już przed ślubem czułam, że to nie jest ten jedyny, ale sprawy toczyły się tak szybko


Moze i potoczyly sie szybko, ale skoro wiedzialas ze to nie ten jedyny, to po co za niego wychodzilas? Noo...a wracjac do Twojego problemu, to tak moje poprzedniczki, mysle, że lepiej bedzie jak powiesz mu co czujesz i ze dalej to nie ma sensu. Mysle, ze zrozumie to, bo pewnie on czuje to samo.
Avatar użytkownika
PallaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1761
Dołączył(a): 2007-04-05, 12:50:36
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez maks109 » 2007-10-11, 20:01:55

witam:)
no cóż....ciekawi mnie ile byliście razem przed ślubem....
A ze ślubami to właśnie tak jest człowiek tyle ma na głowie ze powoli zatracą się w tym wszystkim ... a przede wszytskim zapomina o tym co jest najważniejsze.
Dobrze ze uswiadomiłaś to sobie teraz a nie za rok, dwa, za kilka lat gdy coraz ciężej będzie ci będzie podjąć decyzje o ...tym co zamierzasz podjąć. Może akurat jeszcze nie wszystko stracone...moze rzeczywiscie jak na spokojnie porozmawiacie to dojdziecie do jakiegoś sensownego rozwiązania...bycia razem lub ewentulanego bycia osobno. Wierze ze rozmowa dużo zdziala...dlatego trzymam mocno kciuki...powodzenia
Avatar użytkownika
maks109None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2007-09-21, 22:08:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez Celestyna » 2007-10-12, 09:09:16

Życie ma się tylko jedno - jeśli to nie ten z którym chcesz spędzić życie - nie czekaj - szkoda czasu i jego i Twojego.. Brakuje Ci iskry zni, żeby mu powiedzieć, że go już nie chcesz? Lękasz się tego?.. Nie masz odwagi wszystkiego mu wyznac?
To spakuj się wyjedź i napisz list - będzie Ci łatwiej - papier wszystko przyjmie - zobaczysz jaka będzie reakcja - jeśli Cię odnajdzie - wtedy będziesz po prostu zmuszona rozmawiać, bo on będzie wiedział o co chodzi.. Szkoda naprawdę męczyć sie dłużej.. :(
Avatar użytkownika
CelestynaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2007-10-12, 07:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez zielonka » 2007-10-17, 09:18:55

zaproś go do teatru a potem na kolacje wiem że takie żeczy to on powinien robić może pokochasz na nowo ?? :inlove:
Kocham Cię złotko,
Czule i słodko,
Bądź moim bączkiem ja twą stokrotką,
Ale pamiętaj mój bączku słodki,
Nigdy nie lataj do innej stokrotki!
Avatar użytkownika
zielonkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2007-10-15, 19:25:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez Palla » 2007-10-17, 10:49:51

Celestyna napisał(a):To spakuj się wyjedź i napisz list - będzie Ci łatwiej - papier wszystko przyjmie


Ale takie rozwiązanie jest trochę nie fer wg.mnie :/ Lepiej od razu pogadac w 4 oczy, wiem nie jest to łatwe, bo mi samej trudno było powiedzieć facetowi o rozstaniu, ale wtedy mi ulżyło, mogłam zachowywać sie naturalnie i wkoncu znajomi zobaczyli, ze odzylam. Tobie radze to samo pogadac szczerze i dojsc do jakiegos porozumienia. Ale z drugiej storny, to moze dajcie sobie troche czasu, moze to tylko chwilowy kryzys. Sama pisalas, ze wszystko odbylo sie tak szybko. Moze wyjedzcie gdzies razem na cos w stylu "miesiaca miodowego", moze akurat wszystko bedzie ok :)
Avatar użytkownika
PallaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1761
Dołączył(a): 2007-04-05, 12:50:36
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez Madzias » 2007-10-17, 11:26:58

Według mnie są rzeczy, które można naprawić a innych już nie. Chyba musisz z nim pogadac. Bo może on czuje to samo, może też uważa, że to pomyłka. A jeśli nie, to daj mu jeszcze szanse, bo może iskra wyskoczy jeszcze z tego waszego wspólnego ogniska domowego. A jesli nie, to nie będziesz chyba meczyc sie z nim do konca życia. I trzeba odejsc.

Celestyna napisał(a):To spakuj się wyjedź i napisz list - będzie Ci łatwiej


Abslotunie nie przez list. poprostu trzeba mu to powiedzieć. List byłby dobry dla Ciebie ale nie dla niego. Nie mozna tak lekceważyć człowieka, odejsc i napisać list. Musisz miec w sobie odwagę i byc szerą. Nie będzie to łatwe. Ale list byłby najbolesniejszy według mnie. A miałobyć "bezboleśnie" Lepiej niech boli go mniej niz bardziej.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez Kropelka » 2007-10-17, 12:11:18

mozesie postarajcie o dziecko, i wiele sie moze odmienic na dobre :D
Love Me or Hate Me
Avatar użytkownika
KropelkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2007-05-22, 19:01:38
Lokalizacja: england
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez Madzias » 2007-10-17, 16:49:40

Kropelka napisał(a):mozesie postarajcie o dziecko, i wiele sie moze odmienic na dobre


Broń Panie Boże!
Dziecko...? Po co ono ma cierpieć. Dziecko nie jest narzędziem naprawczym. Jeśli podejmie decyzje, że zostaje, to wtedy tak. Ale nie dlatego, że dziecko coś zmieni. Dziecko się chce z potrzeby macierzyństwa i ojcostwa, z MIŁOŚCI.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez cre[a]tive » 2007-10-17, 18:50:51

zni, a nie przyszło Ci do głowy, by powalczyć o te małżeństwo?
ile Wy macie lat? ślub, rok małżeństwa, a teraz pierwsze trudności, pewnie to nawet jeszcze nie pierwszy kryzys i do widzenia? rozwód, od tak hop siup?
po co sobie przyrzekać miłość na wieki itp, by przy pierwszych trudnościach spakować walizki i się wynieść. ja rozumiem, że czasem rozwód jest konieczny, ale w Twoim przypadku, po tym co napisałaś, to mam wrażenie, że Wy nawet się nie dotarliście jeszcze jako małżeństwo a już chcecie rozwodu.

poza tym, jeśli już przed ślubem czułaś, że "to nie TEN" to po jakiego czorta za niego wychodziłaś, tłumaczenie, że wszystko szybko się potoczyło, to żaden argument. wyjście z mąż, powinno być decyzją bardzo przemyślaną, to nie kupno butów -wszystko potoczyło się szybko i kupiłam nie te co mi się podobały :pudlo:
radzę ochłonąć, przemyśleć pewne sprawy i starać się przeczekać zły okres, takich okresów złych w każdym Twoim związku (wieloletnim mam na myśli) obojętnie z kim się zwiążesz, będzie dużo, jeśli zawsze przy pierwszym lub drugim kryzysie będziesz uciekać, to może od razu daruj sobie wiązanie się z kimkolwiek, oszczędzisz sobie cierpień.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez shirley » 2007-10-20, 16:18:21

Hmm,właściwie po co dalej ciągnąć ten związek?zmuszać się i pozbawiać się możliwości znalezienia prawdziwego szczęścia? Nie można nikogo winić zato,że nie czuje tego co akurat powinien.Czy dobrze jest pozostawać w małżeństwie tylko po to aby sie poświęcać? Jesteście młodzi,dopiero rok po ślubie.Zdążycie jeszcze ułożyć sobie życie i znaleźć odpowiednich partnerów.

To chyba nie jest chwilowy kryzys,skoro od dawna wiedziałas ,że 'to nie to'...Nie można ciągle rozpamiętywać tego co sie stało,co można było zrobić.Trzeba myśleć,co dalej...

Możesz mu powiedzieć,ze powinien znależć sobie kogoś z kim będzie bardziej szczęśliwy,bo ty nie potrafisz juz dać z siebie tyle co kiedyś...
Jak mówi moja młodsza koleżanka: "są ludzie i parapety".
Avatar użytkownika
shirleyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2007-09-30, 22:38:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez evil » 2007-10-20, 16:37:39

słyszałam, że ostatnio modne są rozstania przez sms :P polecam bo skoro o takie rzeczy pytasz na forum będzie odpowiednia opcja na Twoim poziomie. :boss:
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez Nieprzenikniona » 2007-10-31, 20:44:01

Jeśli nic do niego nie czujesz, to mu to powiedz.
Związek nie ma sensu, gdy nie ma w nim miłości.
Ale przemyśl dobrze to wszystko.
Nie rób niczego pod wpływem chwili.
Mówcie mi po imieniu.
Avatar użytkownika
NieprzeniknionaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2007-08-19, 15:47:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez LiNKA » 2007-11-02, 12:17:32

Moi drodzy...nic na siłe.. :kwasny: nie ma czegoś takiego jak "samo przyjdzie" miłość i uczucie jest albo go nie ma... jeśli TY Go nie kochasz i aby cierpisz i się z tym meczysz musisz podjąć kroki.. Pewne jest ze decycje o rozstaniu musicie podjac wspolnie wiec rozmowa z Nim na ten temat jest nie unikniona.. ale napewno pomoze Wam w podjeciu jakis dzialan..moze i On chce CI coś powiedzieć, tylko sie boi i nie wie jak to zrobić ?? Jesli Ty masz obawy przed rozmową..mozesz to zoorganizowac tak zeby był ktoś bliski z Tobą wtedy..niekonicznie przy samej rozmowie (bo to moze GO krepowac) ale np. w drugim pokoju...zebys czula sie bezpieczna.. To tylko rada..moja rada, a to co Ty zrobisz..pamietaj nalezy do Ciebie..

Trzymam kciuki i mam nadzieje ze bedzie dobrze .. :ok:
Pozdawiam.. :)
*Kochaj i rób co chcesz...
**kochać*kogoś to znaczy widzieć *cud* niewidoczny dla innych....
**kochać*kogoś to znaczy widzieć *cud* niewidoczny dla innych.....
*SERCE* to cząskta człowieka, która kocha, cierpi i czeka..
Avatar użytkownika
LiNKANone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2007-11-01, 20:57:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez akziizka » 2007-11-02, 13:50:22

Kochana niezle sie wpierd... za przeproszeniem...

niewiem co ci poradzic,.. sory ze cie teraz obraze, ale glupia bylas , czujac przed slubem ze jest cos nie tak... moglas wtedy to zakonczyc, lub nawet odwolac slub i zobaczyc jak sprawy sie potocza dalej, teraz to juz tylko......

rozstanie na amen uratuje chodźby wasza przyjazn, bo o milosc juz tu napewno nie chodz..

nie zapetlaj sie w to glebiej...
najwiecej mnie naucza tylko moje wlasne jazdy!!
Avatar użytkownika
akziizkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-10-31, 14:05:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez puszka » 2007-11-02, 15:06:48

Celestyna napisał(a):Życie ma się tylko jedno - jeśli to nie ten z którym chcesz spędzić życie - nie czekaj - szkoda czasu i jego i Twojego.. Brakuje Ci iskry zni, żeby mu powiedzieć, że go już nie chcesz? Lękasz się tego?.. Nie masz odwagi wszystkiego mu wyznac?
To spakuj się wyjedź i napisz list - będzie Ci łatwiej - papier wszystko przyjmie - zobaczysz jaka będzie reakcja - jeśli Cię odnajdzie - wtedy będziesz po prostu zmuszona rozmawiać, bo on będzie wiedział o co chodzi.. Szkoda naprawdę męczyć sie dłużej.. :(


List raczej nie jest rozwiązaniem... Nawet, jeżeli najpierw złożyłaby pozew o rozwód, to chyba mąż zasługuje chociaż na tyle, by powiedziała mu to prosto w oczy - co czuje, dlaczego to koniec itd.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak mu powiedzieć o rozstaniu?!

Postprzez akziizka » 2007-11-02, 17:44:21

no dokladnie, juz nie traktujmy go jak nic...
to tez czlowiek (choc czasem sie zastanawiam czy mezczyzni to aby napewno ;) )

szczera rozmowa w cztery oczy... anoz widelec... moze zlapie ci znow za serce jak bylo kiedys ....
najwiecej mnie naucza tylko moje wlasne jazdy!!
Avatar użytkownika
akziizkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-10-31, 14:05:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 335 gości

cron