Upór

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Upór

Postprzez Ana4 » 2007-08-24, 11:04:42

Czasami się zdarza że w związku kobieta i mężczyzna mają podobne charaktery czy usposobienie.Kiedy 2 osoby są spokojne opanowane wtedy jest łatwiej dojść do porozumienia, ale gdy zdarza się że wiążą się ludzie tak samo uparci,którzy rzadko idą na kompromis i chcą postawić na swoim zaczyna być pod górkę.Czy sądzicie że da się wypracować w takim związku taką metodę by on przetrwał,by dwoje osbób doszło do porozumienia?
Ostatnio edytowano 2007-08-25, 03:06:19 przez Ana4, łącznie edytowano 1 raz
Najpiękniejsza przyjaźń istnieje między ludźmi, którzy wiele od drugich oczekują, ale nigdy nie żądają.

Dom jest tam, gdzie jest Nasze serce...i gdzie kogos Kochamy
Avatar użytkownika
Ana4None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2007-08-16, 21:10:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Upór

Postprzez Maracana » 2007-08-24, 11:28:11

Jest trudno ale da sie rade. Jednak to wymaga cierpliwosci i umiejętnosci wybaczania sobie nawzajem. W zwiazku gdzie obydwie strony sa uparte nieraz będą lataly talerze.
:mrgreen:
Czasem koniec oznacz początek
Avatar użytkownika
MaracanaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-08-06, 19:11:52
Lokalizacja: z rz. Narew
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Upór

Postprzez mampytanie » 2007-08-24, 12:00:21

Najlepiej jak się ludzie uzupełniają, co do upartości, jak jedno nie pójdzie na ustępstwa, potem może być nie za dobrze, IMHO stan taki nie może mieć racji bytu przez całe życie, niestety, ale może się mylę, podobno człowiek się zmienia dco 7 lat ;)
Chcesz kupić artykuły fryzjerskie, takie jak Matrix i Biolage ? Odwiedź sklep fryzjerski.
Avatar użytkownika
mampytanieNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2007-05-27, 21:27:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Upór

Postprzez Łaskocia » 2007-08-24, 12:32:59

.Czy sądzicie że da się wypracować w takim związku taką metodę by on przetrwał,by dwoje osbób doszło do porozumienia?

Jestem zodiakalnym Baranem, mój chłopak jest zodiakalnym Koziorożcem z czego wynika że obydwoje jestesmy tak samo uparci i trzymamy swoich racji jak nikt inny. To też ciężko nam dojść do porozumienia... :zly: Nie wiem czy są jakiekolwiek metody na to by to po prostu zaniechać. Wiem jednak, że jeżeli jedna osoba nie odpuści to to nie ma szans.... Jak w kazdym innym związku :)
Dajcie wreszcie spokój, dajcie spokój dzieciom Jah
Rap daje mi siłę!
Avatar użytkownika
ŁaskociaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-08-23, 14:42:44
Lokalizacja: OSTR
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Upartość

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-24, 14:07:29

Ana4 napisał(a):Czy sądzicie że da się wypracować w takim związku taką metodę by on przetrwał,by dwoje osbób doszło do porozumienia?


powiem tak. jestem osobą strasznie upartą, (niektórzy twierdzą, że wszystkie Marty są uparte ;) ) mam to od dziecka i chyba nigdy się nie zmienię. Ciężko jest mi pójść na kompromis a w kłótni nawet błahej rzadko ustępuję lub odpuszczam. I tu jest problem, bo mój mąż jest dokładnie taki sam. Pamiętam, że kiedyś mi mówił, jak jeszcze ze sobą chodziliśmy, że jest strasznie uparty, nie wierzyłam, ale gdy zamieszkaliśmy razem to uwierzyłam :D

jesteśmy ze sobą już parę lat, parę lat małżeństwa, ja nie dość że uparta to jeszcze impulsywna, ale jakoś żyjemy razem i na pewno nie jest nam ze sobą źle, wręcz przeciwnie :) z pewnością nasze życie jest burzliwsze niż ludzi opanowanych, albo gdy choć jedna jest opanowana w związku, ale czy to aż taka wada? przynajmniej jest ciekawie ;)

co do metody to nie wiem, tak się zastanawiam pisząc tego posta i nie przychodzi mi nic do głowy. czasem trzeba próbować się przemóc i ustąpić, czasem odpuścić, ale nie licz na to, że będziecie żyć bez kłótni w idealnej harmonii. uparte osoby tak żyć nigdy nie będą co nie znaczy, że nie będziecie szczęśliwi razem, po prostu częściej będą trzaskać drzwi ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Upór

Postprzez Ana4 » 2007-08-24, 17:53:41

kobieta napisał(a):Ciężko jest mi pójść na kompromis a w kłótni nawet błahej rzadko ustępuję lub odpuszczam.

kobieta napisał(a):ja nie dość że uparta to jeszcze impulsywna

Oj ja mam tak samo :P
Mój chłopak to też uparte stworzenie zresztą sam mi to ciągle powtarza i udowadnia ;)
Ale nie jest źle choć czasem bywa "ciekawie" gdy ani jedno ani drugie nie chce ustąpić :D
Najpiękniejsza przyjaźń istnieje między ludźmi, którzy wiele od drugich oczekują, ale nigdy nie żądają.

Dom jest tam, gdzie jest Nasze serce...i gdzie kogos Kochamy
Avatar użytkownika
Ana4None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2007-08-16, 21:10:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Upór

Postprzez camel » 2007-08-24, 17:59:23

temat jakby idealnie pasuje do mnie i amanity :D zarówno ja, jak i ona jesteśmy nerwowi strasznie i uparci. jak to będzie wyglądało 'w realu' ?? zobaczymy już niedługo ;)
co do tematu, to jestem zdania, że oczywiście może być trudno, ale to nie znaczy, że nie można być razem. jeżeli chociaż jedna osoba potrafiłaby w pewnym momencie odpuścić i przystopować, to już by było ok ;)
'W dziedzinie muzycznej muszę wiedzieć wszystko. Jeżeli ktoś zagra melodię, pierdząc, ja muszę ją usłyszeć' - A.Ostrowski
amanita_citrina - mój muchomorek
:oczami:
Mój FotoBlog - Zapraszam
Avatar użytkownika
camelNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 2373
Dołączył(a): 2007-04-14, 14:19:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Upór

Postprzez Codino » 2007-08-24, 21:55:21

kobieta napisał(a):jesteśmy ze sobą już parę lat, parę lat małżeństwa, ja nie dość że uparta to jeszcze impulsywna, ale jakoś żyjemy razem i na pewno nie jest nam ze sobą źle, wręcz przeciwnie z pewnością nasze życie jest burzliwsze niż ludzi opanowanych, albo gdy choć jedna jest opanowana w związku, ale czy to aż taka wada? przynajmniej jest ciekawie

"Ciekawie" będą miały Wasze dzieci.

Poza tym wypowiadający się w tym temacie ustosunkowali się do sprzecznej tezy postawionej w pierwszym poście. Nie można postawić znaku "=" pomiędzy człowiekiem upartym i nerwowym.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Upór

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-24, 21:58:10

Codino napisał(a):"Ciekawie" będą miały Wasze dzieci.

no z pewnością, zamierzamy być patologiczną rodziną. :pudlo:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Upór

Postprzez Codino » 2007-08-24, 22:18:11

Ja tam nie wiem, ale może jednak czasami warto się postarać o umiejętność panowania nad emocjami.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Upór

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-24, 22:27:18

każdy choć trochę odpowiedzialny człowiek nie kłóci się przy dziecku / dzieciach. poza tym
nie widziałam jeszcze małżeństwa, które nigdy się nie kłóci. o ile robią to tak, by dzieci nie słyszały i nie widziały, to jest to tylko i wyłącznie ich sprawa, czy sprzeczają się raz na tydzień czy raz na dzień.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Upór

Postprzez privace » 2007-08-25, 03:04:08

Po pierwsze nie "Upartość", a upór, no nie róbcie tu brokacika :D
Po drugie- dwoje inteligentnych ludzi jest w stanie wypracować jakiś kompromis, jeśli zależy im na sobie bardziej, niż na postawieniu kropki po ostatnim zdaniu.
Z reguły (uogólniam pewnie) tą ustępującą stroną jest kobieta. Ale my i tak stawiamy na swoim, tylko mężczyźni tego nie zauważają ;)
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości

cron