Wojna z chrapaniem

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Wojna z chrapaniem

Postprzez camel » 2007-08-21, 14:51:18

Obrazek
Jeśli dzielisz łoże z kimś, kto chrapie, ten artykuł może zmienić Twoje życie

Jeśli doszło do tego, że za nic nie jesteś w stanie się skoncentrować, masz czerwone obwódki wokół oczu, a Twoja cierpliwość wyczerpuje się, przeczytaj ten tekst i przygotuj kartę kredytową. Kto by dbał o koszta? Ty nie, bo jesteś w desperacji. A ja rozumiem Twój ból.


Cudzołóstwo to poważna sprawa, ale chrapanie jest z pewnością najcięższą próbą dla każdego małżeństwa. Znam wiele żon, które przymknęłyby oko na okazjonalną niewierność, o ile ich mężowie zachowywaliby się poza tym przyzwoicie i spali spokojnie.


onet.pl

całość : http://wiadomosci.onet.pl/1431882,242,kioskart.html

czy chrapanie jest aż taką udręką, żeby płacić za leczenie tego ? trochę przesada jak dla mnie :zdziwko:
'W dziedzinie muzycznej muszę wiedzieć wszystko. Jeżeli ktoś zagra melodię, pierdząc, ja muszę ją usłyszeć' - A.Ostrowski
amanita_citrina - mój muchomorek
:oczami:
Mój FotoBlog - Zapraszam
Avatar użytkownika
camelNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 2373
Dołączył(a): 2007-04-14, 14:19:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez winet » 2007-08-21, 14:54:43

camel napisał(a):czy chrapanie jest aż taką udręką, żeby płacić za leczenie tego ? trochę przesada jak dla mnie :zdziwko:


Czytałem ten artykuł już prędzej i co prawda sam nie ciepie przez czyjeś chrapanie, ale z tego co wyczytałem, takie chrapanie naprawdę może kobietom noc zrujnować, wiec chyba warto to leczyć :)
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez evil » 2007-08-21, 14:56:08

E tam ;] znam dużo osób, które chrapią i jakoś mi to nie przeszkadza. Nie byłabym skłonna zapłacić za leczenie tego...na pewno nie. Kolejny sposób na zarobienie kasy.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez camel » 2007-08-21, 14:58:50

w sumie, to z doświadczenia raczej nic nie mogę napisać, bo go nie mam jeszcze xD ale jest na forum parę żon i mężów, więc czekamy na ich zdanie :D
'W dziedzinie muzycznej muszę wiedzieć wszystko. Jeżeli ktoś zagra melodię, pierdząc, ja muszę ją usłyszeć' - A.Ostrowski
amanita_citrina - mój muchomorek
:oczami:
Mój FotoBlog - Zapraszam
Avatar użytkownika
camelNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 2373
Dołączył(a): 2007-04-14, 14:19:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez nika110 » 2007-08-21, 15:57:41

Jak śpię u siebie w domu rodzinnym to budzi mnie w nocy chrapanie ale zasypiam zaraz potem. Jak komuś to rujnuje życie to niech się zgłosi do specjalisty i będzie może z głowy :P
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez amanita_citrina » 2007-08-21, 16:02:24

Ja mam problemy z zaśnięciem w nocy i jeżeli spałby obok mnie facet, który zasypia szybciej ode mnie i w dodatku chrapie, to koniec... nieprzespana noc... Dlatego nie wiem, czy nie wysłałabym na leczenie mojego kochasia :P
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-21, 16:55:19

evil84 napisał(a):E tam ;] znam dużo osób, które chrapią i jakoś mi to nie przeszkadza.


a śpisz z nimi w jednym łóżku? :hyhy:
wówczas to przeszkadza, uwierz mi.

mój mąż czasem chrapie, ale tylko gdy leży na plecach. on zawsze zasypia pierwszy, gdy zaczyna chrapać walę go z łokcia w bok i mówię, że chrapie :D zawsze pomaga. czasem tylko muszę to zrobić podczas jednej nocy dwa razy :D
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez privace » 2007-08-21, 18:05:00

Leczyć! Uwierzcie, że po kilku nieprzespanych nocach ma się ochotę chrapacza udusić poduszką :mad:
A powody dla których należy to leczyć:
1. z tego artykułu
Osoby chrapiące uprawiają seks rzadziej niż pozostałe, a 55 procent przyznaje, że chrapanie ma wpływ na ich życie seksualne, przypuszczalnie dlatego, że ich partnerzy są na ogół wściekli i wyczerpani.
TRUE
i pozbierane na szybko inne źródła
2. Chrapanie może być objawem choroby
# Infekcji (np. przeziębienie, katar alergiczny, powiększenie migdałków).
# Wad wrodzonych (np. duży język, wąskie drogi oddechowe).
# Obniżenie napięcia mięśni, utrzymujących drożność dróg oddechowych.
# Otyłości.
# Picia alkoholu, przyjmowania niektórych leków, palenia papierosów.
# Obecności narośli (np. polipów w nosie lub guza na języku).
# U dzieci przyczyną chrapania może być powiększenie trzeciego migdałk
TRUE
3. Chrapanie poważnie może szkodzić zdrowiu:
Chrapanie odbywa się w górnej i dolnej części gardła. Podczas oddychania powietrze nie może się swobodnie przedostać do górnych dróg oddechowych. napotyka na zwężenia, Zwężenia te mogą powstawać wskutek zmian anatomicznych w nosie, w części ustnej gardła lub w krtani. Również zmieniające się napięcie mięśni podczas snu może być przyczyną zaburzeń pracy mózgu, narządów oddechowych i układu krążenia. Przyczyny chrapania mogą przybrać tak znaczne rozmiary, że dochodzi do przejściowego zablokowania dróg oddechowych i w ten sposób oddech zanika. Taki bezdech senny może trwać nawet do 2 minut i mieć charakter cykliczny a chrapiący tego nie zauważa. Tylko mechanizm obronny w mózgu nie dopuszcza do tego, aby zanik oddechu doprowadził do smierci przez uduszenie.

Badacze dokonali analizy aktywności układu autonomicznego, czyli części układu nerwowego odpowiedzialnego za kontrolę wewnętrznych procesów, takich jak częstość pracy serca czy napięcie naczyń. Wykazano, że w grupie chorych z zespołem bezdechu sennego dochodzi do aktywacji układu współczulnego, jednej z dwóch części układu autonomicznego mającej pobudzający wpływ na procesy występujące w organizmie. Skutkiem tego jest wzrost ciśnienia tętniczego i przyspieszenie częstości serca.

Chorzy cierpiący na zespół bezdechu sennego skarżą się na przewlekłe zmęczenie. Ich sen jest nieefektywny i często zasypiają w ciągu dnia w najbardziej dla siebie zaskakujących sytuacjach. Dlatego dość często są postrzegani przez środowisko jako osoby leniwe. Choroba powoduje wystąpienie powikłań w postaci zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia tętniczego, zmian wynikających z okresowego niedokrwienia mózgu.
TRUE
4.
Ogromna większość chrapiących, to ludzie zdrowi, którzy swoim chrapaniem skracają sen partnerom (głównie kobietom) średnio o 1,5 godziny w ciągu nocy. Jest to więc przede wszystkim poważny problem socjalny, rodzący szereg, niekiedy poważnych napięć.
TRUE

Jeśli więc zależy wam na kimś, leczcie się z tego dla dobra własnego i partnerki/partnera!
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez Metaliczna ^^ » 2007-08-21, 20:16:15

eee nie uwazam zeby to bylo takie istotne, nie znam ludzi, ktorzy chrapia taaaak glosno ze mogli by kogos wybudzic ze snu...lepiej zajac sie omowieniem istotnych problemow np
zdrady....niedopowiedzenia...em albo zastanowmy sie wspolnie, dlaczego faceci nigdy nie dzwonia !! :luka:
Avatar użytkownika
Metaliczna ^^None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2007-08-15, 16:45:44
Lokalizacja: świętokrzyskie :)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-21, 20:21:21

Metaliczna ^^ napisał(a): nie znam ludzi, ktorzy chrapia taaaak glosno ze mogli by kogos wybudzic ze snu...

nawet jeśli nie wybudzić to mogą Ci uniemożliwić zaśnięcie. nie pomyślałaś o tym?



Metaliczna ^^ napisał(a): lepiej zajac sie omowieniem istotnych problemow np zdrady....niedopowiedzenia...em albo zastanowmy sie wspolnie, dlaczego faceci nigdy nie dzwonia !! :luka:


co ma zdrada do tematu? :]
faceci nie dzwonią? :zdziwko: do mnie zawsze dzwonią :]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez Metaliczna ^^ » 2007-08-21, 22:40:47

haha no oczywiscie, ich chrapanie moze utrudnic zasniecie, ale to pominelam ze wzgledu na to , ze przewaznie kobieta wczesniej zasypia.. nie pomyslalas o tym? :luka:
Co to za jakies naskakiwanie :) skoro cos pomijam to nie bez powodu. >Generalizuje<

A ze do Ciebie dzwoni facet, czy ktos tam nie oznacza , ze juz nie ma problemu. Wiem z autopsji, ze faceci nie przepadaja za telefonowaniem do kobiet...niestety, Nie pomyslalas o tym :)))

hahahahaha!
Avatar użytkownika
Metaliczna ^^None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2007-08-15, 16:45:44
Lokalizacja: świętokrzyskie :)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez privace » 2007-08-22, 02:53:05

Tematem jest CHRAPANIE !!
_tnij_
Reszta powędrowała na http://www.blueforum.pl/topics52/kto-za ... htm#133671
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez Łaskocia » 2007-08-23, 15:40:25

Jeśli dzielisz łoże z kimś, kto chrapie, ten artykuł może zmienić Twoje życie


Mam nadzieje, bo mój facet chrapieeee łoj... :dobani:

czy chrapanie jest aż taką udręką, żeby płacić za leczenie tego ? trochę przesada jak dla mnie


Chrapanie jest udręką, ja czasem już nie wiem co robić... ale na allegro znalazłam jakiś zegarek anty chrapaniowy czy coś takiego nie wiem może kicz ale może i dla własnego spokoju i przespanej nocy warto wypróbowac?
Dajcie wreszcie spokój, dajcie spokój dzieciom Jah
Rap daje mi siłę!
Avatar użytkownika
ŁaskociaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-08-23, 14:42:44
Lokalizacja: OSTR
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wojna z chrapaniem

Postprzez Liberty » 2007-08-23, 19:39:53

camel napisał(a):czy chrapanie jest aż taką udręką, żeby płacić za leczenie tego ? trochę przesada jak dla mnie

jesli jedna osoba chrapie, a druga ma bardzo lekki sen to uwierz mi - moze byc to udreka
chyba lepiej takie cos wyleczyc niz sypiac osobno, prawda? ;)
Avatar użytkownika
LibertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2007-08-10, 18:01:58
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 45 gości

cron