Inna ?

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Inna ?

Postprzez Lawenda » 2007-08-13, 21:53:46

Wyobraźcie sobie taką sytuację , dziewczyna : bardzo towarzyska, wesoła , ma często swoje zdanie odmienne od ogółu - towarzystwo naokoło : lubią sobie wypić , czepiają się jej o to że poprawia ich kiedy używają różnych dziwnych zwrotów po polskawmu a nie polsku , uważają że jest dumna i wyniosła bo nie chodzi z nimi na dyskoteki , nie pali , nie pije nie ćpa ale ciągle jej potrzebują : a to coś załatwić a to coś wytłumaczyć.A natychmiast tylko jak przestaje być potrzebna to przechodzą do robienia z niej popychadła - i ciągle jej zarzucają że się obraża - no ale jak tu się nie obrażać jak ciągle słyszy się śmiechy pod swoim adresem.Warto próbować waszym zdaniem zmienić się dla towarzystwa , czy lepiej jakiś czas pożyć w samotności i poczekać na innych znajomych ?
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Gośka » 2007-08-13, 22:00:17

ja będąc w takiej sytuacji wolałabym zerwać z takim towarzystwem , posamotnic trochę i rozejrzeć się za takimi znajomymi co wartość moją by dostrzegli i nie wykorzystywali tylko traktowali zawsze na równi z wszystkimi ... :zdegustowany:
Avatar użytkownika
GośkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1520
Dołączył(a): 2006-09-04, 17:47:11
Lokalizacja: śląskiego blokowiska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez motyjek » 2007-08-13, 22:01:06

Lawenda, ja bym wybrała to drugie wyjście. Często czuję sie podobnie w swojej szkole :mur: Ale nie mam zamiaru się do nich dostosowywać. Bo skoro ogólnie mnie nie doceniają, a lubią tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebują, to, moim zdaniem, nie zasługują na to, aby dla nich sie zmieniać. I nie chciałabym takich "przyjaciół".
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Guciu » 2007-08-13, 22:09:29

Druga opcja jest najlepsza. Walic słodko takich pseudo przyjaciół...
motyjek napisał(a):Bo skoro ogólnie mnie nie doceniają, a lubią tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebują, to, moim zdaniem, nie zasługują na to, aby dla nich sie zmieniać.


Zmienić mozna się dla kogoś kto jest prawdziwym przyjacielem, dla takich szkoda życia.
Ostatnio edytowano 2007-08-13, 22:11:49 przez Guciu, łącznie edytowano 1 raz
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-13, 22:21:04

Lawenda, lepiej odciąć się od takiego towarzystwa, bo można, nie daj Boże, się zarazić głupotą. serio. poczekać na ludzi na swoim poziomie. szczera rada :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Inna ?

Postprzez spider911 » 2007-08-13, 23:04:21

Lawenda, najgorszym błędem jest dopasowywanie się do innych i uleganie ich wpływom... pozostań sobą. jeżeli Cię akceptują tylko wtedy gdy czegoś potrzebują to nie są nawet znajomymi, zwykłe pijawy....
"Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat" - Woody Allen

spider911None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 858
Dołączył(a): 2007-07-13, 21:47:18
Lokalizacja: KoszaOlin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Blueuser » 2007-08-13, 23:35:00

Mi nie odpowiadało towarzystwo z jakim się spotykałem w szkole (najgorzej że musiałem się z nimi siłą rzeczy widzieć), postanowiłem je zmienić wraz z odejściem z gim. i nie żałuję... Wolę być chwilowo sam, niż z takimi debilami i półgłówkami. Z gimnazjum utrzymuję kontakt tylko z kilkoma znajomymi, po prostu normalni ludzie. Mam nadzieję że w LO poznam o wiele ciekawszych ludzi z którymi będzie można pójść na piwo, do kina, czy kręgle i się nie wstydzić ich ani nie czuć się kimś 'innym' niż reszta. W gim. różnie bywa każdy szydzi i wytyka (0 tolerancji). No cóż taki jest świat i go nie zmienimy, ale możemy zmienić otoczenie z jakim się chcemy zadawać... to zależy od nas. ...Szkoda czasu na zwierzęta...

PS. W LO będę miał w klasie 28 osobowej: 7 chłopaków i 21 dziewczyn... :hyhy: to jazda :]
(klasa humanistyczna)

Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
BlueuserNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 623
Dołączył(a): 2007-07-23, 14:18:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Sokół » 2007-08-14, 00:26:14

Napisz trochę inaczej niż wszyscy. W niektórych środowiskach jak nie w większości żeby nie robić za popychadło trzeba umieć się odgryźć chamstwem za chamstwo. Oczywiście nie namawiam do żadnych zmian bo każdy powinien żyć tak jak mu się podoba. Mieć własne zdanie na każdy temat (niezależnie od tego co inni myślą). Jeśli nie chcesz zrywać z tymi ludźmi kontaktów to uważam, że powinnaś zacząć od nich wymagać tyle ile oni od ciebie. Lepiej próbuj ich zmieniać a nie samą siebie.
Avatar użytkownika
SokółNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2006-06-13, 21:35:12
Lokalizacja: LBN (Czechow City)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Lawenda » 2007-08-14, 00:29:41

Sokół napisał(a):odgryźć chamstwem za chamstwo



w tym problem , że ja myśle na zasadzie daruje sobie chamstwo żeby nie zniżać siedo ich poziomu
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Sokół » 2007-08-14, 00:40:32

A oni to widzą i w tym momencie myślą, że jesteś bezsilna i nie będziesz chciała zmieniać ich stosunku do ciebie... Taka obojętność jest najgorsza. Jeżeli ci się nie chce nad nimi pracować olej ich znajdź sobie lepszych znajomych. Na pewno wyjdziesz na tym lepiej niż na tym co teraz jest.
Avatar użytkownika
SokółNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2006-06-13, 21:35:12
Lokalizacja: LBN (Czechow City)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-14, 00:44:13

miałam szczęście, że nie trafiłam w liceum na takich ludzi. studia to już zupełnie inna bajka, choć miałam konflikt z pewną różową lalunią. pewnie dlatego, że w przeciwieństwie do wielu ludzi, nie boję się wyrażać swojego zdania.

różowa lalunia była z tego miasta, gdzie mieściła się uczelnia. była bogata i wpływowa. a zarazem tępa i żałosna. cały okres studiów zastanawiałam się, jakim cudem dostała się na państwową uczelnię z jej poziomem. na 2 roku już nikt się do niej nie odzywał i pomimo iż podczas naszego jawnego konfliktu ona próbowała swoich różowych znajomych podburzać przeciwko mnie a ja nawet palcem nie kiwnęłam, by zwrócić kogokolwiek przeciwko niej, stało się tak a nie inaczej. do dziś, gdy już po skończeniu tamtej uczelni, spotykamy się, w momencie, gdy przychodzi ona, każdy wyraża delikatnie swoje "zadowolenie". ludzie jej nie znoszą już od paru lat.
ta, długo przeze mnie opisana, historia udowadnia, iż nie warto tak jak napisałaś, Lawenda, zniżać się do poziomu chamstwa. chamstwo zniszczy osobę, która je sieje. prędzej czy później. ja tylko poczekałam cierpliwie. i się doczekałam.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Inna ?

Postprzez fairlady » 2007-08-14, 00:50:15

hmm.. zależy jakiego typu są te żarty, tzn. czy dziewczyna przypadkiem nie jest zbyt wrażliwa na swym punkcie, jeżeli nie, to nigdy nie można pozwolić zrobić z siebie zabaweczki czy kukiełki dla towarzystwa!
Avatar użytkownika
fairladyNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2007-08-14, 00:44:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Liberty » 2007-08-14, 11:10:33

Lawenda, zdecydowanie popieram to drugie wyjscie - czyli samotnosc. takie ''towarzystwo'' nic nie wnosi a tylko szkodzi. juz lepiej pobyc samemu, w spokoju. jak za dlugo sie ma takie stresy to w koncu zaczyna sie wierzyc ze jest cos nie tak z nami.
nie znosze ludzi uwazajacych sie za lepszych od innych i manifestujacych to poprzez ponizanie innych i wykorzystywanie ich. to zwykle chamstwo! kazdy z nas ma silne i slabe strony, kazdy jest inny i na tym polega cale piekno swiata. jak ktos uwaza sie za ideal to mu do niego najwiecej brakuje...
Avatar użytkownika
LibertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2007-08-10, 18:01:58
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Kamil888 » 2007-08-14, 11:24:36

Miałem taką samą sytuację w gimnazjum, ale na szczęście wyrwałem się z tego towarzystwa, bo mogło się to skończyć tragicznie.
Lawenda napisał(a):Warto próbować waszym zdaniem zmienić się dla towarzystwa , czy lepiej jakiś czas pożyć w samotności i poczekać na innych znajomych ?

Po co zmieniać się dla takich ludzi? Lepiej być sobą i poczekać na prawdziwych przyjaciół.
kobieta napisał(a):była bogata i wpływowa.

Dlatego jej się we łbie poprzewracało. Nie cierpię takich rozpieszczonych laleczek. :looka:
kobieta napisał(a):ta, długo przeze mnie opisana, historia udowadnia, iż nie warto tak jak napisałaś, Lawenda, zniżać się do poziomu chamstwa. chamstwo zniszczy osobę, która je sieje. prędzej czy później.

Dokładnie, to zawsze wraca. Niszczy ją jej własna broń.
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Kropelka » 2007-08-14, 19:42:37

Nie warto zmieniac sie dla towarzystwa... bo kiedys towarzystwo zajmie sie swoimi sprawami, porozchodzi sie swoimi drogami a ta dziewczyna zostanie... kazdy w pewnym momencie znajduje najbardziej dla siebie odpowiednich przyjaciol :) i na to warto czekac, choc ciezko jest samemu bo drugi czlowiek jest po prostu potrzebny...
Love Me or Hate Me
Avatar użytkownika
KropelkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2007-05-22, 19:01:38
Lokalizacja: england
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez nika110 » 2007-08-16, 12:56:04

Lepiej od takich ludzi odbić bo i tak ta osoba będzie wykorzystana tylko do tego żeby pomagać a dalej... eh... szkoda gadać.Będą śmiechy że nie robi tego co wszyscy :zdegustowany:
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez Nieprzenikniona » 2007-08-19, 16:47:22

nigdy nie zmieniłabym się dla towarzystwa.. trzeba zawsze być sobą. na miejscu tej dziewczyny zmieniłabym znajomych :)
Mówcie mi po imieniu.
Avatar użytkownika
NieprzeniknionaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2007-08-19, 15:47:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Inna ?

Postprzez kobieta24gold » 2007-08-19, 16:52:45

motyjek napisał(a):Lawenda, ja bym wybrała to drugie wyjście. Często czuję sie podobnie w swojej szkole :mur: Ale nie mam zamiaru się do nich dostosowywać. Bo skoro ogólnie mnie nie doceniają, a lubią tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebują, to, moim zdaniem, nie zasługują na to, aby dla nich sie zmieniać. I nie chciałabym takich "przyjaciół".


uważam podobnie, każdy powinien pozostać sobą, byłoby bez sensu gdyby wszyscy byli tacy sami, ja bym nie chciała mieć takich przyjaciół którzy by albo nie akceptowali mnie taką jaką jestem albo sami chcieli się zmieniać pode mnie lub resztę. :) :) :) :)
Avatar użytkownika
kobieta24goldNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2007-08-19, 10:18:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości

cron