Wspomnienia

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Wspomnienia

Postprzez smut » 2007-08-05, 22:52:00

Witajcie.

Zasadniczo nie mam żadnego problemu. Wyobraźcie sobie taką sytuację (niezbyt abstrakcyjną;p) jest sobie cħłopak z przeżyciami i dziewczyna z przeżyciami. Pewnego dnia dochodzą do wniosku, że chcą już ze sobą być razem, na zawsze i że tworzą idealny związek. Oboje mają pewne wspomnienia i magiczne chwile z innymi... Co myślicie o takim czymś, aby te poprzednie magiczne chwile tak jakby zastąpić - zrobić coś podobnego, tak, aby np. magincze miejsce kojarzyło się od teraz z tą nową osobą, a nie z jakimś/jakąś ex-

Pytanie kieruję głównie do kobiet, bo przypuszczam, że facetom to większej różnicy by nie robiło. A co wy na to dziewczyny?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
smutNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-26, 18:06:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez Ag » 2007-08-05, 23:11:28

smut napisał(a):cħłopak z przeżyciami i dziewczyna z przeżyciami.

No i zaczyna się ciekawy związek.

smut napisał(a):Pewnego dnia dochodzą do wniosku, że chcą już ze sobą być razem, na zawsze i że tworzą idealny związek.

Idealny związek. Brzmi idealnie i nierealnie - jak dla mnie. Ale co kogo interesuje zdanie gówniary :P

smut napisał(a):Oboje mają pewne wspomnienia i magiczne chwile z innymi...

Całkiem normalne, wspomnienia pozostaną w nas na zawsze. I nic, ani nikt w żaden sposób nie jest w stanie nam ich odebrać.

smut napisał(a):Co myślicie o takim czymś, aby te poprzednie magiczne chwile tak jakby zastąpić - zrobić coś podobnego, tak, aby np. magincze miejsce kojarzyło się od teraz z tą nową osobą, a nie z jakimś/jakąś ex-

Ja nie widzę takiego celu. Było - minęło, lecz wspomnienie pozostanie. Zresztą zastąpienie tych pierwszych potencjalnych pamiętnych chwil byłoby w pewien sposób niefajne. Nie ma co szukać na siłę, takie miejsce, piosenka, zakamarek świata znajdzie się szybciej czy później, tak w pewien sposób nieświadomie. Czy nie jest tak lepiej? ;D
coś.
Avatar użytkownika
AgNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-18, 22:18:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez smut » 2007-08-05, 23:16:42

Zastanawiam się tylko - czy takie zamienianie starych wspomnień nie jest niefair?
Avatar użytkownika
smutNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-26, 18:06:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez Lawenda » 2007-08-05, 23:20:46

Czemu ? jakby człowiek żył ciągle przeszłością to by mu czasu na teraźniejszość nie starczyło!
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez Zilog » 2007-08-05, 23:22:10

Nie możesz cały czas żyć wspomnieniami z przeszłości.życie toczy się dalej i trzeba iść do przodu ;)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2799
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Wspomnienia

Postprzez motyjek » 2007-08-05, 23:23:20

niefair moze nie jest... ale czy widzisz jakiś cel i sens w "mieszaniu" sobie we wspomnieniach?? spędziłeś z kimś gdzieś cudowne chwile... to trzeba pamiętać !! bo to jest piękne :) a z nową partnerką będziesz tworzył następna cudną historię... a że to z nią w danym momencie jesteś uczuciowo związany, tamte wspomnienia pozostawią w Twojej głowie tylko słodki smak... natomiast z obecną partnerką będziesz go kosztował, z każdą chwilą na nowo ;) nieprawdaż? tego Ci życzę :)
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez amanita_citrina » 2007-08-05, 23:34:04

Nie powinno się zastępować danych magicznych chwil tak, aby kojarzyły sie z tą "nową" osobą. Te magiczne chwile odnoszą się tylko do danej osoby z przeszłości i to jest piękne, że spędziło się miłe chwile z nią. Po co robić to samo z nową osobą, kiedy można spędzać czas równie miło, robiąc co innego :) Nie wyobrażam sobie, abym miała np. zadedykować mojemu obecnemu chłopakowi piosenkę, którą już kiedyś komuś zadedykowałam. Piosenka ta była przeznaczona tylko dla mojego ex, kojarzy mi się z nim i niech tak zostanie ;)

[Aha, pragnę zaznaczyć, że to jest moje zdanie :P ]
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: Wspomnienia

Postprzez smut » 2007-08-05, 23:35:53

Wielokrotnie spotykałem się z różnymi opiniami na ten temat - dlatego go tutaj porusza, bo dla niektórych to jest wspaniały pomysł, a inni drapią się po głowie ze zdziwieniem ;)
Avatar użytkownika
smutNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-26, 18:06:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-06, 00:17:05

smut, wydaje mi się, że takich chwil nie powinno się zastępować - warto pamiętać to co było dobre i magiczne w przeszłości, nawet jeśli przeżyło się to z inną osobą niż jest się teraz.

po drugie to wydaje mi się, że to byłoby maksymalnie sztuczne, np. pamiętam mój pierwszy pocałunek i piosenkę, przy której tańczyłam z chłopakiem, gdy to nastąpiło. Gdy teraz słyszę tę piosenkę to serce mi wali, pomimo że już od paru lat mam męża, a o tamtym chłopaku nie myślę. a czemu wali? - bo to miłe wspomnienie i nie chciałabym go wymazać. wracając do tej sztuczności - to co teraz miałabym ciągle całować się z mężem przy tej piosence, albo robić inne fajne rzeczy, żeby zapomnieć o tamtej chwili i by ta piosenka kojarzyła mi się z mężem? przecież to głupie :]

kiedyś jak już będę stara to chcę pamiętać różne rzeczy z mojego życia a nie wszystko związane z tylko jednym człowiekiem. przeszłości się nie wymaże, a jeśli były piękne chwile to tym bardziej się nie powinno.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez smut » 2007-08-06, 00:28:15

Muszę przyznać, że przemówiło do mnie to co napisałaś.
Avatar użytkownika
smutNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-05-26, 18:06:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez nika110 » 2007-08-06, 20:56:03

Nie zastępuj tego.Trzeba pamiętać o tej osobie zawsze...Bo na pewno kiedyś było Ci z nią dobrze.Pamiętaj...No i nic nie zastąpi tych momentów,tego nie da się zapomnieć nawet na siłę gdybyś chciał tego bardzo mocno.Każde wspomnienie wiąże się z kimś lub z czymś.
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez Maracana » 2007-08-06, 21:28:00

Z jednym sie nie zgadzam co napisał smut. Jednak niektórzy chłopcy też przeżywają rozstania, a wspomnienia mogą wywoływać łzy. Jeśli kogoś kochałeś prawdziwie to wspomnienia zostaną na zawsze.
Czasem koniec oznacz początek
Avatar użytkownika
MaracanaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-08-06, 19:11:52
Lokalizacja: z rz. Narew
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez paimka » 2007-08-07, 10:11:21

Mnie wspomnienia wyniszczaja, nie chce ich zastopić.... chociaz czasem wolałabym zeby tak było...
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez Lawenda » 2007-08-07, 10:20:07

paimka napisał(a):Mnie wspomnienia wyniszczaja, nie chce ich zastopić.... chociaz czasem wolałabym zeby tak było...


czasem trzeba sporo czasu żeby je zastąpić , trzeba też nauczyć się życia z samym sobą , im bardziej człowiek potrafi się pogodzić z przeszłością tym łatwiej mu z nią żyć.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez smoczyca » 2007-08-07, 10:33:12

niektórych swych wspomnien nie chce zastapic innymi nigdy :)


lecz mam wspomnienia ktore chce wydrapac ale sie nie da :(
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez rff » 2007-08-07, 16:29:32

Przecież normalny człowiek nie chce zamieniać miłych wspomnień, a nieco nieudany byłby związek, jak by się w nim odtwarzało te niemiłe.
Avatar użytkownika
rffNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 2007-08-06, 01:13:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez nika110 » 2007-08-08, 16:15:43

Każdy związek miał jakieś miłe chwile więc bez sensu jest je zastępować chwilami z inną osobą... :pudlo: chyba nawet się tak nie da
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez Liberty » 2007-08-17, 12:50:31

takie wspomnienia to czesc zycia i nie da sie ich tak po prostu wyrzucic z pamieci. warto pamietac mile chwile, wystarczy tylko zdawac sobie sprawe ze to wspomnienia i juz tego nie ma. jesli nie koliduja one z obecnym zyciem/nie szkodza zwiazkowi, to nie ma w tym nic zlego. Zwiazek to wyrozumialosc i zaufanie :ok:
Avatar użytkownika
LibertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2007-08-10, 18:01:58
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

osobiście wiem

Postprzez lunasz » 2007-08-17, 17:52:07

ja jestem w związku z mężczyzną po przejściach złych w poprzednim związku i sama mam za sobą takie , ale cały wic polega na tym aby obie strony uzgodniły że to przeszłośc do której nie należy wracać i porównywać
- ja już kiedyś to miałam(em)
itp
za kazdym razem wszystko jest nowe i od nas zależy czy będzie lepsze.
Avatar użytkownika
lunaszNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 2007-03-03, 19:01:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wspomnienia

Postprzez Kociak » 2007-08-17, 21:09:31

hm.. ja jestem taka dziewczyna po przejsciach w zwiazku.. ale mam wyrozumiałego chłopaka, ktory rozumie moje wspomnienia.. Jest niesamowity w odpowiednie dni jest jeszcze bardziej kochany i wyrozumiały;)
za mało czasu jeszcze mineło, zebym sie oswoiła..
napewno juz o bylym nie mowie...;(
zz obecnym mam duzo pieknych wspomnien ktore zawsze bede pamietac..;) ale nie chce ich łaczyc z wspomnieniami po starym zwiazku..
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
— Oscar Wilde
Avatar użytkownika
KociakNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2007-08-10, 12:53:21
Lokalizacja: Z Nieba
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 174 gości

cron