[problem] Samotność

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Re: [problem] Samotność

Postprzez camel » 2007-08-09, 23:42:54

Ja również ;) Może już w połowie września, co Ty na to? :chytry:

nie mam nic przeciwko :D
'W dziedzinie muzycznej muszę wiedzieć wszystko. Jeżeli ktoś zagra melodię, pierdząc, ja muszę ją usłyszeć' - A.Ostrowski
amanita_citrina - mój muchomorek
:oczami:
Mój FotoBlog - Zapraszam
Avatar użytkownika
camelNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 2373
Dołączył(a): 2007-04-14, 14:19:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez Lawenda » 2007-08-09, 23:45:08

amanita_citrina napisał(a):Wiem, czym jest samotność i nie lubię jej. Gdy za dużo przebywam ze znajomymi, to mam ochotę się odizolować, ale gdy za długo jestem sama, to popadam w coś depresjo-podobnego. Często internet mnie ratuje, bo zawsze to jakiś kontakt z ludźmi. Na przykład teraz, ostatnimi czasy (te wakacje jakieś takie dziwne są), to siedzę tylko i wyłącznie na komputerze cały dzień, nigdzie nie wychodzę, czasem do sklepu, gębę otwieram tylko do kotów i rzucam hasłami typu "znowu byście żarły? Nic, tylko żryć chcecie" xD Jak dla mnie te wakacje za długie są, już się maksymalnie nudzę :/ Od maja gniję przed kompem i nic nie robię... Czekam na studia.
camel napisał(a):liczę na to, że to się niedługo zmieni :)

Ja również ;) Może już w połowie września, co Ty na to? :chytry:


mam cholernie podobnie , jeszcze taka dzwina sytacja że L.O się skończyło , ale ludzie jakby odczuli upragnioną możliwość uwolnienia się od starego towarzystwa , i kontakty się powoli zaczynają urywać , niby coś próbuje reanimować znajomości z ludzmi z gimka, ale to kiepsko idzie zmarły dawno śmiercią naturalną , no to czekam na studia i na nowy świat xD
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez amanita_citrina » 2007-08-09, 23:48:46

Lawenda napisał(a):no to czekam na studia i na nowy świat xD

Ja też na to czekam. Kontaktów z gimnazjum nie chcę odnawiać, bo miałam taką zrytą klasę, że gorszej mieć nie można chyba :/ Z liceum ludzi też jakoś z wielką sympatią nie wspominam. Zresztą, w liceum każdy już miał swoje paczki.
Lawenda napisał(a):ale ludzie jakby odczuli upragnioną możliwość uwolnienia się od starego towarzystwa

No ja poczułam xD Czekałam tylko na moment matur i pożegnania mojej durnej klasy xD Gdybym tylko kasę miała, to zawsze by sie pojechało chociażby pod głupie namioty, ale na benzynę też się trzeba złożyć... Niedługo moje życie się odmieni, ja to czuję xD ;)
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: [problem] Samotność

Postprzez Lawenda » 2007-08-09, 23:51:12

amanita_citrina napisał(a):
Lawenda napisał(a):no to czekam na studia i na nowy świat xD

Ja też na to czekam. Kontaktów z gimnazjum nie chcę odnawiać, bo miałam taką zrytą klasę, że gorszej mieć nie można chyba :/ Z liceum ludzi też jakoś z wielką sympatią nie wspominam. Zresztą, w liceum każdy już miał swoje paczki.
Lawenda napisał(a):ale ludzie jakby odczuli upragnioną możliwość uwolnienia się od starego towarzystwa

No ja poczułam xD Czekałam tylko na moment matur i pożegnania mojej durnej klasy xD Gdybym tylko kasę miała, to zawsze by sie pojechało chociażby pod głupie namioty, ale na benzynę też się trzeba złożyć... Niedługo moje życie się odmieni, ja to czuję xD ;)


dokładnie miałam tak samo jeszcze teraz przyjaciółka , okazała się pseudo przyjaciółką no i klasa z L.O całkiem poszła w zapomnienie - a nowych przyjaźni nie chce mi się nawiązywać , z adużo ludzi mnie zraniło nie chce dać się zranić kolejny raz.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez amanita_citrina » 2007-08-09, 23:54:07

dokładnie miałam tak samo jeszcze teraz przyjaciółka , okazała się pseudo przyjaciółką no i klasa z L.O całkiem poszła w zapomnienie - a nowych przyjaźni nie chce mi się nawiązywać , z adużo ludzi mnie zraniło nie chce dać się zranić kolejny raz.

Na mnie jedna "przyjaciółka" się obraziła, nie wiem dlaczego i właściwie do końca nie chcę wiedzieć... czasami miałam dość jej dziwnych zachowań... Co do nowych przyjaźni... To nie jest tak łatwo znaleźć kogoś bliskiego. Najlepsze przyjaźnie to są te od dziecka :) Ale na studiach, chcąc nie chcąc, jakieś znajomości się zawrze xD chociażby tylko po to, by ściągi mieć :hyhy: albo, żeby było z kim na piwo pójść :)
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: [problem] Samotność

Postprzez Zilog » 2007-08-10, 07:06:55

amanita_citrina napisał(a):Najlepsze przyjaźnie to są te od dziecka

Oj nie zawsze.Ja znam przypadki w których wystarczyło kilka tygodni i przyjaźń idealna się z tego zrodziła.Sam tego doświadczyłem.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: [problem] Samotność

Postprzez zachariasz000 » 2007-08-10, 14:05:00

Ja nie mam przyjaciela czy przyjaciółki, bo nikomu nie można tak naprawdę ufać. A przyjaźń mężczyzny z kobietą jest według mnie nie możliwa. Nie potrafiłbym być takim przyjacielem, bo zapewne bym się zakochał. Przyjaźń. Czy ktoś z Was może opisać to uczucie? Bycie z taką osobą, szczere rozmowy.. nie znam takiej osoby. Nie mam przyjaciela któremu zostawiłbym klucze do domu, gdy wyjeżdżam na dłużej. Wiele razy już myślałem, że to mój przyjaciel.. tak kolega z podstawówki. Zawsze siadaliśmy w jednej ławce, a dziś spotykając go na ulicy obaj odwracamy od siebie wzrok. Tak jakbyśmy byli sobie obcy. Przyjaźń.. zastanówcie się nad waszymi 'przyjacielami'. Czy naprawdę są nimi?
"..Jestem wami zmęczony. Być wredny nie chcę, ale tylko taki jak być umiem, taki po prostu jestem"

Lifely's Blog.
Avatar użytkownika
zachariasz000None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 156
Dołączył(a): 2007-08-08, 19:37:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez evil » 2007-08-10, 15:04:36

Lif3ly, zgodzę się z Tobą. Człowiek nie ma przyjaciół - ma tylko dobrych znajomych, którzy i tak na każdym kroku patrzą na to żeby Cię oszukać. Nie daj boże znajdą sobie jeszcze chłopaka/dziewczynę to już w ogóle im się w d****h przewraca!. Ale co zrobić.
Aktualnie też jestem skazana na samotność i coraz bardziej mam w d***e obecnych pseudo-przyjaciół jedyny fakt jaki mnie pociesza jest taki, ze kiedyś będą potrzebowali pomocy a ja ich zleje z gry do dołu.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez Lawenda » 2007-08-10, 15:36:02

Lif3ly napisał(a):Ja nie mam przyjaciela czy przyjaciółki, bo nikomu nie można tak naprawdę ufać. A przyjaźń mężczyzny z kobietą jest według mnie nie możliwa. Nie potrafiłbym być takim przyjacielem, bo zapewne bym się zakochał. Przyjaźń. Czy ktoś z Was może opisać to uczucie? Bycie z taką osobą, szczere rozmowy.. nie znam takiej osoby. Nie mam przyjaciela któremu zostawiłbym klucze do domu, gdy wyjeżdżam na dłużej. Wiele razy już myślałem, że to mój przyjaciel.. tak kolega z podstawówki. Zawsze siadaliśmy w jednej ławce, a dziś spotykając go na ulicy obaj odwracamy od siebie wzrok. Tak jakbyśmy byli sobie obcy. Przyjaźń.. zastanówcie się nad waszymi 'przyjacielami'. Czy naprawdę są nimi?



gadasz głupoty bo na tej samej zasadzie jak gadasz można powiedzieć o każdym uczuciu.

Miłość
Lif3ly napisał(a):Czy ktoś z Was może opisać to uczucie?
Lif3ly napisał(a):Przyjaźń.. zastanówcie się nad waszymi 'przyjacielami'. Czy naprawdę są nimi?
Miłość zastanówcie się nad swoimi drugimi połówkami czy naprawę są nimi ?


Trochę mniej patosu , i teatralności a więcj realnego podejścia do życia polecam.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez zachariasz000 » 2007-08-10, 16:04:00

Wybacz, że nie jestem zwykłym [+++18+++] 15-latkiem.
_ostrzezenie_
Ostatnio edytowano 2007-08-10, 17:43:24 przez zachariasz000, łącznie edytowano 1 raz
"..Jestem wami zmęczony. Być wredny nie chcę, ale tylko taki jak być umiem, taki po prostu jestem"

Lifely's Blog.
Avatar użytkownika
zachariasz000None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 156
Dołączył(a): 2007-08-08, 19:37:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez Lawenda » 2007-08-10, 16:09:21

Lif3ly napisał(a):Wybacz, że nie jestem zwykłym [+++18+++] 15-latkiem.


i po co ta teatralność ? po prostu Ci pokazuje , że trochę przedobrzyłeś z ta wypowiedzią o przyjaźni.A i nie każe Ci być zwykłym.nie dopisuj sobie swoich historii.Koniec offtopa , bo chciałam podyskutować a odpowiedziała mi histeria i poczucie skrzywdzenia, dyskusja w ten sposób będzie tylko offtopem , i zbędną kłótnią.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez evil » 2007-08-10, 16:10:57

Lawenda, może on ma po prostu takie zdanie na temat przyjaźni i miłości?. Jego wola nie musisz od razu go jechać za to, że może nawet ubarwia swoją teorię.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez zachariasz000 » 2007-08-10, 16:17:16

O uczuciach powinno mówić się innaczej. Oczywiście każdy piszę jak chcę, ale czy ktoś napisał by tu tekst 'cześć jestem samotny i smutny'? Piszę jak chce, więc nie musisz mnie oceniać, bo i tak będę robił to tak jak chce. Masz jeszcze coś do powiedzenia? Zapraszam na PW. Nie mam zamiaru uciekać od wątku przez Twoje oceny.
Ostatnio edytowano 2007-08-10, 16:18:09 przez zachariasz000, łącznie edytowano 1 raz
"..Jestem wami zmęczony. Być wredny nie chcę, ale tylko taki jak być umiem, taki po prostu jestem"

Lifely's Blog.
Avatar użytkownika
zachariasz000None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 156
Dołączył(a): 2007-08-08, 19:37:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez Lawenda » 2007-08-10, 16:17:48

nie jadę tylko zwracam uwagę , że trochę przesadził.A po za tym jakby umiał obronić swoje zdanie to bym mu jak to się mówi oddała racje.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez evil » 2007-08-10, 16:23:01

Lawenda, uszanuj jego zdanie w tym temacie. Nie wiesz tego czy np za jakiś czas nie zmieni tego zdania. Jego prawo - i jeśli teraz nie podzielasz tego zdania to uważam, ze nie wiadomo jakich argumentów by użył to i tak Ty będziesz dalej obstawała przy swoim. Nie wiem jak to napisać żeby było jasne - ale on w tym temacie ma swoje zdanie a Ty swoje.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez Lawenda » 2007-08-10, 16:27:47

no i chciałam , tylko podyskutować ale zapomniałam o jednym szczególe tu się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez zachariasz000 » 2007-08-10, 16:30:41

Proponuje jednak wrócić do głównego wątku by uniknąć dalszej konfrontacji.. Evil, a może Ty byś coś napisała o samotnośći? Póki co jeszcze tego nie zrobiłaś :)
"..Jestem wami zmęczony. Być wredny nie chcę, ale tylko taki jak być umiem, taki po prostu jestem"

Lifely's Blog.
Avatar użytkownika
zachariasz000None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 156
Dołączył(a): 2007-08-08, 19:37:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez evil » 2007-08-10, 16:34:18

Lif3ly, ja mam od tego po części swój temat w innym dziale ;P. Ale z tego co zauważyłam jak 60% tego forum czuję się samotna...więc co tu dużo mówić, trzeba żyć dalej.

Lawenda napisał(a):no i chciałam , tylko podyskutować ale zapomniałam o jednym szczególe tu się nie dyskutuje.

Lawenda, sorry ale Tobie chyba dzisiaj nic nie pasuje (wnioskuję po postach). Nie zapominaj, że to forum dyskusyjne więc jego ideą jest dyskusja, byle na temat ;)
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] Samotność

Postprzez amanita_citrina » 2007-08-10, 18:24:45

Lif3ly napisał(a):Nie mam przyjaciela któremu zostawiłbym klucze do domu, gdy wyjeżdżam na dłużej.

To przykre, bo ja mam :] Jak się kogoś zna i przyjaźni od dziecka, to można zaufać niczym "rodzonej" matce.
Lif3ly napisał(a):Zawsze siadaliśmy w jednej ławce, a dziś spotykając go na ulicy obaj odwracamy od siebie wzrok.

To, że z kimś siedzisz w jednej ławce nie musi oznaczać dozgonnej przyjaźni... Z różnymi osobami siedziałam w ławkach i co? Nic. :]
Lif3ly napisał(a):Przyjaźń.. zastanówcie się nad waszymi 'przyjacielami'. Czy naprawdę są nimi?

Mogę się zastanowić co najwyżej nad jednym, nad jedną konkretniej. Tak, jest nią.
Avatar użytkownika
amanita_citrina
 

Re: [problem] Samotność

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-11, 13:57:36

Lif3ly napisał(a):Przyjaźń.. zastanówcie się nad waszymi 'przyjacielami'. Czy naprawdę są nimi?


na przyjaźń trzeba sobie zasłużyć. to też może być powód dlaczego tak spora liczba osób twierdzi, że przyjaźń nie istnieje - żeby mieć przyjaciela i tę przyjaźń podtrzymać trzeba też z siebie dużo dać a nie tylko brać. podobnie jest z miłością w stałych związkach. ale niektórzy do poważnych uczuć czy przyjaźni nie dorośli mimo swojego wieku.

a to, że siadasz z kimś w ławce nie oznacza, że jest od razu Twoim przyjacielem - nie rozśmieszaj nas ;)
ludzie często używają słowa przyjaciele - i to mnie śmieszy, jeśli ktoś zwykłych znajomych uważa zaraz za przyjaciół.
prawdziwych przyjaciół w ciągu całego życia ma się zaledwie kilku, więc skoro ktoś ma lat 20 to może jeszcze nigdy kogoś takiego nie miał, bo nie udało mu się dobrze trafić, co nie oznacza zaraz, że przyjaciela nigdy mieć nie będzie i że przyjaźń nie istnieje.

ludziom którzy uważają, że przyjaźni nie ma, współczuję, tak samo jak współczuję tym, którzy uważają, że nie ma miłości - to że coś Ci się nie przytrafiło jeszcze to nie znaczy, że to nie istnieje.


evil84 napisał(a):ale on w tym temacie ma swoje zdanie a Ty [Lawenda] swoje.

i o to przecież chodzi, co tym bardziej obliguje nas do dyskusji.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 697 gości

cron