Poznać facetów

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Poznać facetów

Postprzez puci » 2007-07-28, 13:25:50

Mam takie pytanie do facetów. Dlaczego jak już zamieszkacie z kobieta przestajecie sie starać o nią? Wolicie siedzieć przed komputerem i telewizorem niż wspólnie spędzić czas z nami. Bardzo rzadko się zdarza że jest inaczej. Bardzo chetnie też porozmawiam z kobietami które mają tak samo.
Avatar użytkownika
puciNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2007-07-27, 12:57:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez Zilog » 2007-07-28, 13:49:51

Ja jak znajdę swoją drugą połówkę to będę się o nią w ten sposób starać.To jest oczywiste przecież według mnie,bo być z kobietą i się nią nie interesować to największa głupota !!
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2799
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Poznać facetów

Postprzez BlueMan » 2007-07-28, 14:11:03

Wtedy powinno się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Z jednej strony wiem w czym problem z facetami polega, z drugiej nie za bardzo :)

Chodzi o to, że skoro ma się kobietę na codzień, widzi się z nią cały czas, śpi, to wtedy jest czas na inne przyjemności (komputer, telewizor, itp). Co innego, kiedy się nie mieszka razem - wtedy wolimy poświęcić swój czas na spotkanie z kobietą.

A ta moja druga strona o której pisałem:
To co powyżej napisałem jest OK do momentu, kiedy facet daje się odciągnąć raz na jakiś czas od kompa, TV na rzecz speceru po parku, kina, itp. Ale jeśli kręci wąsami i wynika z tego, że woli spędzać czas tylko przed kompem to to już jest nie wporządku ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Poznać facetów

Postprzez faynie » 2007-07-28, 14:52:17

Powiem Ci tak...
Jeśli ktoś już ze sobą zamieszka, to jest to pewnie oznaka tego, że bardzo długo się już ze sobą jest. Chciałbym Ci przypomnieć, że jeżeli facet jest z kobietą już jakiś czas, to po jakimś tam okresie po prostu przyzwyczaja się do niej. Wie, że już ją ma, nie straci i jej i zawsze będzie mu wierna. Zjawisko to pogłębia jeszcze bardziej to, że Wy kobiety też nie jesteście bez winy, i nie potraficie czasem działać tak, aby podgrzewać związek, tudzież doceniać to, że my to robimy. Bo kwiatek, wypad do kina czy romantyczna kolacja się wam należy i koniec. A jak facet ma tego wszystkiego dość, chce troszkę od Ciebie odpocząć, zrelaksować się przed TV czy komputerem, to Wy macie od razu wielkie pretensje.
Przepraszam, jeśli uraziłem jakąś damę - piszę patrząc na doświadczenia własne :dontgetit:

faynieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2006-12-03, 21:27:10
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Rybnik
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez someone » 2007-07-28, 19:33:35

Proszę nie uogólniać. Uogólnienia są bardzo krzywdzące. To, że trafiłaś na takiego faceta, wcale nie oznacza, że wszyscy tacy są. Kązdy z nas inaczej do tego podchodzi i każdy inaczej zachowuje się gdy zamieszka ze swoją wybranką :)
Avatar użytkownika
someoneNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2007-05-20, 10:28:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez Lawenda » 2007-07-28, 20:15:26

dużo zależy też od kobiety, tak chciałam zauważyć, jako kobieta oczywiście ^^ :) i w dużym stopniu uważam , że to jak partner/partnerka traktuję swoją drugą połówkę, zależy od od obu stron.A rozpatrywanie tej kwestii tylko pod kątem mężczyzn jest tylko bezsensownym tworzeniem swoistych sterotypów.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez BlueMan » 2007-07-28, 22:52:45

Lawenda, brawa dla tej Panny :] bardzo dobrze i treściwie to określiła :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Poznać facetów

Postprzez Elle » 2007-07-28, 23:22:28

Moja opinia - myślę że to normalne. para zaczyna przyzwyczajać się do siebie, i już mężczyzna nie stara się o kobietę, bo myśli, że to już niepotrzebne. chociaż... miło by nam było, gdyby faceci pamiętali o nas i czasem by nas przytulili zamiast patrzeć w telewizor. ale to zależy od charakteru obu ,,części". pozdrawiam
DJ Splash - Flying High :)
ale...
Nightwish forever :)
Avatar użytkownika
ElleNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 933
Dołączył(a): 2007-07-13, 15:39:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez Zilog » 2007-07-28, 23:31:06

Elle napisał(a):ale to zależy od charakteru obu ,,części".

Nom oczywiście !! Kobieta też musi tego chcieć :]
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2799
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Poznać facetów

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-29, 00:55:39

oj tam nie uogólniajmy.
jestem mężatką od 3 lat. mieszkamy razem od 3.5 roku.

i nie oczekuję by tak jak kiedyś, gdy nie mieszkaliśmy ze sobą, on ciągle patrzył się tylko w moje oczy, tulił mnie i mówił jaka jestem piękna i cudowna. bez przesady. ja też czasem nie mam ochoty spędzać czasu tylko z nim i chcę pograć w grę, pobuszować po internecie, obejrzeć film.

poza tym, chyba mam ten problem z drugiej strony puci... to ja jestem oskarżana o to, że poświęcam mu za mało czasu. i bardzo mnie to wkurza, bo ja mam bardziej wymagającą pracę, do tego studia, nauka. jestem zaganiana maksymalnie. i jeszcze ktoś ma do mnie pretensje, że poświęcam mu mało czasu. nie jest to miłe, więc uważaj z pretensjami, o ile takowe wysnuwasz, bo to potrafi wyprowadzić z równowagi.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez madziks » 2007-07-29, 01:10:45

Ja niestety z facetami mam doświadczenia takie,że na początku się starają, strasznie słodzą,obiecują dozgonną miłość i gotowi są do przedwczesnych deklaracji,natomiast w miarę rozwijania się związku,gdy tylko poczują się w nim pewnie, odmienia im się to wszystko.Nie wiadomo skąd biorą przekonanie,że wysilać się już nie muszą...A szkoda.Ja miałam problem po roku czasu żeby odciągnąć go od komputera i jego drugiej miłości - gitary.To sobie dałam spokój.Nie marnujcie swojego czasu na kogoś,kto nie chce go z wami spędzać ;)
Avatar użytkownika
madziksNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2007-07-28, 23:05:10
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez puci » 2007-07-29, 18:28:16

[quote="Lawenda"]dużo zależy też od kobiety, tak chciałam zauważyć, jako kobieta oczywiście ^^ :) i w dużym stopniu uważam , że to jak partner/partnerka traktuję swoją drugą połówkę, zależy od od obu stron.A rozpatrywanie tej kwestii tylko pod kątem mężczyzn jest tylko bezsensownym tworzeniem swoistych sterotypów.

Tylko wszystko się zmienia gdy pojawia sie dziecko. Ja siedzę sama w domu ciągle z 15 miesięcznym Kubusiem. Nie oczekuje od faceta żeby ciągle sie o mnie starał ani zwracał na mnie uwagę, tylko czasami brakuje mi go. Jak on przychodzi z pracy i od razu siada przed komputerem to mi jest smutno bo w dzień nie mam sie nawet do kogo odezwać prócz ekspedientki w sklepie. :(
Avatar użytkownika
puciNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2007-07-27, 12:57:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez faynie » 2007-07-29, 18:42:49

Telus, więc po co się, z całym szacunkiem - wypowiadasz?

puci napisał(a):Tylko wszystko się zmienia gdy pojawia sie dziecko. Ja siedzę sama w domu ciągle z 15 miesięcznym Kubusiem. Nie oczekuje od faceta żeby ciągle sie o mnie starał ani zwracał na mnie uwagę, tylko czasami brakuje mi go. Jak on przychodzi z pracy i od razu siada przed komputerem to mi jest smutno bo w dzień nie mam sie nawet do kogo odezwać prócz ekspedientki w sklepie.


Lekarstwem na wiele takich spraw jest rozmowa. Postaraj się pogadać z nim o tym wszystkim, co Cię drażni, co Cię wkurza, czego potrzebujesz. Ale nie mów mu tego prosto z mostu - bo gość się przestraszy i od razu będziesz na straconej pozycji. Postaraj się go podejść jakoś od takiej strony, którą on lubi - w sensie - ugotuj coś, co on lubi zjeść (przez żołądek do serca :P ), zrób mu masaż po pracy, zrelaksuj go. A potem powiedz mu delikatnie, że Ty też byś chciała, żeby on okazał Ci troszkę więcej czułości. Poproś też, aby podzielił swój wolny czas pomiędzy Ciebie, a to co lubi (komputer, TV) - broń boże, żeby od razu z tego rezygnował - tego nie chcesz - Ty chcesz tylko, aby pokazał od czasu do czasu, jak bardzo Cię kocha. Bo wiem, że faceci często mają po jakimś czasie z tym problem.
I pamiętaj, że jeśli coś Cię denerwuje w drugiej osobie, to muszą być tego jakieś powody. Spójż najpierw na siebie, na to jak Ty się zachowujesz, czy chociażby jak się zwracasz do swojego partnera.
Moja wypowiedź jest tylko pisana własnym doświadczeniem, nie traktuj jej jako poradnika ;) Jeśli to nie poskutkuje, to on nie jest prawdziwym facetem i brak mi słów.

faynieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2006-12-03, 21:27:10
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Rybnik
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-29, 19:11:02

faynie napisał(a):Lekarstwem na wiele takich spraw jest rozmowa. Postaraj się pogadać z nim o tym wszystkim, co Cię drażni, co Cię wkurza, czego potrzebujesz.


tu się zgadzam.

faynie napisał(a):Postaraj się go podejść jakoś od takiej strony, którą on lubi - w sensie - ugotuj coś, co on lubi zjeść (przez żołądek do serca :P ), zrób mu masaż po pracy, zrelaksuj go. A potem powiedz mu delikatnie, że Ty też byś chciała, żeby on okazał Ci troszkę więcej czułości.


tu już nie do końca.
jeśli kobieta/albo mężczyzna w małżeństwie albo stałym związku będzie za każdym razem gotować smaczną kolację, robić masaż, relaksować drugą osobę, zanim mu coś powie to czasu już im nie starczy na rozmowę. zgadzam się, że delikatnie, bez awantur typu:bo Ty ciągle nie poświęcasz mi czasu -ale też bez zbędnych ceregieli. bo tak to będzie wyglądało jakby się mu podlizywała, a to przecież on robi coś źle. i musi to sobie uświadomić, nikt nie mówi, że drastycznie ale bez przesady.

puci masz rację, że takie zachowanie Ci się nie podoba, skoro zajmujesz się dzieckiem przez cały dzień, to nie dość, że po powrocie on powinien poświęcić Tobie czas to powinien jeszcze zająć się dzieckiem tak abyś Ty miała wreszcie chwilę dla siebie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez faynie » 2007-07-29, 19:16:35

kobieta napisał(a):puci masz rację, że takie zachowanie Ci się nie podoba, skoro zajmujesz się dzieckiem przez cały dzień, to nie dość, że po powrocie on powinien poświęcić Tobie czas to powinien jeszcze zająć się dzieckiem tak abyś Ty miała wreszcie chwilę dla siebie.


Z tym się zgodzę :P

kobieta napisał(a):ale też bez zbędnych ceregieli. bo tak to będzie wyglądało jakby się mu podlizywała, a to przecież on robi coś źle. i musi to sobie uświadomić, nikt nie mówi, że drastycznie ale bez przesady.


A z tym z kolei nie do końca.
Pamiętajmy, że wina zawsze leży po obu stronach - nie bardziej po czyjejś, tylko zawsze po środku. Więc nie bronię tutaj męskiego gatunku, ale po prostu pragnę zauważyć, że musi być jakiś powód tego, że on zamiast poświęcić czas swojej wybrance i dziecku, zajmuje się komputerem itp. I to nie dlatego, że to jest facet i on już taki głupi po prostu jest, ale dlatego, że coś mu w Tobie nie pasuje - może zbyt często / zbyt ostro uświadamiasz mu to, że Ci się to nie podoba? I to właśnie chciałem podkreślić pisząc post wyżej ;)

faynieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2006-12-03, 21:27:10
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Rybnik
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez Katarynka » 2007-07-29, 19:18:33

Hmm ja moze sie wypowiem:) jestem wlasnie swieżo upieczona mezatka... i rzeczywiscie zauwazylam ,ze moj maz przestal sie o mnie starac...Chcialabym zeby czasem zobaczyl ze codziennie sie dla niego fryzuruje , ze codziennie zakladam na siebie cos fajnego tylko po to zeby uslyszec od niego "jestes sliczna" ..jak bylismy narzeczenstwem to slyszalam to non stop..przyzwyczail mnie do tego, a teraz nagle obrot o 360stopni..to nie jest dobre dla zwiazku;/
nie wiem z czego to wynika ale chcialabym zeby to sie jednak zmienilo:(
Miłość to także cierpienia, czasem chciałabym mieć serce z kamienia
Avatar użytkownika
KatarynkaNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2007-07-25, 22:15:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez Zilog » 2007-07-29, 19:23:59

Katarynka napisał(a):Hmm ja moze sie wypowiem:) jestem wlasnie swieżo upieczona mezatka... i rzeczywiscie zauwazylam ,ze moj maz przestal sie o mnie starac...Chcialabym zeby czasem zobaczyl ze codziennie sie dla niego fryzuruje , ze codziennie zakladam na siebie cos fajnego tylko po to zeby uslyszec od niego "jestes sliczna" ..jak bylismy narzeczenstwem to slyszalam to non stop..przyzwyczail mnie do tego, a teraz nagle obrot o 360stopni..to nie jest dobre dla zwiazku;/
nie wiem z czego to wynika ale chcialabym zeby to sie jednak zmienilo:(

No właśnie dużo jest takich przypadków i ja wogóle tego nie rozumiem :/ Po co mężczyźni się żenią. To jest tylko krzywda dla żony.. ehh :zalamany:
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2799
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Poznać facetów

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-29, 19:33:19

faynie napisał(a):Pamiętajmy, że wina zawsze leży po obu stronach - nie bardziej po czyjejś, tylko zawsze po środku.


i znów muszę się nie zgodzić ;)
ładne jest to powiedzenie, ale niewiele ma ono wspólnego z rzeczywistością. czy jeśli znienacka Twoja żona (teoretycznie tylko piszę :) ) zdzieli Cię patelnią w głowę, to wina będzie leżała po obu stronach? po środku? pewnie będzie w tym też jakaś Twoja wina, bo np. ją czymś zdenerwujesz. ale zawsze czyjaś wina jest większa i ktoś się bardziej przyczynia do pewnych wydarzeń. a mąż bijący żonę? też tutaj byś powiedział, że wina leży po środku?

faynie napisał(a):Więc nie bronię tutaj męskiego gatunku, ale po prostu pragnę zauważyć, że musi być jakiś powód tego, że on zamiast poświęcić czas swojej wybrance i dziecku, zajmuje się komputerem itp.


może dlatego, że jest np. leniwy i woli rozrywkę niż zajęcie się dzieckiem i żoną? (tylko przykłady, piszę teoretycznie i nie oceniam męża puci bo go nie znam - żeby nikt się nie czepiał ;) )

Katarynka napisał(a): nie wiem z czego to wynika ale chcialabym zeby to sie jednak zmienilo:(


to już się raczej nie zmieni. nie licz na to.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez faynie » 2007-07-29, 19:41:59

kobieta napisał(a):czy jeśli znienacka Twoja żona (teoretycznie tylko piszę :) ) zdzieli Cię patelnią w głowę, to wina będzie leżała po obu stronach?


Owszem. Jestem facetem i widzę wszystko czarno na białym. Jeśli żona mnie zdzieliła, to widocznie musiałem jej dać ku temu powód. Faceci raczej nie mają w zwyczaju rozdrabniania się i szukania dziury w całym tak, jak Wy kobiety to robicie :)

kobieta napisał(a):a mąż bijący żonę? też tutaj byś powiedział, że wina leży po środku?

Tak, tak samo bym powiedział. Aczkolwiek to jest już troszkę inny, bardziej drastyczniejszy przypadek.

kobieta napisał(a):może dlatego, że jest np. leniwy i woli rozrywkę niż zajęcie się dzieckiem i żoną?

A może dlatego, że żona stała się dla niego za mało atrakcyjna, za bardzo poświęciła się dziecku i zapomniała o mężu? Czasem bywa tak, że człowiek przybiera postawę "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Może i tak jest w tym przypadku?

kobieta napisał(a):to już się raczej nie zmieni. nie licz na to.

Trzeba być optymistami. Każdego faceta da się zresocjalizować, w taki czy inny sposób ;)

faynieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2006-12-03, 21:27:10
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Rybnik
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Poznać facetów

Postprzez Zilog » 2007-07-29, 19:47:51

kobieta napisał(a):Katarynka napisał/a:
nie wiem z czego to wynika ale chcialabym zeby to sie jednak zmienilo:(


to już się raczej nie zmieni. nie licz na to.

Oj kobieta, nie dołuj dziewczyny. Zawsze trzeba żyć z nadzieją na lepsze jutro :ok:
To nie jest powiedziane że to już się nie zmieni.Nie znasz jego charakteru.
Katarynka, Postaw go przed faktem dokonanym,niech Tobie wytłumaczy czemu się tak zmienił po ślubie. Rozmowa w cztery oczy nie gryzie ;)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2799
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości

cron