Strona 1 z 2

Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:00:51
przez flower86
Jestem związana z mężczyzną, który jest w trakcie rozwodu. Jego sprawa rozwodowa zaczęła się już sporo czasu przed moim pojawieniem się w jego życiu, więc nie chciałabym aby oskarżano mnie tu o rozpad małżeństwa.
Chodzi mi o to jak długo może trwać taka sprawa, gdy rozwodzi się dwoje ludzi po sześcioletnim starzu małżeństwa, z dwójka małoletnich dzieci i sporym majątkiem do podziału.
Bardzo proszę o odpowiedzi.

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:05:21
przez miki
popracuj nad ortografią... co do pytania, spytaj się prawnika:)

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:23:43
przez flower86
No czasami się zdarza popełnić błedy ortograficzne, ale to chyba nie jest tak istotne, poza tym z orzeczniem o dyslekcji mogę być usprawiedliwiona, prawda?
Chętnie zwróciłabym się z moim problemem do prawnika gdybym tylko takiego znała...
Lecz niestety nie znam,dlatego szukam porad na forum :)

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:27:49
przez okrushek
u moich rodzicow trwało to prawie 3 lata... to zalezy od nastawienia obydwu stron... czy chca sie rozstać jak ludzie.... czy wywalać brudy... :/

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:30:16
przez flower86
oj...aż tyle... to przykre.
Dziękuję okrushku za odpowiedź

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:33:28
przez BlueMan
Zależy w jakim stopniu jest już sprawa zaawansowana i jaki jest tok i wstępne orzeczenie.

Sprawa wygląda mniej więcej tak, że aby rozwód doszedł do końca to musi nastąpić całkowity rozpad małżeństwa i sąd musi mieć na to dowody.

Więc "stare małżeństwo" - jeśli mieszka nadal ze sobą, to musza już uzgodnić i wiedzieć z czyjej winy jest rozwód. Wtedy osoba winna musi szukać lokalu zastępczego. Jeśli nie wiedzą, kto jest winowajcą, to sąd o tym zadecyduje.
Musi nastąpić także podział majątku, oraz przedewszystkim "budżetu co miesięcznego". Tutaj najczęściej każdy swoją pensie bierze, a za czynsz, i media płacą każdy 50% (lub jak uzgodnia inaczej). Majątek - najczęściej między sobą to się dogaduję - ja biorę dom, Ty samochód.
Muszą także uzgodnić podział dzieci i kto ich utrzymuje.
Jeśli mieszkają w jednym lokalu, to musi nastapić podział żywności w lodówce, tj. gorna półka moja, dolna Twoja.

I właściwie po tym sąd już wyda wyrok. Jeżeli jeszcze strona wnosząca o rozwód poda materiał/dowody, które zebrała, bo jego druga połówka, go zdradzała, czy w inny sposób spowodowała rozpad małżeństwa, to sprawa jest wygrana!! Jeśli dzieci są niepełnoletnie, to sąd może zadecydować o przydziale dzieci do rodzica - tutaj na pewno weźmie to jakie wynagrodzenie miesieczne mają rodzice.

Całość dobrze zorganizowana nie powinna trwać dłużej, niż poł roku :(

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:34:23
przez Ahl-I-Batini
Maksymalnie 12 lat ;p

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:46:31
przez okrushek
BlueMan napisał(a):Więc "stare małżeństwo" - jeśli mieszka nadal ze sobą, to musza już uzgodnić i wiedzieć z czyjej winy jest rozwód. Wtedy osoba winna musi szukać lokalu zastępczego. Jeśli nie wiedzą, kto jest winowajcą, to sąd o tym zadecyduje.

to akurat nie wiem skąd wiesz ale tak nie ejst... dwoje ludzi chce sie rozwieźc i wcale nie musi byc 'winowajcy'.... moga rozwiezc sie podpisując obustronną wine i tyle ;)
AhI 12? :o

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 21:46:48
przez flower86
BlueMan-bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź...wiele mi wyjasniła i uświadomiła. Czytałam już na ten temat dosyć literatury, ale język urzędowy pozostawia wiele domyślników...Cała sprawa trwa już rok.
Jakiś miesiąc temu wyglądało na to że wreszcie dobiega końca, lecz wszystko się zmieniło. Nasz związek przezył wówczas poważne załamanie, on nie chciał ranić mnie faktem,że jakby nie patrzeć zajmuję pozycję kochanki, a ja nie chciałam wiecznie czekać...
Lacz skończyło się na tym że bardzo nas do siebie ciągnie i to jest silniejsze od naszego rozsądku.
Nie chciałam nigdy zadawa zbyt wiele pytań by nie wyjść na uciążliwą, a ponadto nie byłam obeznana w temacie. Wolałam aby to on mówił, bez moich nalegań o jakiekolwiek wyjaśnienia. Lecz teraz poczułam ze musze się zapoznać z całą kwestią rozwodu i zacząć rozmawiać o tym z nim. Szczerość i zaufanie to przecież podstawa zwiazku...

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 22:01:19
przez BlueMan
okrushek, mimo wszystko raczej jest winowajca, jeśli się jest z kimś jakiś czas w małżeństwie i się ma dzieci. Myślę, ze się z samo siebie chęć bycia wolnym nie pojawia... Wtedy się myśli (chyba) w kryteriach - co powiedzą dzieci w przyszłości, co ja im powiem, a co na to rodzina, no i ciężej jest się samemu utrzymać (+dzieci). Jeżeli nie ma miłości, to jest także duma i cheć utrzymania wizerunku przed innymi... Wtedy się jest trochę na bakier ze swoją drugą połówką i dzieci to wyczują w przyszłość, ale mimowszystko łatwiej jest razem, niż osobno.

Jeśli w jakiś sposób zraniłem Ciebie, to przepraszam. Nie chciałem. Wiem, że to jest trudny temat. Można powiedzieć, że jest mi bliski, więc wiem co mówię i jak to wyglądało z tego co ja widziałem, jak sprawy się toczą...

flower86, jeśli chcesz się zaangażować i żyć się z tym meżczyzna, to musisz go także poznać bardziej, i pomódz psychicznie w takich chwilach. Jest się z drugim człowiekiem nie tylko w chwilach radosnych, kiedy się jest szczęśliwym, ale także podczas załamania, kłótni, itp. Jest się z nim "na dobre i na złe" !!
flower86 napisał(a):Nie chciałam nigdy zadawa zbyt wiele pytań by nie wyjść na uciążliwą, a ponadto nie byłam obeznana w temacie. Wolałam aby to on mówił, bez moich nalegań o jakiekolwiek wyjaśnienia. Lecz teraz poczułam ze musze się zapoznać z całą kwestią rozwodu i zacząć rozmawiać o tym z nim. Szczerość i zaufanie to przecież podstawa zwiazku...
Faceci to też ludzie, więc tez potrafią się wygadać, powyżalać, itp ;)
Jeśli zapytasz go o takie sprawy, to zwróć baczną uwage jak on się zachowuje. Jeżeli szybko zakończy rozmowę, to widać, nie jest to dla niego miłe :(

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 22:27:21
przez flower86
Próbowałam zapytać raz...po chwili milczenia, usłyszałam od niego, że nie chce obciążać mnie dodatkowo... nie drązyłam więc. Ale teraz nie mam innego wyjścia. Czuję że go kocham, on twierdzi że pokochał mnie choć był ostrożny...miałam chwile zwątpienia, lecz teraz ich coraz mniej, pozostaje tylko obawa przed opinią społeczną. Narazie nie mozemy być ze sobą oficjalnie, dla sprawnego zakonczenia sprawy rozwodowej. Lecz potem myślę, że przez jakiś czas pozostanę w ukryciu, bo choć sama sobie nie mam niczego do zarzucenia, to boję się że ktoś mógłby mnie osądzić o rozwalenie rodziny, a z takim zarzutem byłoby mi bardzo cięzko...
Przyjazne to forum, wczesniej szukałam porady gdzie indziej i spotkałam się ze strasznym hamstwem. Dziękuję wam. :)

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 23:28:18
przez BlueMan
flower86 napisał(a):usłyszałam od niego, że nie chce obciążać mnie dodatkowo... nie drązyłam więc
Pamiętaj, że mógł tak odpowiedzieć z grzeczności. To jest trudny dla niego (i Ciebie) temat i mimo wszystko się go unika, ale chyba w głebi duszy każdy chce się wypłakac komuś ;)

flower86 napisał(a):Przyjazne to forum, wczesniej szukałam porady gdzie indziej i spotkałam się ze strasznym hamstwem. Dziękuję wam. :)
Polecamy się :) forum tworzone przez ludzi i dla ludzi :] jak można być hamskim w takich sytuacjach, to nie wiem :znudzony:

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 23:29:10
przez Ahl-I-Batini
okrushek napisał(a):AhI 12? :o

To jest ostateczny termin podpisania umowy rozwodowej od czasu rozpoczecia postepowania rozwodowego. Lepiej sie nastawic na najgorsza ewentualnosc ;]

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-09, 23:32:12
przez okrushek
przestan Bluś... nie uraziles mnie ;)
porpostu u mnei wygladalo to zupelnie inaczej... nie bylo zadnego potrzymywania wizerunku pieknej rodzinki... :/ moj tata niewiele o tym mowil ale zobaczyl ze durga strona robi wrecz odwrotnie wiec pozniej w sadzie była przedstawiana tylko strona drugiej strony...
jesli chodzi o utrzymanie się + dzieci, zawsze sa alimenty ;)
wiem co przeżywasz flower86... tez byłam 3cią osobą w całej tej sprawie... chce się jak najlepiej... a nic sie nie da zrobic... :/ ciezko... ale 3maj sie! :] my kobitki jstesmy silne... wiec wierze ze dasz rade :)

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-10, 01:28:09
przez miki
BlueMan napisał(a):|jak można być hamskim w takich sytuacjach, to nie wiem :znudzony:

można być chamskim. Można np. napisać, aby nie wywalać brudów rodzinnych na forach, tylko pogadac z:
1) psychologiem
2) przyjaciółmi
3) prawnikiem
A jak już na prawdę szukasz pomocy to dziwne, że wchodzisz na fora ogólnotematyczne, a nie takie, które są w stanie odpowiedzieć ci na zadane pytanie.
Jak dla mnie troszkę naciągane to wszystko, nie wiem czy w nicku masz swój wiek, ale jak tak to wyluzuj trochę, bo możesz sobie nieźle [+++18+++] młodość takim związkiem.

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-10, 14:51:23
przez flower86
miki napisał(a):Jak dla mnie troszkę naciągane to wszystko


Co takiego jest naciagane wg. Ciebie?
Jeśli poddajesz w wątpliwość mój problem to najlepiej wcale sie nie wypowiadaj,bo nikomu takim działaniem nie pomożesz zwyczajnie.

Forum ogólnotematyczne-pod tą nazwą rozumiem ogół poruszanych tu spraw, dlatego nie widze niczego złego w tym że zamieściłam tu taki temat jakim jest rozwód.
3maj sie!


:] my kobitki jstesmy silne... wiec wierze ze dasz rade :)

Ja też w to wierze i bardzo dziękuję Tobie za wsparcie :)

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2006-09-10, 16:02:32
przez Yenna
miki... przestań już, bo robisz się pomału żałosny :/

flower86, nasze polskie sądownictwo nie jest zbyt genialne, więc radze Ci się uzbroić w cierpliwosc. :( sprawy rozwodowe lubia się długo ciągnąc... to zależy od poszczególnych przypadków.
Porozmawiaj ze swoim facetem i powiedz mu otwarcie, że chcesz wiedziec o tej sprawie coś wiecej. a jak nie bedzie chcial mowic to znaczy, ze cos jest chyba nie tak...

PostNapisane: 2013-12-18, 12:35:22
przez Andrzej76
tak jak inni powiedzieli, w większości zależy wszystko od nastawienia obu stron... Jeśli się szanują, mogliby przecież wziąć rozwód bez orzeczenia o winie, co poszłoby sprawniej, jedynie podział obowiązków nad dziećmi i majątkiem.

A wpisu mikiego lepiej nie komentować...

PostNapisane: 2015-03-10, 14:25:53
przez lackyyy
To zalezy czy rozwod bedzie za porozumieniem czy z orzeczeniem czyjes winy.

Re: Czas trwania rozwodu

PostNapisane: 2015-03-12, 13:41:32
przez muniekk
lackyyy napisał(a):To zalezy czy rozwod bedzie za porozumieniem czy z orzeczeniem czyjes winy.


Dokładnie, czas trwanie zależy od sytuacji. Jeśli za orzeczeniem winy, może nawet sprawa w sądzie trwać i ciągnąć się rok.