Strona 1 z 1

6 czynników, które wzmacniają związek

PostNapisane: 2016-08-13, 19:16:06
przez Bloomi_126
Udany, silny i szczęśliwy związek wymaga wspólnej pracy. Oto co możecie zrobić, by wasze relacje stawały się coraz mocniejsze.

Rozmowa

Rozmowa, zwłaszcza ta o rzeczach ważnych, o uczuciach, o swoich przemyśleniach, o tym co nas boli, cieszy, czy wzrusza. Podejmowanie trudnych tematów spaja związek, pozwala lepiej poznać partnera i zrozumieć jego punkt widzenia.

Ciekawość siebie

Zaciekawienie sobą nawzajem, ale i otaczającym światem, czerpanie radości ze spędzania czasu we dwoje, z możliwości próbowania razem nowych rzeczy, odkrywania wspólnych pasji i pielęgnowanie tych chwil.

Zaufanie

Bez zazdrości nie ma miłości, ale wszystko w granicach rozsądku. Brak zaufania potrafi zniszczyć każdą relację.

Wspólne działanie

Nic tak nie sprzyja pogłębianiu relacji, jak wspólna aktywność. Wspólne uprawianie sportu, gotowanie, zwiedzanie, czy nawet sprzątanie, zbliża Was do siebie. Ważne tylko, by były to czynności wymagające zaangażowania. Nie wystarczy siedzieć obok siebie, trzeba za sobą być.

Równouprawnienie

Umiejętność sprawiedliwego dzielenia się obowiązkami, szanowanie czasu partnera i dbałość o to, by każde z nas miało chwilę dla siebie, to jeden z najważniejszych aspektów budowania trwałych relacji. Dogadanie się w tych sprawach już na początku związku to klucz do sukcesu.

Zakaz cichych dni

Zamiatanie problemów pod dywan to droga do nikąd. Skumulowane brudy, prędzej czy później, wyjdą na wierzch i spowodują taki Amagedon, po którym nie będzie już czego zbierać. Z problemami trzeba się konfrontować na bieżąco i od razu je rozwiązywać, nawet jeśli oznaczałoby to kłótnię. Każdy kompromis rodzi się w bólach, ważne jednak by próbować się dogadać, bez tego nic nie ma sensu.

Źródło: http://noizz.pl/lifestyle/6-czynnikow-k ... ek/znkqtyz