Zrywanie przez sms-a.

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Zrywanie przez sms-a.

Postprzez bonnie » 2010-03-10, 17:25:29

Dlaczego nowoczesne technologie z powodzeniem zastępują tradycyjne rytuały?

- Bo to wygodne - kwituje Janusz Czapiński, psycholog społeczny. - Unika się ogromnego stresu. A, że sposób nieelegancki? Mało, kto potrafi zachować się elegancko. Zresztą czym taki mejl czy sms różnią się od wysłania zwykłego listu? Chyba tylko tym, że list będzie dłużej szedł i wypada więcej napisać, bo kartka większa. A w sms'ie wystarczą cztery słowa. To łatwiejsze. Bo i już nawet rozmowa telefoniczna, jest bardziej kłopotliwa: w głosie słychać przecież emocje, w wiadomości elektronicznej emocji nie widać. Tym sposobem rozwój technologii wiele upraszcza. Tym bardziej, że ludzie zazwyczaj mają tendencję do unikania nieprzyjemnych sytuacji. Ujmę to inaczej: człowiek ma naturę jak rzeka, płynie tam, gdzie najniżej. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby stopniowo taki sposób kończenia związków stawał coraz bardziej popularny.


Co sądzicie o takiej mejlowej czy esemesowej formie zrywania znajomości?
Down to ride 'til the very end, it's me and my boyfriend.
Avatar użytkownika
bonnieNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2006-08-16, 08:05:04
Lokalizacja: z miasta
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-10, 17:36:08

Dobry dla podstawówki :dobani:
Właściwie zależy od specyfiki tego związku. Jeśli to było coś kompletnie niepoważnego jak wspomniana wyżej znajomość z podstawówki, rozpoczęta kartką puszczoną łańcuszkiem po klasie, to faktycznie nie widzę przeszkód ani powodów by trzeba było robić coś więcej nisz napisać 4 słowa w SMSie. Ale poważni ludzie powinni się zachowywać jak na poważnych ludzi przystało, a to by było okazanie kompletnej ignorancji i śmiem twierdzić, że nawet byłoby niegrzeczne. Już lepiej nie mówić nic i zniknąć :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-10, 18:44:12

By zerwać związek przez smsa trzeba być albo bardzo niedojrzałym albo zupełnie nie szanować ludzi plus nie posiadać ani grama klasy.
Tudzież, jak napisał petreus być uczniem podstawówki :) Oczywiście to samo tyczy się zrywania przez telefon czy maila ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez WiseWoman » 2010-03-10, 20:35:39

Swego czasu widziałam nawet taki demotywator: ''Zaczynałeś związek przez gadu-gadu? - Nie dziw się, że ona kończy go przez sms'a.'' Spodobał mi się ten tekst. Bądźmy szczerzy- w dzisiejszych czasach nawet wśród dorosłych ludzi widzimy takie związki, które opierają się bardziej na ''pisaniu'' niż okazywaniu uczuć... Dlatego nic mnie nie jest w stanie zdziwić.
Ja jestem takiego zdania jak Przedmówcy- jeśli ktoś na poważnie traktuje partnera/partnerkę i nie chce z nią dalej być, jest winien chociaż przyznać to patrząc prosto w oczy tej drugiej osobie.
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Oyen » 2010-03-15, 01:26:29

Ja której swojej pannie napisałem, że przez gg zrywanie jest śmieszne, dostałem mejla....

Nic dodać nic ująć.

Takie zrywanie nie jest ani eleganckie, ani taktowne. Jest tylko wygodne dla jednej ze stron. Szkoda słów.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Skubana » 2010-03-15, 14:19:54

Wygodne, nieeleganckie, nietaktowne, totalny brak empatii, niedojrzałość, nieodpowiedzialność, brak szacunku do innych, tchórzostwo.... To tylko jedne z niewielu cech, jakie nasuwają się przy takiej sytuacji...
Co sądzicie o takiej mejlowej czy esemesowej formie zrywania znajomości?

Żałosne. Jeżeli się kogoś kocha/ło to wypadałoby mieć trochę odwagi, żeby powiedzieć to wprost.
Swego czasu widziałam nawet taki demotywator: ''Zaczynałeś związek przez gadu-gadu? - Nie dziw się, że ona kończy go przez sms'a.''

A to tak a propos gg...:
Obrazek
Avatar użytkownika
SkubanaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2010-01-19, 13:57:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Nieprzenikniona » 2010-03-21, 20:08:32

Sorry, dla mnie to infantylne. Trzeba mieć aby trochę odwagi cywilnej i powiedzieć o końcu związku w twarz. Takie unikanie tak poważnej rozmowy jest co najmniej śmieszne. Chcesz zerwać- powiedz o tym prosto w oczy . Nie dość, że druga osoba się czuje jak ostatnia szmata, to jeszcze wyjdzie się na totalnego idiotę. Ja bym tutaj zaryzykowała stwierdzeniem, że tylko dzieciom się zdarzają takie rzeczy, ale niestety... W dobie internetu, każdy może powiedzieć, że to zrobił i co gorsza się tego nie wstydzi.
Mówcie mi po imieniu.
Avatar użytkownika
NieprzeniknionaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2007-08-19, 15:47:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ferty » 2010-04-12, 23:30:45

Popieram, ze to szczeniackie. Pewnie pozniej jak widzi sie drugą osobę to odwraca wzrok w druga strone. Brak odpowiedzialnosci
Drugich prowadzimy, a sami bładzimy
Avatar użytkownika
fertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2009-03-17, 12:13:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-13, 11:02:31

Życie to nie internet po prostu.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Mrówa » 2010-04-13, 13:26:48

dziecinne i strasznie nie dojrzałe, sama nigdy nie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zrywanie przez sms-a.

Postprzez Karolina17 » 2010-06-02, 13:18:54

Uważam, że osoba, która zrywa przez SMS-a lub maila jest niedojrzała emocjonalnie i nie podchodziła poważnie do związku, który w taki sposób zakończyła.
Avatar użytkownika
Karolina17None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2010-01-03, 19:35:33
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Sago » 2011-02-18, 14:39:56

Ja osobiście nie toleruję czegoś takiego
Avatar użytkownika
SagoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2008-09-25, 15:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 752 gości

cron