Glemp: związki partnerskie są zagrożeniem dla rodziny

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Re: Glemp: związki partnerskie są zagrożeniem dla rodziny

Postprzez cre[a]tive » 2008-10-17, 19:02:36

Codino napisał(a):ale parafianie zawsze mogą pisać skargi. I należy to robić, żeby tacy ludzie wiedzieli, że pazerność nie jest tolerowana.


w mojej parafii w mieście rodzinnym to było bardzo rozpowszechnione i na porządku dziennym, więc nie sądzę, by jakaś skarga coś pomogła. dodam, że sam proboszcz parafii słynął z upominania się o więcej "na kościół" .. dla siebie na kolędę: nie, bo przecież nie przystoi, ale na kościół? on nie widział w tym nic dziwnego ani złego. cóż małe miasto to było i kler jak widać się rozpanoszył. może to jest właśnie powód.

cieszę się, że ten temat powstał, dowiedziałam się, że jest też lepsza kategoria księży jeśli chodzi o kolędowanie, bo przyznam, że mając do czynienia z takimi sytuacjami, jakie opisałam, przez tyle lat, wydawało mi się to wręcz normą.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Glemp: związki partnerskie są zagrożeniem dla rodziny

Postprzez Madzias » 2008-10-18, 10:34:42

kobieta napisał(a):cieszę się, że ten temat powstał, dowiedziałam się, że jest też lepsza kategoria księży jeśli chodzi o kolędowanie


Ja również miałam doświadczenia, o których pisałaś a było to w moim rodzinnym, malutkim mieście, gdzie proboszcz to prawie najważniejsza persona. Jego kolęda to masa kasy wydana na kolacje, bo zawsze musiał posiedzieć, najeść się i napic dobrego alkoholu i jeszcze zebrał dwie kopertki. Jedna dla niego a druga na Kościół.
Natomiast teraz jestem zadowolona. Ksiądź jest okej, gada rzeczowo i nawet pyta sie o naszą sytację materialną, bo jak cos, to nie trzeba ofiarowac kasy.
Stwierdzam, że małe miasta są wredne. Chyba każdy bylejaki ksiądz, nie z powołania marzy o "etacie" w takiej parafi.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 441 gości

cron