Szczęśliwa męska płeć

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-04, 21:22:27

Przeglądając sobie różne artykuły i myśląć o ostatnich dyskusjach na forum wpadłam na coś takiego.

Na późniejszych etapach życia kobiety stają się mniej szczęśliwe od mężczyzn, mimo że startują z wyższego poziomu zadowolenia - twierdzą Anke Plagnol z Uniwersytetu w Cambridge oraz Richard Easterlin, ekonomista z Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

http://kobieta.interia.pl/psychologia/ja-i-moj-swiat/news/mezczyzni-szczesliwsi-od-kobiet,1154506

A dlaczego? Może dlatego, że factowi jest w zyciu łatwiej? A może dlatego, że kobiety są mniej egoistyczne i potrafią zrezygnować z pewnych ambicji, planów dla kogos innego...niby na początku wszystko dobrze ale z biegiem lat przychodzi rozczarowanie i myśl: "dlaczego zostałam smutna kurą domową?"
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez cre[a]tive » 2008-08-04, 21:30:12

Madzias napisał(a):A dlaczego? Może dlatego, że factowi jest w zyciu łatwiej? A może dlatego, że kobiety są mniej egoistyczne i potrafią zrezygnować z pewnych ambicji, planów dla kogos innego..


osobiście uważam, że dlatego, iż kobiety są bardziej uczuciowe. rani je to, czym facet by się nie przejął, płaczą z powodu, którego facet nawet nie zauważył.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-04, 21:34:14

A może dlatego, że facet im starszy, tym mniej do życia mu potrzeba no bo skąd niby wziął się Kiepski? :zab: :hyhy:
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez cre[a]tive » 2008-08-04, 21:37:38

Madzias napisał(a):A może dlatego, że facet im starszy, tym mniej do życia mu potrzeba


w sumie może i masz rację, jak tak spojrzeć na niektórych panów po 40-tce, 50-tce to faktycznie, piwo, fotel i pilot od telewizora na własność to szczyt ich potrzeb ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-04, 21:47:04

Daleko nie muszę szukać. Moi rodziec. Tata najlepszy człowiek na świecie odpoczywa spiąc. Szczęśliwy gdy ma "święty spokój" albo wnuki skaczą mu po ogrooomnym brzuchu. Mama natomiast niezadowlona, bo parę kilka za dużo. Ciągle biega na masaże, wczasy odchudzajce, marudzi mi, że jest gruba, katuje się dietkami i opoczywa na siłowni (a ma 58 lat, ja w życiu nie byłam na siłowni). Jednak widze, że się męczy, że robi to dlatego, że nie jest zadowolona z siebie.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez yamall » 2008-08-05, 09:10:00

kobieta napisał(a):osobiście uważam, że dlatego, iż kobiety są bardziej uczuciowe. rani je to, czym facet by się nie przejął, płaczą z powodu, którego facet nawet nie zauważył.

Dokladnie
Cos mi sie stanie to sie stało, nie bede plakać nad rozlanym mlekiem

miliony takich przykladkow którymi ja bym sie nie zmartwił a połowica moja baaardzo
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-08-05, 09:14:38

Chciałyście Panie równouprawnienia to macie ;)
Robicie robotę facetów, a my jak na początku świata tak i teraz leżymy sobie pod jabłonka czekając aż Ewa jabłko poda ;)
Tak Pan stworzył świat a z Panem się nie dyskutuje ;)
Pan to też facet.
;)
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez BlueMan » 2008-08-05, 10:46:51

kobieta napisał(a):osobiście uważam, że dlatego, iż kobiety są bardziej uczuciowe. rani je to, czym facet by się nie przejął, płaczą z powodu, którego facet nawet nie zauważył.
w 100% się z tym zgadzam.

Taka mentalność kobiet. Ma to swoje plusy i minusy ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-05, 21:41:51

Panowie poprostu wyznają zasadę prostego szczęścia. Facet chce mieć motor i nie myśli o niczym innym a kobieta już martwi się, gdzie będzie stał zimą.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez JoA » 2008-08-06, 01:41:42

Ciekawy artykuł Madzias.

"Dla mężczyzny najsmutniejszy okres przypada między 20. a 30. rokiem życia.
Po trzydziestce sytuacja mężczyzn bardzo się poprawia.
"
Poziom satysfakcji, jeśli chodzi o ich życie rodzinne i zawodowe, rośnie. Wygląda na to, że z wiekiem panowie mają więcej odwagi na spełnianie siebie i swoich marzeń/planów a panie stają się hmm... bardziej "biernymi obserwatorami", jakby wszystko co najlepsze miały już za sobą... To oczywiście generalizująca teoria, ale może sprawdzać się w życiu wielu osób.
yamall napisał(a):miliony takich przykladkow którymi ja bym sie nie zmartwił a połowica moja baaardzo

Wygrywa zdrowe podejście do życia, konsekwentna realizacja tego, co zamierzyliśmy i "nieprzejmowanie się [+++18+++]" ;) Tak sobie myślę, że będąc staruszką wolałabym mieć uśmiech i mądrość a nie rzucać błyskawicami zgorzkniałości wokół.
Życzmy sobie, więc Dziewczyny więcej dystansu i pozytywnego nastawienia! W końcu również zależy nam na satysfakcji! :oczami:
A Faceci: tak trzymać! :super:
“When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.”
“You have to go on and be crazy. Craziness is like heaven.”
“Excuse me while I kiss the sky.”


Jimi Hendrix
Avatar użytkownika
JoANone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 91
Dołączył(a): 2008-06-29, 13:49:54
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-06, 08:16:38

JoA napisał(a):panie stają się hmm... bardziej "biernymi obserwatorami", jakby wszystko co najlepsze miały już za sobą...


Według mnie panie zawsze chcą więcej, lepiej i z tego wynika ich niezadowolenie a panowie wiedzą że skoro, czegos nie da się zmienic, to trzeba zaakceptować.

Ja też mam w planach być wesołą staruszką...wszystko bedzie zależało od doświadczeń życiowych i zdrowia.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Sonic » 2008-08-06, 18:13:01

kobieta napisał(a):osobiście uważam, że dlatego, iż kobiety są bardziej uczuciowe. rani je to, czym facet by się nie przejął, płaczą z powodu, którego facet nawet nie zauważył
ja rowniez pod tym sie podpisze :) chociaz "od kazdej reguly są wyjatki".
Madzias napisał(a):Według mnie panie zawsze chcą więcej, lepiej i z tego wynika ich niezadowolenie a panowie wiedzą że skoro, czegos nie da się zmienic, to trzeba zaakceptować.
ja np. stawiam zawsze sobie wyzej poprzeczke, no i haslo, jezeli robisz rob to jak najlepiej potrafisz, a jezeli masz to lac nie zabieraj sie za to :)
Madzias napisał(a):Panowie poprostu wyznają zasadę prostego szczęścia. Facet chce mieć motor i nie myśli o niczym innym a kobieta już martwi się, gdzie będzie stał zimą.
a czemu wy dziewczyny/kobiety nie wyznacie tejze zasady ?? przeciez moze byc piekniej :)
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem...
Avatar użytkownika
SonicNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 196
Dołączył(a): 2007-06-26, 14:03:33
Lokalizacja: Nowa Sarzyna / rzeszów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-06, 20:08:38

Sonic napisał(a):a czemu wy dziewczyny/kobiety nie wyznacie tejze zasady przeciez moze byc piekniej


A bo lubimy się umartwiać, rozdzielać rzeczy na malutkie kawałeczki, analizować każdy szczegół, każde słowe i dlatego czasem bywamy nieszczęsliwe. :)
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Q3lo » 2008-08-06, 21:20:57

Bo to słabsza rasa! :D i zawsze będą z tyłu.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez hitman1986 » 2008-08-06, 21:53:10

Q3lo napisał(a):Bo to słabsza rasa! :D i zawsze będą z tyłu.

Czasem bywa tak, że to faceci wolą być z tyłu :sex: xD ale generalnie to się zgadzam z Q3lo :mrgreen:
Zdrówko brachu :zdrowko:
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-06, 22:14:09

O wy męskie szowinistyczne prosiaki :PPP

A jednak wszycy wiedza, że kobiety tak naprawdę są silniejsze od facetów. Przede wszystkim psychicznie więcej zniosą, świadczy o tym sam fakt, że wytrzymują z wami, Panowie. :hyhy:
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez hitman1986 » 2008-08-06, 23:02:24

Madzias, no offence ;)

A teraz zacznie się publiczne piętnowanie i wywyższanie jednej płci nad drugą...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-07, 10:41:33

hitman1986 napisał(a):no offence


none was taken :P

hitman1986 napisał(a):A teraz zacznie się publiczne piętnowanie i wywyższanie jednej płci nad drugą...


Przecież to normalne, że panie są za swoją płcią i panowie za swoją...a te wszystkie różnice nas do siebie przyciągają, czyż nie?
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Sonic » 2008-08-08, 10:35:06

Madzias napisał(a):Przecież to normalne, że panie są za swoją płcią i panowie za swoją...a te wszystkie różnice nas do siebie przyciągają, czyż nie?
przyciagaja, lecz czasem chyba, w nielicznych przypdkach odpychają... ;]
Madzias napisał(a):Przede wszystkim psychicznie więcej zniosą, świadczy o tym sam fakt, że wytrzymują z wami, Panowie.
no nie wiem :P czasem to i my musimy wytrzymac wasze marudzenia i zachcianki :P a o zrozumieniu kobiet to juz zapomnijmy :P
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem...
Avatar użytkownika
SonicNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 196
Dołączył(a): 2007-06-26, 14:03:33
Lokalizacja: Nowa Sarzyna / rzeszów
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęśliwa męska płeć

Postprzez Madzias » 2008-08-08, 11:22:24

Sonic napisał(a):a o zrozumieniu kobiet to juz zapomnijmy


Bo kobiet nie nalezy rozumieć, kobiety trzeba akceptować, kochac i słuchac ich a wtedy będzie panowało szczęście i harmonia. :oczami:
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 726 gości

cron