Gdyby tak można cofnać czas?

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez nuda » 2008-02-12, 17:31:15

kamil napisał(a):Właśnie że błędy uczą wiele, przecież jeżeli podejmiesz decyzje na dany temat i przekonasz się że była zła to w ten sposób już nie postąpisz.
Każdy mądry powinien wnioski wyciągnąć.


Musisz też brać pod uwagę, że nie wszystko złe, co nam się w życiu przytrafia, od nas pochodzi, od naszych decyzji zależy. Są sytuacje, które zostawiają piętno, na które nie mieliśmy wpływu, a jednak nam się przydarzyły. One też uczą? Nie sądzę.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez kamil » 2008-02-12, 17:34:55

Jasne że gdy idziemy ulicą i ktoś nas pobije to nie nasza wina i z tego wniosków na przyszłość nie wyniesiemy, ale to nie jest nasz błąd że ktoś nas pobił, a przecież mówimy tu o błędach. Czyż nie ?
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez Future_Breeze » 2008-02-12, 22:59:38

kamil napisał(a):ktoś nas pobije to nie nasza wina i z tego wniosków na przyszłość nie wyniesiemy

z tego właśnie wnioski wyniesiemy :)
gdzie nie chodzić i kogo omijać

Właśnie że błędy uczą wiele,

"Gdyby tak można cofnąć czas?"
Avatar użytkownika
Future_BreezeNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1178
Dołączył(a): 2004-09-05, 15:09:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez nuda » 2008-02-12, 23:56:34

kamil napisał(a):a przecież mówimy tu o błędach. Czyż nie ?


Mówimy o cofnięciu czasu, nie tylko by poprawić własne błędy, ale może poprawić lub zmienić życie.
Future_Breeze napisał(a):z tego właśnie wnioski wyniesiemy
gdzie nie chodzić i kogo omijać


Te wnioski nic nam nie dadza, jeśli na przykład było to uczestnictwo w tragicznym wypadku lub gwałt. Cóż z tego, że będziemy chodzić innymi drogami? Co nam życie dało w takich sytuacjach, będzie nam wypalone w duszy/mózgu.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez kamil » 2008-02-13, 00:28:33

Future_Breeze napisał(a):z tego właśnie wnioski wyniesiemy
gdzie nie chodzić i kogo omijać


No nie przesadzaj, przecież każdy człowiek może się okazać mordercą, a co będziesz wszystkich ludzi omijał.
Morderstwa nie zdarzają się tylko w ciemnych uliczkach i parkach.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Sorbitol » 2010-01-10, 14:26:52

Ja w sumie tylko do jednego momentu w życiu chciałabym cofnąc czas i jednego zdania nie powiedziec, które przekreśliło trochę mój ostatni związek, żałuje, że od razu go nie ratowałam tylko opamietałam się po sporym okresie czasu, ale jak wiadomo czasu nie da sie zmienić..
Avatar użytkownika
SorbitolNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2010-01-09, 21:11:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez Karolina17 » 2010-01-27, 00:44:09

Gdybym mogła cofnąć czas, to wcześniej zorientowałabym się, że mój Ojciec jest śmiertelnie chory (zmarł na guza mózgu, miał glejaka ostatni stopień złośliwości), nie zrobiłabym dwóch głupich rzeczy, w tym jednej bardzo głupiej i nie zachorowałabym na pewną wredną chorobę. ;(
Avatar użytkownika
Karolina17None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2010-01-03, 19:35:33
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez okrushek » 2010-01-30, 12:40:49

jest jedna rzecz, której bym nie zrobila. nie zgodzilabym sie wziąć ogromnego długu dla kogos. ale co sie stało to sie nie odstanie tak? ;)
no i zerwałabym z pewnym facetem zanim on zdążył zerwać ze mną :D:D:D hehe :rotfl2:
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-31, 16:20:39

okrushek - 2010-01-30, 11:40 napisał(a):no i zerwałabym z pewnym facetem zanim on zdążył zerwać ze mną :D:D hehe

że co? :D

Ja może więcej bym sie uczył do egzaminiów ;]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Skubana » 2010-02-04, 19:27:27

Gdybym mogła cofnąć czas z pewnością nie zrobiłabym tego. Moim zdaniem nie warto zmieniać tego, co już wydarzyło się, a cofnięcie czasu z pewnością spowodowałoby te zmiany. Wszystko co przeżywamy to jakieś doświadczenie. Nawet, gdy są to błędy nie chciałabym tego zmieniać... w końcu człowiek uczy się na błędach ;)
Avatar użytkownika
SkubanaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2010-01-19, 13:57:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez okrushek » 2010-02-04, 21:55:08

BlueMan napisał(a):
okrushek - 2010-01-30, 11:40 napisał(a):no i zerwałabym z pewnym facetem zanim on zdążył zerwać ze mną :D:D hehe

że co? :D


no zrobiłabym mu dziure w sercu, zanim on zdążył zrobić ją mnie ;)
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez WiseWoman » 2010-02-04, 22:32:16

okrushek napisał(a):
BlueMan napisał(a):
okrushek - 2010-01-30, 11:40 napisał(a):no i zerwałabym z pewnym facetem zanim on zdążył zerwać ze mną :D:D hehe

że co? :D


no zrobiłabym mu dziure w sercu, zanim on zdążył zrobić ją mnie ;)



Oooo tak. To jedyne, co chciałabym zmienić, gdybym mogła cofnąć czas. ;]
Poza tym jestem całkiem zadowolona ze swoich wyborów. Może jakieś błahostki, ale nieistotne. :P
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Oyen » 2010-02-06, 23:19:46

Znając życie, jakbym cofnął czas, to bym popełniał te same błędy. Jestem leniwy, zbyt pewny siebie, a jak przychodzi co do czego to lamie jak zwykle. Choć to ciekawe, jakbym tak cofnął czas do podstawówki, oczywiście z zachowaną świadomością, to wiele rzeczy bym mógł zrobić inaczej, a raczej zauważyłbym już wtedy inne opcje w życiu do wyboru.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez chokkie » 2010-02-06, 23:51:54

tya... cofnąć czas. perspektywa piękna, ale jeśli brać pod uwagę możliwość zmian, to nie sądzę, by cokolwiek było inaczej. jestem tak przesiąknięta lenistwem, że chyba nie chciałoby mi się niczego zmieniać. mimo, że tak jak teraz jest źle. ale z i nieco innej, znacznie bardziej przyjemnej strony, gdyby tak cofnąć czas do Opener'a, jeszcze raz zobaczyć na własne oczy spod samej sceny i usłyszeć Arctic Monkeys, The Kooks, Placebo... <33 ech...
you know what says thank you like nothing else?
Avatar użytkownika
chokkieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2010-02-06, 01:46:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Skubana » 2010-03-27, 19:16:57

Macie tak czasem? Chcieć cofnać czas, by poprawić coś w swoim życiu?

Czasami tak mam jednak to chwilowa myśl, kiedy zrobię czy powiem coś, co z pozoru nie powinno mieć miejsca. Jednak tak naprawdę wcale nie chciałabym tego zrobić. Do tej pory nie wydarzyło się w moim życiu nic, co by całkowicie je przekreśliło (po pierwsze-tak się nie da) czy coś, co spowodowałoby, że można by uznać je za zmarnowane. Wiadomo, że każdy popełnia błędy i nie zawsze jest kolorowo, ale człowiek uczy się też na nich, żeby w przyszłości ich nie powtarzać. Czasami z lepszym skutkiem a czasami z gorszym. Kilku czynów/słów/niewykorzystanych sytuacji w moim bytowaniu po prostu mi żal, ale cóż poradzić na to jak było...Cofając czas moglibyśmy coś jeszcze gorzej spieprzyć. A poza tym każdy moment naszego życia to jakieś doświadczenia, a jaki sens byłby w pozbywaniu się ich poprzez cofnięcie czasu? Dla mnie żaden. Życie w końcu składa się zarówno z dobrych wyborów, jak i tych złych i trzeba się z tym pogodzić.
przeżyć to jeszcze raz?

Czy tylko wspomnienia Wam wystarcza, obojętnie, dobre czy złe?

Mnie czasami tęskni się za tym, co kiedyś się wydarzyło, ale nigdzie nie jest przesądzone, że nie przeżyję jeszcze lepszych czasów ;] Moim zdaniem bezsensownym jest rozpamiętywanie przeszłości, ciągły żal i myśli "ale gdybym wtedy zrobiła 'to' a nie 'tamto'. Każdego na pewno spotka niejeden "happy end"! ;)
Avatar użytkownika
SkubanaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2010-01-19, 13:57:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kejra » 2010-11-17, 23:42:03

Zmieniła bym wiele rzeczy, ale czy to uczyniłoby mnie lepszym człowiekiem...? Jakiś jest sens w tym, że musimy być cały czas świadomi tego co robimy i nawet jeżeli zło nie jest z naszej winy musimy nauczyć się to akceptować. Każda ścieżka na skróty ma swoje minusy.
A co by powiedziała ta Pani gdyby dać jej taka szansę? http://wyborcza.pl/pacewicz/1,102620,7645827,Anna_Grodzka.html
Ma być taniej
Avatar użytkownika
kejraNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2008-10-28, 23:43:50
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez robertcb » 2010-12-27, 22:09:23

hitman1986 napisał(a):
http://www.sliders.tcz.pl/fantasy_article.php napisał(a):Teoria światów równoległych zdaje się być fikcją, wymyśloną na potrzeby prężnie rozwijającego się gatunku science fiction. Rzeczywistość jest zupełnie inna, poważni naukowcy twierdzą, że takie alternatywne wymiary naprawdę istnieją. Podstawą tego przypuszczenia jest teoria kwantowa. W 1957 roku Hugh Everett III zaproponował, by uwzględniono w teorii kwantowej światy równoległe. Fizycy pukali się w czoło, nikt nie wierzył, by rzeczywistość miała tak dziwną naturę. Everett jednak uparcie twierdził, że jego wizja jest prawdziwa. Sam Einstein był zaintrygowany tą teorią i nie potrafił jej wyjaśnić.


Einstein był zaintrygowany teorią z 1957r. mimo że zmarł w 1955r.

A to ciekawe...
Avatar użytkownika
robertcbNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-12-27, 22:05:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-27, 22:44:44

robertcb - 2010-12-27, 21:09 napisał(a):Einstein był zaintrygowany teorią z 1957r. mimo że zmarł w 1955r.

W tym artykule nie jest napisane, że zainteresował się teorią Hugh Everetta, ale że w ogóle interesował się teorią światów równoległych. Być może ktoś inny "wpadł" na ten pomysł, Einstein wcześniej o tym wiedział, ale Everett zaproponował by uwzględniono w teorii kwantowej światy równoległe (być może wcześniej były one uznawane w jakiejś innej dziedzinie?).
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bossik » 2011-03-01, 21:54:11

Tak ja bym chciał czasami cofnąć czas a zwłaszcza chciałbym się cofnąć do wakacji 2010 roku. Oj działo się wtedy ale kilka spraw, sytuacji bym chciał żeby potoczyło się inaczej. Może teraz by inaczej to wszystko wyglądało.
Avatar użytkownika
bossikNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2011-03-01, 16:11:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-03-01, 22:02:39

Jestem tak szczęśliwym człowiekiem ze nie potrzebne mi to - "tylko ludzie głupi uczą się na własnych błędach. Ludzie mądrzy – uczą się na błędach cudzych" - kieruję się tym mottem O. von Bismarck`a i cały czas daję radę ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 462 gości

cron