Gdyby tak można cofnać czas?

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez nuda » 2008-02-09, 15:31:41

Macie tak czasem? Chcieć cofnać czas, by poprawić coś w swoim życiu? By móc jeszcze raz dokonać wyboru? Powiedzieć coś lub zamilknać w odpowiednim momencie, przeżyć to jeszcze raz?

Czy tylko wspomnienia Wam wystarcza, obojętnie, dobre czy złe?
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez BlueMan » 2008-02-09, 15:37:52

Ostatnio była kumulacja 10mln złotych która nikt nie wygrał :] chętnie bym się cofnął, aby skreślić odpowiednie liczby :P

Jasne, że chciałbym nie raz cofnąć się i trochę poprawić to co powiedziałem/zrobiłem.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez kamil » 2008-02-09, 15:54:34

A ja bym nie chciał cofnąć czasu, to co przeżyłem dobre i złe chwile napewno na coś się przydały lub przydadzą. Co mnie nie zabije to wzmocni.
Te decyzje co podejmuje krocząc przez życie jak narazie są słuszne, a takie sytuacje, które zjebał... to teraz się moge z nich śmiać.
Wyrosłem na porządnego obywatela.

Cofanie czasu nie jest mi potrzebne do szczęścia.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez Mati » 2008-02-09, 17:39:10

Też bym chciał cofnąć czas, ale nie po to by zrobić coś inaczej, coś co zrobiłem źle, bo człowiek się uczy na błędach a błędy które przynoszą konsekwencje bardziej zapamiętujamy i uczą nas życia. Chciałbym cofnąć czas tylko po to by zrobić kilka rzeczy których nie zdąrzyłem zrobić oraz powiedzieć kilku osobom to czego już nigdy im nie powiem.
Avatar użytkownika
MatiNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2007-12-05, 21:20:07
Lokalizacja: Zamość
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez Kamil888 » 2008-02-09, 18:46:34

Też bym chciał cofnąć czas, ale nie po to by zrobić coś inaczej, coś co zrobiłem źle, bo człowiek się uczy na błędach a błędy które przynoszą konsekwencje bardziej zapamiętujamy i uczą nas życia. Chciałbym cofnąć czas tylko po to by zrobić kilka rzeczy których nie zdąrzyłem zrobić oraz powiedzieć kilku osobom to czego już nigdy im nie powiem

A ja się zwyczajnie pod tym podpiszę.
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez nuda » 2008-02-09, 19:16:24

Ja jednak chciałabym przeżyć pewne rzeczy jeszcze raz. I tak podejmowałabym takie same decyzje, bo każda zmiana decyzji to zmiana dalszego życia. I wymazałabym może sytuacje, które były tylko złe i niczego mnie nie nauczyły. I mogłabym przeprosić, bo teraz to już nie ma sensu po tak długim czasie.

Blue, z tym totkiem to niezłe.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez Suceed » 2008-02-09, 20:12:32

Prawie każdy chyba marzył o tym aby cofnąć czas. Świadczy o tym choćby liczba powstałych filmów o tej tematyce i ich sukces.

W moim przypadku jeśli miałbym się cofnąć to tylko w odległą przeszłość aby zobaczyć jak to kiedyś było ;)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez nuda » 2008-02-10, 17:49:41

Suceed napisał(a):W moim przypadku jeśli miałbym się cofnąć to tylko w odległą przeszłość aby zobaczyć jak to kiedyś było ;)


Dinozaury, Rzym, sady nad czarownicami, wyprawy krzyżowe?
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez cre[a]tive » 2008-02-10, 20:01:01

Gdybym miała taką możliwość, to chętnie. postarałabym się nie popełnić pewnych błędów, byłabym w paru momentach życia bardziej rozsądna i nie dopuściłabym to paru sytuacji. zaledwie parę momentów, ale gdybym miała możliwość postąpiłabym w nich inaczej, na pewno nie powiedziałabym, że czegoś mnie to nauczyło i niech tak zostanie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez hitman1986 » 2008-02-10, 20:11:13

Nie ma sensu cofanie czasu. Dlaczego? Bo błędy, które się zrobiło były nieuniknione do zrobienia, a drugi raz tych błędów nie chciałbym powtarzać...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez kamil » 2008-02-10, 20:33:41

kobieta napisał(a):na pewno nie powiedziałabym, że czegoś mnie to nauczyło i niech tak zostanie.


Czy Ty znów do mnie pijesz ?
:mrgreen:
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez Suceed » 2008-02-10, 21:07:16

nuda napisał(a):Dinozaury, Rzym, sady nad czarownicami, wyprawy krzyżowe?

No średniowiecze jest bardzo interesujące ;)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez cre[a]tive » 2008-02-10, 21:14:11

kamil napisał(a):Czy Ty znów do mnie pijesz ?
:mrgreen:


a dlaczego tak myślisz? nie tylko Ty wyraziłeś taką opinię, więc jak już coś to do wszystkich :] ale to było do nikogo, po prostu takie mam odczucia w tej kwestii, niektóre błędy niczego nie uczą i jak miałabym możliwość ich wymazania to bym to zrobiła.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez Madzias » 2008-02-10, 23:37:07

Czasem mam takie myśli, jak dobrze byłoby cofnąć "to i owo" ale dobrze, że nie ma takiej możliwości, bo zycie byłoby nudne. Wszyscy ciągle cofaliby się i naprawiali albo robili inaczej i byłoby nieciekawie. Dobrze, że można błądzić, bo to zawsze czegoś uczy.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez nuda » 2008-02-11, 09:52:23

Madzias napisał(a):Czasem mam takie myśli, jak dobrze byłoby cofnąć "to i owo" ale dobrze, że nie ma takiej możliwości, bo zycie byłoby nudne. Wszyscy ciągle cofaliby się i naprawiali albo robili inaczej i byłoby nieciekawie.


Ja myślę wręcz odwrotnie, byłoby bardzo ciekawie.
Zawsze po przebudzeniu zastawalibyśmy nowy świat, nowe życie. Inny partner, inne życie, inny zawód a nawet inne wykształcenie, bo ktoś akurat poprawił swój jakiś bład i jednocześnie wymazał siebie z naszego życie lub zmienił jego bieg.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez hitman1986 » 2008-02-11, 11:30:54

nuda napisał(a):Inny partner, inne życie, inny zawód a nawet inne wykształcenie

Naukowcy już na to wpadli, moja droga :) Teoria światów równoległych. Słyszałaś kiedyś ? W duzym skrócie chodzi o to, że istnieje kilka(-dziesiąt) Wszechświatów, w których każdy znas ma swojego sobowtóra, ale może on wykonywać bardzo różną czynność, niż my tutaj i może być zupełnie innym człowiekiem. Oczywiście takie rzeczy jak kolor skóry czy pochodzenie pozostają bez zmian.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez nuda » 2008-02-11, 16:49:56

hitman1986 napisał(a):Oczywiście takie rzeczy jak kolor skóry czy pochodzenie pozostają bez zmian


A niby dlaczego jest to takie oczywiste? Słyszałam o światach równoległych, które mogą się wzajemnie przenikać. Ale one musiałyby istnieć dla każdeg z nas osobno. Bo nie w każdym się urodzimy, prawda? A jeśli się urodzimy już, to może z innej matki, znaczy, kolor skóry nie jest niezmienny.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez paimka » 2008-02-11, 16:54:54

nuda napisał(a):A jeśli się urodzimy już, to może z innej matki, znaczy, kolor skóry nie jest niezmienny.


hitman1986 napisał(a):Oczywiście takie rzeczy jak kolor skóry czy pochodzenie pozostają bez zmian.


ehm.. jedno do drugiego chyba ma się.. nijak :pudlo:
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez nuda » 2008-02-11, 17:08:18

Paimka, właśnie chcę się dowiedzieć, dlaczego to niby ma pozostać bez zmian? Jeśli w różnych światach dokonujemy różnych wyborów, ale i nasi rodzice dokonują, to dlaczego ma być to niezmienne /pochodzenie czy kolor skóry/? Hitman, może zna odpowiedź, jesli tak dobrze zna teorię światów równoległych.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby tak można cofnać czas?

Postprzez hitman1986 » 2008-02-11, 18:07:45

nuda napisał(a):Hitman, może zna odpowiedź, jesli tak dobrze zna teorię światów równoległych.

Nie znam dobrze. Kiedyś tylko czytałem o tym w "Świecie Nauki", nawet nie wiem, czy to pismo jeszcze wychodzi, swojego czasu miało bardzo rzetelne i "ciężkie" artykuły, porównywalne z "The Science" ("Świat Nauki" to polska wersja jakiegoś zagranicznego pisma).

Niewiele pamiętam z tamtego tekstu. Pamiętam rysunki i zdjęcia, jak też OGÓLNE info nt światów równoległych. Szczegółów nie znam.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 285 gości

cron