ZDRADA PSYCHICZNA

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez smoczyca » 2008-02-06, 12:40:49

czym ona dla Was jest ?? czy w ogóle takowa istnieje ?? czy jest ona do wybaczenia ??
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez paimka » 2008-02-06, 12:52:08

Czym się różni zdrada psychiczna od mażeń i fantazji, których tematem nie jest nasza 2 połówka?
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez hitman1986 » 2008-02-06, 12:55:57

smoczyca, o czym myślisz konkretnie pisząc "zdrada psychiczna" ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez smoczyca » 2008-02-06, 13:01:39

Za dużo słów wypisanych w niejednym mailu, niejednej wiadomości gg, niejednym sms-sie itd do niejednej kobiety słów, co najmniej seksownie brzmiących przejmujących się niekoniecznie sprawami do przejęcia słów ponoć kłamliwych tak dla hecy tak dla zwały - czyli jednym zdaniem flirt słowny do przesady
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez kamil » 2008-02-06, 13:15:54

To znaczy że osoba z którą jesteśmy nam nie wystarcza, albo jest się niedojrzałym psychicznie do związku. Ja z taką dziewczyną bym się nie związał, nie zaufał bym jej. A wiadomo bez zaufania nie ma niczego.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez Madzias » 2008-02-06, 13:20:50

Zdrada psychiczna jest obrzydliwa. Cios zadany w dusze boli potwornie.
Nie wierzę w pisanie SMSów, maili o treści daleko odbiegającej od koleżeństwa do drugiej kobiety, tak dla jaj. Jest to dla mnie już zdrada. Bo te słowa powinny byc pisane, mówione do mnie a nie do obcej baby. Mam nadzieję Smoczyco, że to tylko taki temacik do dyskusji a nie problem.

paimka napisał(a):Czym się różni zdrada psychiczna od mażeń i fantazji, których tematem nie jest nasza 2 połówka


Różni się jedną podstawową rzeczą. Marzenia i fantazje są w sferze nienamacalnej, niezrealizowanej a zdrada psychiczna, ostry flirt jest już czynem, jest faktem jest obrzydliwą zbrodnią wobec uczuć drugiej osoby.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez Guciu » 2008-02-06, 13:23:58

Madzias napisał(a):ostry flirt jest już czynem,


Nie zupełnie jest on czynem. Ostry flirt przez pisanie smsów czy maili jeszcze nie dowodzi zdrady. Co innego konkretny czyn. Myśle, że taka zdrada psychiczna wynika z chęci zabawienia sie kosztem drugiej osoby.
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez Madzias » 2008-02-06, 13:27:05

Guciu napisał(a):Nie zupełnie jest on czynem


Mówimy o sferze emocjonalniej i taki SMS czy mail jest czynem. Co innego gdy mamy na myśli zdradę fizyczną. To całkiem dwie różne rzeczy. Według mnie oczywiście.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez Guciu » 2008-02-06, 13:30:19

No dobra. Co nie zmienia faktu, że zdrada opisana przez Smoczyce to dla mnie nie zdrada, raczej chęć zabawienia sie drugą osobą. Puste słowa, które są pisane tylko dlatego, że odbiorca chce je przeczytać.
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez smoczyca » 2008-02-06, 13:36:04

hm..... zdrada psychiczna próbuję tłumaczyć ją na tysiąc sposobów, dlaczego tak się dzieje może kamil81, ma rację, że postępujemy tak jak druga osoba nam nie wystarcza nie spełnia tego, czego pragniemy ?? a może takowa osoba jest jak singiel chce posiąść wszystkie by wszystkie mosty były do przebycia ?? a może po prostu to taki charakter taki sposób bycia mam dużo koleżanek i tyle hm...... pytania mielą się w głowie a odpowiedzi brak
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez Madzias » 2008-02-06, 13:39:57

Wiesz Guciu osoba, która kocha swoją drugą połówke nie ochoty na zabawy cudzym kosztem, nie ma takiej potrzeby. A jesli już robi takie "numery" to cos nie tak. I już miałabym niesmak, gdybym o czyms takim sie dowiedziała. Ległaby w gruzach moja kobiecosc, poczucie, że jestem jednyna i wyjątkowa a to boli.
Z drugiej strony staram sie rozumiec, że po latach bycia razem, posiadaniu wspólnych trosk, problemów, bycia ze sobą w szarości dnia ma sie ochotę na kolorowy świat, na chwilę emocji, dreszczyku związanego z flirtem ze zdobywaniem i oczekiwaniem na reakcję. Nie zmienia jednak to faktu, że gdyby mój mąż zrobił cos takiego byłabym zdołowana i jak to ja, winy szukałabym na początku u siebie, że już nie jestem taka atrakcyjna dla niego, że to moja wina a tak nie jest, bo on też już nie jest tym chłopakiem sprzed 10 lat a jednak nie mam ochoty na mini romansiki (nawet bez zdrady fizycznej, tak dla jaj, rozrywki)
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez nuda » 2008-02-06, 13:47:46

Dla każdego zdrada jest czymś innym. Jedni nawet nie biora pod uwagę zdrady psychicznej, twierdzac, że to żadna zdrada. Ja osobiści myślę, że jest ona bardziej dotkliwa niż fizyczna. Skok w bok jest bolesny ale da się wybaczyć, można po nim jeszcze budować zwiazek jeśli był on jednorazowym wybrykiem. Jesli ktoś jednak szuka w trzeciej osobie tego, co powinien szukać w partnerze/partnerce oznacza, że coś się skończyło albo kończy. Nie usprawiedliwiam żadnej ze zdrad ale mnie zabolałaby każda z nich w podobny sposób.

Zdrada psychiczna to myślenie, że z kimś innym byłoby lepiej. I nie chodzi mi o kilka chwil na sms lub mail ale o zrozumienie, że bez tego sms-u jest źle. Co prawda nie każda zdrada psychiczna na pewno doprowadzi do fizycznej, ale jest prosta droga. To jak oddawanie myśli komuś innemu, komu się nie należa.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez hitman1986 » 2008-02-06, 14:39:48

Guciu napisał(a):jeszcze nie dowodzi zdrady

Ale dowodzi, że taka domniemana zdrada może mieć kiedyś miejsce...
Guciu napisał(a):Co nie zmienia faktu, że zdrada opisana przez Smoczyce to dla mnie nie zdrada, raczej chęć zabawienia sie drugą osobą

Co nie zmienia faktu, że od tego się zwykle zaczyna...
Guciu napisał(a):Puste słowa

Dla mnie nie byłyby one takie puste...
Madzias napisał(a):Wiesz Guciu osoba, która kocha swoją drugą połówke nie ochoty na zabawy cudzym kosztem, nie ma takiej potrzeby

Doskłądnie tak. Jestem tego samego zdania...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez neo^engel » 2008-02-06, 14:44:26

nuda napisał(a):Zdrada psychiczna


hmm.
można ja porównać do fizycznej.
oby dwie się odczuwa, ale maja inne podłoża.

Zdrada fizyczna posiada w sobie i psychiczną. Ale oczywiście cielesna to przeważnie w związku/ w małżeństwie.
czyli nie ma szerokiego zastosowania.

co do psychicznej zdrady.
??
Odczucia takiej zdrady udzielają się w psychice. Jest to rozmowa z własnym sobą.
Często jest to sumienie, gdzie rozgranicza dobro od zła.
Złamanie jakiejś własnej zasady już będzie zdradą psychiczna.Działanie w brew sobie.
"Zostań" jest wspaniałym słowem w słowniku przyjaźni.

Alcott Amos Bronson
Avatar użytkownika
neo^engelNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2008-02-06, 13:53:46
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez nuda » 2008-02-06, 16:30:44

neo^engel napisał(a):
Złamanie jakiejś własnej zasady już będzie zdradą psychiczna.Działanie w brew sobie.


Może raczej wbrew temu, co sobie zaplanowaliśmy na życie. Bo wówczas przede wszyskim zdradzamy partnera /cóż z tego, że tylko w słowach, myślach/, nie siebie.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez neo^engel » 2008-02-06, 16:59:55

nuda napisał(a):Może raczej wbrew temu, co sobie zaplanowaliśmy na życie. Bo wówczas przede wszyskim zdradzamy partnera /cóż z tego, że tylko w słowach, myślach/, nie siebie.


dlaczego nie siebie ?

przecież zdrada psychiczna dotyka naszego wnętrza.
"Zostań" jest wspaniałym słowem w słowniku przyjaźni.

Alcott Amos Bronson
Avatar użytkownika
neo^engelNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2008-02-06, 13:53:46
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez Ag » 2008-02-06, 22:27:35

neo^engel napisał(a):oby dwie się odczuwa, ale maja inne podłoża.

teoretycznie zgodziłabym się z tymi słowami, ale fizyczna, czy psychiczna - też zdrada.
Mi np. smutno się by zrobiło, gdyby mój ukochany 'esemesował' że aż flirtował z jakąś swoją/moją - mniejsza jaką - znajomą. Skoro jesteśmy razem, to łączy nas uczucie, dalej odnajdywane pod pojęciem 'miłość'. A to zobowiązuje obie strony do uczciwości itepe.
Tak przynajmniej mi się wydaje.
coś.
Avatar użytkownika
AgNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-18, 22:18:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez nuda » 2008-02-06, 23:49:12

Często zdrada dosięga zdradzajacego tylko wtedy, gdy się wyda, bo może stracić wszystko co ma, a czego nie doceniał.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez neo^engel » 2008-02-07, 00:27:47

Często zdrada dosięga zdradzajacego tylko wtedy, gdy się wyda, bo może stracić wszystko co ma, a czego nie doceniał.


czy ja wiem.

zdrada to zdrada.
Jeżeli się zdradza to najlepiej wie się samemu. Sama swiadomośc tego już zabija.. .
"Zostań" jest wspaniałym słowem w słowniku przyjaźni.

Alcott Amos Bronson
Avatar użytkownika
neo^engelNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2008-02-06, 13:53:46
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ZDRADA PSYCHICZNA

Postprzez nuda » 2008-02-07, 00:43:00

neo^engel napisał(a):zdrada to zdrada.
Jeżeli się zdradza to najlepiej wie się samemu. Sama swiadomośc tego już zabija.. .


Wydaje mi się, że jednak nie. Zwróć uwagę, że najbardziej męcza się winowajcy jednego skoku w bok. Im wiecej takich zdrad, tym mniejsza wagę przykłada się do tajemnicy, tym mniej wyrzutów sumienia. Nagle powstaja zwiazki na dziwnych zasadach, każdemu wolno robić co chce, wierność nie jest obowiazkowa.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości

cron