Rola kobiety

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Re: Rola kobiety

Postprzez nuda » 2008-02-04, 18:02:36

Kamil888 napisał(a):Byzydura!


No mam nadzieję :rotfl:

A konkretnie dlaczego?

Małżeństwo to jednak układ pełen kompromisów. Miłość pozwala nam sięgać wysoko, ale i boleśnie spadamy, gdy nagle nie jest już tak wspaniale. Im bardziej szalone uczucie na poczatku, tym gorzej się czujemy w szarości.

A, i jest takie powiedzenie, iż między miłościa a nienawiścia, tylko krok.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez Kamil888 » 2008-02-04, 18:05:14

nuda napisał(a):Miłość pozwala nam sięgać wysoko, ale i boleśnie spadamy, gdy nagle nie jest już tak wspaniale. Im bardziej szalone uczucie na poczatku, tym gorzej się czujemy w szarości.

A, i jest takie powiedzenie, iż między miłościa a nienawiścia, tylko krok.

A dlaczego od razu piszesz taki czarny scenariusz?
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez hitman1986 » 2008-02-04, 19:23:34

Kamil888 napisał(a):A dlaczego od razu piszesz taki czarny scenariusz?

Właśnie, nuda, dlaczego? Czy od razu, gdy ktoś się zakocha i kogoś pokocha, muszą, wg Ciebie, zaczynać się schody? Czy zawsze musi być upadek ? Czy nie może być sielanki?
Oczywiście mówię generalnie, ponieważ miłość to właśnie dzielenie się smutakmi i radością, szczęściem i żalem, ale właśnie na tym polega miłość. Trzeba zaakceptować drugą osobę taką, jaką ona jest, a nie jej dobre tylko strony. Jeśli ktoś jest cyniczny, ale troskliwy, nie można powiedzieć, że kocha się tylko jej troskę, a cynizm odrzucać. Trzeba przyzwyczaić się do nawyków, do zachowań drugiej osoby - do tego, jaka ona w rzeczywistości jest, a nie jakie są jej superlatywy. To jest miłość.
Ostatnio edytowano 2008-02-04, 20:48:03 przez hitman1986, łącznie edytowano 1 raz
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez cre[a]tive » 2008-02-04, 20:15:15

hitman1986 napisał(a):Czy zawsze musi być upadek ?


prędzej czy później będzie upadek - im większa miłość tym boleśniejszy. co nie znaczy, że z tego upadku się nie podniesiecie.

hitman1986 napisał(a):Czy nie może być sielanki?

całe życie? no nie żartuj, poważny facet w bajki wierzy? :]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez hitman1986 » 2008-02-04, 20:19:18

kobieta napisał(a):całe życie? no nie żartuj, poważny facet w bajki wierzy?

Przeczytaj do końca mojego posta, bo ważna jest całość, a nie tylko to jedno stwierdznie, nie wyjmuj jednego zdania z kontekstu ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez cre[a]tive » 2008-02-04, 20:26:26

hitman1986, przeczytałam dokładnie całość :) ale wiesz, to pytanie się tak bardzo rzuca w oczy, o tę sielankę i upadek. Ty piszesz o przyzwyczajaniu się do nawyków i zachowań drugiej osoby, to wszystko tak ładnie brzmi, ale czasem we wspólnym życiu, gdzie dzieli się ze sobą przestrzeń, przez parę lat, jest to za trudne, pomimo iż niby jak się kocha to wszystko się ułoży, jednak nie zawsze tak jest. przychodzą upadki, przychodzą kryzysy, gdzie nawet najbardziej kochające się małżeństwa mają np. takie pół roku, gdzie nie mogą na siebie patrzeć, zastanawiają się, co ja robię w tym miejscu z tym człowiekiem? taki upadek boli bardzo, pozytywem jest to, że jeśli miłość prawdziwa i ludzie dbają o uczucie między nimi, to wyjdą z tego i może równie dobrze jak przed upadkiem a kochać się będą równie mocno.
ale z resztą, co ja świeżo zakochanym będę mówić o upadkach, trzeba cieszyć się chwilą, bo takie piękne jak na początku miłości nie zawsze się zdarzają ;) pomyślności :-)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez nuda » 2008-02-04, 20:37:22

Pisze czarno?
:D
Możliwe, ale bardzo podobaja mi się Wasze wypowiedzi broniace potrzebę uczyć wyższych, bazowania na nich. Może właśnie tego poszukuję w ludziach? Potwierdzenia, że warto się angażować, że warto kochać. Mnóstwo we mnie watpliwości. Wokół mnie tak mało ludzi jest naprawdę szczęśliwych, ale przyznaja się do tego tylko szeptem. Bo czegoś innego spodziewali się po życiu razem, brak im radości, lub stwierdzaja, że to nie ta osoba. Nie ma recepty na szczęśliwy zwiazek.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez hitman1986 » 2008-02-04, 20:51:44

nuda napisał(a):Nie ma recepty na szczęśliwy zwiazek

No więc nie ma recepty, to trzeba tą receptę wypisać sobie samemu ;) mówiąc w przenośni...
nuda napisał(a):Możliwe, ale bardzo podobaja mi się Wasze wypowiedzi broniace potrzebę uczyć wyższych, bazowania na nich. Może właśnie tego poszukuję w ludziach? Potwierdzenia, że warto się angażować, że warto kochać.

A co mam napisać? Że nie warto? Że nie ma sensu? Że to, co łączy dwoje ludzi jest złe, be, a fe itp.? Tak nie można. Jesteśmy ludźmi, ludzie się kochają. Tylko zwierzęta prokreują dla wyższej wartości przetrwania...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez nuda » 2008-02-04, 23:59:43

hitman1986 napisał(a): Jesteśmy ludźmi, ludzie się kochają


A czy ja mówię, że to źle?

kobieta napisał(a):ale z resztą, co ja świeżo zakochanym będę mówić o upadkach, trzeba cieszyć się chwilą, bo takie piękne jak na początku miłości nie zawsze się zdarzają pomyślności :-)


Pod tym się podpiszę.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez ChaOS » 2008-02-05, 12:21:01

hitman1986 napisał(a):Tylko zwierzęta prokreują dla wyższej wartości przetrwania...
Wypraszam sobie. ;) Ja prokreuję dla wyższej, obopulnej przyjemności.
Jak byś nie patrzył: Twoje ręce, Twoje nogi, Twoja głowa... wszystko zmierza w kierunku Twojej dupy.
Avatar użytkownika
ChaOSNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2006-10-16, 19:24:10
Lokalizacja: z Warszawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez nuda » 2008-02-07, 18:44:21

Znalazłam badania OBOP-u, a plusy to jednak macho dla faceta i ciepło dla kobiety :)

Dla kobiet idealny mężczyzna powinien być: zadbany, ogolony, ładny, proporcjonalnie zbudowany, z owłosionym torsem, modnie ubrany, opalony, umięśniony. Powinien też być dojrzały, wyrozumiały, ciepły, dbający o siebie, honorowy, zabawny, niezależny, twardy, ryzykancki, zdeterminowany.

Prawdziwy mężczyzna, to według tego badania komandos, pilot samolotu, strażak, bokser, kierowca TiR-a, mechanik samochodowy, piłkarz, hydraulik. Najniżej notowani są fryzjerzy i...projektanci mody.

A jak widzą idealną kobietę mężczyźni? - Ich zdaniem powinna być: delikatna, dobra, ciepła, inteligentna, słuchająca, kochająca, szczera, godna zaufania, opiekuńcza - kochająca dzieci. A wygląd? - szukamy średniego wzrostu brunetki lub blondynki, charakteryzującej się płynnością ruchów, delikatnością, zmysłowością, naturalnością i wysportowanym, jędrnym, gibkim ciałem.

- "Te badania pokazują, że Polki oficjalnie preferują ugrzecznionego, miłego, dobrze wychowanego faceta, przyparte zaś do muru wyznają, że w głębi serca tęsknią za kimś zupełnie innym: facetem z krwi i kości", przekonuje prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, który przygotowuje właśnie komentarz do raportu OBOP.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Tylko Nuda jest na serio....

Postprzez optymist » 2008-02-08, 00:08:38

Kobieta - to jak przekład z literatury pięknej.
Gdy jest piękny to nie jest wierny. Gdy jest wierny - nie jest piękny.

Każdy mądry mężczyzna może zostać ogłupiony przez najgłupszą kobietę.

Najgorzej to już mieć do czynienia z taką kobietą, która straszy, że popełni samobójstwo - a nie dotrzymuje słowa....

Niektórzy marzą: Małżeństwo to spokojna przystań, w której spotykają się dwa okręty, a potem w realu trafiają na okręt wojenny.
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez nuda » 2008-02-08, 08:09:44

Optymist, zwróć uwagę, że każda z tych złotych myśli również pasuje do mężczyzny. :D

Każdy mądry mężczyzna może zostać ogłupiony przez najgłupszą kobietę.


Kobieta nie ogłupia ale uszczęśliwia. Szczęśliwy facet nie zwraca uwagi na drobnostki.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez hitman1986 » 2008-02-08, 09:34:13

nuda napisał(a):Szczęśliwy facet nie zwraca uwagi na drobnostki

Bo dla szczęśliwego faceta drobnostki to głupota, bzdura. Nic nie znaczą. Zapewniam ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez cre[a]tive » 2008-02-08, 13:06:24

optymist napisał(a):Najgorzej to już mieć do czynienia z taką kobietą, która straszy, że popełni samobójstwo - a nie dotrzymuje słowa....


są też tacy mężczyźni, sama miałam tę przyjemność poznać uczucie takiego szantażu..

wtedy jeszcze nie wiedziałam jednego - ci, którzy straszą samobójstwem to tak naprawdę są nikłe szanse, że w ogóle spróbują, jest to tylko straszenie na pokaz i nic więcej, najczęściej po to, by utrzymać przy sobie partnera. jak mnie zostawisz to się powieszę wypowiadane w łzach - na słuchającym potrafi zrobić wrażenie..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez Lawenda » 2008-02-09, 00:17:53

nuda napisał(a):- "Te badania pokazują, że Polki oficjalnie preferują ugrzecznionego, miłego, dobrze wychowanego faceta, przyparte zaś do muru wyznają, że w głębi serca tęsknią za kimś zupełnie innym: facetem z krwi i kości", przekonuje prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, który przygotowuje właśnie komentarz do raportu OBOP.



o lol dopiero teraz załapałam że to wypowiedzi faceta z którym mam zajęcia z pedagogiki seksualnej xD
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Ja bym był ostrożniejszy w wypowiadaniu opinii.

Postprzez optymist » 2008-02-11, 18:01:38

Kobieta w islamie, kobieta romska, czyli Cyganka. Po wnikliwym zapoznaniu się z obyczajami Cyganów ich kulturą, nagle ze zdumieniem odkryłem, jak wielkie prawa w tej społeczności ma właśnie KOBIETA....A wydaje się na pozór, że jest inaczej...Pozory mylą....
Tak jak kompletną paranoją , jest narzucać europejską demokrację krajom plemiennym, jak Irak czy Afganistan. To chore....
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

kobieta Romska.

Postprzez kiara » 2008-02-11, 19:39:00

krzysiu a czy wiesz jak wielu ograniczeniom podlega kobieta romska, czy rozmawiales z nimi o tym czy sa szczesliwe? Jak wielu ograniczeniom sa poddawane kulturowo , zwyczajowo z czym sie bardzo zle czuja? Czy byles w tej spolecznosci blizej? Ja tak. Malo jest tam kobiet ktore naprawde czuja sie szczesliwe. Natomiast polski islam, szczegolnie tatarski daje kobiecie juz zupelnie inne prawa,wlasnie zwyczajowe. Polski islam nie jest powaznie traktowany przez ten arabski,z ta kultura tez mam troche do czynienia. Polki w islamie polskim to inna grupa kobiet niz arabki w islamie, zupelnie inaczej zyja, inaczej sa traktowane przez mezczyzn. Krzysiu a czy kobiety zydowskie maja idetyczne i rowne prawa jak mezczyzni? Czy w tym srodowisku istnieje rownouprawnienie i harmonnia? Czy jest takie srodowisko gdzie mezczyzni traktuja kobiety na rowni ze soba , tak naprawde sercem calym na 100%? Czy ty mnie traktujesz serio na rowni z mezczyzna, czy z facetem dyskutowal bys tak samo jak ze mna?
Ludzie dopiero naucza sie tak zyc, to niedluga przyszlosc , wlasnie trzecie tysiaclecie. Mezczyzna juz nigdzie nie bedzie dominowal, bedzie istnial harmonijny zwiazek z korzystaniem (a nie wykorzystywaniem) madrosci kazdego z aspektow i zenskiego i meskiego. :)
Kiara- opty
Milosc jest szczesciem.
Avatar użytkownika
kiaraNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2008-02-06, 17:43:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rola kobiety

Postprzez hitman1986 » 2008-02-11, 19:44:44

optymist napisał(a):kobieta romska, czyli Cyganka

Rumunki to nie cyganki. Cyganki to cyganki, rumunki to rumunki. Nazwij rumuna cyganem, to w pierdziel dostaniesz. Wiem, bo przez ponad 4 miesiąc pracowałem z rumunami na Cyprze...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Zbitka tematów...

Postprzez optymist » 2008-02-11, 20:03:36

To co piszę o Cygankach, to prawda. Tyle, że jednej kultury i obyczajowości, nie można przykładać do drugiej...Są odrębne.
Nie będę omawiał tematu szerzej, bo to tajemnice i rytuały cygańskie i niech takimi pozostaną

Pytasz, Kiaro, czy z mężczyzną bym rozmawiał tak jak z Tobą. Otóż, nie. Nie, dlatego, że różnica pomiędzy mężczyzną a kobietą jest taka jak między Trabantem a Mercedesem.
[ Mercedes to imię kobiece - córki właściciela marki]
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 233 gości

cron