Portret kobiecy

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Re: Portret kobiecy

Postprzez Pani J » 2007-07-11, 16:41:55

kobieta, nie chciałabym tylko, żebyś mój post zrozumiała jako potępienie wszystkich, które odstępują jakoś od tego jakiegoś tam mojego nazwijmy to "wzorca". Na dźwięk słowa "kobieta" w mojej głowie pojawia się taki a nie inny obraz, co nie znaczy, że każdy inny jest zły i niepasujący.
Co do drugiej części to myślę, że z pewnym spojrzeniem na kwestię równouprawnienia ma to jednak coś wspólnego. Sama zapytałam, czy paimka ma na myśli dosłownie takie samo traktowanie kobiet i mężczyzn, bez stwierdzeń typu "faceci się tak nie ubierają, faceci się nie malują, a kobiety nie robią tego, tamtego". Jeśli świat rzeczywiście dąży do równouprawnienia, takiego całkowitego, to w kwestii mody przecież też ono w końcu nastąpi. A zanim to się stanie, pojawi się mnóstwo takich sytuacji, w kiedy trzeba będzie na nowo tworzyć obyczaje, zmieniać poglądy i przyzwyczajenia i to może być bolesne i trwać naprawdę bardzo długo, pytanie tylko brzmi- czy naprawdę tego chcemy i co to nam właściwie da?
made by J ®
you gotta wait a minute, wait a minute, oh yeah
oh, mister postman
wait a minute, wait a minute, oh yeah
Avatar użytkownika
Pani JNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2007-07-10, 17:42:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Portret kobiecy

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-11, 16:59:49

Pani J, jeśli w ten sposób rozumieć całkowite równouprawnienie to nie ma to najmniejszego sensu, powiem więcej, jest moim zdaniem, wręcz niemożliwe. nie da się całkowicie zmienić poglądów całego społeczeństwa ani stworzyć nowych obyczajów. ale odnoszę wrażenie, że paimka miała na myśli coś troszkę innego używając określenia "całkowite uprawnienie", dowiemy się może, jeśli zechce się jeszcze w tym temacie wypowiedzieć :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Portret kobiecy

Postprzez e » 2007-07-11, 17:48:46

jak mnie Kochanie ładnie wybroniło... : D : *

cóż, Kobieto, jednak chcąc nie chcąc właśnie to jest całkowite równouprawnienie, każde inne (dotyczące jedynie wybranych dziedzin) będzie równouprawnieniem wybiórczym. oczywiście, że bardzo wygodnie jest zwiększać swoje prawa pozostawiając jednocześnie dla siebie niektóre przywileje, ale jeśli takie równouprawnienie miałoby zapanować to odnosiłoby się to do wszystkich dziedzin : )

trzeba również dodać, że wiele zależy od poszczególnych osobników-nie można powiedzieć, że teraz jest tak lub teraz jest inaczej. przykłady można tu mnożyć:
-mój wujek od zawsze i na zawsze będzie uważał, że kobiety są czymś gorszym od mężczyzn, co odbija się oczywiście na traktowaniu mojej ciotki.
-moja bratowa zaś pracuje w dużej firmie i szybko się spełnia zawodowo, jest doceniana, awansuje... zarabia jednocześnie więcej od mojego brata (który pracuje w innej firmie ; ) ), ale nikomu to nie przeszkadza : ) Dodajmy tu, że dzielą się obowiązkami domowymi.
nie można więc mówić, że w dzisiejszych czasach jest tak albo tak, bo jest to zwykłe uogólnianie : ) To jest kwestia indywidualnego podejścia.

Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest, mojej Pani J również odpowiada to, jak Ją traktuję : ) A jeśli ktoś (np. paimka) ma inne wymagania-należy sobie tak dobrać partnera, aby być w tym związku zadowolonym : )
Avatar użytkownika
eNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2007-07-10, 17:15:59
Lokalizacja: pomorskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Portret kobiecy

Postprzez Lawenda » 2007-07-11, 18:08:28

jak mnie Kochanie ładnie wybroniło... : D : *



blue lovela :D postacie kolejne - taki mały offik :P
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości

cron