Oftopik na temat roli kobiety

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez sacrito » 2008-02-16, 19:02:45

Kobiety na całym świecie generalnie są szczęśliwe, gdy nie ma wojen, głodu i przemocy. Każda kultura i epoka ma swoją miarę szczęścia kobiecego , w każdej społeczności i w każdej rodzinie wartościowane jest ono inaczej . Na przestrzeni wieków kobiece priorytety kształtowały się bardzo różnie. Niezmiennym pozostaje jednak potrzeba przede wszystkim bezpieczeństwa, miłości i macierzyństwa. Kobiety głęboko wyemancypowane twierdzą , że również te potrzeby są w stanie sobie same zabezpieczyć. Dążą do tego , w końcu to zdobywają to. Lecz czy tak naprawdę są szczęśliwe? Znam kobiety, dla których taka "samowystarczalność" jest pełnią szczęśliwości. Jednak myślę , że w głębi duszy cierpią nie do końca zdając sobie z tego sprawę.

Kobieta musi pełnić w życiu bardzo wiele ról : musi być matką , kochanką, przedsiębiorcą, finansistą, egzekutorem. Czasem musi być opiekunką a czasem dzieckiem....itd
Pomijam już takie role jak kucharka i sprzątaczka , bo może brzmieć to mało elegancko. ;)
Jednak nie wyobrażam sobie aby kobieta spełniała się w pełnieniu tych ról przez całe życie sama, bez partnera . Może powinnam dodać, że bez odpowiedniego partnera.

Opty, podnosisz , tu kwestię wieku. Piękne to były czasy, gdy ceniono kobiety w kwiecie wieku. Muszę przyznać, że i obecnie dostrzega się , może nie renesans kobiety dojrzałej , ale na pewno eksponuje się jej piękno i wartość. :super:
Avatar użytkownika
sacritoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2008-02-08, 22:52:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

I bardzo dobrze!!!!

Postprzez optymist » 2008-02-16, 19:53:32

Kobieta dojrzała jest jak markowe wino - Smakuje wybornie i nie zawodzi....!
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez cre[a]tive » 2008-02-17, 17:20:23

sacrito napisał(a):Na przestrzeni wieków kobiece priorytety kształtowały się bardzo różnie. Niezmiennym pozostaje jednak potrzeba przede wszystkim bezpieczeństwa, miłości i macierzyństwa.


czytam tak sobie te wywody i zastanawiam się, jak to jest, że płeć przeciwna wie o nas kobietach więcej niż my same. a może wy mężczyźni, ponownie przekonani o swojej nieomylności, jesteście w wielkim błędzie przypisując nam pewne cechy?

piszesz, że u kobiet (w domniemaniu wszystkich) potrzeby: bezpieczeństwa, miłości i macierzyństwa są niezmienne. a jeśli znajdzie się kobieta, która tych potrzeb nie odczuwa, to co wówczas, określisz ją nie-kobietą, niekobiecą, albo niegodną bycia kobietą?
Ostatnio edytowano 2008-02-17, 17:21:21 przez cre[a]tive, łącznie edytowano 1 raz
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez sacrito » 2008-02-17, 18:18:24

kobieta napisał(a):
sacrito napisał(a):Na przestrzeni wieków kobiece priorytety kształtowały się bardzo różnie. Niezmiennym pozostaje jednak potrzeba przede wszystkim bezpieczeństwa, miłości i macierzyństwa.


czytam tak sobie te wywody i zastanawiam się, jak to jest, że płeć przeciwna wie o nas kobietach więcej niż my same. a może wy mężczyźni, ponownie przekonani o swojej nieomylności, jesteście w wielkim błędzie przypisując nam pewne cechy?

piszesz, że u kobiet (w domniemaniu wszystkich) potrzeby: bezpieczeństwa, miłości i macierzyństwa są niezmienne. a jeśli znajdzie się kobieta, która tych potrzeb nie odczuwa, to co wówczas, określisz ją nie-kobietą, niekobiecą, albo niegodną bycia kobietą?




No właśnie o to chodzi,że płeć przeciwna nie do końca wie wszystko o nas kobietach. Nie znają naszych uczuć, odczuć i faktycznych potrzeb. Nie zawsze są w stanie sięgnąć naszego wnętrza. Jednak wielu się stara..... :rotfl2:
Jeżeli uważasz , że pisząc słowa , które cytujesz jestem jako kobieta w błędzie , to proszę o szczegóły. Być może masz rację a ja się mylę.
Pisząc o potrzebach kobiet korzystałam z autopsji , obserwacji i badań . Może stwierdzenie to uogólniłam ale podtrzymam je mimo wszystko. Takie jesteśmy nawet jeżeli idziemy w zaparte i wykrzykujemy światu , że jest inaczej.
Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie . Moje jest właśnie takie :)
Avatar użytkownika
sacritoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2008-02-08, 22:52:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez cre[a]tive » 2008-02-17, 18:27:07

Heh, to muszę zacząć od przeprosin za pomyłkę, bo być może to moja prawie 39-stopniowa gorączka, ale mogłabym przysiąc, że pod nickiem widziałam "dołączył: .... " :)
no cóż, zmienia to trochę postać naszej rozmowy, niemniej jednak, nadal wydaje mi się, że nie wszystkie kobiety potrzebują tego samego, jestem zwolenniczką teorii, że całej płci nie można przypisać konkretnych cech: jak choćby, wspomniane przez Ciebie: potrzeby poczucia bezpieczeństwa, czy miłości.

sacrito napisał(a):Pisząc o potrzebach kobiet korzystałam z autopsji , obserwacji i badań .


jakich badań? obserwacji własnych, czy naukowców / socjologów, itp. a jeśli tak, to jakieś źródła, jeśli mogę prosić :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez nuda » 2008-02-17, 18:45:26

Nie wiem czy mam potrzebę miłości, ale na pewno mam potrzebę bezpieczeństwa. Nie twierdzę tylko, że muszę mieć faceta by ta potrzebe zaspokajał.
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez sacrito » 2008-02-17, 19:42:07

Aniołki , Wy nie macie pojęcia o tym , że potrzebujecie ( wszyscy potrzebujemy) i miłości i bezpieczeństwa. wg Maslowa są to co prawda potrzeby wyższego rzędu....ale nie mamy na to wpływu.
Sorry, ale na prawdę nie miałam zamiaru rozdrabniać tematu. Nie chcę tu prowadzić jakichkolwiek wywodów. Myślałam , że pisząc w sposób możliwie najprostszy będę zrozumiana. :)
Przeanalizujcie to. Mnie czas ogranicza.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
sacritoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2008-02-08, 22:52:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez optymist » 2008-02-17, 19:56:17

nuda napisał(a):Nie wiem czy mam potrzebę miłości, ale na pewno mam potrzebę bezpieczeństwa. Nie twierdzę tylko, że muszę mieć faceta by ta potrzebe zaspokajał.


Krzysiek Radliński.

STROFY dla NUDY:

Nuda

myślałaś: się uda

zamienić w drewno.

A co z Pinokiem co w duszy twej mieszka

i nocą

śpiewa

pieśń rzewną ?

A rankiem znów mokra poduszka......

Łódź. 2008 luty 17...18.56
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez sacrito » 2008-02-17, 20:11:10

optymist napisał(a):
nuda napisał(a):Nie wiem czy mam potrzebę miłości, ale na pewno mam potrzebę bezpieczeństwa. Nie twierdzę tylko, że muszę mieć faceta by ta potrzebe zaspokajał.


Krzysiek Radliński.

STROFY dla NUDY:

Nuda

myślałaś: się uda

zamienić w drewno.

A co z Pinokiem co w duszy twej mieszka

i nocą

śpiewa

pieśń rzewną ?

A rankiem znów mokra poduszka......

Łódź. 2008 luty 17...18.56




...a rano , gdy jeszcze namiętnie szlocha
widzi w zwierciadle ogromny nochal ...
Avatar użytkownika
sacritoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2008-02-08, 22:52:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Oftopik na temat roli kobiety

Postprzez privace » 2008-02-18, 02:58:48

Wydzielone i zamknięte.

[mod]Jak komuś się chce, to niech ten bałagan uporzątkuje ;) [/mod]
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości