Jak chronić samochód przed zimą?

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Jak chronić samochód przed zimą?

Postprzez El Limon » 2012-02-03, 12:30:20

Jetem dumnym posiadaczem samochodu Skoda Felicia Kombi w silniku 1.9 Diesel. Dosyć niedawno (dokładnie jakieś 3 dni temu) wymieniałem w mojej Havrance akumulator (Stary wysiadł po 7 latach bezustannej służby) oraz świece żarowe.
Dzisiaj rano będąc pewnym że po takich wymianach moje autko da sobie radę pomimo mrozów - 20 stopni wielce się rozczarowałem gdy okazało się że jednak mróz pokonał moją Havrankę...
Dodam że nie mam garażu.
Więc teraz mam pytanie do Was moi drodzy. Jak chronić auto by takowe sytuację były jedynie wspomnieniem?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez AcidLoom » 2012-03-02, 00:38:18

Diesel i zima :)
W starszych dieslach, gdzie np nie masz podgrzewanego filtra paliwa, przy mrozach są problemy z tym, że woda i cały inny syf który sie zbiera w filtrze paliwa zamarza.
Dobrze jest wymienic filtr paliwa przed zimą. Ja niestety w moim Clio tez teg nie zrobilem i pierwszy raz od czasu jak mam to autko (jakieś 4 latka) się zdziwiłem przy tych największych mrozach.
Wyżej pisalem, o autach z podgrzewaczami filtra paliwa, ale w sumie znajomemu w Mazdzie 6 nawet podgrzewacz nie pomogl
Powrót Syna Marnotrawnego (ale pod innym nickiem)
Avatar użytkownika
AcidLoomNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-12-09, 20:02:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Popperr » 2015-02-27, 11:17:14

Przed zimą? to chyba nie w tym roku bo ja zimy mało co widziałem i chyba jakieś wielkie zabezpieczenia nie są potrzebne:)
Avatar użytkownika
PopperrMale
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-02-27, 10:44:16
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości

cron