Kosiarka Spalinowa

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Kosiarka Spalinowa

Postprzez Soda » 2010-05-17, 10:45:49

Kupujemy kosiarkę spalinową i nie do końca wiemy od czego zacząć?

Mamy sporo trawnika do obrobienia (jakieś 1200m2) i niewielkie pojęcie w zakupie tego typu narzędzi.
W budżecie domowym zarezerwowaliśmy jakieś 1500zł - zależy nam na w miarę dobrej jakości, niekoniecznie na prestiżowej marce.

Dziękuję za porady :)
Avatar użytkownika
SodaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2010-05-13, 14:42:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-05-18, 01:08:16

Jeśli macie tak dużo trawnika to faktycznie przydałaby się jakaś większa kosiarka ale jeśli nie jest to "pole golfowe", na którym znajduje się wyłącznie trawa to polecam kosę spalinową. Działa mniej więcej jak piła, wcale nie jest trudna w obsłudze, ma dwie podstawowe zalety: kosztuje koło 700-800zł miast kilku tysięcy i świetnie się sprawdza przy podjazdach do garaży, przy płotach, klombach i kwiatach. Ja mam co prawda ułamek tego co Wy (jakieś 250m2) ale sprawdza się świetnie. Kiedyś miałem pożyczoną kosiarkę husqvarny i ciężko mi było obrobić np okolice podjazdu do garażu :/
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-05-18, 09:45:16

Kosa spalinowa się nie nadaje na taką powierzchnię. Kto będzie grabił pozostałe po koszeniu siano?
Za kasę którą ma przeznaczoną na zakupy autor postu założycielskiego można kupić dobrą kosiarkę spalinową z napędem.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-05-18, 14:51:01

A kto by tam grabił? :D
Ja zostawiam od jesieni do końca wiosny, jak są deszcze to szybko gnije i trawka ma nawóz :D A latem trochę gorzej to wygląda bo się faktycznie robi siano. Mimo to nie zagrabiam po każdym ścinaniu, tylko co 2-3, czyli de facto raz w roku xD
Może nie jest to najpiękniejszy trawnik ale kto by się tam przejmował :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-05-18, 22:42:08

To jak to jest z tym ścinaniem trawy? Ponoć jak się kosi rzadko to tworzą się kępy i muldy. To jedyny powód dla którego koszę trawnik. Nie lubię tego robić, bo... są kępy i się źle kosi. Koszę i jakoś nadal są kępy. Kolega kosi dwa razy w roku i ma równy trawnik. :diabel:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-05-19, 02:09:24

U mnie raczej nie ma kęp, tylko przy płocie, przy podjeździe, przy elewacji domu etc. Trawnik ścinam na jakieś 5cm raz na 2 miechy, latem raz na miesiąc, a zimą wcale rzecz jasna. To chyba zależy bardziej od gatunku trawy.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Soda » 2010-05-21, 20:43:56

My kosimy co 2 tygodnie, więc, raczej nie wyobrażam sobie poginać z kosą spalinową. Nam jest potrzebna kosiareczka z kółeczkami żeby spacerować.
Teść ma już jakąś kosiarkę, ale jest mocno wiekowa i lada moment się rozleci.
W ramach poszukiwań zdążyłam się zorientować i dużo dobrego czytałam o silnikach Briggs&Stratton. Zapewne na kosiarkę z ich silnikiem się zdecydujemy, natomiast mocno mnie zainteresował fakt, że oni również robią swoje kosiarki pod marką Nexus.
Avatar użytkownika
SodaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2010-05-13, 14:42:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kosiarka Spalinowa

Postprzez barteq » 2010-05-31, 12:06:22

kosą przy takiej powierzchni to można się sporo narobić... lepiej kupić kosiarkę z napędem - i będzie sporo lżej:) a najlepszy będzie taki traktorek ale sporo więcej kosztuje! Dzieciaki będą łączyły przyjemne z pożytecznym - praca i zabawa:P
Avatar użytkownika
barteqNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-09-17, 18:16:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Soda » 2010-06-14, 09:15:36

Oj traktorek jest poza zasięgiem finansowym. Kosiarka spalinowa, najlepiej z napędem będzie zdrowym kompromisem.

Przy okazji, prosimy o głosy na zdjęcie w konkursie -> http://www.facebook.com/topic.php?topic ... 1801153311
Avatar użytkownika
SodaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2010-05-13, 14:42:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Soda » 2010-06-21, 22:37:29

odświeżam wątek!
Będę wdzięczna za głosy w konkursie. Jak się nie uda, to i tak kupujemy taką...
Avatar użytkownika
SodaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2010-05-13, 14:42:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kosiarka Spalinowa

Postprzez hermes » 2012-04-13, 13:36:00

nie chcę zakładać nowego wątku, a potrzebuję porady co do wyboru kosiarki, co myślicie o tej http://www.al-ko.pl/21-991.htm?prod_id=prod_991 jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia z tą firmą będę wdzięczny za opinie.
Avatar użytkownika
hermesNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2009-09-20, 16:54:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kosiarka Spalinowa

Postprzez olkkka » 2012-08-30, 16:11:28

jeśli chodzi o moje zdanie na temat tej firmy to jest ono bardzo dobre. Powiem więcej sama mam kosiarkę tej firmy i jestem z niej bardzo zadowolona. A teraz w tym sklepie http://www.sklepal-ko.pl/ są promocje. Więc jeśli nie kupiłeś jeszcze dla siebie kosiarki może uda ci się kupić taniej.
Avatar użytkownika
olkkkaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2009-06-13, 13:47:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez patrykl » 2012-10-21, 10:28:52

Myślę, że w takiej sytuacji warto kupić kosiarkę z napędem i zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

- szerokość koszenia
- wyrzut boczny (chyba, że chcesz zasuwać z koszem)
- firma (żadne tam chińskie pojazdy do koszenia)
http://pozabankowiec.pl
http://jak-biegac.pl
Avatar użytkownika
patryklNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2012-10-19, 23:39:01
Lokalizacja: Leszno
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kosiarka Spalinowa

Postprzez BlueMarys » 2015-04-30, 16:45:21

Soda napisał(a):Kupujemy kosiarkę spalinową i nie do końca wiemy od czego zacząć?

Mamy sporo trawnika do obrobienia (jakieś 1200m2) i niewielkie pojęcie w zakupie tego typu narzędzi.
W budżecie domowym zarezerwowaliśmy jakieś 1500zł - zależy nam na w miarę dobrej jakości, niekoniecznie na prestiżowej marce.

Dziękuję za porady :)


przy tym metrażu i za te pieniądze dostaniesz dobry sprzęt wielu marek. W dobrej relacji cena - jakość masz choćby składane w Austrii AL-KO, czy Sthil, niemieckie SOLO. Droższe to Husqwarna i Honda. Odradzam natomiast przy takim metrażu napęd; zbędny bajer, za który sporo płacisz, a który z czasem może sie psuć. Operowanie kosiarką z napędem na 1200m2 jest męczące - najbardziej przy manewrowaniu. To co zyskasz na prostym odcinku stracisz na manewrach. Powodzenia w wyborze.
Avatar użytkownika
BlueMarysNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-04-30, 16:35:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kitkat » 2015-07-10, 15:41:32

Jak wam korodują te kosiarki to nanoprotech najlepiej się sprawdzi. wiadomo, że taki sprzęt lubi zamakać bo trawa wilgotna, a to na zewnątrz stoi etc
Avatar użytkownika
kitkatNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2015-01-18, 18:42:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 269 gości

cron