II i III linia metra w Warszawie

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

II i III linia metra w Warszawie

Postprzez hitman1986 » 2009-07-22, 12:54:24

ostrzeżenieEdytowany przez: hitman1986
Powód edycji: Wydzielone z wątku: viewtopic.php?f=24&t=13556


zuyboy napisał(a):Akurat druga nitka metra to wcale nie jest jakaś super sprawa. Duże koszty, a buduje się tory, które będą równoległe do już istniejących. A najzabawniej będzie jak wcześniej powstanie dużo tańsza 3 linia.

Ja nie widzę równoległych torów drugiej linii metra.
siecmetrawww_d.gif
Druga linia metra


Bardziej skłaniałbym się ku opinii, że III linia metra będzie równoległa do drugiej...
IIIlinia.jpg
III linia Metra

żródło zdjęcia: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=582660
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez zuyboy » 2009-07-22, 22:31:04

Na odcinku Rondo Daszyńskiego- Stadion nie widzisz równoległych torów? No to otwórz oczy.

A III linia metra, która może powstać przed drugą to jest to:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9519 ... roku_.html
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez hitman1986 » 2009-07-22, 23:19:33

zuyboy napisał(a):Na odcinku Rondo Daszyńskiego- Stadion nie widzisz równoległych torów? No to otwórz oczy.

Z tego co wiem, to SKM i KM nie kursują co 2-3 minuty, tak jak metro. Wiem, bo długi czas jeździłem tym środkiem transportu (koleją). Poza tym stacje metra są lepiej usytuowane (pisze tutaj o Nowym Świecie i rondzie ONZ) niż SKM/KM.
zuyboy napisał(a):A III linia metra, która może powstać przed drugą to jest to:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9519 ... roku_.html

No to jak widać różne informacje są podawane w necie. O tym nie słyszałem wcześniej. Co mogę powiedzieć? Pomysł dobry, na Bemowie i Bielanach szczególnie taka inwestycja byłaby dobrym pomysłem...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez zuyboy » 2009-07-23, 01:38:35

hitman1986 napisał(a):
zuyboy napisał(a):Na odcinku Rondo Daszyńskiego- Stadion nie widzisz równoległych torów? No to otwórz oczy.

Z tego co wiem, to SKM i KM nie kursują co 2-3 minuty, tak jak metro. Wiem, bo długi czas jeździłem tym środkiem transportu (koleją). Poza tym stacje metra są lepiej usytuowane (pisze tutaj o Nowym Świecie i rondzie ONZ) niż SKM/KM.

Czy to zmienia fakt, że równoległe tory już tam są? No raczej nie.
A druga linia też nie kursuje co 2-3 minuty, bo jej w ogóle nie ma i powstanie dopiero za kilka lat jak już się na nią wyda grube miliardy.

Lokalizacja Ronda ONZ czy Nowego Światu nie jest jakoś dużo lepsza niż już istniejące W-wa Śródmieście. Pewnie że druga linia metra będzie lepsza, ale będzie też dużo droższa.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez puszka » 2009-07-23, 06:39:01

Droższa, nie droższa - miasto powinno być usypane siatką linii metra, jak to jest w innych stolicach europejskich państw (np. Paryż... chociaż miasto jest siedem razy [bodajże] bardziej liczebne niż Warszawa podróż z jednego końca na drugi zajmuje dużo mniej czasu niż w przypadku Warszawy).
No, ale o czym my marzymy, jak PKP remontuje tory, by osiągnąć prędkość 200 km/h, a we Francji już dawno jest TGV :)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez zuyboy » 2009-07-23, 08:01:54

puszka napisał(a):Droższa, nie droższa - miasto powinno być usypane siatką linii metra, jak to jest w innych stolicach europejskich państw (np. Paryż... chociaż miasto jest siedem razy [bodajże] bardziej liczebne niż Warszawa podróż z jednego końca na drugi zajmuje dużo mniej czasu niż w przypadku Warszawy).
No, ale o czym my marzymy, jak PKP remontuje tory, by osiągnąć prędkość 200 km/h, a we Francji już dawno jest TGV :)

Miasto musi mieć sprawną komunikację.

W Polsce TGV potrzebne nie jest, w zupełności wystarczołoby te 200 km/h tylko, że i do tych 200 km/h to wielu obecnym liniom brakuje. Ale i tak ma powstać ten Y, co pochłonie masę pieniędzy.

W moim odczuciu podobnie jest z Warszawą. Zamiast najpierw jak najlepiej wykorzystać te tory, które już w Warszawie są, zaczyna się od budowy centralnego odcinka II linii metra, który jest bardzo drogi i nie wiadomo kiedy powstanie. I chyba już jest pewność, że na Euro 2012 tego odcinka nie będzie, czyli pewnie się skończy na tym, że podczas tej imprezy Warszawa będzie rozkopana, bo metro będą budować. A jeżeli nawet nie podczas Euro to i tak wolę sobie nie wyobrażać jak będzie wyglądać komunikacja podczas tej budowy. A przecież można by najpierw za mniejsze pieniądze i szybciej wykorzystać już istniejącą sieć naziemną, która by sobie spokojnie działała podczas budowania sieci podziemnej.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez puszka » 2009-07-23, 23:02:24

Zanim dojdzie do budowy, to warszawski ratusz 15 razy odwoła przetarg na zamówienie publiczne budowy II czy III linii metra... więc pewnie i tak na chwilę przed Euro doczekamy się wyników takiego przetargu, a budowa to nie wiadomo kiedy się zacznie :).
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez zuyboy » 2009-07-23, 23:16:26

Mam nadzieję, że pójdzie choć odrobinę szybciej niż z pierwszą linią metra.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez hitman1986 » 2009-07-23, 23:58:22

zuyboy napisał(a):I chyba już jest pewność, że na Euro 2012 tego odcinka nie będzie, czyli pewnie się skończy na tym, że podczas tej imprezy Warszawa będzie rozkopana, bo metro będą budować.

Tego można się obawiać. Tym bardziej, że teren po KDT zostanie zagospodarowany dopiero od 2010 roku.
puszka napisał(a):Zanim dojdzie do budowy, to warszawski ratusz 15 razy odwoła przetarg na zamówienie publiczne budowy II czy III linii metra...

Co do drugiej to nie sądzę - plany są już tak zaawansowane, że nikt raczej nie dopuściłby się takiego czynu... Bo jeśli się nie mylę, to na budowę II linii przetarg wygrało jakieś tureckie konsorcjum, tak ?
zuyboy napisał(a):Mam nadzieję, że pójdzie choć odrobinę szybciej niż z pierwszą linią metra.

Czy mogę wiedzieć jedną rzecz: pochodzisz z Warszawy, czy jesteś przyjezdnym ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez BlueMan » 2009-08-12, 23:57:11

Tylko pozazdrościć Warszawie metra.
Tutaj na Śląski/Zagłębiu bardzo by się to przydało!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez Lary » 2009-11-02, 01:28:00

Nie będzie 2 w terminie, a na trzecią poczekamy 20 lat ;) Nie podniecam się tym już. Jak wybudują metro, to będę już mieć swoją własną wyspę, a metra mi tam nie potrzeba ;)
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez BlueMan » 2009-11-03, 20:25:10

A jak ceny mieszkań w okolicy nowych stacji metra podskoczą do góry ;]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: II i III linia metra w Warszawie

Postprzez bombom » 2009-11-09, 23:49:46

puszka napisał(a):Droższa, nie droższa - miasto powinno być usypane siatką linii metra, jak to jest w innych stolicach europejskich państw (np. Paryż... chociaż miasto jest siedem razy [bodajże] bardziej liczebne niż Warszawa podróż z jednego końca na drugi zajmuje dużo mniej czasu niż w przypadku Warszawy).
No, ale o czym my marzymy, jak PKP remontuje tory, by osiągnąć prędkość 200 km/h, a we Francji już dawno jest TGV :)


W Warszawie jest gigantyczna siatka linii kolejowych, z czego większość nie jest używana. kiedyś wyliczono, że taniej od drugiej linii metra, by było odpalić 7 linii skm na odnowionych torowiskach, przez co od razu byśmy mieli całą warszawę objętą taką siecią komunikacyjną.
Pieczenie na żywo
Avatar użytkownika
bombomNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2007-07-18, 12:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 263 gości

cron