Rejestracja - oczekuje szybkiej odpowiedzi !!

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Rejestracja - oczekuje szybkiej odpowiedzi !!

Postprzez Zilog » 2009-01-16, 20:45:29

Witam. Rozchodzi się o tablicę rejestracyjną samochodu,chce ją zaprojektować dla znajomej na komputerze bo ona potrzebuje. I pytanie w jakiej rozdzielczości to zrobić by było wielkości prawdziwej tablicy rejestracyjnej ?? Czy na A4 się zmieści ?? Proszę o jak najszybsze odpowiedzi :)

Prosiłbym także o zdjęcie tablicy rejestracyjnej,Polskiej w wyższej rozdzielczości :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Rejestracja - oczekuje szybkiej odpowiedzi !!

Postprzez hitman1986 » 2009-01-16, 23:07:28

Zilog, sorry, ale za bardzo mi to śmierdzi "dla koleżanki".

Polskie tablice rejestracyjne mają wymiary 520 × 114 mm, więc w szopie (bo zakładam, że PSa używasz) utwórz sobie dokument o wymiarach podanych wyżej.

Tablice w rozmiarach 1:1 da się w necie znaleźć, ale nie oczekuj, że powiem Ci, w którym miejscu. Nie wierzę, że ta "dla koleżanki"
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rejestracja - oczekuje szybkiej odpowiedzi !!

Postprzez BlueMan » 2009-01-17, 10:56:55

Zilog, ale w jakim sensie zaprojektować? Literki wpisać i dać do jakiegoś zakładu, aby wytłoczyli?

Takie coś jest robione po godzinach w zakładach, które robią tablice dla Państwa :D Na allegro pełno takich zgłoszeń jest.


Po drugie - jeśli faktycznie chcesz zrobić projekt tablicy i oddać do profesjonalnego zakładu poligraficznego, to:
0. Najlepiej jakbyś miał Corel DRAW w wersji co najmniej 9, prze konwertuj napisy na krzywe i daj zakładowi plik *cdr. Najbardziej takie lubią.
1. Utwórz projekt w PS o wymiarach 1:1 tej tablicy
2. Zamiast 72 dpi ustaw 300 dpi
3. Zmień sobie kolory dokumentu z RGB na CMYK


Ja ostatnio robiłem górę kalendarza. 250x300 :/ plik *.ps zajmuje 300MB i gdyby nie procesor 2-rdzeniowy i PS CS3 (który działa wielowątkowo) to można stracić nerwy na to. Tym bardziej przy eksporcie do JPG.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Rejestracja - oczekuje szybkiej odpowiedzi !!

Postprzez hitman1986 » 2009-01-17, 12:22:21

BlueMan napisał(a):plik *.ps zajmuje 300MB i gdyby nie procesor 2-rdzeniowy i PS CS3 (który działa wielowątkowo) to można stracić nerwy na to.

Nie przesadzaj. Ja zwykle pracuję na plikach ważących od 190-250MB i jest dobrze. A procesora wcale nie mam 2-rdzeniowego, tylko zwykłego Celerona. Najważniejsze jest miejsce na dysku... Gdy mam wolne w sumie na wszystkich partycjach 6GB to jest w miarę ok, problem się pojawia, gdy mam wolego miejsca mniej niż 2GB :P
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rejestracja - oczekuje szybkiej odpowiedzi !!

Postprzez Zilog » 2009-01-17, 14:10:42

hitman1986 napisał(a):Zilog, sorry, ale za bardzo mi to śmierdzi "dla koleżanki".

hitman1986 napisał(a):Nie wierzę, że ta "dla koleżanki"

Weź nie przesadzaj,a niby dla kogo..
BlueMan napisał(a):Zilog, ale w jakim sensie zaprojektować? Literki wpisać i dać do jakiegoś zakładu, aby wytłoczyli?

Wystarczy ten pasek niebieski z gwiazdkami itp i zamiast numeru ma być napis "MAREK" i to ma być tylko wydrukowane na zwykłej papierowej kartce.


Już sobie poradziłem..
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz


  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 288 gości

cron