korzystacie z pomocy gps?

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Postprzez Palio » 2010-10-02, 23:26:26

Nawigację mam zawsze przy sobie, gdyż w telefonie zainstalowałem sobie AutoMapę. AutoMapę zawsze uważałem za najlepszy i jedyny słuszny produkt do obsługi sygnału GPS. Zmieniłem zdanie gdy 2 tygodnie temu wracałem z Madrytu. Jechaliśmy z kolegą na dwa samochody, on miał navi bodajże od Mio. Wpierw przed wyjazdem znajomy Hiszpan polecił nam "swoją" sprawdzoną trasę. Nawigacja nawet nie planowała tamtędy jechać. Zasugerował aby przed Paryżem skręcić na Nancy/Metz bo jest fajna droga. Trasa faktycznie była idealna - autostrada z praktycznie zerowym ruchem i pięknymi widokami po bokach. Później już na terytorium Niemiec jechaliśmy jeden za drugim. On z Mio, ja z AutoMapą. Obaj mieliśmy ustawioną trasę najszybszą. W pewnym momencie kolega zjeżdża w prawo, ja zdziwiony bo mnie Czesio (głos w AutoMapie) sugerował jechać prosto. Skręciłem jednak za nim, po przeliczeniu trasy okazało się, że droga skróciła się o pół godziny. To nie była jedna sytuacja w tej podróży, że AutoMapa nie potrafiła wyliczyć najszybszej trasy, a jazda za nawigacją Mio w poprzedzającym samochodzie sukcesywnie skracała podróż. Wnioskuję więc, że AutoMapa nie potrafi dobrze obliczać tras.
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 238 gości

cron