Jazda pod wpływem?

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Jazda pod wpływem?

Postprzez privace » 2008-04-29, 14:35:18

Kierowca z lekka wstawiony wysiadł z samochodu na parkingu, udał się do sklepu. Obok stał radiowóz i policjanci nie zareagowali, chociaż przyglądali się mu. Odjechali kilka metrów za róg sklepu i po powrocie kierowcy odczekali aż ruszył i zatrzymali wciąż na parkingu. Miał 0,67promila.
Czy nie powinni interweniować wcześniej i nie mieli obowiązku prewencyjnego zatrzymania kluczyków i prawka- skoro widzieli, że kierowca jest pod wpływem, gdy wysiadał z auta?
Będzie rozprawa, to chcę wiedzieć, czy można im zarzucić jakieś nieprawidłowości i powalczyć jakoś o najniższy wymiar (dla ciekawskich: to nie ja byłam, nawet nie mam prawa jazdy ;) )
Co w ogóle grozi temu zawianemu?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jazda pod wpływem?

Postprzez WeaponX » 2008-08-01, 08:25:17

Nie mieli takiego obowiązku, zresztą i tak go zatrzymali i tak więc nie robi to wielkiej różnicy, nie można im zbytnio nic zarzucić a nawet jeśli to będzie to tematem oddzielnego postępowania, zawianemu może grozić utrata prawa jazdy ale nie wiem na ile.
Podzielmy się opłatkiem
Avatar użytkownika
WeaponXNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 91
Dołączył(a): 2008-07-07, 22:53:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jazda pod wpływem?

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-08-01, 20:18:20

privace, Wszystko dowiesz się : http://www.we-dwoje.pl/odpowiedzialnosc ... ,2173.html
Podejrzewam, że chcieli "złapać go na goracym uczynku" czyli podczas jazdy by uniknąć udowadniania mu, czy jechał czy nie jechał itp.
Policji nic nie możesz zarzucić, skoro kierowca był nietrzeźwy, zresza w jakim celu im coś zarzucać? Wina jest ewidentna, a tzw. "forykowanie" przed policją i sądem jeszcze bardziej pogorszy sytuację. Najlepiej przyznać się do winy, wyrazić skruchę i prosić o łgodny wyrok z różnych względów ( prawo jazdy potrzebne w pracy, trudna sytuacja rodzinna, osobista czy materialna itp).
A przede wszystkim nie pić za kółkiem i nie jest to żadne moralizatorstwo.
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 282 gości

cron