Co nie lubi gazu

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Co nie lubi gazu

Postprzez yamall » 2008-04-24, 13:13:19

W planach mam zmianę samochodu.
Oczywiście nowy nabytek będzie musiał posiadać zamontowaną instalację LPG, a jak nie będzie jej miał w momencie kupna to jak najszybciej go w takową wyposażę :)

I tutaj moje pytanie, bo nie chciałbym sie wpakować w samochód, do którego instalacji nie będę mógł założyć.
Czy są jakieś samochody, które gorzej niż inne tolerują takie instalacje, bądź zupełnie je wykluczają ??

Proszę o info.


PS. I proszę zachować dla siebie wszystkie uwagi w stylu "a po co ci gaz", "zamęczysz auto", "gaz się nie opłaca" i temu podobne, bo nie chce mi się tego czytać
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez makoomba » 2008-04-24, 20:47:04

Instalacje można wcisnąc do wszystkiego. (Pudzian ma nawet w Hammerze )
Zależność jest taka że im nowsze auto i więcej elektroniki tym drozsza instalacja gazowa.
Sam jeżdżę na gazie od około roku (mam Renault Scenic 1.6) i jeśli chodzi o ekonomie to niebo a ziemia w porównaniu z paliwem. Moc przy zasilaniu gazem faktycznie spada o okolo 5-10 % ale nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu, braki te sa odczuwalne przy szybkiej jeździe bądz z dużymi przyspieszeniami na niskich biegach. Przy niskiej prędkości obrotowej moze silnik troche nierówno pracować.
Duża role odgrywa jakość gazu, osobiście tankuje, po długich poszukiwaniach tylko na jednej stacji gdzie gaz dostarcza Shell
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez BlueMan » 2008-04-24, 21:50:32

Widziałem nawet Jagura na allegro z instalacją gazową :)
Więc chyba faktycznie wszędzie da się go wcisnąć.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez yamall » 2008-04-25, 07:31:38

makoomba napisał(a):Duża role odgrywa jakość gazu, osobiście tankuje, po długich poszukiwaniach tylko na jednej stacji gdzie gaz dostarcza Shell

A ja na Orlenie - bo blisko i tanio :)

A pytam o to (instalacje gazowe) bo znajomy kiedyś rzucił mimochodem że marka Ford nie bardzo "lubi" gaz
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez kamil » 2008-04-27, 00:46:06

BlueMan napisał(a):Widziałem nawet Jagura na allegro z instalacją gazową


Widziałem taki na TVN Turbo, coś strasznego.

Mój kolega ma gaz w dewoo nubira, i super chodzi samochód. Wiadomo te samochody z lepszej półki tracą bardziej na mocy przy instalacji gazowej, ale te starsze raczej nie źle to znoszą ( bo i tak są ..jowe), więc im to nie przeszkadza.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez yamall » 2008-04-28, 09:41:32

kamil napisał(a):Wiadomo te samochody z lepszej półki tracą bardziej na mocy przy instalacji gazowej,


nie no, z tego co wiem, to przy dobrej instalacji sekwencyjnej straty są prawie żadne
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez elpolacco » 2008-04-30, 14:30:53

Ja mam zainstalowaną w swojej Feli instalacje gazową od 4 lat. Z silnikiem nie ma problemów. Wszystko zależy od tego jaką kto mam nogę i jaki gaz tankuje.

Dla porównania podam, że moja fela potrafi spalić od 9l do 14l gazu w zależności jak się nią jeździ. Samochód najwięcej gazu spala podczas dynamicznego przyspieszenia i wtedy jego spalanie potrafi być większe nawet o 4l w porównaniu z benzyną.

Różnice jazdy można zauważyć tylko wtedy gdy zatankujemy słabej jakości gaz. Zauważyłem, że gdy zatankuję samochód do pełna to najpierw zużywa się lepszy gaz i samochód chodzi jak "brzytwa", ale jak już się kończy to nie ma już tej mocy ponieważ wtedy spala się nam najgorszej jakości gaz.

Jeśli ktoś lubi dynamiczną jazdę to nie widzę sensu zakładania gazu, natomiast przy spokojnej jeździe instalacja LPG jest opłacalna.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez yamall » 2008-04-30, 15:19:57

Ja chyba bede sie sklanial cos w kierunku Skoda Fabia :)
A tam raczej z tego co wiem problemów nie ma z gazem
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez elpolacco » 2008-05-08, 11:51:06

Sądzę, że o Skodzie Fabi dowiesz się wszystkiego na http://www.fcp.pl ;) Tak wiedzą wszystko :)

Od siebie mogę powiedzieć, że samochody Skody są dość tanie w utrzymaniu ;) Wiem co mówię ponieważ w domu posiadamy Skody, a m.in Fabie. Jeśli chodzi o Fabie to może rozejrzyj się za silnikiem 1.9SDI. Nie jest on wprawdzie mocny, ale bardzo oszczędny 4l - 4.5l ON :hyhy: Samochód nie ma turbiny więc w praktyce nie ma jakiś większych wydatków.

Osobiście posiadam samochód z LPG, ale jeżdżąc Fabią rodziców wolałbym diesla. Nie ma żadnych problemów z ropą, układ wydechowy znacznie mniej leci (od gazu kilka razy szybciej). Pozatym masz tańszy przegląd


Fabie z silnikiem 1.9 SDI są według mnie bardzo tanie jak na swoją jakość. Silniki w wersji TDI są sporo mocniejsze, ale za to już kilka tysięcy droższe. Rodzice w lutym za Fabie 1.9 SDI z 2000r dali 14,5 tys zł + 1500zł opłaty = 16 tys. zł
Taka sama cena będzie samochodu na gaz, a według mnie lepiej kupić diesla.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co nie lubi gazu

Postprzez yamall » 2008-05-08, 13:27:38

Już sie zarejestrowałem i bede wypytywać ich o wszystko :)

A co do autka, to jednak Benzyna + GAZ
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron