Na światłach przez cały rok

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Masaccio » 2007-02-21, 18:59:13

Pod Wrocławiem mamy akurat A4, którą sobie czasem śmigam, dlatego moje zdziwienie :)
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Artsf » 2007-02-21, 22:15:00

Masaccio napisał(a):Pod Wrocławiem mamy akurat A4, którą sobie czasem śmigam, dlatego moje zdziwienie

A z jaką prędkościa jezdzisz we Wrocławiu (na obszarze zabudowanym) ale tak szczerze ;) ??
Bo ja często bywam we Wrocławiu i gdybym jeździł z prędkością zgodną z przepisami to...zresztą wiesz.
Od 1991r. zawsze jezdżę na światłach przez cały rok
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Masaccio » 2007-02-22, 00:07:05

art_sf napisał(a):A z jaką prędkościa jezdzisz we Wrocławiu (na obszarze zabudowanym) ale tak szczerze ;) ??
Szczerze jak się da to około 80 czasem szybciej, wolniej to raczej w korkach :) Są szybsi ode mnie :|
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez elpolacco » 2007-02-25, 23:42:48

Dla mnie jest to wielką głupotą. Skoro UE ma na celu głównie ochronę środowiska po do jaką cholerę wprowadzają takie przepisy? Przecież to tylko zwiększy zużycie paliwa i zwiększy ilość wydobywających się spalin z samochodu. Skoro jak mówicie, że samochód będzie spalał ok. 1% więcej paliwa to przełóżcie sobie to na ilość samochodów w Polsce. Ile wam wyjdzie milionów?

Po drugie po czy w lecie przy ponad 20 st. ciepła potrzebne jest używanie świateł? Gdyby to był dobry projek to wprowadzony byłby w bardziej zmotoryzowanych krajach niż Polska typu: Francja, Włochy, Niemcy, Holandia itd.

Jeśli miałoby nam coś poprawić bezpieczeństwo poruszania się po drogach to przedewszystkim rozsądek kierowców, poprawienie jakości dróg (marzenie...) oraz bezkorupcyjna policja.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Artsf » 2007-02-26, 00:10:12

jak się da to około 80 czasem szybciej

Mi się zdarzyło nawet 120.Jak zauważyłem to najczęsciej tak jezdżą od Bielan w kierunku na Warszawę.
elpolacco napisał(a):Jeśli miałoby nam coś poprawić bezpieczeństwo poruszania się po drogach to przedewszystkim rozsądek kierowców

No właśnie - lecz to jest niemożliwe i samochód z włączonymi światłami jest zawsze lepiej widoczny.Mnie to być może nie jeden raz uratowało przed czołowym zderzeniem gdyż wyprzedzający kierowcy w pore wycofywali sie z manewru.Zresztą ja sam szybciej zauważę samochód z włączonymi światłami.A co do szybkości jazdy - tego trzeba się nauczyć (kiedy szybko i wolniej) czyli dynamika jazdy.U mnie na pierwszym miejscu liczy się zasada ograniczonego zaufania.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Masaccio » 2007-02-26, 00:37:35

art_sf napisał(a):Mi się zdarzyło nawet 120
Zdarzyło to mi się nawet 180 ;) Ale najczęściej to właśnie około 80 jak jadę normalnie, bez pośpiechu.

[ Dodano: 2007-02-25, 23:46 ]
art_sf napisał(a):U mnie na pierwszym miejscu liczy się zasada ograniczonego zaufania.
Dzisiaj to myślałem że szlak mnie trafi z tymi niedzielnymi, kilka razy musiałem depnąć po hamulcach (klakson jednocześnie) bo jakoś nie mogli się utrzymać na swoim pasie. Większość dziadki wpatrzeni przed siebie, w szoku, że w ogóle jadą. Jednemu to już myślałem, że kluczyki zabiorę, bo najpierw dwupasmową drogą jechał środkiem 50km/h, a później przejechał na czerwonym (szczęście, że mały ruch).
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez BlueMan » 2007-11-04, 17:45:34

Pierwsze wyniki tego, że na światłach jeździmy cały rok są takie, że ilośc wypadków wzrosła :D

A niedawno zniesiono ten obowiązek w Austrii. 3 lata to obowiązywało tam i zrezygnowali ze względu na większe zużycie paliwa, a przez to zanieczyszczenie środowiska :mrgreen:
Mam nadzieję, że także w PL tak będzie
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez kris0181 » 2007-11-04, 19:27:13

o lol.... xD bez komentarza.... xD
Tez mam taką nadzieje ;)
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Swissmän » 2007-11-05, 17:32:00

Jestem jak najbardziej ZA światłami w dzień. Samochód jest dużo wyraźniejszy (szczególnie samochody ciemnego lakieru). I nie zgodzę się co do zdania Demonidesa, bo samochód ze światłami nie zakłóca nam w ogóle oceny jego oddalenia od nas. Większość dzisiejszych samochodów ma ciemne kolory + czarny asfalt utrudnia widoczność, a światła znacznie to poprawiają. I powiedzcie szczerze- tak wam zależy na 1% paliwa? :] Szczerze mówiąc- jak wam te golfiki czy coś tam palą po 5 litrów na 100 km, to 1% kompletnie nic nie zmienia. Jak ktoś oszczędza na paliwie to niech trzyma się dobrych zasad oszczędności (trzymanie się 80 km/h, luz z górki, dopompowane koła, tankowanie do pełna, a nie po 20 zł :], zamknięte szyby, nie ruszać ze zrywu i nie "przygazowywać" bez potrzeby, nie wciskać mocno gazu, nie używać bez potrzeby hamulca roboczego (dojeżdżać do skrzyżowania na hamowaniu silnika/retarderze), a nie nie włącza świateł.
Avatar użytkownika
SwissmänNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 2007-04-04, 19:19:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez akziizka » 2007-11-06, 10:09:50

nie ma co patrzec na oszczednosci.. jak zawykle.. polacy tylko na to patrza....
swiatla sa po to by je wlaczac.. niezaleznie od pory dnia, niektore pacany sie jeszcze nie nauczyly i gdy jade na przeciwko nich i migam im dlugimi zeby wlaczyli swiatla, to sie pukaja w glowe i mysla ze mnie [+++18+++]*** :rotfl2:

poprostu komedia...
najwiecej mnie naucza tylko moje wlasne jazdy!!
Avatar użytkownika
akziizkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-10-31, 14:05:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez makoomba » 2007-11-06, 19:04:00

akziizka napisał(a):swiatla sa po to by je wlaczac.. niezaleznie od pory dnia, niektore pacany sie jeszcze nie nauczyly i gdy jade na przeciwko nich i migam im dlugimi zeby wlaczyli swiatla, to sie pukaja w glowe i mysla ze mnie [+++18+++]*** :rotfl2:


Dokładnie mam to samo. Czy naprawdę tak trudno zapamiętać, że trzeba taki pstryczek przełączyć jak się uruchomi auto ?
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Palla » 2007-11-06, 19:09:51

PolishBoyfriend napisał(a):akziizka napisał/a:
swiatla sa po to by je wlaczac.. niezaleznie od pory dnia, niektore pacany sie jeszcze nie nauczyly i gdy jade na przeciwko nich i migam im dlugimi zeby wlaczyli swiatla, to sie pukaja w glowe i mysla ze mnie [+++18+++]***



Dokładnie mam to samo. Czy naprawdę tak trudno zapamiętać, że trzeba taki pstryczek przełączyć jak się uruchomi auto ?


Ja juz nawet im nie mrugam, bo i tak sie nie domyslaja o co chodzi. Mi sie jeszcze nie zdarzylo zapomniec wlaczyc swiatel (on chyba ze na poczatku kursu)
Avatar użytkownika
PallaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1761
Dołączył(a): 2007-04-05, 12:50:36
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-11-06, 22:26:50

Ja musze sie niezle napocic zeby pojezdzic na wylaczonych swiatlach. do filmow kryminalnych moj samochod sie nie nadaje.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez hitman1986 » 2007-11-06, 22:41:07

Ahl-I-Batini, jakość Alfy Romeo ;-)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez smoczyca » 2007-11-07, 10:21:24

A ja pamiętam, że w starym POLONEZIE nie trzeba było także pamiętać o światłach raz się włączyło i zostawiało i przy każdym odpaleniu się włączały :P fajne udogodnienie wówczas w zimę :)
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Masaccio » 2007-11-07, 17:03:00

Jakiś czas temu jeździłem nowym mondeo. Świateł w nim nie dało się zgasić (przynajmniej tym pokrętłem od świateł), gasło tylko podświetlenie zegarów.
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez magdusia » 2007-11-15, 17:22:33

Masaccio napisał(a):Jakiś czas temu jeździłem nowym mondeo. Świateł w nim nie dało się zgasić (przynajmniej tym pokrętłem od świateł), gasło tylko podświetlenie zegarów.


Identycznie jest w Peugeot 407. Wygodna sprawa.
Samotność mnie wykańcza. Faceci traktujący kobiety jak zabawki nie powinni mieć jaj.
Avatar użytkownika
magdusiaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-11-14, 00:13:11
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez <Y><E><T><I> » 2008-03-16, 10:50:42

samochod nawet przy slonecznej pogodzie w dzien jest lepiej widoczny gdy ma wlaczone swiatla... przekonalem sie o tym wielokrotnie i jestem za tym pomysłem... raz zrobili cos dobrze...
Avatar użytkownika
<Y><E><T><I>None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2008-03-15, 21:23:33
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez Madzias » 2008-08-08, 11:32:16

Pomysł ze światłami miał nam ułatwic zycie a tylko nas rozleniwił, dokładnie naszą czujność na drodze. Auta są widoczne ale co gdy ktos zapomni o włączeniu świateł? My jesteśmy rozleniwieni, przyzwyczajeni, że z daleka zawsze coś sie świeci i jedziemy a tu nagle "wpada" na nas autko.
Wiem to po sobie... nie widziałam go bo...miał wyłączone światła. Na szczęście facet wyhamował. Nie straszne mi wieksze zyzycie paliwa ale nawyki, przyzwyczajenia robią swoje.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Na światłach przez cały rok

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-08, 16:09:26

Odświeżam bo pojawiły się nowe fakty związane ze sprawą ;)

Prawo i Sprawiedliwość skarży do Trybunału Konstytucyjnego przepisy nakazujące kierowcom jazdę przez cały rok z włączonymi światłami mijania - dowiedziało się TOK FM.
PiS skargę wniesie oficjalnie za dwa tygodnie - ustaliliśmy. Posłowie mają już gotowy wniosek, a decyzję o jego złożeniu do Trybunału zatwierdził właśnie cały klub parlamentarny. - Chcemy przywrócić zasadę, że obowiązkowo jeździmy na światłach tylko zimą, a w pozostałych okresach, gdy tylko to jest potrzebne, np. podczas mgły - potwierdza nam Krzysztof Tchórzewski, sekretarz klubu PiS. Podpiera się opiniami prawników i konstytucjonalistów przygotowanych dla jego partii, z których wynika, że uchwalone w 2007 roku przepisy zostały przyjęte "z naruszeniem procesu legislacyjnego" i "nie powinny być obowiązujące". - Liczymy na to, że już tego lata nie będzie trzeba jeździć z włączonymi światłami - mówi.

Włączanie świateł cały rok kosztuje kierowców po ok. 300 złotych
To jednak nie jedyne powód złożenia wniosku do Trybunału. PiS przede wszystkim uważa, że jeżdżenie z włączonymi światłami mijania przez cały rok jest bezcelowe. Mają ich w tym utwierdzać także listy od wyborców, które dostają w tej sprawie. Posłowie wyliczyli, że kosztuje to dodatkowo każdego kierowcę około 300 złotych rocznie: dwa razy szybciej zużywa się akumulator, częściej trzeba wymieniać żarówki w światłach i kupić co najmniej 1,5 proc. więcej paliwa. - I do tego wcale nie poprawiają bezpieczeństwa na drodze. To, że statystyki wskazują na mniejszą liczbę ofiar na drogach to efekt budowy m.in. nowych dróg i bezkolizyjnych skrzyżowań - twierdzi Krzysztof Tchórzewski.


Moim zdaniem PiS w końcu wpadła na jakiś dobry pomysł ;)
Przyznam, że gdy mieli wprowadzić ten przepis byłem ZA, ale jakoś zmieniłem zdanie. Dopiero gdy przychodzi lato, a ja jadę ulicą zauważam jak idiotycznie wyglądają te wszystkie samochody z włączonymi światłami. Takich przepisów nie ma nigdzie w UE, poza krajami gdzie zima gości praktycznie przez większość roku.

Jak zauważyłem w tym artykule, że kosztuje to nas 300zł i więcej problemów przez wizyty w sklepach w celu zakupienia żarówek i akumulatorów to doszedłem do wniosku, że tysiąc razy bardziej zmniejszyłoby ilość wypadków przeznaczenie tych pieniędzy na budowę nowych dróg. Bo taka jest niestety prawda, duża część wypadków spowodowana jest przez złą nawierzchnię na drogach, a jakoś nie wyobrażam sobie, że ktoś nie spowodował wypadku, bo inny świecił mu w brudną szybę światłami, w środku dnia latem.

A na koniec widzimy ripostę:
"Samochód musi być widoczny. Nie każdy kierowca ma dobry wzrok i czystą szybę"
To zdanie Platformy podziela policja i część organizacji pozarządowych zajmujących się bezpieczeństwem drogowym. - Samochód, który ma włączone światła mijania jest bardziej widoczny na drodze. Nie każdy kierowca przecież ma doskonały wzrok, czasami ktoś ma przybrudzoną szybę. A światła są właśnie takim dodatkowym wyróżnikiem w czasie jazdy - twierdzi Ryszard Fonżychowski ze stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo". Zauważa również, że kierowcy przyzwyczaili się do jeżdżenia ze światłami cały rok. - Nie więc już co zmieniać skoro to rozwiązanie się w Polsce przyjęło - dodaje ekspert.
Moim zdaniem żenująca. Jakieś twierdzenia o brudnych szybach i ślepych kierowcach. Żeby za dnia latem nie widzieć samochodów trzeba być albo ślepym albo mieć szybę wymazaną farbą. Ale pomijając to, najbardziej dotknął mnie fragment o tym, że kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić, ja np zdążyłem zmienić zdanie na ten temat, ale nawet jeśli to co to w ogóle za argument, porażka :emo:

Całość na: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... l?skad=rss
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości