Karanie za mandaty

Czyli wszystko co ma jakiekolwiek kółka i jeździ ;)

Re: Karanie za mandaty

Postprzez miki » 2006-08-26, 21:51:41

Ahl-I-Batini napisał(a):Super sie jezdzi po niemiekcich autostradach. Lewy pas, lewy kierunkowskaz i nie schodzimy ze 180km/h ;p

tylko zapomniałeś dodać, że jak jedziesz lewym pasem a prawy masz wolny to płacisz i to słono... więc z tym lewym pasem nie przesadzaj.
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez BlueMan » 2006-08-26, 22:14:20

Dishman napisał(a):0-20% wartości Twojego samochodu, lub samochodu, którym złamałeś przepis.
Ahl-I-Batini napisał(a):lol. Kara musi byc adekwatna do czynu, nie zasobnosci portfela.

Dokładnie ;)
Zresztą przy takich mandatach, które by ybły 10-20% wartości samochodu trzeba było by zarekwirować samochód, oddać go do rzeczoznawcy, aby wycenił, itp !! Takie rozwiązanie odpada ;)

Nie wyobrażam sobie płacić 30'000zł mandatu jak przekroczę prędkość Porsche 911 Carrera :boss:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Karanie za mandaty

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-08-26, 23:20:28

miki napisał(a):tylko zapomniałeś dodać, że jak jedziesz lewym pasem a prawy masz wolny to płacisz i to słono... więc z tym lewym pasem nie przesadzaj.

Jezdze w dzien. Prawy zawsze jest pelny. Pozatym nadinterpretacja. Placisz jesli uniemozliwiasz komus wyprzedzenie.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez Dishman » 2006-08-27, 01:13:32

Chodzi o to, aby ktoś poczuł ten mandat. Jeżeli dla kogoś 500 zł to jak splunąć, to niech zapłaci taki mandat, że go to troszkę zaboli.

Kara ma odstraszać. Szczerze mówiąc mając np. 8 pkt karnych, nie odważyłbym się na mocne złamanie zasad ruchu, bo to by oznaczało chyba pożegnanie się z samochodem. Czyli np w trasie w terenie zabudowanym nacisnąłbym hamulec, a nie jak to mam w zwyczaju puścił nogę z gazu i zwolnił do zależnie od sytuacji, 70-90 km/h.

Poza tym szczególnie ostro powinno się tępić buraków, którzy jadą naprawdę szybko - w okolicach 180 km/h. Jeszcze jadąc 120 km/h na drodze o dopuszczalnej prędkości 90 km/h, nie jest to nie wiadomo jaka prędkość. Wcale się nie dziwię, że później z tych samochodów to niwiele zostaje.
Avatar użytkownika
DishmanNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2006-08-21, 22:53:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez yamall » 2006-08-27, 08:46:34

OK przyznam się bez bicia, jeszcze przez jakieś 2 miesiace zmuszony jestem do jazdy bez kompletu punktow :( Zabrali mi 10 punktów :mur: no i właśnie kosztowało mnie to 500 zł ;(
I żeby nie było, jechałem 10 letnim Punto rodziców, tyle ze na 2-pasmówce na drodze odemnie do Katowic w jednym głupim miejscu jest ograniczenie do 50 (wm mnie smieszne) no a ja 106 i tylko błysk zauważyłem jak mi foto zrobili.....

No ale trzeba z tym żyć (1 mandat w mojej 8 letniej karierze kierowcy)
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez Masaccio » 2006-08-27, 09:41:53

Ja mam CB w samochodzie i wiem gdzie stoją :)

Ahl-I-Batini napisał(a):Super sie jezdzi po niemiekcich autostradach. Lewy pas, lewy kierunkowskaz i nie schodzimy ze 180km/h

Raz mi się jeden burak na autostradzie wrypał (jechał ok 100km/h) na mój pas kiedy ja miałem coś ok 190-200 km/h. Ledwo wyrobiłem, myślałem, że go z auta wyciągnę tak się zdenerwowałem. Swoją drogą 180km/h na niemiecką autostradę to wcale nie jest dużo i trzeba co chwilę zjeżdzać na prawy żeby puścić szybszych.
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez miki » 2006-08-27, 10:23:46

Ahl-I-Batini napisał(a): Placisz jesli uniemozliwiasz komus wyprzedzenie.

tu cię zaskoczę... tak jest w Polsce.. w Niemczech płacisz jak jedziesz lewym pasem, gdy prawy jest wolny
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez BlueMan » 2006-08-27, 10:25:51

yamall napisał(a):jest ograniczenie do 50
pewnie, bo są nierówności naodcinku "354 km?" :D to zamiast wyremontować droge, to łatwiej im ograniczenie postawić ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Karanie za mandaty

Postprzez Masaccio » 2006-08-27, 11:22:07

miki napisał(a):tu cię zaskoczę... tak jest w Polsce.. w Niemczech płacisz jak jedziesz lewym pasem, gdy prawy jest wolny
Na własne oczy widziałem jak koleś dostał mandat za jechanie lewym pasem w Polsce.
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez yamall » 2006-08-27, 11:47:12

Masaccio napisał(a):
miki napisał(a):tu cię zaskoczę... tak jest w Polsce.. w Niemczech płacisz jak jedziesz lewym pasem, gdy prawy jest wolny
Na własne oczy widziałem jak koleś dostał mandat za jechanie lewym pasem w Polsce.


Bo w Polsce mamy ruch prawostronny, i jesli prawy pas jest wolny masz obowiazek jechac prawym pasem, aczkolwiek sam czesto jade lewym bo jest w lepszym stanie
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez miki » 2006-08-27, 13:38:42

W Polsce jest inna sprawa, bo większość prawych pasów nie nadaje się do jazdy. Dlatego policja nie zwraca, aż tak bardzo na to uwagi. W Niemczech bardziej są na to wyczuleni.
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez BlueMan » 2006-08-27, 14:34:44

yamall napisał(a):Bo w Polsce mamy ruch prawostronny
w niemczech także ;)

miki napisał(a):bo większość prawych pasów nie nadaje się do jazdy. Dlatego policja nie zwraca, aż tak bardzo na to uwagi.
yamall napisał(a):aczkolwiek sam czesto jade lewym bo jest w lepszym stanie
Dokładnie !
Sam też wolę jeździć lewym pasem, bo jest w lepszym stanie, i prawie cały czas patrzę w lusterka, aby zobaczyć, czy jakaś strzała się nie zbliża do mnie :D to wtedy zjeżdżam :boss:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Karanie za mandaty

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-08-27, 15:13:29

miki napisał(a):tu cię zaskoczę... tak jest w Polsce.. w Niemczech płacisz jak jedziesz lewym pasem, gdy prawy jest wolny

Hum. Wroce do Metz to przejrze moj kodeks, nie chce sie spierac bez podstaw ;] W Polsce napewno za lewy jest psikus, ale czy w Niemczech. Na razie wierze na slowo, przy okazji sprawdze ;p Ale jak mowilem, nigdy nie mam prawego wolnego ;]

Masaccio napisał(a):Swoją drogą 180km/h na niemiecką autostradę to wcale nie jest dużo i trzeba co chwilę zjeżdzać na prawy żeby puścić szybszych.

Schodzic - mialem na mysli, ze nigdy mniej niz 180. Fabryka [ i warsztat ] dala 280 to korzystam ;] No ale rozumiesz, czasem zwezenie, ostrzejszy zakret, przyhamowac trzeba ;] Choc zdarzaja sie o rozne stwory co jezdza circa 300 O_o. Nieladnie :P
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez miki » 2006-08-27, 15:31:42

Metz nie jest we Francji??
A opinię swoją znam od kolegi, którego spotkała taka przyjemność w Niemczech
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez BlueMan » 2006-08-27, 15:33:24

Ahl-I-Batini napisał(a):Fabryka [ i warsztat ] dala 280 to korzystam

Dokładnie - fabyka dała 300KM, to trzeba korzysać ;) mandat i tak max zapłaci się 300zł za prędkośc :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Karanie za mandaty

Postprzez dr Frasunek » 2006-08-27, 15:40:33

BlueMan napisał(a):
Ahl-I-Batini napisał(a):Fabryka [ i warsztat ] dala 280 to korzystam

Dokładnie - fabyka dała 300KM, to trzeba korzysać ;) mandat i tak max zapłaci się 300zł za prędkośc :P


A mnie się wydawało, że na niemieckich autostradach nie ma ograniczenia prędkości.
Znudziło mi się to konto. Od dziś (19.X.2006r) używam tylko konta z nickiem miki.
Avatar użytkownika
dr FrasunekNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 422
Dołączył(a): 2006-07-08, 13:25:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-08-27, 16:05:29

miki napisał(a):Metz nie jest we Francji??

Jest, chcesz wpasc? ;] Niestety nie stac mnie na mieszkanie w Niemczech.
dr Frasunek napisał(a):A mnie się wydawało, że na niemieckich autostradach nie ma ograniczenia prędkości.

Jest. Jednak nie jest karalne samo przekroczenie predkosci. Doklada sie tylko gdy spowoduje sie wypadek.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez miki » 2006-08-27, 16:29:19

Ahl-I-Batini napisał(a):Jest, chcesz wpasc? ;] Niestety nie stac mnie na mieszkanie w Niemczech.

Z Irlandii za daleko..ale jak kiedyś w pobliżu będe to się przypomnę..
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Karanie za mandaty

Postprzez dr Frasunek » 2006-08-29, 11:50:43

A w Warszawie będą za przekroczenie prędkości zabierać prawo jazdy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 77850.html
Znudziło mi się to konto. Od dziś (19.X.2006r) używam tylko konta z nickiem miki.
Avatar użytkownika
dr FrasunekNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 422
Dołączył(a): 2006-07-08, 13:25:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Motoryzacja i Komunikacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości

cron