[Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Czyli co piszczy w sieci.

[Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez privace » 2007-08-09, 02:19:09

Macie komputer, który jest niepotrzebny? Zbędną gotówkę? Czas na pomaganie dzieciom w nauce obsługi komputera? Inne ciekawe pomysły?
Zajrzyj na stronę INTERNETOWY ŚWIAT DZIECIOM
Według mnie świetna inicjatywa, brawa dla tych ludzi :super:
Ciekawe, czy uda się im prowadzić tą akcję, bo z wpisów wynika, że trochę zamarło, a szkoda :(
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez rff » 2007-08-09, 04:16:36

Wolę nakarmić dziecko, niż kupić mu komputer. Imo takie akcje mogą często bardziej przeszkodzić niż pomóc. Piszą, że UBRANE i SYTE dzieci nie miały okazji zetknąć się z komputerem. Przecież wciąż są miliony dzieci, które nie są ubrane i/lub syte i to im należy pomóc w pierwszej kolejności.
Avatar użytkownika
rffNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 2007-08-06, 01:13:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez smoczyca » 2007-08-09, 09:42:18

rff napisał(a):Wolę nakarmić dziecko, niż kupić mu komputer. Imo takie akcje mogą często bardziej przeszkodzić niż pomóc. Piszą, że UBRANE i SYTE dzieci nie miały okazji zetknąć się z komputerem. Przecież wciąż są miliony dzieci, które nie są ubrane i/lub syte i to im należy pomóc w pierwszej kolejności.


popieram :)

żadne głodne dziecko nie bedzie chciało sie uczyć komputerów i gołemu tez wstyd bedzie przy min usiasc:(
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez motyjek » 2007-08-09, 11:54:10

w ubiegłym roku był ostatni taki koncert, z którego dochody przeznaczane były na poprawę sytuacji krajów "trzeciego świata"... szkoda że ostatni :(

rff, popieram :)
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez zachariasz000 » 2007-08-09, 17:36:12

Spójrzcie na kraje Afryki, codziennie umierają tam dzieci z.. głodu. Czy przy komputerze zapomną o głodzie? Najpierw musimy pomóc im w sprawach priorytetowych, bo komputer i internet jest niczym w porównaniu do bochenka chleba w krajach nędzy.
Avatar użytkownika
zachariasz000None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 156
Dołączył(a): 2007-08-08, 19:37:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez privace » 2007-08-09, 20:22:53

Jejku, ale się czepiacie :/
Ja uważam, że to fajna sprawa, bo ludzie powinni pomagać w sposób, jaki im odpowiada. Jeśli ktoś "siedzi" w komputerach i internecie, dlaczego nie miałby dzielić się właśnie tym bogactwem, jakie posiada w głowie?
Poza tym, zawsze i wszędzie jestem za tym, że lepiej dać komuś wędkę, niż rybę- wiedza i zabawa naprawdę może tym dzieciakom pomóc bardziej, niż kolejna para portek.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez Blueuser » 2007-08-09, 22:22:43

privace napisał(a):Poza tym, zawsze i wszędzie jestem za tym, że lepiej dać komuś wędkę, niż rybę- wiedza i zabawa naprawdę może tym dzieciakom pomóc bardziej, niż kolejna para portek.


Też tak mówię... dla tego nie na widzę socjalizmu! Dają zasiłki i się je przejada. A ludzie dalej klepią bidę...

Ale to nie temat.

Tak tamtejsze dzieci i nie tylko powinny się z tym zetknąć, oderwać od rzeczywistości...
Może jakiemuś się to spodoba i będzie miał 'łeb' do tego i będzie kimś?
Nie mówię że chleb i ciuchy nie są im potrzebne, każdy pomaga jak może.

Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
BlueuserNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 623
Dołączył(a): 2007-07-23, 14:18:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez Artsf » 2007-08-09, 22:38:11

privace napisał(a):Ja uważam, że to fajna sprawa, bo ludzie powinni pomagać w sposób, jaki im odpowiada.

Dokładnie , gdyż nie samym chlebem człowiek żyje i aby wyjść ubóstwa powinien się kształcić.
A komputer nie musi być koniecznie nowy jak również dostępny tylko dla jednego użytkownika.Są przecież szkoły jak również świetlice dla dzieci z ubogich czy też dysfukcyjnych rodzin.
Duże firmy często prowadzą wyprzedaż starszych komputerów i to w dobrym stanie nadającym się do użytku.
Z własnego doświadczenia:
Jak już pisałem w innym temacie - do roku 1999 zajmowałem się rozwiązywaniem problemów alkoholowych i przemocą w rodzinach z tym problemem.Co prawda przestałem być aktywny ale czasem odwiedzam punkty konsultacyjne i poradnie w kilku miejsowaściach do dnia dzisiejszego i czasem moja obecność okazuje się być przydatna.I tak też było z komputerami.
Przy jednym z ośrodków jest również świetlica dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych gdzie zakupiono z wyprzedaży dwa komputery z procesorami Pentium III 500 , 250 MB SDRAM i HD 8 GB.A więc komputery jeszcze całkiem niezłe , na których można zainstalować Win XP albo jakąś nowszą wersję Linuxa.Moja pomoc polegała na tym że przeprowadziłem bezpłatnie diagnostykę oby komputerów.Były sprawne tylko jeden mały problem - za słaba karta graficzna do gier 3D lecz za niewielkie pieniądze można dokupić mocniejsze karty.I tu zaczęły się shody; bo Urząd pieniądze podobno miał i ich informatyk miał się tym zająć ale jak się niedawno dowiedziałem - nic nie zrobiono i komputery nie są wykorzystane.Być może przyczyną tego stanu jest to że żąjµ↓jący się tym znajomy zrezygnował...chyba słomiany zapał.
W moim dawnym lokalu miałem jeden mowy i dość mocny komputer z dostępem do internetu , zktórego każdy mógł skorzystać bezpłatnie.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez rff » 2007-08-10, 03:11:17

Dobra, niby komputer pomoże dzieciom i wyrosną na mądrych, bla bla bla.

Oddając komputer o wartości 2000zł dziecku, pomożemy mu w jakiś tam sposób i jeżeli mu się poszczęści, to kiedyś pomoże głodnym dzieciom, wspomagając ich pewną sumą. Nawet jeżeli miałoby to być 100 000zł, to trzeba odjąć od tego podarowanego komputera cały wysiłek, który dziecko włożyło samo i wyjdzie parę marnych złotych, już nie wspominając o tym, że wiele dzieci umrze z głodu podczas tego całego procesu. Oddając 2000zł na jedzenie dla dzieci nakarmimy ich na prawdę sporą ilość, dzięki czemu w ogóle będą miały szansę przeżyć, a większość z nich znajdzie pracę i może zafunduje sobie nawet komputer, który pomoże im w zarabianiu pieniędzy. Część z nich pewnie pomoże też głodnym dzieciom. Komputer jest dla bogatych ludzi, którzy mogą sobie na niego pozwolić. Najpierw trzeba się wykształcić bez niego, znaleźć pracę, zarobić trochę pieniędzy i jeżeli coś zostanie, to pomyśleć o jego zakupie. ZAWSZE znajdzie się głodne dziecko, któremu można pomóc i pierw należy go nakarmić. Imo jedynym słusznym sposobem na pomoc dla dzieci jest przeznaczenie pieniędzy na jedzenie, jakieś podstawowe przedmioty lub na ofiary kataklizmów, czy innych wypadków. Mówiąc najprościej utrzymanie ich przy życiu. Sukces jednego człowieka nie jest warty śmierci dziesięciu.
Avatar użytkownika
rffNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 2007-08-06, 01:13:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Internetowy świat dzieciom

Postprzez privace » 2007-08-10, 09:37:47

rff, a przeczytałeś o co loto?
Te komputery trafia mają do domów dziecka. Byłeś kiedyś w takim miejscu?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Internet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron