Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Czyli co piszczy w sieci.

Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez BlueMan » 2004-10-26, 17:31:02

jerry napisał(a):MCI Managment S.A. chcę przeznaczy do 1,2 mln zł na tworzenie ogólnopolskiej sieci bezprzewodowego dostępu do internetu poprzez hot-spoty. W tym celu wykupiła większościowy pakiet udziałów w spółce Hotlan - poinformował w poniedziałek dyr. ds. inwestycji MCI Managment Marek Piątkowski.

"Na początku przyszłego roku chcemy uruchomić pierwsze 30 hot-spotów - punktów bezprzewodowego dostępu do internetu drogą radiową przy wykorzystaniu technologii Wi-Fi. Przez pierwszy rok działalności chcemy się skupić na 10 największych miastach Polski oraz miejscowościach turystycznych" - powiedział Piątkowski.

Dodał, że wraz z rozwojem rynku spółka będzie chciała także budować hot-spoty w mniejszych miejscowościach.

No, no - następny dobry pomysł na Interent w Polsce. powinnien być znacznie tańszy, bo na dzień dzisiejszy jest drogi :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez Lamaszta » 2004-10-26, 20:18:43

I co najgorsze - nic nie zapowiada poprawy sytuacji. Jeśli nawet stanieje, to niedużo... ;/. Szkoda... A może opodatkują jeszcze: ilość przesyłanych danych, konta pocztowe, strony http://www... tyle rzeczy w necie można przecież opodatkować... ;/
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez BlueMan » 2004-10-27, 16:46:31

emotikony, wszystkie klikane linki, bannery, itp

czego to polscy politycy nie wymyslą :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez Lamaszta » 2004-10-27, 17:55:33

A najśmieszniejsze jest, że wszyscy polscy politycy zarzekają się, że bardzo im zależy na rozoju polskiego internetu... Acha... a świstak siedzi, bo zwijał sreberka... ;)
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez BlueMan » 2004-10-27, 19:54:09

Taaa.... chyba jak im się śni Nasze forum (tak jak mi się sniło ostatnio :P)

Niech zaczną lepiej od reformy edukacji, a dopiero potem biorą sie za internet. Przecież ludzie (dzieci/młodzież) jak ma nawał nauki w szkole to nie korzysta z neta ;[
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez Lamaszta » 2004-10-27, 20:37:00

BlueMan napisał(a):Niech zaczną lepiej od reformy edukacji


Lepiej niech się nie biorą. Już raz się wzięlii teraz za to cierpimy. Aż boję się pomyśleć, co mogliby wymyśleć następnym razem... :boje:
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez BlueMan » 2004-11-09, 18:36:14

kg, DI napisał(a):Na początku listopada br. ma zostać uruchomiona na rynku polskim Go!nternet - nowa usługa dostępu do internetu poprzez satelitę ASTRA. Kanał zwrotny zapewni Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci cyfrowej telefonii komórkowej Idea.

Kanał satelitarny (downlink) zapewni satelita ASTRA na pozycji 19.2° East, a kanał zwrotny (uplink) realizowany będzie dzięki technologii GPRS zapewnionej przez PTK Centertel, operatora sieci Idea. W ten sposób rozwiązany został problem kanału zwrotnego.

Pomimo korzystania z dwóch różnych firm przy połączeniu z internetem, abonent płacić będzie tylko jeden rachunek. Ponadto usługa przypisana jest do abonenta, a nie do miejsca jej instalacji. Tak więc abonent wyjeżdżając na wakacje poza miejsce zamieszkania będzie mógł nadal korzystać z Internetu. Co więcej, z usługi korzystać będą mogli bez problemów mieszkańcy wynajmowanych mieszkań, którym brak meldunku uniemożliwia instalację Internetu.

- Rozwiązanie dostępu do Internetu drogą satelitarną jest szansą rozwoju dla wielu małych i średnich firm, które są jednocześnie naszymi Klientami. Cieszymy się, iż dzięki zapewnieniu kanału zwrotnego przez sieć Idea, rozwiązanie to pozwoli dotrzeć do tych, którzy chcą korzystać z zasobów Sieci. Komfort pracy, w postaci stałej opłaty związanej z korzystaniem z usługi Go!nternet, jest jednym z podstawowych czynników w procesie podejmowania decyzji o zakupie tego rodzaju usługi. - powiedział Piotr Wilczek, Dyrektor Biura Rynku Biznesowego w PTK Centertel, operatora sieci IDEA.

Oprócz usługi internetowej abonent Go!nternet będzie mógł odbierać ponad 250 międzynarodowych programów telewizyjnych i radiowych nadawanych cyfrowo z najpopularniejszej europejskiej pozycji satelitarnej ASTRY 19.2° East.

Wszystko to możliwe będzie przy użyciu komputera PC wyposażonego w modem DVB i modem GPRS oraz podłączoną do niego 70-cm anteną satelitarną skierowaną na satelitę ASTRA 19.2° East. Wszystkie urządzenia wraz z instalacją zapewnia Go!nternet poprzez sieć swoich Partnerów.

W zależności od wybranego pakietu oferującego różne prędkości pobierania danych (od 256 kbit/sek do 1024 kbit/sek) i długości zawarcia umowy abonenckiej (od 1 do 24 miesięcy) cena usługi obejmującej już koszty kanału zwrotnego wyniesie od 109 złotych do 289 złotych miesięcznie.

Dzięki zastosowanej technologii satelitarnej i komórkowej usługa może być wdrożona natychmiast w dowolnym miejscu znajdującym się w zasięgu sieci telefonii komórkowej Idea.

- Oferując Go!nternet powered by ASTRA & Idea wprowadzamy na rynek polski pierwszy tego typu produkt, z którym pragniemy dotrzeć do tysięcy osób do tej pory bezskutecznie poszukujących możliwości korzystania z Internetu. Dzięki połączeniu technologii satelitarnej i komórkowej wreszcie możemy zaoferować kompletny produkt i jeden rachunek łączący obie usługi - powiedział Bertrand Jasiński, prezes Go!internet

Początkowo oferta skierowana będzie do mieszkańców województwa mazowieckiego, a następnie w pozostałych częściach kraju.

http://www.gointernet.pl/
Ciekawe kiedy będzie na ÂŚlasku. I z mojego doświadczenia wiem, że pewnie inne siedi kmórkowe wejdą za niedługo w ten rynek :P
Może do tel. komórkowych będą promocje typu : "Internet gratis" =]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez Suceed » 2004-11-10, 17:41:40

Idea ma strasznie słaby zasieg wiec co powiedzmy jedziesz autem i masz laptopa jedziesz przez miasto wjezdzasz do wsi i jestes niedostepny bo nie masz net a :| ja bym takiego czegos nie kupowal...a pozatym za drogie to
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez BlueMan » 2004-11-11, 11:19:27

Idea (i Era) mają największy zasieg w Polsce, więc co do wjeżdżania do wsi to raczej by m sie nie obawiał - jak juz to w górach.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez Lamaszta » 2004-11-11, 13:26:31

Ja mam Ideę i póki co nie dotarłam jeszcze do miejsca, w którym nie miałabym zasięgu... (no, może poza takim jednym budynkiem w Porąbce, ale tam nikt nie miał zasięgu, niezależnie od sieci - pozdro dla kumatych).
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez traphezz » 2004-11-11, 14:08:06

No ja mam takie miejsce gdzie mi brakuje :P jak jadę do ciotki na wieś i przejeżdżam przez Pieskową Skałę (Maczuga Herkulesa dla tych co nie wiedzą :P;) ) to tam nie ma zasięgu z Idei ;)

traphezzNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 5249
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Adam

Re: Bezprzewodowy Internet w całej Polsce

Postprzez Lamaszta » 2004-11-11, 14:11:12

Byłam kilka razy w Pieskowej Skale i nie miałam problemów z zasięgiem... :|
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Internet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron