Router z ADSL do neostrady - zrywa połączenie przy dwóch kom

Czyli co piszczy w sieci.

Router z ADSL do neostrady - zrywa połączenie przy dwóch kom

Postprzez elpolacco » 2014-09-02, 21:59:40

Podczas ostatniej burzy spalił mi się stary poczciwy router TP-Linka. W ostatnich dniach zakupiłem nowy, a dokładnie TP-Link W8951ND. Posiadam neostradę więc konieczny był z ADSL-em. Skonfigurowałem go i mam już wi-fi w całym domu, ale mój problem polega na tym, że jak połączę się z nim za pomocą dwóch laptów to nie mogę korzystać z interentu ponieważ na ikonce od sygnału internetu w pasku zadań pojawia się żółty wykrzyknik. Pomaga wtedy rozłączenie i połączenie na nowo. Skutkuje to do czasu, aż drugi użytkownik komputera nie zrobi tego samego. Wnioskuję, że mam jakieś ograniczenie odnośnie korzystania z kliku źródeł za pomocą wi-fi. Doradźcie co sprawdzić, co zmienić i w jaki sposób zapobiec temu faktowi. Z góry dziękuję za pomoc.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2015-03-13, 09:04:32

problemy mogą być takie: włączony tryb bridge w routerze i pierwszy połączony komp dostaje zewnętrzne ip routera a drugi nic, wyłączone dhcp w routerze, wpisana na sztywno konfiguracja ip w kompach. podeślij screeny konfiguracji WAN (zamaż nazwę i hasła):P
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


  • Inne

Powrót do Internet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron