PayPal ?

Czyli co piszczy w sieci.

PayPal ?

Postprzez cre[a]tive » 2012-04-10, 18:24:00

Na czym to polega, jak działa system PayPal?
Korzystacie z tego?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: PayPal ?

Postprzez KenWatanabe » 2012-04-10, 21:06:18

PayPal to coś w rodzaju konta bankowego do płatności w internecie ale nie tylko. System polega na tym, że przelewamy na nasz portfel w serwisie jakąś kwotę pieniędzy, a z tego portfela możemy już zwyczajnie płacić podmiotom które akceptują tudzież wymagają takiej formy transferów. Jak przelewem bankowym tyle, że teoretycznie prościej, szybciej i bardziej uniwersalnie przy zachowaniu dostatecznych środków bezpieczeństwa.

Niekiedy korzystam z tego systemu, chociażby w steamie :), ale to czysta konieczność. Nie uważam, że to dobre rozwiązanie bo komplikuje proces dla przeciętnego użytkownika nie oferując przy tym wiele w zamian.

Wolę już chociażby system bitcoin który poza łatwością stosowania zapewnia nam także anonimowość. Pieniądz w pełni elektroniczny, nie da się wykryć ani śledzić w żaden sposób. Także jest w miarę bezpieczny, a co najważniejsze omijamy przy jego użyciu wszelkich pośredników i koszta z tym związane, czyli największa wada serwisów typu PayPal, bo transakcja odbywa się jak gotówkowa - z ręki do ręki i to ze wszelkimi tego atutami. Wadą jest oczywiście mała stabilność, bo to w pełni umowna wartość która doświadcza przez to ogromnych wahań ale w mikrotransakcjach nie gra to dużej roli.

Szkoda, że takie inicjatywy są zagłuszane na rzecz infiltrujących nas zewsząd instytucji rządowych i wszystkorejestrujących serwisów typu paypal. Przez nich Bitcoiny zostały zmarginalizowane i sprowadzone do środka płatniczego podziemia, za które można co najwyżej kupić narkotyki. Ale wciąż parę odważnych serwisów umożliwia nam skorzystanie z takiej alternatywy i jeśli to możliwe to ja bym jednak ze swojej strony polecał ograniczanie transakcji nabijających kiesę organom żerującym na naszym dobrobycie :).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-04-12, 18:28:32

Nie mam i po doświadczeniach mojego chłopaka z paypalem mieć nie zamierzam.
Wystarczyło, że po dłuższej przerwie zmienił dostawcę internetu i zalogował się z innego adresu IP. Konto "ze względów bezpieczeństwa" zostało zablokowane i zaczęło się:
- napisz do nas, aby wyjaśnić sprawę
-Żeby do nas napisać- zaloguj się na swoje konto (konto zablokowane, więc zalogować się nie można)
-masz problemy z zalogowaniem się- napisz do nas za pośrednictwem swojego konta :kamil888:
Do dziś tego nie załatwił, bo telefonicznie się nie można dogadać (żądają masy pierdół w celu "weryfikacji") maila wysłać nie można..
Potem poszperałam i jak poczytam jakie paypal robi problemy i jak naciąga ludzi, to :dobani: :cisza: :diabel:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-04-13, 06:29:52

Korzystam (sporadycznie) od wielu lat. Żadnych problemów nie miałem - nawet zmieniając IP z jakich logowałem się na konto.

Kupując na ebay PayPal jest bardzo popularny.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kropla » 2012-04-13, 10:16:21

Ja też czasami korzystam z serwisu PayPal i nigdy nie miałam jakichkolwiek problemów z dokonywaniem transakcji.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-04-13, 18:53:32

Weźcie pod uwagę, że "brak problemów" piszą osoby korzystające jako KUPUJĄCY. Zupełnie inaczej mają osoby które więcej sprzedają niż płacą za pośrednictwem paypala :pudlo:

Wpisując w google hasło "Paypal problemy" lub "opinie" można się dużo naczytać. Paypal nie jest bankiem, nie obowiązują go więc żadne prawa i zasady bankowe . Poza tym uznaniowo traktują wpłaty i blokują dostęp do pieniędzy za każde "podejrzane" wpłaty bez względu na ich wysokość, "w celu wyjaśnienia sprawy dotyczącej podejrzanych wpłat na konto, a jeśli wykryją jakąś nieprawidłowość, konto zostanie usunięte, a pieniądze z konta przejmie sam PayPal".
Dzięki temu przez dłuuugi czas (do 180 dni) obracają cudzymi pieniędzmi do "wyjaśnienia transakcji".
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez yamall » 2012-04-13, 22:40:00

Privace w sumie mzoe miec racje, ale jak jak wiekszosc chyba, w sumie tylko place.
Ale fajnie jest ze np za granice mozna bez problemu, przeliczaja ci np na € i mozna wysyłać :)
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-04-21, 13:26:59

Dzięki za wszelkie informacje. Konto na PayPalu jednak założyłam, przyda mi się. Za jakiś czas spróbuję wybrać drobną sumę (50 zł), dam znać, czy wszystko poszło bezproblemowo ;-)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: PayPal ?

Postprzez privace » 2012-06-24, 17:29:15

Kolejny przykład. Właśnie się dowiedziałam, że znajomej zablokowano środki na paypal.
Od niedawna postanowiła podreperować budżet i poszyła ciuszki dla lalek- niby kilka złotych, a wiadomo, że się przyda ;)
Kilka sprzedaży na plus, same dobre komentarze od kupujących i nagle
Na Twoje konto nadeszła płatność. Płatność została jednak chwilowo zablokowana, aby zapewnić bezproblemowe zakończenie transakcji.
Płatność może być zablokowana przez okres do 21 dni. Wyślij przedmiot jak najszybciej. Jeśli tak zrobisz, możemy wcześniej odblokować środki.
Środki zostaną zwolnione po 21 dniach, o ile pod adresem transakcji nie zostanie zgłoszone żadne roszczenie, nie zostanie otwarty spór ani nie nastąpi obciążenie zwrotne czy cofnięcie transakcji. System PayPal może zwolnić blokadę wcześniej, jeśli kupujący wystawi Ci pozytywną opinię w serwisie eBay.

Na jakiej podstawie? Ano na takiej, że zarobiła i ma pieniądze. Więc bezprawnie, bezpodstawnie jej pieniądze zostały zablokowane. i nic nie da się zrobić, póki kupujący "łaskawie" da znać że transakcja ok. Teoretycznie oczywiście, bo w praktyce już się naczytałam jak bywa :pudlo:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-06-24, 20:03:24

A ja pragnę poinformować, że na razie wszystko bezproblemowo. Wypłacałam już z paypala 25 zł i 50 zł, dopiero dwie transakcje jednak obie OK a pieniądze pojawiły się na moim koncie bankowym po bodajże 2 dniach.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kropla » 2012-06-26, 14:33:54

Ja często korzystam z PayPala i nigdy okres oczekiwania na pieniążki nie przekroczył dwóch dni - no chyba, że zleciłam wypłatę w piątek to było w poniedziałkowe popołudnie albo wtorek rano - różnie :)
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-07-13, 16:59:44

privace jest to tak zwana usługa "cashback" - pewnie kupujący zapłacił kartą kredytową, dlatego zablokowali środki ;)

Ja przez Paypal już parę tysięcy przepuściłem przez kilka lat. Zwykle składam tam na koncie >1000 zł i wypłacam.
Zawsze bezproblemowo.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon


  • Inne

Powrót do Internet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości

cron