Wrzuć w chmurkę

Czyli co piszczy w sieci.

Wrzuć w chmurkę

Postprzez privace » 2012-02-10, 13:24:05

Wkrótce ma ruszyć nowa usługa google- DRIVE.
Wkrótce Google uruchomi usługę o nazwie Drive, umożliwiającą przechowywanie treści w chmurze - podaje "The Wall Street Journal".

Gazeta powołuje się na anonimowe osoby zaznajomione ze sprawą, według których Drive umożliwi przechowywanie na serwerach Google zdjęć, dokumentów i plików wideo, tak aby dostęp do nich był możliwy z poziomu dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

Ponadto użytkownicy będą mogli łatwo dzielić się zgromadzonymi plikami z innymi osobami. Przykładowo, jeśli będą chcieli udostępnić wideo nagrane smartfonem, wystarczy że wrzucą je do sieci poprzez mobilną aplikację Drive i zamiast dużego pliku prześlą znajomym e-mail z prowadzącym do niego linkiem.
Jeszcze nie do końca wiadomo "za ile" informacje do których się dokopałam są różne (20 GB za darmo, lub w innych źródłach podają, że w abonamencie za 20GB 5$). W ciągu kilku tygodni pewnie dowiemy się więcej.

Cloud storage ma być oczywiście zintegrowany z innymi produktami Google. Ciekawa alternatywa dla różnych serwisów przechowujących dane w dobie ich znikania z sieci ;)
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-02-10, 14:02:24

Oby był za darmo :)
Póki co za darmo są oferty z ~5GB powierzchni. Ciekawe ile G zaoferuje.

Jeśli oprócz powierzchni zaoferuje jakiś soft do synchronizacji plików ze wskazanych katalogów, to ma szanse się przebić na tym rynku :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wrzuć w chmurkę

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-10, 15:34:08

Właśnie sądzę, że podobne rzeczy na rynku już są i to w dużej ilości.

Natomiast google ma szansę, bo może zaoferować nam nową jakość. Jeśli usługa będzie bezpłatna i w dobrej jakości to spodziewam się na tym polu sukcesu.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-10, 22:39:15

Otóż to. A sukcesu przede wszystkim dlatego, iż google integruje nowe usługi z innymi swoimi produktami, co tak naprawdę bardzo ułatwia sprawę.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Wrzuć w chmurkę

Postprzez unter » 2012-02-11, 00:07:37

Gwoli ścisłości google sa mocno do tylu za innymi serwisami. Przynajmniej dwa lata. Jednak na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o reklamę usługi.
Mowicie tutaj o plusach, a ja zastanawiam się, po jaka cholerę komuś potrzebna chmurka? I gdzie są minusy? Pomijając opłaty.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wrzuć w chmurkę

Postprzez Bela » 2013-10-14, 14:07:43

KenWatanabe napisał(a):Właśnie sądzę, że podobne rzeczy na rynku już są i to w dużej ilości.

Natomiast google ma szansę, bo może zaoferować nam nową jakość. Jeśli usługa będzie bezpłatna i w dobrej jakości to spodziewam się na tym polu sukcesu.


Jasne, produkty Google są jak najbardziej na wysokim poziomie, ale jeśli chodzi o przeciętnego użytkownika to spokojnie znajdzie on kilka ciekawych i wysokojakościowych chmurek na rynku. Fajną opcją w tym przypadku jest jednak synchron z pozostałymi funkcjonalnościami Googla. Jeśli chodzi o firmy to polecam chmurę z TK Telekom: http://tktelekom.pl
Avatar użytkownika
BelaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2013-09-19, 14:28:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2015-08-28, 15:30:12

Od poniedziałku zaczynamy pracę z https://www.oktawave.com/pl/index.html
nie bardzo wiem jak to działa, dotąd korzystałam z googla tylko :kwasny:
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Bogdan » 2017-01-26, 17:24:52

Zwróćcie uwagę na to, że korzystając z narzędzi online takich jak np edytor tekstu i trzymacie je na dyskach Google pozbywacie się praw autorskich do swoich dzieł... Nie ma nic za darmo niestety.
Mój blog
Hosting
Avatar użytkownika
BogdanNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2007-05-05, 20:15:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Bogdan


  • Inne

Powrót do Internet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości

cron