Zakupy grupowe

Czyli co piszczy w sieci.

Postprzez BlueMan » 2011-06-13, 16:47:15

Jeśli akurat mieliśmy kupić auto, to czemu nie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić taki kupon.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kropla » 2011-06-14, 12:11:53

Ja poszukuje ciekawej i taniej oferty wyjazdu na wakacje!
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Astronautus » 2011-06-16, 13:36:29

Hmmm, przeglądaj oferty, chociaż ja bym radził pójść do biura podróży, a nuż jakiś rabat uda się wynegocjować. A najlepiej śledzić oferty last minute. Czasami są takie rabaty, że szczęka opada.
Avatar użytkownika
AstronautusNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2011-05-20, 14:58:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kentaki » 2011-06-26, 14:25:21

Nie korzystam, bo część znajomych narzeka na niejasne regulaminy lub odstającą od normy ofertę/usługę. Niby wszystko dobrze wygląda na papierze, a w rzeczywistości ten produkt/usługa jest rzeczywiście warta połowy normalnej ceny.
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2011-07-04, 10:13:06

Trzeba dobrze sprawdzić czy cena faktycznie jest niższa.
A co robicie w przypadku, gdy ie możecie wykorzystać kuponu, da się go jakoś gdzieś komuś odsprzedać?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-07-05, 01:20:36

Kupon jest na okaziciela, więc zawsze można spróbować :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-11, 17:30:54

Artykuł Newsweeka odnośnie zakupów grupowych w Polsce.

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... on,79312,1

Jak się okazuje, wcale nie jest tak różowo, a to że komuś się jeszcze nie trafiło, że go ktoś wyrolował, to wcale nie znaczy, że ogólnie cały proceder zakupów grupowych jest bezpieczny.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-11, 21:19:57

Słyszałem, że naciągają na kuponach czasami - dają w restauracjach mniejsze porcje, itp.
Choć ja się nie naciąłem jeszcze na to.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-11, 22:18:05

BlueMan - 11 lip 2011 21:19 napisał(a):Słyszałem, że naciągają na kuponach czasami - dają w restauracjach mniejsze porcje, itp.
Choć ja się nie naciąłem jeszcze na to.


A dużo już zakupiłeś w formie zakupów grupowych?

Osobiście jeszcze nie próbowałam. Cały czas zdaje mi się to zbyt piękne by było prawdziwe ;) Choć może inaczej, póki co zapotrzebowania nie miałam ani konkretnej okazji ku takiej formie kupowania.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-07-11, 23:32:49

cre[a]tive - 2011-07-11, 17:30 napisał(a):a to że komuś się jeszcze nie trafiło, że go ktoś wyrolował, to wcale nie znaczy, że ogólnie cały proceder zakupów grupowych jest bezpieczny.

Jak można być cały czas takim pesymistą? :P
Przykłady można byłoby mnożyć: to, że w jednym z kupionych bochenków chleba nie znalazłaś jakiegoś owada nie znaczy, że nie znajdziesz go nigdy. Czy należy ograniczyć spożywanie chleba?
To, że nigdy nie zostałaś potrącona na przejściu dla pieszych nie oznacza, że za miesiąc nie zostaniesz potrącona. Czy zaprzestaniesz przechodzenia na przejściu dla pieszych?

Ty Marta robisz zakupy na Allegro - nie wierzę, że nikt Cię nigdy nie oszukał. Czy przez to zaprzestałaś kupowania na Allegro?
Myśląc takimi kategoriami, to najlepiej z domu nie wychodzić :pudlo:
BlueMan - 2011-07-11, 21:19 napisał(a):Słyszałem, że naciągają na kuponach czasami - dają w restauracjach mniejsze porcje, itp.
Choć ja się nie naciąłem jeszcze na to.

Szczerze mówiąc to nie zauważyłem, abym dostał kiedykolwiek mniejszą porcję niż wtedy, jak poszedłem i zapłaciłem po "normalnej" cenie.
cre[a]tive - 2011-07-11, 22:18 napisał(a):Osobiście jeszcze nie próbowałam.

To może najpierw spróbuj? :hyhy:
cre[a]tive - 2011-07-11, 22:18 napisał(a):Cały czas zdaje mi się to zbyt piękne by było prawdziwe.

Ja wydałem na zakupy grupowe w sumie ponad 1500 zł i wciąż kupuję. Moja oszczędność sięga co najmniej 50%. "Oszukany" zostałem tylko raz. Nie opłacało się?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-12, 00:07:14

Radku, nie ma w moim myśleniu pesymizmu tylko zdrowe badanie sytuacji przed skorzystaniem z czegoś. Innymi słowy nie podążam ślepo za okazjami prezentowanymi w tv tudzież w Internecie, tylko myślę zanim z czegoś korzystam ;) Ty zapewne prezentujesz podobną postawę, więc nie wiem, czemu moją potępiasz.

hitman1986 - 11 lip 2011 23:32 napisał(a):Ty Marta robisz zakupy na Allegro - nie wierzę, że nikt Cię nigdy nie oszukał. Czy przez to zaprzestałaś kupowania na Allegro?


Przyznam, że nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło. Dwukrotnie miałam zabawę z wymianą rzeczy, bo przysłali zły towar. Dwa razy na około 100 zakupów? 2 %. Poza tym wszystko zostało rozwiązane pozytywnie, a ja nie poniosłam kosztów pomyłki osób wysyłających (zwrócili kasę za odesłanie im błędnie wysłanego towaru). Tak więc doświadczeń przykrych z Allegro nie mam. Odpukać ;-)

A moje zdanie, które zacytowałeś odnośnie zakupów grupowych nie było wymierzone w żadnego z klientów owych zakupów, tylko zakreślało ogólną sytuację - tu na forum jest mało osób korzystających z grupowych zakupów i sugerowanie się ich dobrymi doświadczeniami nie jest do końca logiczne, trzeba też mieć świadomość, że można być zrobionym w balona, a to właśnie demonstruje na przykładach artykuł przeze mnie zacytowany. Nie to, że trzeba z zakupów grupowych rezygnować, tudzież ich unikać. Po prostu trzeba mieć świadomość, że tam również są przekręty i warto wybierać sprawdzone serwisy oferujące zakupy grupowe plus czytać regulamin. I takie było założenie moich postów w tym temacie ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-07-12, 00:32:38

cre[a]tive - 2011-07-12, 00:07 napisał(a):zdrowe badanie sytuacji przed skorzystaniem z czegoś

EEEeee, wg mnie to już podpada pod nadgorliwość :P
cre[a]tive - 2011-07-12, 00:07 napisał(a): Nie to, że trzeba z zakupów grupowych rezygnować, tudzież ich unikać. Po prostu trzeba mieć świadomość, że tam również są przekręty i warto wybierać sprawdzone serwisy oferujące zakupy grupowe plus czytać regulamin.

Ależ oczywiście :) Nie twierdzę, że nie, tylko wiesz, zanim ja nie spróbuję jakiejś potrawy nie mówię, że mi ona nie smakuje ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez behemoth » 2011-07-12, 18:56:44

A ja dzisiaj przyłapałem grupon na małej kombinacji. Kupiłem kupony na bilard (wychodziło 9zł za godzinę :D ). Cała akcja miała kończyć się o 23:59:59 - standardzik. Rano, w robocie, zaglądam do skrzynki, a tam potwierdzenie zakupu i informacja, że po zakończeniu całej akcji mają przyjść kupony - czyli standard, ale cała sprzedaż powinna zakończyć się o północy wczorajszego dnia. Dzisiaj wchodzę na grupon, a tam sprzedaż trwa w najlepsze... Ehh, oszukiści...
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-12, 20:34:30

Ja się w pracy śmiałem z dzisiejszej oferty http://www.groupon.pl/deals/cala-polska ... ine/525719
Rabat niby 57%, a tak naprawdę, w normalnym sklepie internetowym te baterie są po ~1.1 zł więc nijak jest to tak rewelacyjna oferta jak ją przedstawili.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez BlueMan » 2011-12-27, 19:14:33

http://www.groupon.pl/oferty/slask-extr ... rk/2367537 no cóż - na tej ofercie się przejechałem :/
Względem tego co mają na stronie: http://silveretta.szczyrk.pl/sylwester_2012.pdf
Wychodzi, że:
1. Cena za parę jest niższa, niż ogłaszają się w grouponie
2. Gra DJ, a właściwie "grają DJe z RadiaZET", więc chyba puszczą po prostu ZETkę i żadnego DJa nie będzie. O kapeli góralskiej nic nie piszą w PDFie.

Oczywiście w ofercie na grouponie nic nie piszą o DJ. Jest wręcz pogrubione
Wewnątrz jest parkiet do tańca, a przy nim gra kapela góralska – rzecz jasna w strojach ludowych.


No cóż - jutro kontaktuje się z grouponem w sprawie zwrotu kasy i wyjaśnieniem tej sytuacji. Z karczmą już się kontaktowałem i oczywiście pani która odbiera tłumaczy się "ja nie układałam oferty na grouponie i nie wiem co dokładniej w niej jest...".
A jak poszuka się w necie głębiej o Gospodzie Góralskiej ze Szczyrku to raczej doszukać się można samych negatywnych opinii :/ W zeszłym roku na sylwka podobno zabrakło wieszaków na ubrania :zakrecony: a obsługa karczmy mówiła, żeby ludzie pozostawiali płaszcze w autach (to nic, że większość taksówkami przyjechała :diabel: )
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-28, 00:19:03

Szymon, to pechowo : / Myślisz, iż jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Jak to w ogóle jest na tym portalu, można się rozmyślić i zażądać zwrotu pieniędzy zawsze czy tylko w konkretnych przypadkach? Czy w regulaminie jest w ogóle jakaś wzmianka o tym?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zakupy grupowe

Postprzez M_a_T » 2011-12-30, 01:44:30

Na zakupy dokonywane za pośrednictwem internetu powinien być ustawowy 10 dniowy okres na zwrot towaru.
Avatar użytkownika
M_a_TNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 307
Dołączył(a): 2005-10-29, 14:16:47
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Mateusz

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-30, 01:52:50

M_a_T - 30 gru 2011 00:44 napisał(a):Na zakupy dokonywane za pośrednictwem internetu powinien być ustawowy 10 dniowy okres na zwrot towaru.



No tak. To nawet działa jak się kupuje za pośrednictwem konsultanta (np. telefon w sieci komórkowej). Pytanie co, jeśli nie ma takiego punktu w regulaminie danego portalu?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-12-30, 10:28:05

Jak nie ma punktu typu "klient ma prawo w czasie 10 dni zwrócić towar...", to wtedy klientowi (konsumentowi) przysługuje prawo zwrotu towaru w czasie 3 miesięcy!
Jeżeli natomiast nie zostaliśmy poinformowani na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, wówczas możemy od niej odstąpić w terminie dziesięciu dni liczonych od uzyskania informacji o prawie odstąpienia, nie później jednak niż przed upływem 3 miesięcy.

http://www.money.pl/pieniadze/poradniki ... 90013.html
http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=332 - art.4
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez malgoja » 2012-01-24, 17:15:14

na szczęście ja nie miałam nigdy kłopotów z zakupami grupowymi. Zawsze fajnie wszystko było finalizowane. dość często siedzę na godealla.pl i szukam ofert. przynajmniej wszystko w jednym miejscu bo tych różnych serwisów powstaje na pęczki. wolę mieć wszystko razem. ostatnio kupiłam fajną ofertę na wywoływanie zdjęć, jedna odbitka wyszła że kosztuje tylko 17groszy :D
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Internet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron