Zakupy w sieci

Czyli co piszczy w sieci.

Zakupy w sieci

Postprzez wink » 2009-03-17, 23:25:25

Chyba takiego tematu jeszcze nie było na forum. Lubicie robić zakupy w sieci, macie jakieś ulubione sklepy czy raczej wolicie serwisy aukcyjne? A może w ogóle nie robicie zakupów przez net tylko tradycyjnie lubicie łazić po sklepach...
Avatar użytkownika
winkNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-03-17, 13:49:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez hitman1986 » 2009-03-17, 23:49:48

Preferuję zakupy przez internet z prostej przyczyny - jest taniej. Ostatnio każdą "większą" rzecz kupiłem przez internet - obiektyw, aparat, czy też odtwarzacz mp3. Zero problemów z transakcjami jakby kto pytał :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez astarte » 2009-03-18, 00:01:56

wink napisał(a):Lubicie robić zakupy w sieci,

Zdarza mi się kupować przez Internet.Rzadko , ale się zdarza. Z reguły są to książki, torby ,torebki czy jakieś tam dodatki.

wink napisał(a):A może w ogóle nie robicie zakupów przez net tylko tradycyjnie lubicie łazić po sklepach...


Jeśli chodzi o kupowanie ciuchów to zdecydowanie wolę połazić po sklepach , przymierzać.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez wink » 2009-03-18, 00:36:40

No akurat z ciuchami to mam podobnie, też lubię przymierzyć, dokładnie obejrzeć itp. Na zdjęciu w sieci to jednak nie to samo, ale jeżeli chodzi o inne rzeczy to w zasadzie nie ma przeszkód, żeby kupować przez internet, czy to jest elektronika, czy jakieś książki...poza oszczędnością i wygodą też spoko jest to, że jak kupujesz przez internet, to często możesz trafić na różne bonusy itp,w wielu e-shopach możesz za każdy zakup gromadzić punkty, za które potem dostaje się jakiś fajny gadżet, w tp np wiem że przy przedłużeniu umowy o net dają prezenty (chyba nawet drukarkę), generalnie takie kupowanie ma sporo plusów...
Avatar użytkownika
winkNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-03-17, 13:49:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez makoomba » 2009-03-18, 11:23:48

Ja wszelkie sprzęty agd i rtv jakie mam w domu kupiłem przez internet i uważam że dobrze zrobiłem. Dużo niższe ceny niż w stacjonarnych sklepach,
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez BlueMan » 2009-03-18, 12:17:55

Ciuchy, buty, itp - nie da się kupić w internecie bez przymierzenia. Chyba, że wybieramy coś firmowego. Wtedy można w sklepie przymierzyć i z konkretnym modelem i rozmiarem zakupić towar w internecie.

A wszystko po za tym to też kupuje przez internet. Mam sporo czasu, aby pooglądać, poprzebierać w sklepach, produktach, itp. A to wszystko bez wychodzenia z domu.
Jak już to staram się wybierać lokalne sklepy, co by móc to odebrać osobiście i w razie naprawy gwarancyjnej osobiście im to oddać, a nie płacić z przesyłkę ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Zakupy w sieci

Postprzez Q3lo » 2009-03-18, 14:34:21

Jest już taki temat

viewtopic.php?f=7&t=5258&p=81996&hilit=+zakupy#p81996
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez wink » 2009-03-18, 18:48:39

Q3lo napisał(a):Jest już taki temat

viewtopic.php?f=7&t=5258&p=81996&hilit=+zakupy#p81996



Fakt, nie zauważyłem, ale on ma już grubo ponad dwa lata, to może jednak lepiej tutaj kontynuować dyskusję na temat e-shopów?
Avatar użytkownika
winkNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-03-17, 13:49:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez cre[a]tive » 2009-03-18, 20:00:52

Nie lubię łazić po sklepach i przymierzać ubrań w każdym, doprowadza mnie to do szału. Chodzenie po sklepach to zawsze była dla mnie niemiła konieczność. Teraz większość ciuchów kupuję w Internecie, wystarczy użyć centymetra i dokładnie się zmierzyć i nie ma problemu, że coś będzie niedopasowane. Co do tego, że ciuchy są tańsze niż w zwykłych sklepach to zaczynam powoli wątpić.. tym bardziej, że należy jeszcze doliczyć koszt wysyłki, a to rzadko jest tylko 8 zł, szczególnie jeśli wybiera się opcję wpłaty pieniędzy: za pobraniem, do tego jeśli przesyłka kurierska..

Natomiast jeśli chodzi o elektronikę, agd, rtv, wolę kupować na miejscu, bo nie uśmiecha mi się odsyłanie na swój koszt pralki przez pół Polski do serwisu ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez wink » 2009-03-18, 22:11:08

kobieta napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o elektronikę, agd, rtv, wolę kupować na miejscu, bo nie uśmiecha mi się odsyłanie na swój koszt pralki przez pół Polski do serwisu ;]


Tzn wiesz, może faktycznie jest taki problem, jeżeli kupujesz w jakimś małym, lokalnym sklepie, ale jak kupujesz załóżmy na stronie jakiejś uznanej firmy, to ten problem znika, bo serwisy zwykle są w różnych miejscach Polski.
Avatar użytkownika
winkNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-03-17, 13:49:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez cre[a]tive » 2009-03-18, 22:27:47

wink napisał(a):Tzn wiesz, może faktycznie jest taki problem, jeżeli kupujesz w jakimś małym, lokalnym sklepie, ale jak kupujesz załóżmy na stronie jakiejś uznanej firmy, to ten problem znika, bo serwisy zwykle są w różnych miejscach Polski.


Niech będzie, że w różnych miejscach, ale akurat w moim mieście serwisu nie było i w razie naprawy musiałabym całkiem pokaźnej wielkości rzecz wysyłać spory kawałek drogi ;] A przy zakupach przez Internet kupujący ma obowiązek na własny koszt dostarczyć towar do serwisu.
To się zwyczajnie nie kalkuluje, wolę kupić w sklepie i mieć jasną sytuację, gdy nie daj Boże coś się zepsuje.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez wink » 2009-03-19, 15:49:14

kobieta napisał(a):A przy zakupach przez Internet kupujący ma obowiązek na własny koszt dostarczyć towar do serwisu.


Tzn wiesz, tak to chyba jest nie tylko przy zakupach przez internet ale i przy zwykłych, jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby ktoś z jakiejś firmy do mnie przyjechał po wadliwy towar, za darmo jest naprawa jak masz artykuł na gwarancji...
Avatar użytkownika
winkNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-03-17, 13:49:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez cre[a]tive » 2009-03-19, 16:18:30

wink napisał(a):Tzn wiesz, tak to chyba jest nie tylko przy zakupach przez internet ale i przy zwykłych


Nie musisz mi tego pisać:) Chodzi mi cały czas o odległość i koszta związane z dowiezieniem zepsutego sprzętu do serwisu. Także opłaca się bardziej kupić agd, rtv w zwykłym sklepie i zapłacić o te 100 czy 200 zł drożej , bo i tak w ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej. Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji kupującego. Sama kupiłam monitor przez Internet i nie żałuję. Jednak na zakupy typu lodówka, pralka itp. wybieram się zawsze do lokalnych sklepów.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez kosmowski.be » 2009-03-19, 16:25:22

kobieta napisał(a):zapłacić o te 100 czy 200 zł drożej , bo i tak w ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej

chyba ze sprzet sie nie zepsuje i nie bedzie potrzeby wysylania go do serwisu:P

ja kupuje w zwyklych sklepach prawie wszystko, w necie tylko jakies rzeczy ktorych nie znajde w zwyklym sklepie
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez wink » 2009-03-19, 16:37:28

Także opłaca się bardziej kupić agd, rtv w zwykłym sklepie i zapłacić o te 100 czy 200 zł drożej , bo i tak w ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej.


Sorry, ale nie przekonuje mnie Twoja argumentacja z jednego prostego powodu - jak kupuję sprzęt, to nie zakładam z góry, że on się zepsuję, zresztą jak sama zauważyłaś w zwykłych sklepach jest "te 100 czy 200 zł drożej".

chyba ze sprzet sie nie zepsuje i nie bedzie potrzeby wysylania go do serwisu:P


Dokładnie ;)
Avatar użytkownika
winkNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-03-17, 13:49:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez cre[a]tive » 2009-03-19, 16:44:42

Optymizm nie zawsze popłaca. Ja wolę być przygotowana na ewentualną awarię, a nie potem płacić nie wiadomo ile za transport DO i Z serwisu.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez wink » 2009-03-19, 17:19:14

kobieta napisał(a):Optymizm nie zawsze popłaca. Ja wolę być przygotowana na ewentualną awarię, a nie potem płacić nie wiadomo ile za transport DO i Z serwisu.


No ale o transport wadliwego towaru do i z serwisu, w przypadku zxakupów w "zwykłym" sklepie też przecież musiałabyś się martwić sama...
Avatar użytkownika
winkNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-03-17, 13:49:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez cre[a]tive » 2009-03-19, 17:37:08

wink napisał(a):No ale o transport wadliwego towaru do i z serwisu, w przypadku zxakupów w "zwykłym" sklepie też przecież musiałabyś się martwić sama...


Odróżniasz transport 2 km a 50 km? I różnicę w cenie? Czy niekoniecznie?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez wink » 2009-03-19, 23:48:24

kobieta napisał(a):Odróżniasz transport 2 km a 50 km? I różnicę w cenie? Czy niekoniecznie?


Nie, nie odrózniam ;) Moim zdaniem stwarzasz sztuczny problem. Przy zakupach w tradycyjnym sklepie tez może zdarzyć się tak, że najbliższy serwis będzie oddalony o x kilometrów, nie przekonuje mnie ten argument z odległością...
Avatar użytkownika
winkNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2008-03-17, 13:49:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakupy w sieci

Postprzez cre[a]tive » 2009-03-20, 00:53:51

Skoro Cię nie przekonuje to kupisz sobie kiedyś wyposażenie całego mieszkania przez Internet. Ja już swoje mieszkanie wyposażyłam kilka lat temu i kupiłam wszystko w sklepach tradycyjnych. I jak moje sprzęty się zużyją to ponownie pójdę tylko i wyłącznie do sklepów tradycyjnych. Każdy z nas wybierze opcję wg niego najlepszą i na tym zakończmy tą dyskusję.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Internet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 181 gości

cron