Bez kar za brak mundurka ?

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez nika110 » 2007-08-31, 17:10:26

Ani rodzice, ani dyrektorzy szkół, ani też uczniowie podstawówek i gimnazjów nie muszą się obawiać, że brak szkolnego stroju spotka się z przykrymi konsekwencjami. Na razie...

Czy pójdziesz do szkoły w mundurku?

Ministerstwo Edukacji Narodowej i kuratoria nie zamierzają napominać dyrektorów, którzy spóźnią się z wprowadzeniem mundurków. A szkoły nie będą karać uczniów, którzy przyjdą na lekcje jak zwykle - w jeansach i bluzach z kapturem. Powód: na razie brakuje jednoznacznych przepisów. Zresztą - nie tylko...


Źródło i więcej: http://student.interia.pl/lektura-obowi ... dzi,967269
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez Lawenda » 2007-08-31, 17:21:45

aż chce się powiedzieć : to po co był ten cały cyrk przez ostanie kilka miesięcy..
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez cre[a]tive » 2007-08-31, 17:42:08

zwróćcie uwagę, że to dotyczy tylko szkół, gdzie mundurków brak dla wszystkich uczniów, z różnych przyczyn m.in. opóźnień firm krawieckich.


przeczytajcie dokładnie.
- Gdyby rzeczywiście przewidziano sankcje, mogłoby je nałożyć nie ministerstwo, które nie ma takich uprawnień, ale kuratorium albo organ prowadzący daną placówkę. Nie słyszałem jednak, by ktoś zamierzał karać dyrektorów, tym bardziej, że w wielu przypadkach opóźnienia nie wynikły z ich winy - mówi.


jednak uczniowie w większości szkół, tam gdzie dostali mundurki na czas, a nie będą w nich chodzić, pewnie zostaną w jakiś sposób ukarani. więc przestrzegam, tych którzy mundurki dostali, przed niechodzeniem w nich, bo to się jednak może spotkać z sankcjami.

nawet sam tytuł artykułu mówi wyraźnie - "Nie masz mundurka? Nic nie szkodzi!" - jeśli nie masz, bo Ci go nie zapewniono - nic nie szkodzi, jeśli masz, a nie będziesz chodzić, to już szkodzi.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez Blueuser » 2007-09-01, 11:49:43

no właśnie tak jak kobieta pisze, z pewnością będą kary jak ujemne punkty do zachowania. Ten tekst (cytat) raczej dobrze świadczy o MEN...
Avatar użytkownika
BlueuserNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 623
Dołączył(a): 2007-07-23, 14:18:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez Domator Przemek » 2007-09-01, 12:39:53

A u nas będzie tak, jak nie będzie mundurku:
1.Odjemą punkty z zachowania
2.Będą się pytac dlaczego nie mamy mundurku
3.Jak będziemy często chodzić bez tym mundurów to w końcu oleją to.Dlaczego?Nie wiem, może u mnie nauczyciele są cepami. :]
Avatar użytkownika
Domator PrzemekNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2007-08-29, 18:13:41
Lokalizacja: Luboń k/Pozania
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez ChrisStevens » 2007-09-01, 16:38:24

Domator Przemek napisał(a):A u nas będzie tak, jak nie będzie mundurku:
1.Odjemą punkty z zachowania


kurde, to odejmowanie punktów dalej istnieje?? pamiętam to jeszcze z czasów podstawówki, jakoś chyba w 6 czy tam 7 klasie dopiero mnie to objęło, lipa straszna to była, można było mieć strasznie dużo tych ujemnych punktów ale wystarczyło zrobić z 2 gazetki klasowe w miesiącu, wziąć udział w jakimś szkolnym przedstawieniu, konkursach i takich tam i zawsze i tak się wychodziło na wzorowe zachowanie równocześnie rozrabiając i chulając na lewo i prawo :P

ale chyba odbiegłem od tematu, a więc powiem że nie musicie się martwić mundurkami uczniowie, dadzą wam pare minusowych punktów ale zrobicie z 2-3 gazetki i Wam się to zredukuje :D
Avatar użytkownika
ChrisStevensNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2007-08-20, 20:30:49
Lokalizacja: Cicely
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez nika110 » 2007-09-02, 10:11:04

Domator Przemek napisał(a):1.Odjemą punkty z zachowania


U mnie w starym gim też tak będzie. Pewnie i tak większość nie będzie w mundurkach chodzić w ramach takiego protestu... Ale te mundurki i tak nie rozwiązują problemu markowych rzeczy. Ktoś ma np. buty Nike to w nich będzie chodził, plecak firmowy- będzie chodził
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez Elle » 2007-09-02, 14:30:24

Bezsens... Jeżeli nie będzie kar nikt nie będzie w tym chodził... Dyscyplina musi być... Ale z drugiej strony to po co komu mundury...
DJ Splash - Flying High :)
ale...
Nightwish forever :)
Avatar użytkownika
ElleNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 933
Dołączył(a): 2007-07-13, 15:39:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez Domator Przemek » 2007-09-02, 16:36:49

Po to sa mundurki, żeby było wiadomo, kto jest uczniem tej szkoły.
Avatar użytkownika
Domator PrzemekNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2007-08-29, 18:13:41
Lokalizacja: Luboń k/Pozania
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez havikoro » 2007-09-02, 18:44:00

Skoro wprowadzono mundurki to one od tego są by je nosić. Wątpię, że przejdzie wytłumaczenie typu: zapomniałem mundurka... No chyba, że ktos pojawi się w szkole nago :D
WorldForum - Twoje miejsce w Sieci.
http://www.wforum.go.pl
Avatar użytkownika
havikoroNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 125
Dołączył(a): 2007-08-23, 10:03:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez Krycha13 » 2007-09-03, 13:25:48

Jak to chodzic w takim mundurku u nas jest jakas durna kamizelka mysle ze moze spale ja w piecu :hurra:
Avatar użytkownika
Krycha13None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2007-08-06, 23:24:49
Lokalizacja: z województwa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez Blueuser » 2007-09-03, 13:33:09

krycha13, genialny pomysł... no wprost rewelacyjny... :znudzony: sam to wymyśliłeś? Czy ktoś ci pomógł? :przestraszony: Twoi rodzice płacą na mundurek żebyś ty go nie nosił? [wiem że tego nie zrobisz i będziesz nosić jak każdy grzeczny chłopiec... ale nie zdajesz sobie sprawy ze słów jakie wypowiadasz] Ja się nie załapałem na mundurki, ale w moim Liceum wprowadzono plakietki które trzeba nosić na obiekcie Zespołu Szkół. Dobry pomysł i może będzie bezpieczniej.
Avatar użytkownika
BlueuserNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 623
Dołączył(a): 2007-07-23, 14:18:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez Krycha13 » 2007-09-06, 15:15:42

Oj dupa wcale nie bedzie bezpiecznie pozatym nie mieszkam w jakims miescie co narkotyków w h** itp
Avatar użytkownika
Krycha13None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2007-08-06, 23:24:49
Lokalizacja: z województwa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez kejra » 2008-10-29, 01:06:52

mundurki sa ok, nawet podoba mi sie pomysł, :ok: bo jak widze jak dzieci brata wybieraja sie do szkoły i wymyslaja, tego nie włoże to nie modne, to za stare to kolorystycznie nie pasuje, to sama mam ochote upchnąć je w te mundurki i niech ida do szkoły w mendu... :zdegustowany: ja mundurek nosiła i sobie chwale, wyglądałam jak woźna, hi,hi( bo mundurki z tamatych lat,,, to pożal sie Boże , jak fartuchy robocze wyglądały), ale zawsze mogłam rece o niego wytrzec, bo ciemny był i śladów nie zostawiał, kieszeni mial sporo (można było kamienie nosić na....) i kołnierzyk biały miał tez, taki śmieszny był, teraz te mundurki to wyglądają jak z ekskluzywnych szkół, az miło popatrzeć. :luka:
Ma być taniej
Avatar użytkownika
kejraNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2008-10-28, 23:43:50
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez El Limon » 2008-10-29, 17:47:15

Tak dadzą te ujemne pkt z zachowania ale mało kto się tym przejmuje.
A mundurki nie wydaję się mi że do końca rozwiążą sprawę markowych rzeczy. A nawet jak to zaczną się czepiać czegoś innego. Mało to jest powodów dla którego można zęby wybić?.
Trzeba wprowadzić w szkołach zwyczaj prawdziwego dyżurowania na korytarzach. U Nas jak chodziłem do Gim. mogli się bić a nauczyciel nie zwracał uwagi bo się bał a jak już zwrócił to kazał iść do dyrektora, który kazał przyjść z rodzicami a na następny dzień zapomniał że coś takiego mówił :).
Ale pomysł z plakietkami z logo szkoły i imieniem i nazwiskiem uważam za trafny.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez kejra » 2008-10-30, 11:52:43

no racja, teraz w szkole najczęściej można dostac w zęby za to że ma się lepszy telefon albo za to, że sie go wogóle posiada :zalamany: , zwykła zadrość, :hyhy: a co do mundurków to jestem za, teraz zauważyłam dzieci nosza identyfikatory, od razu kojarzy mi się to z filmami sensacyjnymi i chronionymi działami w firmach, gdzie zawsze główny bohater mógł wejśc dzieki takiej karcie, hi,hi :hyhy: . Ciekawe co się dzieje jak dziecko zapomi tej karty? ...uwaga w dzienniczku ...czy po prostu zdarzyło się? :wsciekly:
Ma być taniej
Avatar użytkownika
kejraNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2008-10-28, 23:43:50
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez El Limon » 2008-10-30, 19:06:57

U Nas jak się nie ma identyfikatora trzeba ino zastępczy w sekretariacie kupić za 1 zł. Tylko że na takim zastępczym mogę chodzić do końca roku szkolnego co w sumie nie jest za dobrym pomysłem (A co do jego wyglądu to zwykła kartka z imieniem, nazwiskiem, klasą i pieczątką szkoły).
A co do mundurków, przerażało by mnie to gdybym w szkole średniej musiał go nosić (Mnie ciężko w garniak przywdziać :P). A jak każdy wie gimnazja to przechowalnia więc ten mundurek zmienia nie wiele a podstawówce może nawet dobrze że jest.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez cre[a]tive » 2008-10-30, 22:19:00

W jakim celu dalej rozprawiać o konieczności noszenia mundurków skoro takiej konieczności już nie ma?
Ministerstwo Edukacji zniosło nakaz ich noszenia, wszystko zależy od szkoły teraz, i to nie od dyrektora, tylko od samych rodziców. Jak zagłosują - tak będą mieli. W moim województwie większość szkół od połowy listopada znosi mundurki - taka była wola rodziców. Z resztą i większość n-eli była zdania, że nic dobrego owe mundurki nie wniosły.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez El Limon » 2008-10-31, 19:25:10

Więc zmieńmy temat. Czy mundurki powinny być obowiązkowe i czy to zmieni coś w szkołach (Prócz tego że dzieciaki będą wyglądać inaczej)?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bez kar za brak mundurka ?

Postprzez kejra » 2008-10-31, 23:40:56

....az sie zagotowałam jak przeczytałam, że juz nie ma konieczności noszenia mundurków, to po co tyle kasy wydano na to, i tyle zachodu z tym było, kto na tym zyskał?! :zakrecony: :dobani:
Ma być taniej
Avatar użytkownika
kejraNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2008-10-28, 23:43:50
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 392 gości

cron