Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Czy ocena z religii powinna być wliczana do średniej?

tak
6
11%
nie
47
84%
nie mam zdania
3
5%
 
Liczba głosów : 56

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez puszka » 2007-11-15, 15:57:30

ChrisStevens napisał(a):
Guciu napisał(a):90% Polaków to zadeklarowani katolicy....


raczej bym powiedział że tylu ochrzczonych mamy, kilku miesięczne dziecko raczej nie ma jak zadeklarować swojej wiary a gdy człowiek staje się świadomy swoich wyborów to już ma za sobą wszystkie te pierwsze komunie święte,bierzmowania itp. itd. :P


zdeklarowanych to zdeklarowanych - 90% procent DEKLARUJE taką wiarę, co wiadomo, nie oznacza, że ją praktykują. Nasuwa to jednak myśl, że deklarując człowiek chyba wie, co mówi - każdy przecież może sam decydować o swojej wierze i sam "wybrać sobie Boga" i tu chrzest nie ma nic do rzeczy. Z bierzmowaniem inna sprawa... jest ono przecież świadomym wyznaniem wiary.
W kościele rzymskokatolickim bierzmowanie spełnia rolę wyznania wiary, niejako świadomego, bo dokonywanego w wieku dorosłym (lub zbliżonym do dorosłości) powtórzenia chrztu.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez cre[a]tive » 2007-11-15, 16:22:07

tyle że z reguły do bierzmowania się idzie, bo rodzice każą, bo jest presja społeczeństwa itd. niewiele ma to wspólnego z świadomym wyborem. co do 90 %, to jakoś wątpię w to, rozmawiając z ludźmi osobiście, jak również przez internet, spotykając tylu, którzy mówią że nie są pewni w co wierzą, albo że nie wierzą w nic, jakoś ciężko sobie wyobrazić, że faktycznie jest to 90 %
no chyba, że ja mam samych takich znajomych i gdzie w internecie się nie obrócę to też przypadek, że akurat takich spotykam :zdziwko:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez privace » 2008-06-24, 10:42:41

Nie będę zakładać nwego wątku, bo temat w sumie ten sam- oceny z religii.
Dokument Komisji Wychowania Katolickiego episkopatu ujednolicający zasady oceny wiedzy z religii jest już prawie gotowy - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Dokument głosi, że ocenie podlegają wiadomości i aktywność ucznia, a nie uczestniczenie w praktykach religijnych. Niektórzy katecheci jednak przy wystawianiu ocen biorą pod uwagę nie tylko wiedzę, ale np. uczestniczenie we mszy, nabożeństwach albo fakt, że ktoś jest ministrantem. Czy nowy dokument to zmieni?
źródło
Czy myślicie, że to coś zmieni, i kujon nie chodzący do kościoła ma szansę na ocenę celującą?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-24, 11:00:06

Uważam, że religia ( nauka religii) powinna wrócić tam skąd przyszła, którą pamiętam ze swoich czasów, gdy takie nauki pobierałem w salach katechetycznych przy kościele. Wiem, że wcześniej przede mną było tak jak dziś w szkołach, ale to były całkiem inne czasy, całkiem inna religia i całkiem inni ludzie i księża.
Z wielu powodów. Jednakże przedewszystkim z szacunku do tej nauki. To co się dzieje teraz w szkołach ( a wiem bo mam ze szkołami dużo do czynienia) dewaluwuje powagę przedmiotu. A i ksiądz czuje się jakoś tak bardziej rozluźniony i wychodzi z tą nauką jak wychodzi. Nie przeszkadza mi przedmiot nauki jako taki, ale powinien zwać się "religioznastwo" i być prowadzony przez osobę świecka.
Ale jak większość tak chce niech tak ma. Ja jestem w mniejszości.
Ja już nauki owe skończyłem, a dziecku swemu daję prawo wyboru czy pójdzie na wagary czy na religie.

Jacek
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez junior » 2008-06-24, 11:16:17

ja uważam że religia nie powinna się odbywać w szkole, ten przedmiot nic nie wnosi i jest tylko trwonieniem czasu ucznia.

Po co komu przedmiot na którym ludzie uczą się grać w kropki czy robić samoloty z papieru, od tego jest technika.
Po co komu przedmiot na którym w sposób niepojęty wręcz przeinterpretowuje się zapisy pisma świętego, od tego jest lekcja polskiego.

na religii w szkole wmawia się dzieciom dyrdymały, że człowiek to jedyna łącząca się w pary na całe życie, podczas gdy w tym temacie wiele moglibyśmy się uczyć od choćby bocianów :)
Co kiedyś udowadniałem całą lekcję w liceum katechecie.

Po co komu przedmiot który, przedstawia zawsze tylko jedną stronę medalu, od naszych biskupów wiele mogli by się nauczyć propagandziści PRL, pewnie by ten ustrój nadal trwał.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Madzias » 2008-06-24, 12:03:56

Religia po szkole, w slace katechetycznej. Ewentualnie w szkole, jak ktoś chce, po lekcjach. Zero ocen. Co innego w szkołach katolickich, do której miałam przyjemnosc chodzić. Mój wybór więc ocena była ważna. Sama tak chciałam.
Religioznawstwo czy etyka, filozofia są to rzeczy ciekawe i warto je wprowadzic do szkół.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez hitman1986 » 2008-06-24, 13:01:09

junior, nic dodać, nic ująć... Masz rację jak ja pier**** ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez cre[a]tive » 2008-06-24, 18:51:49

privace napisał(a):Czy myślicie, że to coś zmieni, i kujon nie chodzący do kościoła ma szansę na ocenę celującą?


wydaje mi się, że chodzenie do kościoła nie jest brane pod uwagę przy ocenie z religii, bo niby jak katecheci to sprawdzą? do jednej szkoły często chodzą dzieci z różnych parafii to raz, dwa: kościoły są na tyle wielkie, iż wątpię by ktokolwiek dostrzegł danego ucznia, nie mówiąc już że taki katecheta nie chodzi chyba na wszystkie msze, od rana do wieczora, aby sprawdzić czy jego uczniowie byli w daną niedzielę w kościele? ;] natomiast czy aż tak złym działaniem jest stawianie dodatkowej oceny na bycie ministrantem? dzieciak poświęca się czemuś, po szkole poświęca czas wolny czemu katecheta ma go za to nie nagrodzić oceną? z innych przedmiotów również nagradza się ucznia za dodatkowe dobrowolne działania, jak np. uczęszczanie na kółko przedmiotowe, toteż dlaczego religia ma być traktowana inaczej?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-24, 19:15:59

Witaj kobieta, ;)
Dobrze że napisałaś
kobieta napisał(a):wydaje mi się
sądzę, że Ci się tylko, właśnie "wydaje".
1/ Jest brane. Przynajmniej w szkole mojej córki.
2/ Nie wszyskie kościoły są wielkie ;) są i małe kościółki, czyżby to miało dotyczyć uczniów dużych miast, dużych szkół, dużych parafi? Nie masz cioci na wsi? Kościół mają ogromny? Tam katecheta zna wszystkie swoje baranki po imieniu
3/ Stawianie ocen za bycie ministrantem jest "aż tak złym działaniem" bo może Gienio chce byc ministrantem i bedzie miał piątkę, ale Jasiu chce być dresiarzem i ma w d....') prawdy wiary i na "zajęcia pozalekcyjne nie ma ochoty" bo w tym czasie napada na babcie na blokowisku ;)
4/ Niech katecheta ocenia swoje duszyczki na swoim podwórku, bo nie wszystkie aniołki są białe, sa i szare i czerwone, zielone, niebieskie i różowe.

Ale skoro Tak Ci się wydaje. To takie prawo masz by Ci się.
Pozdrawiam Jacek
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Madzias » 2008-06-24, 19:24:17

kobieta napisał(a): bo niby jak katecheci to sprawdzą?


Po mszy stoi ksiądz a dzieci podchodzą po taki stempelek (taki jak trzeba mieć , jak chce się być chrzestnym i jest obowiązek spowiedzi).
Czasem bywa tak, że trzeba napisać o czym było kazanie, bądź ewangelia i tu jest problem, bo nie wystarczy pobiec do kościoła na sam koniec mszy.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-24, 19:28:28

O stempelkach nie słyszałem...można by z kartofla zrobic, a ewangelię jeden mógłby nagrać na dyktafon i puścic kolegom na dużej przerwie. Proponuje wszczepienie nadajników GPS ;)
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez cre[a]tive » 2008-06-24, 20:06:02

Jacek i Agatka napisał(a):Dobrze że napisałaś (...) sądzę, że Ci się tylko, właśnie "wydaje".


dobrze że napisałeś "sądzę" ;)

w szkołach na wsi lub w małych miasteczkach może jest brane. w większych i średnich miastach na pewno nie jest z racji niemożliwości wykonania takich obserwacji.

Jacek i Agatka napisał(a):Stawianie ocen za bycie ministrantem jest "aż tak złym działaniem" bo może Gienio chce byc ministrantem i bedzie miał piątkę, ale Jasiu chce być dresiarzem i ma w d....') prawdy wiary i na "zajęcia pozalekcyjne nie ma ochoty" bo w tym czasie napada na babcie na blokowisku


nie jest złym działaniem, wręcz je popieram. jak dzieciak poświęca swój wolny czas dla kościoła to katecheta powinien to ocenić. nie pani z polskiego albo z matematyki, ale katecheta tak.

Jacek i Agatka napisał(a):może Gienio chce byc ministrantem i bedzie miał piątkę

zasługuje na nią w pełni.

Jacek i Agatka napisał(a):Jasiu chce być dresiarzem i ma w d....') prawdy wiary i na "zajęcia pozalekcyjne nie ma ochoty" bo w tym czasie napada na babcie na blokowisku

więc piątka mu się nie należy z religii tylko nadzór kuratora.
Jacek i Agatka napisał(a):Ale skoro Tak Ci się wydaje. To takie prawo masz by Ci się


dziękuję i Tobie również daję prawo by sądzić że.

Madzias napisał(a):Po mszy stoi ksiądz a dzieci podchodzą po taki stempelek


ale kiedy? co niedziela na każdej mszy? chyba nie w dużych miastach? ;] takie stempelki owszem są ale dla osób mających przystąpić do bierzmowania, nie dla każdego ucznia, ksiądz wówczas chyba ze 3 godziny by po mszy stał pod tym kościołem i wstawiał owe stempelki ;]

Madzias napisał(a):Czasem bywa tak, że trzeba napisać o czym było kazanie,


właśnie: czasem. wyobrażasz sobie że katecheta uczący 5 klas czyli około 1500 uczniów, miałby zadawać taką pracę domową co tydzień? raczej nierealne.
Ostatnio edytowano 2008-06-24, 20:47:16 przez cre[a]tive, łącznie edytowano 1 raz
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Madzias » 2008-06-24, 20:35:25

kobieta napisał(a):co niedziela na każdej mszy? chyba nie w dużych miastach?


Łódź, to chyba dosyć spore miasto ;) A czy co niedziela, nie wiem.

kobieta napisał(a):wyobrażasz sobie że katecheta uczący 5 klas czyli około 1500 uczniów, miałby zadawać taką pracę domową co tydzień?


Skoro nauczyciele radzą sobie z pracami domowymi codziennie, to czemu ksiądz czy katecheta miałaby sobie nie poradzic raz w tygodniu. A i tak połowa mu odpadnie, bo nie chodzi na religię i ma 2 z zasady a tych co chcą miec 5 jest mniej. Takie rzeczy są na 5.

Już nie będę opowiadać, jakie rzeczy ja robiłam.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez cre[a]tive » 2008-06-24, 21:10:54

No cóż Jacku, miałam jeszcze nadzieję na jakąś dyskusję, oczywiście tylko na temat, bo przecież żadne z nas OT nie śmiałoby robić ;) Jak słusznie zauważyliśmy każdemu wolno sądzić jak i każdemu wolno aby mu się coś wydawało, a i lepsze to wg mnie niż bycie przekonanym, że ma się rację i tylko rację, bo moja racja jest "mojsza i najmojsza", jak to było kiedyś w pewnym filmie ;)

Madzias napisał(a):Łódź, to chyba dosyć spore miasto ;) A czy co niedziela, nie wiem.

może stawiają stempelki, jak już wcześniej wspomniałam, tym którzy mają przystąpić do bierzmowania?

Madzias napisał(a):A i tak połowa mu odpadnie, bo nie chodzi na religię i ma 2 z zasady a tych co chcą miec 5 jest mniej. Takie rzeczy są na 5.


tych co chcą mieć z pięć z religii jest mnóstwo:) a taką pracę domową można spisać <z małymi zmianami> i będzie 5 :) a dlaczego tylko z małymi? bo przecież to było jedno kazanie, więc jak mieć pretensje do dzieci, że opisali je podobnie? ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez hitman1986 » 2008-06-24, 21:17:46

Proszę nie offtopować, w szczególności Jacek i Agatka. Będę usuwał każdy post nie na temat...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-24, 21:30:41

kobieta napisał(a):miałam jeszcze nadzieję na jakąś dyskusję, oczywiście tylko na temat,

Cytat z propozycji do Komisji "Przyjazne Państwo" wiadomego pana. I myslę, że na temat

"Artykuł 196 kodeksu karnego: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2." Przepis mocno nadużywany przez "obrońców wiary". Na jego podstawie skazano kilku artystów proponujących refleksję nad istotą wiary, internautów podśmiewających się z religijnych dogmatów.Przepis wydaje się być niezgodnym z konstytucją RP. Artykuł 73 konstytucji RP: "Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej, badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania, a także wolność korzystania z dóbr kultury". Artykuł 54 konstytucji RP: "1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej". Moja propozycja: całkowita likwidacja przepisu, który knebluje swobodę wypowiedzi. Prawdziwa wiara, jeśli jest szczera, nie może być w żaden sposób obrażona. " Koniec cytatu

To też odnosi się do nauki religii w szkołach. Dlaczego po korytarzach szkolnych może szlajać się tylko ksiądz katolicki. Wyobrażacie sobie dużą przerwę gdy na kawce w pokoju nauczycielskim siedzą sobie: ksiądz, rabin, pop, pastor i kto tam jeszcze jest...?
A co z dziećmi ateistycznymi i innych wiar? Bedą pozbawieni w ten sposób ( przyjmując propozycje czcććczci...shit nie przełazi mi to przez usta ;)... czcigodnego episkopatu) podciągnięcia sobie średniej ocen nie mając możliwości demonstracji swojej gorliwości religijnej.

Religia poza mury szkolne i po kłopocie.
Ci panowie co to wymyslają chyba nigdy nie byli w prawdziwej szkole...
Ostatnio edytowano 2008-06-24, 21:34:13 przez Jacek i Agatka, łącznie edytowano 1 raz
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Madzias » 2008-06-24, 21:30:50

kobieta napisał(a):może stawiają stempelki, jak już wcześniej wspomniałam, tym którzy mają przystąpić do bierzmowania?


No może i tak być, sprzeczać się nie będę, bo nie goszczę w Kościele co niedziela. Ale z tymi streszczeniami, to jestem pewna. Moja kuzynka tak ma.
W małych miastach jest coś innego, bo ksiądz rozdaje takie "obrazki" na mszy dla dzieci o 12. Myślę, że to też ma coś wspólnego z religią i oceną.
Uważam, że takie zmuszanie nie prowadzi do niczego dobrego. Według mnie dziecko powinno samo z siebie mieć cheć chodzic do Kościoła, uczestniczyć we mszy. Z takiego "przyjdziesz do kościoła to bedziesz miał 5" nie wyrośnie potulny katolik.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez junior » 2008-06-24, 21:57:05

prawda jest taka, że zmuszanie przez system (czytaj szkołę) do wiary przynosi odwrotne efekty o ile idąc do katolickiego L.O. jeszcze w coś wierzyłem to teraz potrafię z nimi tylko polemizować i znajdować nieścisłości i sprzeczności w ich wypowiedziach. A prawda jest taka że religia już od dawna w wielu szkołach jest na równi z innymi przedmiotami ja już w gimnazjum od 2 klasy miałem wliczaną religię do średniej mimo, że było to państwowe gimnazjum, nie żadne wyznaniowe, ale jest mocny, gruby proboszcz który jakimś cudem przeforsował coś takiego. A chciałem zauważyć, że było to już parę ładnych lat temu i dziwi mnie obecna dyskusja w mediach nad zrównaniem statusu religii z innymi przedmiotami bo to już dawno się dokonało ! Jeśli chodzi o badanie obecności w kościele to bywały miesiące gdzie katechetka sprawdzała stempelki na kartce czy było się u obowiązkowej spowiedzi i była z tego cząstkowa ocena w dzienniku (mnie uratował fakt posiadania w miarę dobrej (jak na owe czasy) jakości drukarki kolorowej i skanera), każdy radził sobie jak mógł przychodziło się na ostatnie minuty mszy itp . Moim zdaniem na świadectwie ukończenia klasy nie powinno być jakiejkolwiek wzmianki o religii bo jest to moim zdaniem to samo co w RPA osobne toalety dla ciemnoskórych bo to dla ich zdrowia, wszelka polityka segregacji powinna być zakazana, a nauczanie katechezy wrócić do przy kościelnych salek i być tylko i wyłącznie sprawą sumienia uczniów, ja na pewno wolałbym z kolegami pograć w piłkę niż marnować 2 godziny w szkole.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez cre[a]tive » 2008-06-24, 22:03:59

junior napisał(a):prawda jest taka, że zmuszanie przez system (czytaj szkołę) do wiary przynosi odwrotne efekty

niestety niewiele da się zrobić w katolickim państwie, bo przecież tak o naszym pięknym kraju się mówi? dlatego ja się wcale nie dziwię, że tak wygląda sytuacja, co nie znaczy, że ją popieram.


Madzias napisał(a):Ale z tymi streszczeniami, to jestem pewna. Moja kuzynka tak ma.


ok, nie twierdzę, że tak nie jest, ale twierdzę, że to nie przynosi wymiernych efektów, bo można łatwo oszukać że było się na mszy.
Madzias napisał(a): Z takiego "przyjdziesz do kościoła to bedziesz miał 5" nie wyrośnie potulny katolik.

na pewno nie, prędzej sprawny kanciarz ;]

Jacek i Agatka napisał(a):A co z dziećmi ateistycznymi i innych wiar?

a czemu państwo katolickie ma się tym interesować? przecież ich racja jest najmojsza! ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Religia traktowana na równi z innymi przedmiotami

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-24, 23:11:18

junior napisał(a):prawda jest taka
no i chyba nic dodać nic ujać...
Dwiema ręcoma się podpisuje pod powyzszym, wszyscy się zgadzają...... trzeba dźwigać ten krzyż pański. Amen
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości