Studiowanie informatyki

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Studiowanie informatyki

Postprzez Sylvvka89 » 2006-09-05, 19:31:13

Mam małe pytanko: czy ktoś może studiuje informatykę? :) Jestem w 2 klasie LO na profilu matematyczno-informatycznym i zastanawiam się nad studiowaniem informatyki. Chciałabym sie cos dowiedzieć jak jest na tym kierunku, jak wygladają zajęcia, czy to są cieżkie studia i co byście mi mogli jeszcze na ten temat powiedzieć :) Liczę na Wasze odpowiedzi i z góry dziekuje :*
"W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE..." :*
Avatar użytkownika
Sylvvka89None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 190
Dołączył(a): 2006-06-04, 17:37:26
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez miki » 2006-09-05, 20:06:48

informatyka jest fajna... ogólnie tylko na państwowych za bardzo cackają się z matematyką i całkowicie nieprzydatnymi przedmiotami:) Chociaż, teraz na jakiś czas studiuję IT w Irlandii to tutaj mają nieźle fuck'd up. Tyle co my w 2 tyg. się uczymy oni w semestr + tu są opisowe pytania. Więc informa tylko w Polsce:)


_regulamin_
Ostatnio edytowano 2006-09-05, 21:11:42 przez miki, łącznie edytowano 1 raz
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-09-05, 20:47:58

Pod warunkiem, ze bedzie to PP, UW, UJ ... ewentualnie AGH i PW.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez BlueMan » 2006-09-05, 21:04:32

Ahl-I-Batini napisał(a):UW,
no dokładnie - najlepszy jest :super:

Ja studiuję Informatykę na Uniwersytecie ÂŚląskim.
Jak jest ?!

Cieżko trochę :(
Pierwszy semestr - nie pozaliczałem wszystkiego, potem problemy z egzaminami były. Ale dałem radę się wylizać z tego :)
Drugi semestr - zaliczenia ze wszystkiego miałem od razu :) z niektórych nie musiałm pisać ostatnich kolosów, bo byłem z punktami na plus :] Egzaminy ?! No kurcze, no !! Na kazdym egzaminie brakło mi 1pkt do zdania :wsciekly: ale wrzesień to też miesiąć do nauki, więc daję radę :)

Musisz na prawdę lubieć informatykę, musisz być w tym dobra. Już teraz musisz mieć jakieś doświadczenie, bo potem ciężko będzie i będziesz musiała to nadrabiać!! Ja już w liceum umiałem prawie perfect PHP (dynamiczne tworzenie stron www), podstawowy język programownania - Pascal, oraz podstawy bazy danych (SQL, Access). I dużo daje taka wiedza :) A kumple, którzy poszli, bo umieją włączać GG i się tym ogólnie interesują to mieli cięzko...

Jedno jest pewne - nie widzę siebie na innym kierunku jak Informatyka :yahoo:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez miki » 2006-09-05, 21:35:40

nie musisz lubić informy, Pascal ci się nie przyda, PHP też w robocie się nie używa za często, a UW nic nie uczy, byłem ostatnio z jednym gościem na praktykach w dużej firmie informatycznej i gość bardzo fajny, ale wsyzstkiego nauczył się sam. Po 2 roku na UW nie było javy!!!!
kolejna sprawa, nie ważne co skończysz, ważne co umiesz.
Jak umiesz SQL to umiesz Accessa, bo tam masz w końcu VBA, a i tak Access jest średnio popularny, każdy woli nie rąbać się z nim.
Zależy co człowiek chce robić, ale przydatna jest bardzo znajomość C# i ogólnie całego VS_2005, w robocie tego szukają... i pamiętaj.. zacznij pracować jak najwcześniej, bo po studiach już będzie za późno
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-09-06, 15:54:13

miki napisał(a):ale wsyzstkiego nauczył się sam

Studia wlasnie sluza do uczenia sie samemu. Chodzi o to, by byla pomocna i wyksztalcona kadra do ktorej mozna sie zwrocic. UW taka ma.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez miki » 2006-09-06, 19:17:01

Ahl-I-Batini napisał(a):
miki napisał(a):ale wsyzstkiego nauczył się sam

Studia wlasnie sluza do uczenia sie samemu. Chodzi o to, by byla pomocna i wyksztalcona kadra do ktorej mozna sie zwrocic. UW taka ma.

ok...co inego mówią osoby z UW, ale ty jestes widzę mądrzejszy:)
-------
uczelnia ma dać ci możliwości... UW jest wkurzające, bo nie przeszkadza tak bardzo, ale nie uczy też ważnych i przydatnych rzeczy do pracy(chociaż zdarzają się perełki w postaci IO).
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Sylvvka89 » 2006-09-06, 21:10:00

BlueMan, szczerze mówiąc to mnie przestraszyleś :P ehh mam nadzieję że nie skończe edukacji na maturze. Kurcze, nawet lubie informatyke ale szczerze mówiac to orłem nie jestem. Chyba bede musiala dalej czegoś szukać bo chcę studiować, pytanie: tylko CO po maturze z matmy. Bo z tego co widzę to na informatyce sobie chyba jednak nie poradzę :( :pudlo:
"W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE..." :*
Avatar użytkownika
Sylvvka89None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 190
Dołączył(a): 2006-06-04, 17:37:26
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Suceed » 2006-09-06, 22:01:07

Nie musisz studiować czystej informatyki. Jest wiele kierunków z nia powiązanych. Komputery to przyszłość!
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-09-06, 22:55:50

miki napisał(a):ok...co inego mówią osoby z UW, ale ty jestes widzę mądrzejszy:)

Od Ciebie w tym wypadku chyba tak. Bo ja tam bylem dwa lata a Ty opierasz sie na zdaniu innych.

Ale jesli chcesz czegos konkretnego to radze zajrzec w rankingi - jaki procent studentow UW otrzymuje propozycje pracy w czasie studiow.

Nie mowiac o banalnych rankingach w gazetach. O zwyciestwach w konkursach. Nie ustepuje wiele UJ i PP.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez BlueMan » 2006-09-06, 23:05:56

Suceed napisał(a):Jest wiele kierunków z nia powiązanych.
-fizyka informatyczna
- technik i informatyka
- itp

Poszukaj, rozejrzyj się ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez miki » 2006-09-06, 23:34:45

Ahl-I-Batini napisał(a):
miki napisał(a):ok...co inego mówią osoby z UW, ale ty jestes widzę mądrzejszy:)

Od Ciebie w tym wypadku chyba tak. Bo ja tam bylem dwa lata a Ty opierasz sie na zdaniu innych.

Ale jesli chcesz czegos konkretnego to radze zajrzec w rankingi - jaki procent studentow UW otrzymuje propozycje pracy w czasie studiow.

Nie mowiac o banalnych rankingach w gazetach. O zwyciestwach w konkursach. Nie ustepuje wiele UJ i PP.

Jak już mówiłem, wiem co ludzie z UW umieją w robocie. Powiedz mi co przez 2 lata praktycznego tam się uczyliście.
[you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you] [you]
Avatar użytkownika
mikiNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2006-07-09, 11:44:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Onuc » 2006-12-29, 15:01:37

Dlatego na uniwerku takie kierunki są raczej mało przydatne, jeśli nie robi się czegoś samodzielnie po godzinach. Generalnie bałem to pod uwagę przy wyborze szkoły i teraz jestem na inżynierce w prywatnej. Niezbędne minimum teorii, do tego warsztaty i dużo laboratoriów. Jestem na drugim roku, wszyscy znajomi już pracują. To raczej miła perspektywa :)
Avatar użytkownika
OnucNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2006-12-29, 14:31:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Oyen » 2006-12-29, 22:46:22

Qurczę.. Też chciałem studia informatyczne ale chyba będę powoli rezygnował albo będę musiał zacząć uczyć się już teraz... Sam nie wiem co wybrać...

[ Dodano: 30 Gru 2006 00:24 ]
Cholerka... Przejąłem się tymi studiami i chcę się nauczyć jakiegoś języka np. Turbo Pascal ( będę go miał w II klasie). Czy może mi ktoś podać namiary na jakiego e-booka albo link gdzie mógłbym kupić o nim albo o jakimś innym pożytecznym języku książeczkę?
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez thalcave » 2006-12-30, 02:01:56

Oyen napisał(a):Turbo Pascal ( będę go miał w II klasie)

na studiach ten język Ci się nie przyda. Prędzej Fortran, ale tylko do celów matematycznych. Zainteresuj się tematem kamil81'a o programowaniu w C/C++
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez BlueMan » 2006-12-31, 12:08:07

thalcave napisał(a):Fortran
Stary język jak świat! Ja go nie miałem, nie mam i już nie będę mieć.
Pascala natomiast miałem :]

Przyszłość to C++,C# i WinAPI
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez adasko007 » 2007-01-01, 23:00:41

BlueMan napisał(a):thalcave napisał/a:
Fortran

Stary język jak świat! Ja go nie miałem, nie mam i już nie będę mieć.
Pascala natomiast miałem

Przyszłość to C++,C# i WinAPI

Kurde a nas tego uczyli... Niewiele ale jednak coś tam było...
Fortran jest jeszcze czasem używany przy programowaniu robotów, choć na szczęście wszystkie funkcje sterujące dla robota można napisac także w Assemblerze lub C..
Projekt robota inspekcyjnego dla policji (70%) - oczujnikowanie in progress...


Moja Galeria <--- Zapraszam!
Avatar użytkownika
adasko007None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 282
Dołączył(a): 2005-01-02, 16:01:58
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-01-04, 01:20:19

BlueMan napisał(a):Przyszłość to C++,C# i WinAPI

WinAPI? Niestety, ale w porownaniu do innych przestarzalych technologii, nie ma zadnych zalet.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Onuc » 2007-01-04, 13:07:26

Jak chcesz iść na informatykę, to musisz najpierw sprecyzować sobie, gdzie i zacząć sie uczyć w tym kierunku. Są szkoły, gdzie ogromny nacisk kładzie się na teorię, jest dużo przedmiotów ścisłych i trzeba nad tym popracować do matury. Są też takie, jak mój Futurus, gdzie liczy się głównie praktyka, siedzi sie głównie na laboratoriach przy kompie. Wtedy lepiej zainwestuj w podręczniki po programów i programowania :) Moim zdaniem to ciekawsza opcja :D
Avatar użytkownika
OnucNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2006-12-29, 14:31:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studiowanie informatyki

Postprzez Oyen » 2007-01-29, 21:42:13

Skoro temat o stuidiach i to informatycznych to wytłumaczcie mi pare rzeczy, bo jestem dopiero licealistą ;) Co to są studia
Studia I stopnia
Studia II stopnia
Studia jednolite
Stacjonarne
Niestacjonarne
Weekendowe
Dzienne

Co mi oferują szkoły policealne?
Jakie studia są bezpłatne?
Na co patrzą pracodawcy przy przyjmowaniu do pracy?

P.S Mam zamiar studiaować informatykę na U.A.M w Poznaniu. (ma być filia w Pile dlatego mam szansę się załapać

P.S 2 Wiem, że część tych informacji znalazłbym używając google.pl ale chcę aby topic się rozwinął :P
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 257 gości

cron