SITA-szukam info

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

SITA-szukam info

Postprzez Dariusz » 2006-05-06, 16:13:28

a wlasciwie osoby ktora ma lub kiedys miala to urzadzenie.Chcialbym sie dowiedziec czy naprawde jest to tak skuteczne jak to opisuja.Mysle o zakupie tego ale nie znam nikogo kto to ma a troche to cudenko kosztuje.
Avatar użytkownika
DariuszNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2006-05-06, 16:02:30
Lokalizacja: Wolsztyn kiedys
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: SITA-szukam info

Postprzez BlueMan » 2006-05-06, 20:27:02

No nawet kosztuje...
Ja też nie znam osoby, która by z tego korzystała

Czy oprogramownie do niego jest darmowe i płaci się tylko z te słuchawki/gogle ?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: SITA-szukam info

Postprzez Lamaszta » 2006-05-06, 21:37:06

Mój tata miał się z tego uczyć niemieckiego. Przez kasetę relaksacyjną przechodził piorunem, ale potem trzeba było go budzić ;).

A tak na poważnie: pic na wodę fotomontarz, jak wszystkie inne "błyskawiczne" metody nauki. Metoda-cud niestety nie istnieje.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: SITA-szukam info

Postprzez BlueMan » 2006-05-06, 22:40:28

Lamaszta napisał(a):Przez kasetę relaksacyjną przechodził piorunem, ale potem trzeba było go budzić ;) .

Rozumiem, że zasypiał :rotfl:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: SITA-szukam info

Postprzez Lamaszta » 2006-05-06, 22:48:30

BlueMan napisał(a):
Lamaszta napisał(a):Przez kasetę relaksacyjną przechodził piorunem, ale potem trzeba było go budzić ;) .

Rozumiem, że zasypiał :rotfl:


I wcale sie nie dziwię. Raz ją sobie włączyłam. Przez cały czas facet opowiada o polance w lesie i każe powoli, głęboko oddychać, wyobrażając sobę ta polankę ;). Oczywiście słuchać należy leżąc wygodnie i mając zamknięte oczy ;). I tą kasetę trzeba przesłuchiwać przed każdym "seansem naukowym" ;).
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: SITA-szukam info

Postprzez kamil » 2006-05-07, 11:40:47

Podobno takie metody są szkodliwe na psychike.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: SITA-szukam info

Postprzez Oyen » 2006-05-07, 15:57:04

Tak więc pozostaje uczyć się po 'normalnemu' albo nie uczyć się wcale :P Ja tam zawsze wiem że muszę polegać tylko na sobie i jak zaczynam myśleć co by się stało jakby tak inauczyciel mnie zapyatł o cokolwiek, to aż mnie telepie...
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: SITA-szukam info

Postprzez kassi » 2006-06-21, 23:08:54

Lamaszta napisał(a):A tak na poważnie: pic na wodę fotomontarz, jak wszystkie inne "błyskawiczne" metody nauki. Metoda-cud niestety nie istnieje.

nie-e ;P to skutkuje z tym że tak samo skuteczny jest własny głos nagrany i odtwarzany podczas snu ;>
mózg człowieka w czasie snu z stanu beta - normalnego - przechodzi w stan alfa a potem theta w tych stanach pozornie uśpiony, a jednak chłonie to co się naookoło dzieje ;p jakby ktoś przez całą noc jak śpimy nam cały czas powtarzał jakieś jedno zdanie to potem po przebudzeniu nie moglibyśmy się tego zdania pozbyć z głowy ;>
dlatego jeśli nas coś uśpi a potem coś non stop gada to raczej to działa z tym że taniej jest samemu coś nagrać i puścić na noc :P
Ja obstawiam stare numery
miłość i prawda to nie są hamburgery
ja obstawiam stare numery
otwartą głowę, uśmiech szczery...
Avatar użytkownika
kassiNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2006-06-21, 22:34:44
Lokalizacja: Oświęcim
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: SITA-szukam info

Postprzez Masaccio » 2006-06-22, 17:19:12

Ja mam site, kurs angielskiego dla średnio zaawansowanych. To nie jest pic na wodę, po prostu nie wszyscy odniosą pozytywne rezultaty. Na niektórych to działa rewelacyjnie na innych słabo. Jedyną ściemą jest to urządzenie, wystarczy zwykły odtwarzacz.
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: SITA-szukam info

Postprzez Arellen » 2006-09-15, 22:34:34

Sita działa na zasadzie sugestopedii - taki dział nauki języka obcego znany od lat 50 - tych. Sama metoda wymyślona przez profesora ÂŁozanowa. Metoda działa bardzo mocno na podświadome uczenie się i jest skuteczna, ale trzeba znać metodę, a nie sugerować się tym, co piszą w reklamówkach sity. Główny problem, to fakt, że sita nie uczy czujnego relaksu - dlatego jedni się irytują, i nie odprężają, inni zasypiają, a trzeba utrzymywać stan po środku. Taki półsen, półczuwanie.
A na prawdę wystarczą nagrane rozmówki, odtwarzacz i słuchanie przy zgaszonym świetle tuż przed snem. Poszukajcie w sieci o ÂŁozanowie i superlearningu. Sama znalazłam tak wiele informacji.

Arellen
Arellen
Avatar użytkownika
ArellenNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2006-09-15, 22:22:16
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: SITA-szukam info

Postprzez kvf » 2010-05-05, 11:00:44

Zapamiętywanie w stanie relaksu (mózg emitujący fale alfa) plus praca z podręcznikiem- ćwiczenia gramatyczne, pisanie dialogów, układanie krótszych i dłuższych wypowiedzi. Tym właśnie jest metoda SITA. Najlepiej przekonać się o tym samemu np. w trakcie bezpłatnej prezentacji metody.
Avatar użytkownika
kvfNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-05-05, 10:52:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez LesBleus » 2010-07-06, 10:46:42

Kiedyś próbowałem czegoś takiego, to nie była sita tylko coś podobnego z neta darmowe. Ale faktycznie można było przy tym usnąć :/ Ale jeśli komuś się uda zachować świadomość, to wtedy rzeczywiście może to byłoby skuteczne. Tak czy inaczej moim zdaniem lepiej iść na jakiś porządny kurs niż stawiać na takie triko :D To może być jako dodatek, ale nie jedyny sposób nauki.
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hermes » 2010-07-27, 00:03:05

Na jednych to działa, a na innych nie - tak jest z wieloma metodami tego typu. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić czy to pomaga. Fajnie, że takie metody są cały czas eksplorowane - każdy może znaleźć coś dla siebie. Osobiście polecam zainteresować się szkołą językową Axon (m.in. w Krakowie, Wieliczce, Olkuszu) - oni są znani z innowacyjnych metod nauczania, które kursanci bardzo sobie chwalą. I nie można ich przekreślać dopóki sami się nie przekonamy, czy te metody pomagają w nauce języka.
Avatar użytkownika
hermesNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2009-09-20, 16:54:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez laczek12 » 2010-07-27, 15:47:33

Nie wiem na mnie takie rzeczy nie działają, w ogóle jeżeli chodzi o moja naukę to nie jest za ciekawie z samym pochłanianiem wiedzy typowo encyklopedycznej. Ostatnio miałam szkolenie z techniki , która się nazywa mindmapping i dopiero sobie uświadomiłam, ze mogłam się tak uczyć dużo wcześniej jak by mi tylko ktoś podsunął taki sposób nauki przez projektowanie map myśli i ich zapamiętywanie. Bardzo łatwy sposób do zapamiętania a jeszcze teraz jak wypuścili iMindMap na iPhona to już całkiem łatwo bo się bezpośrednio w telefonie rysuje.
Avatar użytkownika
laczek12None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2010-07-23, 17:50:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 232 gości

cron