Tegoroczni maturzyści

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Tegoroczni maturzyści

Postprzez kropla » 2012-05-14, 06:56:20

Tak się zastanawiam czy są wśród Nas jacyś tegoroczni maturzyści? Może pochwalicie się jak tam Wam poszło? Jak zadania, daliście radę? Czy dużo się uczyliście do tego egzaminu i czy np. tak jak ja swojego czasu - a minęło już ładnych pare latek - odpuściliście sobie naukę w ostatnim tygodniu przed maturą?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2012-05-14, 09:41:00

Wątpie by ktoś specjalnie uczył się do matury, tu raczej wykorzystuje się wiedzę zdobytą przez te kilka lat nauki, przynajmniej tak było w moim przypadku, oczywiście parę lat temu.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-05-16, 20:27:42

Zdawałam jeszcze poczciwą starą maturę. I tak, uczyłam się w ostatnim tygodniu. Na pisemne nie, ale na ustne i owszem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Kiciamila » 2012-07-20, 13:09:59

Ja też już jakiś czas temu zdawałm maturę... eh stare dzieje.
ale mam kuzynkę, która w tym roku pisała egzamin dojrzałości. Niestety nie dostała się na wymarzony UJ i myśli o jakiejś uczelni prywatnej z politologią.
Avatar użytkownika
KiciamilaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2012-04-17, 15:50:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tegoroczni maturzyści

Postprzez tequila » 2012-07-26, 11:50:32

Jak mogę cos polecić to niech sprawdzi WSP TWP w Warszawie. Mają tez oddziały w innych miastach jakby co. Jest tam całkiem OK. Znajoma tam studiuje, ja zbieram kasę na podyplomówkę, bo mają fajny kierunek, który mnie ineteresuje.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Surykatka » 2012-07-31, 16:24:11

kamil napisał(a):Wątpie by ktoś specjalnie uczył się do matury, tu raczej wykorzystuje się wiedzę zdobytą przez te kilka lat nauki, przynajmniej tak było w moim przypadku, oczywiście parę lat temu.


Jak to nie, przecież cały program nauczania jest ułożony pod maturę, mało kto przed maturą nie chodzi na korki, są specjalne kursy przygotowawcze do matury. Od pierwszej klasy o niczym innym nie słyszałam tylko o maturze, były matury próbne, z polskiego cały czas ćwiczyliśmy pisanie wypracowań maturalnych. (Bo wypracowania maturalne są jak odruch Pawłowa, musisz się nauczyć wstrzelać w klucz, sama wiedza nie wystarczy).

Na starą maturę pewnie nie było takiego ciśnienia, ale teraz jako że w zasadzie tylko na jej podstawie się przyjmuje na studia, system na jej punkcie zwariował. ;)

Na szczęście mam już te atrakcje za sobą.

tequila a na jaką podyplomówkę się wybierasz, jeśli można spytać?
Avatar użytkownika
SurykatkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 2011-10-04, 17:04:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez RanyJ » 2012-10-19, 13:57:00

A wiecie czy jak są studia podyplomowe to czy nabory są przeprowadzane później. Jakby nie było to jest dopiero połowa października, tequila - jakbym zagadał to myślisz, że dało by radę się jeszcze jakoś wkręcić do twojej szkoły?
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2012-10-19, 14:36:32

Surykatka - można:), zarządzanie oświatą. Brzmi enigmatycznie, ale potrzebuję ich jakbym chciała kiedyś awansować.
RanyJ- ale to nie musisz "zagadywać", nabory są przedłużone do 31 października. Pewnie nie na wszystkie kierunki, ale może coś znajdziesz dla siebie. A nie wiedziałeś wcześniej, że chcesz studiować? Nie czeka się na ostatnią chwilę!:P
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tegoroczni maturzyści

Postprzez Kiciamila » 2012-10-19, 14:55:41

Czasem niestety wychodzi, że trzeba na ostatnią chwilę coś znaleźć - wiem z własnego doświadczenia. Teraz akurat moja przyjaciółka szuka studiów najlepiej politologia (z jej pasji) - WSP TWP też ma ten kierunek??
Avatar użytkownika
KiciamilaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2012-04-17, 15:50:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez lokart5151 » 2012-10-26, 13:48:10

Ja zdawałem rok temu maturę. Nie bałem się żadnego przedmiotu poza językiem polskim, ponieważ pisanie wypracowań nigdy nie było moją mocną stroną. Na szczęście dla mnie udało mi się ten przedmiot zaliczyć na 52 % co dla mnie jest wynikiem bardzo dobrym.
Biuro rachunkowe Trójmiasto
Avatar użytkownika
lokart5151None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2012-10-26, 13:16:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ferty » 2012-11-13, 22:21:26

Ja też do matury specjalnie sie nie uczyłem. Ostatni rok powtarzałem lektury i zagadnienia i na tym koniec.
Co do uczelni to wiadomo, jeden jest lepszy z historii, inny z matematyki. Ale dla mnie najlepszym miastem na studia jest Poznań. Barwne życie nocą, intensywne naukowe dniem. świetny klimat, w miarę punktualna komunikacja i miasto jest w miarę zbite, tak , że cały dzień nie spedzisz w tramwaju. A i z pracą calkiem latwo.
Drugich prowadzimy, a sami bładzimy
Avatar użytkownika
fertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2009-03-17, 12:13:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości

cron