co po maturze?

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

co po maturze?

Postprzez massachusetts » 2012-04-22, 00:04:02

siema za 2tygodnie maturka ;] i ta k sie zastanawiam gdzie by sie tu wybrac. wszyscy gonian a budownictwo/geodezje co myslicie dobre kierunkI? co wy studiujecie ? jestescie zadowoleni?

zdaje matem ang gegre roz i podstawy :) mam nadzieje uzbierac % by sie dostac na WAT lub nawet na AGH jak sie uda. :)
glownie interesuje mnie budownictwo geodezja i informatyka:)

doradźcie cos :D
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
massachusettsNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2009-09-05, 17:17:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-04-22, 00:58:10

A ja jestem po zawodówce i mam pracę na stałe ;) Wierz mi kolego,że w dzisiejszych czasach liczy się to co potrafisz a nie to co masz na papierku ;)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re:

Postprzez massachusetts » 2012-04-22, 11:22:45

Zilog napisał(a):A ja jestem po zawodówce i mam pracę na stałe ;) Wierz mi kolego,że w dzisiejszych czasach liczy się to co potrafisz a nie to co masz na papierku ;)


mimo wszystko postawie na studia :) bede czul sie pewniej.

po jakiej szkole jestes? czym sie zajmujesz?
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
massachusettsNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2009-09-05, 17:17:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-04-22, 13:26:42

Za 2 tygodnie matura, a ty sam nie wiesz co dalej i się obcych pytasz?
Wybierz to co lubisz, do czego masz talent, w czym czułbyś się spełniony.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez massachusetts » 2012-04-22, 19:18:57

no zal to kiedy mam sie pytac? jak juz wszyscy papiery złoza? -.- pytam bo moze ktos jest obeznany i by cos doradzil ale widze ze tu sami po zawodowce. gdybym mial jakies zainteresowania i bylbym w tym dobry to bym tu nie pisal a ja jak wiekszosc nie mam zainteresowan i nic nie umiem po liceum.
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
massachusettsNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2009-09-05, 17:17:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-04-22, 20:43:56

Kotek, dla twojej informacji- mam magistra z pedagogiki, podyplomówkę z tyflo i technika z informatyki.
I wybacz- ktoś kto nie ma zainteresowań i niczego się nie nauczył przez tyle lat w szkole to... co ty robiłeś w szkole?
Za moich czasów jednak maturzyści byli dojrzalsi, bardziej ukierunkowani i chyba inteligentniejsi, skoro już rok przed maturą każdy miał sprecyzowane plany studiów i pod tym kątem wybierał zajęcia dodatkowe, kursy i przedmioty na maturę :pudlo:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2012-04-22, 20:45:18

nie po zawodówce, ale ja np już rok przed maturą wiedziałem, że idę na informatykę na polibudzie, kwestią otwartą był tylko wydział ( w Łodzi do wyboru 2 ), obecnie jestem mgr inż.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-04-22, 22:12:24

Ja też znacznie wcześniej niż w ostatniej chwili zdecydowałam się na filologię angielską. Aczkolwiek muszę przyznać, że jeszcze w czwartej klasie LO chodziło mi po głowie zarówno dziennikarstwo jak i polonistyka. Ale to były takie luźne plany, papiery złożyłam i egzaminy zdawałam tylko i wyłącznie na filologię angielską. Odpowiadając na pytanie - tak, jestem zadowolona. Lepiej nie mogłam wybrać, jak kończyłam studia był boom na ten kierunek na rynku pracy.

massachusetts, z ciekawości, kiedy upływa termin składania dokumentów na uczelnie? Pytam, bo ja zdawałam jeszcze starą maturę, więc na każdą uczelnię były oddzielne egzaminy, także i terminowo wyglądało to inaczej.
Druga sprawa, skoro interesujesz się geografią, geodezja również leży w kręgu Twych zainteresowań to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Trzeba studiować to, co się lubi, w przeciwnym razie kolejne 5 lat będzie dla Ciebie utrapieniem, a może być i tak, że w ogóle nie zdasz którejś sesji i na tym Twoja wyższa edukacja się skończy. Także definitywnie stawiaj na to, co Cię interesuje. Oczywiście nie bez znaczenia jest aktualna pozycja danego zawodu na rynku pracy, bo zakładam, że studiujesz po to, by zdobyć wykształcenie i realizować się później zawodowo.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-04-22, 23:26:33

Zilog napisał(a):A ja jestem po zawodówce i mam pracę na stałe ;) Wierz mi kolego,że w dzisiejszych czasach liczy się to co potrafisz a nie to co masz na papierku ;)

A gó*** Panie prawda - na pewno nie w gastronomii i hotelarce, tam bez "papierka" nikt z Tobą nie porozmawia :cisza:
Normalnie komuna jak w 1960 roku.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-04-23, 00:08:14

dkm1941bismarck - 22 kwi 2012 22:26 napisał(a):A gó*** Panie prawda - na pewno nie w gastronomii i hotelarce, tam bez "papierka" nikt z Tobą nie porozmawia


Normalne, tak jak w wielu innych zawodach. Nie będziesz lekarzem, nauczycielem czy prawnikiem bez dyplomu studiów wyższych. Ale po części Zilog ma rację, gdyż sam papier ukończenia studiów (a w szczególności jeśli na słabych wynikach i to jeszcze z jakieś szkoły wyższej a nie uniwersytetu) do niczego nie uprawnia i wcale nie pomoże Ci znaleźć pracy jeśli nie wykażesz się konkretnymi umiejętności i wiedzą.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez massachusetts » 2012-04-23, 00:32:15

no nareszcie ruszylem troche ten temat ! tak napsize tylko ze nie interesuje sie geografia zdaje ja tylko po ot bo jest latwo przyswajalna przyjemna do nauki i daje dodatkowe punkty do rekrutacji na studia ale tez lubie wiedziec i orientowac sie co nie co w demografi urbanistyce wylaczajac nauke o ziemi (hydrosfera atmo pedo =utrapienie)

geodezja? hmm zastanawialem sie nad tym ale tam wiecej fizyki niz geografii w sumie czytalem ze nie ma sie co nastawiac na geografie bo sama matma i fizyka takie samo bledne kolo panuje na budownictwie tylko ze fizyki cale 3 lata.

najbardziej interesuje mnie informatyka, grzebalem kiedys przy stronkach css/html jakies podstawy znam + grafika komputerowa takie moje hobby chyba jedno z powazniejszych tylko na przeszkodzie stoi matura i nie wiem czy to jeszcze bedzie przydatne za 5lat jak bardzo sie zmieni sytuacja na rynku jest teraz popyt na te kierunki; infa/budownictwo/godezja/inzynieria materialowa wsrod nzajomych nikt nie mierzy nizej jedynie uczelnie gorsze wybieraja. mimo wszystko i tak pojde na studia nie wchodza w gre zadne kursy czy szkolenia poki co musze skonczyc studia.

co do rekrutacji creative; papiery skladam jakos do poczatku lipca mam czas okolo 1/2tygodni potem ogloszenie wynikow ewentualnie jak sie nie dostane to mozna skladac odwolanie i troche kombinowac ie wyplaszczyc byle przyjeli a jak bym sie dostal na to co mnie interesuje to piewrszego roku bym na pewno nie olal zeby nie wyleciec. skladam na WAT AGH i polibuda w lublinie.

idę na informatykę na polibudzie, kwestią otwartą był tylko wydział ( w Łodzi do wyboru 2 ), obecnie jestem mgr inż.


jestes zadowolony ? nie zalujesz? idzie z tego przezyc ? boje sie ze zanim ja skoncze ta infe to juz bedzie duzo o wiele lepszych w tym fachu a mi zostanie przynosic kawe za 2 patyki -.-
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
massachusettsNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2009-09-05, 17:17:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2012-04-23, 08:29:55

hm, na studiach uczyłem się wielu rzeczy które pewnie w życiu na niewiele się zdadzą, taki jak: metrologia, fizyka kwantowa. Nauczyłem się archaicznych języków programowania jak pascal:P a i tak w obecnej pracy zawodowej bazuje na tym czego nauczyłem się sam czyli php, jednak przedmioty które opowiadały zasady tworzenia algorytmów i ogólnie inżynierii oprogramowania a także zbierania wymagań od klienta obecnie się bardzo przydają, podobnie jak wiedza na temat baz danych (moja specjalizacja) mimo, że nie omawialiśmy na studiach mysql w którym najczęściej pracuje a mssql, oracle, db2, no i coś co jest mixem baz danych z system obliczeniowym czyli SAS. W studiach najważniejsze jest to, by poznać ciekawych ludzi, ja pracuje dla firmy założonej przez kumpla ze studiów:)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Zilog » 2012-04-24, 00:12:45

massachusetts - 22 kwi 2012 10:22 napisał(a):po jakiej szkole jestes? czym sie zajmujesz?

Szkoła o profilu elektronicznym,zainteresowania: elektronika,systemy audio,akustyka itp. W pracy produkcja kabli i systemów światłowodowych.

massachusetts - 22 kwi 2012 10:22 napisał(a):mimo wszystko postawie na studia bede czul sie pewniej.

Spoko :) Każdy ma swoje cele i prędzej czy później je zrealizuje ;) A co masz wybrać? To w czym czujesz się najsilniejszy :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez kaczorovska » 2013-10-12, 18:39:48

Na początek warto dokladnie przestudiowac informatory, tam masz kawa na lawę wyłożone informacje na temat studiów i ich specyfiki, a jak to za mało... to trzeba pojechać na uczelnię, popytać w dziekanacie, studentów. Być po prostu dociekliwym. Moja uczelnia akurat dosyc dobrze ma rozbudowaną stronkę, więc tam są i informacje od studentów i nawet filmiki (zależy jakie miasto). Ja studiuję tutaj Wyższa Szkola Bankowa w Łodzi, a jakbyś był zainteresowany to tu http://www.divshare.com/download/24582123-2da ich informator. Możesz też pytać mnie o co chcesz, tzn, związane ze szkołą rzecz jasna. :boss:
Avatar użytkownika
kaczorovskaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2013-10-12, 18:02:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-10-13, 23:44:38

a ja polecam wybierać się na rozmowy ze studentami danej uczelni osobiście uczestniczyłem w takich z obu stron (jako uczeń liceum jako słuchacz, jako student politechniki raz pojechałem jako przedstawiciel uczelni), na takich spotkaniach można się czegoś dowiedzieć, rozwiać swoje obawy, dowiedzieć się czego należy unikać, czym warto się zainteresować...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Lena25 » 2014-02-14, 01:06:47

teraz bardziej liczy się doświadczenie- praktyki, doświadczenie z klientem etc.
Hebe gazetka
Avatar użytkownika
Lena25None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2014-02-04, 19:05:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kamilos » 2014-02-18, 09:38:29

Ja po maturze postawiłem na studia zaoczne oraz prace w tyg można i zarabiać i się kształcić do tego nabywa się doświadczenie zawodowe jak się pracuje w branży w której się studiuję
___________________________________________________________________________________________________________
paradyż meltemi

KamilosNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-02-11, 09:32:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Karolina_R » 2014-04-12, 13:14:10

Obecnie bez doświadczenia ciężko jest znaleźć jakąkolwiek pracę. Studia zaoczne i praca są bardzo dobrym pomysłem, bo można złapać dwie sroki za ogon.
Avatar użytkownika
Karolina_RNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2014-04-11, 12:41:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blueskyyy » 2014-07-23, 16:22:59

A co myślicie o takiej pracy http://www.walor-nieruchomosci.pl/rzeczoznawca-majatkowy,698.html. Mam kilku znajomych na studiach i wszyscy potem celują w nieruchomości. Ale z tego co wyczytałam wcale nie jest tak łatwo zostać rzeczoznawcą...
Avatar użytkownika
blueskyyyNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2014-04-02, 15:54:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez silveris » 2014-07-28, 14:53:31

Po maturze można zrobić sobie rok przerwy na gap year :)
Avatar użytkownika
silverisNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2014-07-28, 14:28:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości

cron