Internetowy kurs szybkiego czytania

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Internetowy kurs szybkiego czytania

Postprzez kahuna » 2011-08-30, 17:25:08

Kurs Internetowy „Jak przeczytać 300-stronicową książkę w 2 godziny?”
...i zrozumieć oraz zapamiętać więcej niż dotychczas?”
Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, aby wziąć udział w kursie szybkiego czytania, najprawdopodobniej zrezygnowałeś z przynajmniej jednego z poniższych powodów:

Nie chciało Ci się poświęcać życia na codzienne ćwiczenia szybkości czytania Obalamy pierwszy MIT szybkiego czytania. Aby szybko czytać, wcale nie musisz spędzać codziennie czasu na wykonywanie jakichś absurdalnych i męczących ćwiczeń. Wystarczy, że przerobisz 14 przygotowanych na bazie wieloletniego doświadczenia lekcji w Internetowym Kursie Szybkiego Czytania i będziesz stosował się do prostych uwag i porad w nim zawartych.

Uznałeś, że lepiej czytać wolno i więcej zapamiętać To jeden z najczęściej powtarzanych MITÓW odnośnie szybkiego czytania, zazwyczaj przywoływany przez osoby, które nie znają tematu. Prawda jest taka, że czytając szybciej, będziesz w stanie przyswoić więcej informacji niż do tej pory. W dalszej części tego tekstu dowiesz się o badaniach prowadzonych w NASA odnośnie możliwości ludzkiego mózgu.

Obawiałeś się, że szybkie czytanie beletrystyki odbiera całą frajdę z czytania Osoby, które szybko czytają, zgodnie przyznają, że szybkie czytanie beletrystyki bardziej przypomina oglądanie filmu. Dzięki szybkiemu czytaniu odczuwa się większy dynamizm akcji, a całość jest bardziej spójna i poukładana. Mało tego, jeszcze bardziej ma się wrażenie "bycia" w samym środku akcji. Żaden system kina domowego tego nie zastąpi.

Nie wierzyłeś, że da się przeczytać 300-stronicową książkę w 2 godziny300-stronicowa książka zawiera zazwyczaj około 100 000 słów. Standardowo człowiek czyta 200 słów na minutę i wówczas przeczytanie takiej książki zajmuje ponad 8 godzin (500 minut). Już po pierwszym ćwiczeniu z kursu szybkiego czytania tempo wzrasta od 50 do 100%, czyli oszczędzasz od 3 do 5 godzin. Absolutne MINIMUM po przerobieniu całego kursu to 800 słów na minutę. To daje nam 125 minut na przeczytanie 300 stronicowej książki. 2 godziny i 5 minut.

Kurs był po prostu zbyt drogi... Tutaj musimy się z Tobą zgodzić. W większości przypadków tzw. stacjonarne kursy szybkiego czytania nie należą do najtańszych. Indywidualne szkolenia to koszty rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Internetowy Kurs Szybkiego Czytania opracowany został na podstawie wieloletniego doświadczenia autora, który przeprowadził setki tzw. stacjonarnych szkoleń z szybkiego czytania. Stworzone 14 lekcji, po godzinie każda, dadzą Ci możliwość zdobycia tych samych umiejętności znacznie taniej, gdyż możesz je przerobić samodzielnie w domu.

Link do kursu....Internetowy kurs szybkiego czytania

Źródło: http:// zlotemysly.pl


Co myślicie o takich kursach i czy ktoś z was brał w czymś takim udział?
Czy naprawdę są takie efekty jak zapewniają na kursie?
W necie znalazłem pochlebną opinie o podobnym kursie. Ja używam do notowania map myśli,
to także mało popularny lecz niezwykle efektywny sposób na notatki.
Czytam sporo, może przydałby mi się taki kursik.

ja byłam na takim kursie i powiem ci ,że się opłacalo!!! teraz nie siedzę i nie czytam lektury przez parę dni tylko w ciągu 20 min czytam spokojnie np. krzyżaków . każdemu się wydaje ze jeśli czytam tak szybko to nie wiem co czytam ale tak nie jest 1!! rozumiem tekst który przeczytam:) dużym + jest także to, że łatwiej się skupić, zapamiętywać informacje, nie traci się czasu na czytanie książek cennego czasu itp. jeśli jeszcze raz miałabym wybierać czy iść na taki kurs czy nie wybrałbym,że TAK !! warto było ,teraz czytam 1000 slow na minute !! Zachecam wszystkich żeby wzieli udział w takim kursie :)
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez behemoth » 2011-08-30, 20:52:10

Moja siostra brała udział w takim kursie. Efekty mizerne. Cena dość wysoka. Według jej opinii i mojej po przeglądaniu dość dokładnym przesyłanych materiałów - odradzam.
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez unter » 2011-08-31, 12:09:23

Jak było na początku tak i na końcu – to jedyne co przychodzi mi na myśl patrząc na stronę Internetowego kursu szybkiego czytania.
Na początku - fatalnie sformatowany tekst nagłówka (7 formatów) utrudnia normalne czytanie i zrozumienie tekstu.
Na końcu - zamieszczenie opinii zachwyconych kursantów trąci myszka sprzed 20 lat. Dzisiaj już nikt na to się nie nabierze.

Zamiast wydawać pieniądze na coś co z góry skazane jest na niepowodzenie proponuje (za darmo) przeczytać uwagi odnośnie nauki szybkiego czytania: podstawy, fonetyzacja, pole widzenia, regresja, ocena efektywności, taktyka, higiena czytania, jak trenować.
Adres: http://www.szybkieczytanie.info/index.php
Następnie na YT obejrzeć serie filmów Sekrety szybkiego czytania i nauki.
Poniżej część 1

Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kahuna » 2011-09-01, 19:26:18

Dzięki za ciekawy materiał nieomieszkam się zapoznać z tym.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-09-10, 13:46:13

Ja troszkę z innej beczki.

Kurs Internetowy „Jak przeczytać 300-stronicową książkę w 2 godziny?”


Naprawdę chcielibyście przeczytać 300-stronicową książkę w dwie godziny? Dla mnie czytanie to przyjemność, szczególnie jeśli czytam dla rozrywki. Niejednokrotnie podczas czytania robię pauzy, bo treść skłoni mnie do myślenia lub wywoła jakieś uczucia, wspomnienia. Nieraz również wracam i czytam jakąś stronę lub fragment ponownie, bo mnie zachwyca nie tylko kunsztem języka ale tym jakie emocje wywołuje - to tak jak oglądając film czasem cofamy by zobaczyć pewną akcję jeszcze raz. Dlatego iż moja higiena czytania jest właśnie taka, mam silne wrażenie iż szybkie czytanie odarłoby mnie z tej całej przyjemności. Szybkie czytanie polega bowiem na jak najszybszym przyswojeniu treści i zapamiętaniu jej. Oczywiście, ucząc się na przykład historii umiejętność szybkiego czytania byłaby przydatna, natomiast jeśli chodzi o czytanie dla przyjemności uważam to za kompletnie zbędne. Ale co kto lubi.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez K-Katerina » 2014-08-20, 14:02:07

Szczerze powiedziawszy wydaje mi się że umiejętność ta nie jest warta swojej ceny. No chyba że ktoś naprawdę potrzebuje dużo czytać i ze zrozumieniem - to można spróbować. Ale można też znaleźć jakieś fajne porady w necie, i samemu poćwiczyć szybkie czytanie.
Avatar użytkownika
K-KaterinaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2014-08-20, 13:49:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 401 gości

cron