Wybór uczelni na której warto podjąć studia- Proszę o pomoc

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Wybór uczelni na której warto podjąć studia- Proszę o pomoc

Postprzez elpolacco » 2010-07-03, 15:48:06

Na wstępie przedstawię moją historię odnośnie moje edukacji. 2 lata temu nie zdałem matury z matmy i w tym roku postanowiłem do niej przystąpić po raz kolejny. Tym razem jednak podeszłem do niej poważnie i zdałem podstawę na 72%. Orłem nie jestem dlatego uważam, że w moim przypadku nie ma sensu pchać się na uczelnie typu AGH czy też PK. Po za tym moja praca opiera się na delegacjach po Polsce i raczej nie będę miał wystarczająco dużo czasu na naukę, a w moim przypadku potrzeba go bardzo dużo.

Teraz przejdę do sedna spraw.
Jaka uczelnię polecilibyście mi na której osobom takim jak ja udaje się utrzymać przy pewnej ilości wysiłku i chęci, a nie będzie to znowu uczelnia na której się tylko płaci i wymaga? Myślę o kierunku budownictwo, ewentualnie informatyce. W grę wchodzą uczelnie z Krakowa bądź też śląska (Katowice, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza itp) ponieważ mieszkam nie daleko Olkusza i mam w obie strony taką samą drogę. Oczywiście myślę o studiach zaocznych.

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedz. Z góry ślicznie dziękuję!
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-04, 09:33:50

Może AE w Katowicach, albo UŚ w Sosnowcu?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wybór uczelni na której warto podjąść studia- Proszę o p

Postprzez elpolacco » 2010-07-04, 14:24:18

W 90% jestem zdecydowany na budownictwo. Teraz zbieram informacje na temat Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Częstochowskiej oraz Krakowskiej. Najbardziej jednak interesuje mnie porównanie Ślaskiej z Częstochowską. Jeśli ktoś dysponuje jakimiś informacjami na temat tych dwu uczelni to proszę bardzo o informacje.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez makoomba » 2010-07-04, 14:50:02

na budownictwie gdziekolwiek bys nie poszedl musisz sie liczyc z duzą dozą matematyki w róznych postaciach
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-04, 16:36:59

W częstochowie poziom jest bardzo niski. Przynajmniej 5 lat temu taki był.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez <HST> » 2010-07-06, 20:35:34

W Częstochowie poziom nieco sie poprawil ale dalej mysle, ze jest gorszy od np Politechniki Ślaskiej w Gliwicach. Moj kolega studiuje budownictwo i mowi, ze bardzo wiele projektow trzeba robic, siedziec po nocach...ale przyszlosciowy kierunek :P
Avatar użytkownika
<HST>None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2010-02-07, 22:34:34
Lokalizacja: Herby
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cyzmen » 2010-07-15, 16:19:53

Z tych dwóch tylko Śląska... ale i tak najważniejsze jest to czy będzie chciało Ci się uczyć - bo uczelnia uczelnią a jak nie przyłożysz się do nauki to nic z tego nie będzie.

PS. Kwitek ze Śląskiej lepszy niż z Częstochowy.

Może to co teraz powiem wyda się dosyć dziwne - ale osoby niewierzące mają uprzedzenia do osób po KUL-u albo po uczelniach z Częstochowy. Tylko proszę się nie śmiać - w moim mieście nie chcieli zatrudnić znajomego po prawie (skończył KUL).

Tak czy siak wszystko zależy od tego ile pracy włożysz w naukę.
Avatar użytkownika
cyzmenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2010-07-08, 07:32:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hermes » 2010-07-27, 00:41:24

Mogę się mylić, ale w przypadku AGH na niektórych kierunkach (nie wiem jak jest z AGH) na studia zaoczne bierze się pod uwagę kolejność zgłoszeń, a nie punkty z matury. Może więc jeszcze raz zainteresuj się tą uczelnią - zawsze warto spróbować.
Avatar użytkownika
hermesNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2009-09-20, 16:54:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-27, 02:14:48

Na większości uczelni zaocznych bierze się tylko pod uwagę kolejność zgłoszeń, jak też trafnie napisał hermes.
Oblegane kierunki na renomowanych uczelniach typu Uniwersytet Warszawski czy Jagieloński rządzą się innymi zasadami. Na egzaminy przychodzi full chętnych, dostaje się zaledwie bardzo niewielka część.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Wybór uczelni na której warto podjąść studia- Proszę o p

Postprzez GrazynkaP » 2010-11-26, 14:27:03

hej, widzę że macie rozległą wiedzę na temat uniwersytetów. Dlatego stwierdziłam że zgłoszę w tym temacie swój problem:) Długo bardzo z tym czekałam aż w końcu stwierdziłam że chciałabym studiować w Poznaniu na UAMie czy myślicie że to dobry pomysł ??
Avatar użytkownika
GrazynkaPNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2010-11-26, 12:46:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2010-11-27, 22:38:21

Ja myślę, że to dobry pomysł. Wysoki poziom, dobra kadra profesorska. To dobra uczelnia. A jaki kierunek wybrałaś?
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez GrazynkaP » 2010-11-28, 21:18:07

Dziennikarstwo, zdecydowanie dziennikarstwo:)
Avatar użytkownika
GrazynkaPNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2010-11-26, 12:46:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez anita_05 » 2011-07-29, 10:42:53

Interesujące kierunki na dziennikarstwie posiada Uczelnia Stargardinum, moja kumpela tam studiuje i zawsze opowiada mi co było ciekawego na zajęciach :) teraz zaczeła praktyki więc pewnie dużo newsów bedzie :)

Ja natomiast dopiero w tym roku wybieram się na studia na fizjoterapię do Collegium Balticum. Miałam rok przerwy i pracowałam w ośrodku spa nad morzem :) teraz czas zacząć studia! :)
Avatar użytkownika
anita_05None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2011-07-29, 10:31:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kentaki » 2011-08-11, 16:14:24

Problem w tym, że po dziennikarstwie nie ma wiele pracy. Rynek jest nasycony, a co roku wychodzi kilkuset dziennikarzy w Polskę. Zauważcie ile było zwolnień w publicznej TV jeszcze 2 lata temu. W prasie i radiu nie jest lepiej. Szczególnie trudno jest w regionalnych mediach, uwierz - wiem z autopsji.
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Astronautus » 2011-08-11, 16:36:21

Jeśli chodzi op zawód dziennikarza ma on przyszłość, ale raczej nie myśl o dziennikarstwie papierowym, jak się dostaniesz na te studia staraj się rozwijać swoją wiedzę na temat mediów elektronicznych. To jest przyszłość. Jeśli będzie biegle radzić sobie z pisaniem trochę innych gatunków dziennikarskich niż tradycyjne na pewno nie będzie narzekać na brak pracy.
Avatar użytkownika
AstronautusNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2011-05-20, 14:58:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kentaki » 2011-08-19, 15:58:32

Zacznij studiować dziennikarstwo, a przekonasz się, że nie jest tak jak mówisz. Nie wiem skąd masz tę wiedzę operacyjną, ale na tym rynku o pracę bardzo trudno - zarówno zdalną jak i stacjonarną.
z pisaniem trochę innych gatunków dziennikarskich niż tradycyjne na pewno nie będzie narzekać na brak pracy

Uważasz, że na felietonach zarabia się najlepiej?
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Surykatka » 2011-10-05, 16:38:00

Astronautus napisał(a):Jeśli chodzi op zawód dziennikarza ma on przyszłość, ale raczej nie myśl o dziennikarstwie papierowym, jak się dostaniesz na te studia staraj się rozwijać swoją wiedzę na temat mediów elektronicznych. To jest przyszłość. Jeśli będzie biegle radzić sobie z pisaniem trochę innych gatunków dziennikarskich niż tradycyjne na pewno nie będzie narzekać na brak pracy.


Hahah wolne żarty, nie będzie narzekać na brak pracy, ale tylko tej darmowej. Jest mnóstwo bezpłatnych staży dziennikarskich, na które można się załapać i doskonalić warsztat, ale ktoś chce zacząć pracować za pieniądze... bardzo możliwe, że zastąpią go nowym, bezpłatnym stażystą :p
Avatar użytkownika
SurykatkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 2011-10-04, 17:04:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez awaritkaa » 2011-10-21, 08:40:11

kierunki humanistyczne są totalnie nieprzyszłościowe ;/ ja studiuję na WSB stawiam na ekonomię :P w końcu nowe banki wyrastają jak grzyby po deszczu :-)
Avatar użytkownika
awaritkaaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-05-29, 08:18:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez zdolny » 2011-10-23, 14:35:07

Również wybrałem WSB, głównie z powodu możliwości uzyskania certyfikatu Franklin University, który otwiera Ci drogę do pracy za granicą.
Avatar użytkownika
zdolnyNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-10-23, 14:32:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wybór uczelni na której warto podjąć studia- Proszę o po

Postprzez Tomku » 2011-10-24, 20:30:32

WSB to dobra szkoła, sporo się naczytałem o niej w internecie i bardzo dużo ludzi pisze o niej pozytywnie. Ja po niecałym miesiącu jestem zadowolony. O tym certyfikacie też słyszałem że warto, planuje go zrobić w najbliższej przyszłości :)
Avatar użytkownika
TomkuNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-10-24, 20:27:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 466 gości

cron