Sposób na koncentrację i senność.

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Sposób na koncentrację i senność.

Postprzez elpolacco » 2010-04-06, 17:19:32

Od jakiegoś czasu przygotowuje się do matury, której nie zdałem 2 lata temu (matematyka). Bardzo chcę ją zdać związku z tym chcę zarywać nocki do nauki. Problem polega na tym, że już po 22 dopada mnie straszna senność, bolą mnie oczy i nie mogę się skoncentrować na nauce.

Drugim moim problemem jest to, że ucząc się jakiegoś działu i przechodząc do następnego zapominam większość tego co już przerobiłem... :( Podejrzewam, że po 2 letniej przerwie w nauce mam osłabioną pamięć. Jak temu zaradzić?

Czy znacie jakieś leki w aptece na koncentrację i nadmierną senność? Nie mam zamiaru faszerować się Tigerami, Red Bullami itp ponieważ jest to bardzo nie zdrowe.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-06, 17:38:46

Myślę, że lepiej darować sobie leki na koncentrację i pamięć - to zawsze chemia, często są nieskuteczne. Należy zadbać o wprowadzenie do diety produktów działających korzystnie na koncentrację i pamięć - naturalnie, zdrowo a i być może bardziej efektywnie.

Magnez jest ważnym składnikiem, który wpływa na nasz umysł i koncentrację, niestety picie kawy, która to odegna sen, wypłukuje jednocześnie magnez, dlatego należy go uzupełniać. Tak więc naturalnie - czekolada, zwykła bez żadnego nadzienia, najlepiej gorzka. Można sięgnąć też po Pluszz Magnez - z witaminami lub bez, codziennie po jednej tabletce rozpuszczanej w szklance, sama swego czasu stosowałam.

Orzechy, pestki słonecznika i z dyni, czekolada, kakao, migdały, kawa (potem należy koniecznie uzupełnić niedobór magnezu!) to produkty które ja sama spożywałam podczas ciężkich sesji egzaminacyjnych. Faktycznie odczuwałam różnicę, koncentracja się poprawiała, zmęczenie niwelowało. Także i Tobie te produkty polecam.


Powinieneś jednak dbać o regularny odpoczynek - będąc przemęczonym będziesz zapominał część materiału a i wolniej będziesz się uczył. Lepiej pospać 2 czy 3 godziny dłużej, bo potem będziesz się uczył parę razy szybciej. Rób częste ale krótkie przerwy w nauce, jeśli to możliwe poucz się na świeżym powietrzu, np. na balkonie, wyjdź na krótki spacer, żeby przewietrzyć umysł - później w ogóle inaczej chłonie się wiedzę :)


-

Tu masz link do artykułu zatytułowanego - "Dieta na koncentrację". Warto przeczytać i może chociaż część tych produktów wprowadzić do codziennej diety.
http://www.edulandia.pl/Edulandia/1,983 ... racje.html


Powodzenia życzę! :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-06, 19:06:05

Amfa, popularnie zwana fetą :ok:
Zapytaj o nią u swojego dealera :cool:

A tak serio to matematyka nie jest chyba przedmiotem którego trzeba się uczyć dniami i nocami. Albo się coś rozumie albo nie, trzeba załapać sens. W dodatku ta na maturze nie jest jakoś szczególnie wymagająca. Lepiej znaleźć jakiegoś dobrego nauczyciela który w ramach korków przypomniał by Ci to i owo.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-06, 21:06:57

http://www.doz.pl/apteka/p8134-Sesja_tabletki_50_szt - przed sesją łykałem zwykle takie suple.
1-2 tygodnie trzeba czekać aż organizm się nasyci i wtedy zaczynają działać. Mi pomagały (przynajmniej tak myślę).

Zarywać nocki nie ma sensu. Lepiej się wyspać - przynajmniej 6h codziennie. Choć każdy ma inną ilość minimalnego snu :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KoTeK » 2010-04-14, 22:14:29

Hmm,
mimo że osobiście nie popieram "farmaceutycznego" wspomagania własnego umysłu z powodów różnych - większość tych preparatów jak już wspomniała Marta - to sama chemia, to powiem Ci co robili/robią niektórzy moi znajomi w okresie sesji - tusipect i acodin - leki na kaszel, które pobudzają organizm - sam tego nie doradzam i wiem, że to bardzo szkodliwe.
Lepszym rozwiązaniem jest według mnie wypicie mocnej herbaty ewentualnie kawy (ja piłem kawę z pieprzem), uchylenie okna też może pomóc i lepiej zabieraj się do nauki z rana - wieczorem jesteś bardziej zmęczony a "chłonność" umysłu na wiedzę spada z godziny na godzinę. Ponadto Marta wspomniała o diecie - dodaj do niej świeże produkty i ryby to pomaga : >
Co do energy drinków to zdarzało się, że z powodu tego i owego popijałem sobie ale to nie jest dobre rozwiązanie i co może śmieszyć można się od nich uzależnić ._o
A tak by the way może, któryś z twoich znajomych mógłby Ci pomoc i porozwiązywać z Tobą zadania - matematyka to głównie rozwiązywanie problemów a nie teoria : )

pozdrawiam i życzę powodzenia
Kot
Obrazek
Avatar użytkownika
KoTeKNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2009-05-31, 13:52:57
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-14, 22:51:25

KoTeK - 2010-04-14, 22:14 napisał(a):Co do energy drinków to zdarzało się, że z powodu tego i owego popijałem sobie ale to nie jest dobre rozwiązanie i co może śmieszyć można się od nich uzależnić

Energy drinki, kawa - i serducho wysiada! :przestraszony:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-04-14, 22:54:13

BlueMan - 14 kwi 2010 22:51 napisał(a):Energy drinki, kawa - i serducho wysiada! :przestraszony:

i pompka u facetow :D

ja tam pije napoje energetyczne od 2-3 lat dosyc czesto (raz w tygodniu minimum 1l) i juz na mnie nie dzialaja. podobnie chyba leki beda dzialac. po pewnym okresie czasu nasz organizm zaakceptuje je jako cos normalnego i nie beda dzialac (a napewno nie w takim stopniu jak z zalozenia i na poczatku) takze ostroznie z tym wszystkim
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez NGoHT » 2010-04-14, 22:58:04

petreus007 - 2010-04-06, 19:06 napisał(a):Amfa, popularnie zwana fetą :ok:
Zapytaj o nią u swojego dealera :cool:

Na senność może i tak, ale na koncentrację raczej nie. ;)
http://www.lastfm.pl/user/ngoht666
http://www.youtube.com/user/ngoht86
https://www.facebook.com/NajlepszyRapCalyCzasWPodziemiu
Avatar użytkownika
NGoHTNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1080
Dołączył(a): 2010-01-06, 19:54:12
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-14, 23:08:00

Z tego co słyszałem to Amfa zwiększa ilość materiału edukacyjnego jaki jesteśmy wstanie przyswoić :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-14, 23:12:48

I szybkość przyswajania również. Aczkolwiek sama nie sprawdzałam, lecz paru bliskich znajomych opisywało to w ten właśnie sposób.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KoTeK » 2010-04-14, 23:56:04

Taa amfa zwiększa też ilość dziur w mózgu oraz możliwości powikłań powiązanych z jej spożywaniem : P

Chcesz pomóc samemu sobie to popracuj samodzielnie bez syntetycznych i szkodliwych wspomagaczy ! : D
Obrazek
Avatar użytkownika
KoTeKNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2009-05-31, 13:52:57
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-22, 01:43:04

Coś dla Ciebie elpolacco ;)

Powtórki do matury przygotowane przez portal interia.pl w tym: zestawy zadań z matematyki z komentarzem eksperta.

http://fakty.interia.pl/raport/matura-2 ... go,1467249
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez feministka » 2010-04-22, 15:50:07

Jak sie uczysz rób sobie co jakies pół godziny pięciominutowe, wykonuj kilka przysiadów, podskoków, poruszaj się troche zeby umysł odciążyc :)
Księżyc hak, gwoździe gwiazd przytrzymują niebo, co na głowę chce mi spaść.
Avatar użytkownika
feministkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2009-11-17, 01:01:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez aniab » 2010-04-29, 10:00:00

W nauce matematyki pomaga podobno słuchanie muzyki Bacha. Gdzieś czytałam na ten temat. Gdybyś z kolei chciał się przygotować do egzaminu z Polskiego, to polecam Mozarta. Muzyka poważna naprawdę działa na nasz mózg.
Avatar użytkownika
aniabNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2010-03-12, 12:37:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hermes » 2010-04-30, 10:38:55

Z energy drinkami nie można przesadzać, bo faktycznie serce Ci walnie. I wtedy będziesz miał większy problem niż matura (albo już nie będziesz miał problemów ;)). Co do amfy nie wiem - nie testowałem. Ale słyszałem, że "pomaga" na krótką metę - dwa dni później nic nie pamiętasz. A do tego będziesz miał uszkodzony mózg...W trakcie nauki zrób sobie przerwę i idź pobiegać. 10-15 minut powinno pomóc.
Avatar użytkownika
hermesNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2009-09-20, 16:54:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 180 gości

cron