przyczyny samobójstwa, matura ustna, i takie tam podobne.

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

przyczyny samobójstwa, matura ustna, i takie tam podobne.

Postprzez chokkie » 2010-02-08, 02:08:04

jeśli ktokolwiek z tu obecnych czytał Wertera, Panią Bovary, Annę Kareninę, Łagodną albo Pętlę i może wyrazić swoje spostrzeżenia jeśli chodzi o przyczyny samobójstw w nich zawarte, byłoby ślicznie, gdyby je tu umieścił. mój umysł działa jak umysł House'a - kilka pomysłów z zewnątrz daje dokładne, trafne rozwiązanie problemu. [;
you know what says thank you like nothing else?
Avatar użytkownika
chokkieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2010-02-06, 01:46:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: przyczyny samobójstwa, matura ustna, i takie tam podobne.

Postprzez KenWatanabe » 2010-02-08, 05:44:49

Z tego co pamiętam to pani Bovary miała długi, Werter był nieszczęśliwie zakochany, Anna Karenina miała doła i wpadła pod pociąg, w łagodnej laska miała kilkanaście lat, a wyszła za jakiegoś starucha, a tej Pętli to szczerze mówiąc nie czytałem ;]
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez chokkie » 2010-02-09, 00:52:47

potrzebna mi jednak nieco bardziej dokładna analiza psychiki tychże postaci. podstawy znam, czytałam i w ogóle. problem w tym, że kiedy myślę, że mam mówić o przyczynach samobójstwa przez piętnaście minut, moją umiejętność tak zwanego lania wody poddaję w wątpliwość. 8)
you know what says thank you like nothing else?
Avatar użytkownika
chokkieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2010-02-06, 01:46:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez chokkie » 2010-02-11, 20:15:52

Anna Karenina rzuciła się pod pociąg, bo byłą przybita i w ogóle. okej. ale nie rozumiem w tej książce pewnej kwestii. zapewne dlatego, że średnio znam podłoże historyczne, cze społeczne tego okresu, w każdym razie: ona zdradziła męża i została wyklęta przez społeczeństwo i totalnie z niego wykluczona. dlaczego wobec tego powód jej nieprawości - Wroński nawet złego słowa nie usłyszał na temat tego, że żyje z zamężną kobietą? czy dlatego, że jak domniemam ówczesna rzeczywistość rosyjska polegała na wyższości mężczyzny nad kobietą, czy też były inne przyczyny?
you know what says thank you like nothing else?
Avatar użytkownika
chokkieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2010-02-06, 01:46:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-02-11, 20:30:10

Wroński był samotny, nie miał żony, nikogo nie zdradził. Jedynym co można by mu zarzucić to to, że właśnie żył z zamężną kobietą ale słusznie zauważyłaś, że w realiach ówczesnej epoki logicznym było, że to Anna zostanie uznana za winną i poddawana różnym szykanom. Ważnym elementem tu jest też to, że chciała rozwodu od Karenina, wysłała mu list, a potem wróciła do Moskwy czekać na odpowiedź, to wtedy była poddawana największej krytyce. A co do samobójstwa to jego przyczyną nie było tak do końca to, że nie mogła wytrzymać tej "opinii publicznej" ona zaczęła myśleć, że Wroński przestał ją kochać, to ją dobiło :/
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez chokkie » 2010-02-11, 20:47:54

dzięki za odpowiedź [;
a jeśli chodzi o przyczyny targnięcia się Anny na życie, to myślę, że był to związek przyczynowo-skutkowy. czuła się odepchnięta przez społeczeństwo, co za tym idzie, popadała w nudę, a częsta nieobecność Wrońskiego dawała jej się we znaki ze zdwojoną siłą, przez co mogła myśleć, że jego miłość słabnie, stawała się coraz bardziej rozdrażniona, problemowa, etc, etc.
you know what says thank you like nothing else?
Avatar użytkownika
chokkieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2010-02-06, 01:46:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hermes » 2010-04-25, 12:57:36

Kobieta w ówczesnym społeczeństwie rosyjskim miała bardzo ograniczone prawa (nadal zresztą ma). Zdrada męża nie była potępiana, bo nawet car (osoba święta) miał kochanki (które najczęściej były zamężne). Tołstoj próbował pokazać zarówno problem jednostki, jak i całego społeczeństwa. W całej swej twórczości pisarz ten nawoływał do odnowy duchowej i ciągłego samodoskonalenia.
Avatar użytkownika
hermesNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2009-09-20, 16:54:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 301 gości

cron