Podstawy i wartości wychowania.

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Postprzez cre[a]tive » 2010-01-24, 18:18:56

Na pewno istnieje coś choć trochę zbliżonego do Twoich zainteresowań. No chyba że masz na myśli, że w Twoim mieście na najbliższej uczelni nie ma nic co Cię interesuje ;) Szczerze, to nie rozumiem takiego podejścia, stawiać wygodę nad zainteresowaniami, ale nie moja sprawa ;> Tylko tak się zastanawiam, co z tego, że masz teraz jak napisałeś: wygodne życie, skoro za parę lat będziesz miał kompletnie nieużyteczny dla Ciebie papierek poświadczający skończenie studiów, z którymi nie planujesz przyszłości.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez El Limon » 2010-01-24, 19:35:39

Tak a ile osób powiedz mi znajduję pracę w zawodzie w którym by chciał robić? Mały procent. A to co zbliżone do moich zainteresowań, jeżeli chodzi o kierunki studiów, wymaga matematyki, którą ja przez wspaniałą reformę gimnazjum i jeszcze wspanialszą naukę matematyki typu przepisz z podręcznika do zeszytu nie rozumie nic a nic. Nie stać mnie na korepetycję, które musiałbym chyba mieć codziennie co by braki nadgonić.
Poza tym nie wiąże przyszłości z Polską, bo tu znalezienie dobrze płatnej pracy (nie mówię o zbijaniu kroci) raczej jest niemożliwe no chyba że ma się znajomości a ja mam swój honor i nie będę właził komuś do tyłka po to tylko by znaleźć tu pracę. A za granicą niestety najczęściej papierkiem poświadczającym ukończenie studiów możesz sobie co najwyżej podetrzeć tylną część ciała.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-01-24, 19:56:51

El Limon - 24 sty 2010 18:35 napisał(a):Tak a ile osób powiedz mi znajduję pracę w zawodzie w którym by chciał robić? Mały procent

Ja jestem zdania, że jak się jest wystarczająco zdeterminowanym to można dokonać wszystkiego; nigdy nie miałam ani jednej godziny korepetycji, uczyłam się sama w domu, bo to co na lekcjach to było za mało by dostać się na państwowe studia dzienne, na taki kierunek na jaki chciałam. Udało się i jestem właśnie tym jak mówisz 'małym procentem', który robi to co chce, choć nie miałam łatwego startu w dorosłe życie i musiałam się borykać z różnymi trudnościami. Dlatego właśnie wiem, że jak się naprawdę chce - to można.
Ale rozumiem, że Tobie nie wyszło z różnych względów nie do końca zależnych od Ciebie. Tak czy inaczej, skoro jesteś zdecydowany na wyjazd z tego kraju, to ja nie marnowałabym czasu na studia, skoro jak sam napisałeś:
El Limon - 24 sty 2010 18:35 napisał(a):A za granicą niestety najczęściej papierkiem poświadczającym ukończenie studiów możesz sobie co najwyżej podetrzeć tylną część ciała.


Tak czy inaczej - powodzenia życzę.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez El Limon » 2010-01-24, 20:34:01

Jakkolwiek to zabrzmi ale robię to nie dla jakiejś roboty bo robota szczęścia w życiu nie da. Robię to dla poczucia własnej wartości. Po prostu chcę skończyć studia, jakiekolwiek. Może później będę tego żałował ale jak na razie "carpe diem".
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez taiavne46 » 2015-06-05, 16:36:09

niezła konkluzja
hrl.pl
Avatar użytkownika
taiavne46None specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-06-04, 23:13:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości

cron