Jak się prowadzi zajęcia?

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Jak się prowadzi zajęcia?

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-10, 01:34:31

Dostałem taką propozycję poprowadzenia jednych dwugodzinnych zajęć z licealistami na temat GPW. Kompletnie nie wiem jak się do czegoś takiego zabrać. O tym czy mam gadać o konstrukcji świeczki czy może o czymś bardziej ambitnym to chyba mi powiedzą ale chodzi mi o samo prowadzenie zajęć. Stanąć na środku i zacząć gadać przez 2 godziny, pokserować jakieś materiały i rozdać, czy po prostu zapytać czy mają jakieś pytania? A poza tym wszelkie rady/uwagi mile widziane.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-10, 01:39:02

Aby prowadzić zajęcia z uczniami trzeba mieć kurs nauczyciela zaliczony. Inaczej jest to nielegalne :P
Na tym kursie na prawdę nieźle uczą - dykcji, podejścia do ucznia, itp.

petreus007 napisał(a):Stanąć na środku i zacząć gadać przez 2 godziny, pokserować jakieś materiały i rozdać, czy po prostu zapytać czy mają jakieś pytania?

Zmiksuj wszystko co tutaj napisałeś. Takie interaktywne lekcje z wstępem z teorii wypowiedzianą z Twoich ust, materiałami do pomacania (ksero - ludzie są wzrokowcami) i do tego dyskusją wydają mi się najlepszym rozwiązaniem.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Jak się prowadzi zajęcia?

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-10, 01:55:03

BlueMan napisał(a):Aby prowadzić zajęcia z uczniami trzeba mieć kurs nauczyciela zaliczony. Inaczej jest to nielegalne :P
To będę pracował na czarno xD
Choć to są zajęcia pozalekcyjne, nie płacą mi za nie i odbywają się w obecności tego głównego prowadzącego więc chyba mnie nie zamkną :pudlo:

Mnie tam zależy głównie na tym, żeby nie wyjść na idiotę. W końcu to przysługa dla znajomej mojej dziewczyny więc muszę się dobrze zaprezentować, a to co oni zapamiętają to już na drugi plan schodzi xD.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2010-01-10, 02:16:20

Licealiści to w sumie najtrudniejsza grupa;)
Do pomacania ksero dobry pomysł, jakieś przykłady w miarę z życia wzięte, jak zabawne, to ożywi ich nieco (jakoś mniej więcej w połowie zajęć warto, żeby ich "obudzić").
Jak jest możliwość techniczna wyświetlania jakiś slajdów w trakcie gadania to już byłoby super.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-10, 09:55:19

petreus007, podaj maila. podrzuce Ci maile z materialami z dydaktyki ktore otrzymalem od swojego wykladowcy. mysle ze sie przyda :)
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-10, 16:38:06

Może to lekka przesada xD ale chętnie przejrzę, mail wysłany na PW. Dzięki noid.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-10, 17:04:07

maile wyslane :) przyda sie chyba
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-01-12, 15:45:27

petreus007 napisał(a):Choć to są zajęcia pozalekcyjne, nie płacą mi za nie i odbywają się w obecności tego głównego prowadzącego



Skoro odbywają się w obecności głównego prowadzącego zajęcia, to uważam, że przede wszystkim z nim powinieneś się skonsultować. Ty masz konkretną wiedzę na temat GPW (jak się domyślam), on ma multum ciekawych pomysłów na to, jak przekazać to uczniom.
Tak naprawdę ciężko dać jakieś uniwersalne rady między innymi dlatego, że każda grupa jest inna, i niekoniecznie mam tutaj na myśli grupę wiekową, bo akurat to jest oczywiste. N-el prowadzący ową grupę zna, więc wie, czego potrzebują i jak najlepiej do nich trafić. Oczywiście trochę własnej inwencji twórczej nie zaszkodzi ;)

Ogólnie to parę oczywistych rzeczy - na pewno nie mów przez dwie godziny ciągle, bo już po paru minutach wszyscy się wyłączą. Musisz wzbogacać swoją wypowiedź, polecam: ilustracje, wykresy, slajdy są świetne, na tablicy multimedialnej pracuje się genialnie, wiem co mówię, idealna rzecz do takich prezentacji. Oczywiście wówczas najlepiej wziąć swój laptop a na nim posiadać wcześniej przygotowaną prezentację. Warto by najważniejsze definicje były dużymi literami gdzieś tam napisane, plus wszystko urozmaicone ilustracjami, jak już wcześniej wspomniałam. Warto co jakiś czas wpleść jakiś żart, towarzystwo się pośmieje, mózg się dotleni i potem ponownie z większym skupieniem mogą się oddać przez kilkanaście minut intensywnemu przyswajaniu wiedzy ;) No i ostatnia ważna rzecz, która przychodzi mi do głowy w tym momencie, czyli dzieciaki powinny dostać jakieś materiały do domu, kserówki o których wspominano już w poprzednich postach. Po Twoim wykładzie na świeżo zapewne sporo w głowie pozostanie, gorzej za tydzień lub miesiąc, muszą mieć coś przejrzystego, do czego mogą wrócić, by przypomnieć sobie usłyszane informacje.
Aha, nie polecam stania na środku i gadania, uważam, że nauczyciel stateczny to nauczyciel nudny, także unikaj połknięcia kija i stania w jednym miejscu przez pół godziny jak wryty ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Jak się prowadzi zajęcia?

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-12, 16:30:09

Już wiem, że slajdów nie zrobię bo nie mają rzutnika. Rozmawiałem też z tą prowadzącą i powiedziała, że właśnie liczyła na jakieś kserówki, a rozmowa z deka zmieniła temat bo ma być o kryzysie :P Mam już pare analiz technicznych i jeden ciekawy artykuł (Ale się asystent zdziwił jak mu powiedziałem, że chcę mieć 20 kopii xD). Mam nadzieję, że dydaktycznie też wypadnę nieźle.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-12, 16:34:26

jak juz bedzie to opisz wrazenia na forum :) powodzenia
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak się prowadzi zajęcia?

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-23, 19:13:38

noid napisał(a):jak juz bedzie to opisz wrazenia na forum :) powodzenia

Jakoś poszło :) Licealiści to jednak grupa osób z którymi można znaleźć jakiś wspólny temat :) Chyba im się spodobało bo zaprosili mnie na kolejne zajęcia w przyszłym semestrze. Zajęcia zaczęły nam się od analizy Daw Jones sprzed roku i porównywaliśmy to trochę do Wielkiego Kryzysu. Wydawało mi się, że 2h to full czasu ale nawet nie zdążyliśmy zrobić wszystkiego. Przez większość czasu to sobie żartowaliśmy xD była dyskusja nad demotywatorami :pudlo: Muszę przyznać, że nawet kumaci byli niektórzy. Ogólnie jestem zadowolony, że się nie zbłaźniłem ale nauczycielem bym nie chciał być.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

cron