ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez kreator » 2008-12-08, 14:18:52

Witam !
Sytuacja nie cierpiąca zwłoki !
Moja klasa ( III gimnazjum ) ma poważny problem... Jest nim nauczyciel od fizyki.
Chciałbym się, streścić więc postaram się w miarę zrozumiale i zwięźle wszystko wytłumaczyć.
Nauczyciel w ogóle nie tłumaczy zagadnień, nie można z nim porozmawiać (raczej jest to jego jednostronny monolog o naszej przyszłości) , uważa się za najmądrzejszego, na sprawdzianie daje inny zakres materiału niż zapowiadał, nie dopuszcza uczniów do słowa, odpytuje z całych trzech lat (choć sam zaprzecza i mówi, że z trzech ostatnich lekcji) . Najgorsze jest to, że uważa że nic nie można mu zrobić i do tego zaprowadzi porządek w szkole.
Dzisiaj poniedziałek... pierwsza lekcja - fizyka.
Chłopacy coś przeskrobali ( a raczej jeden z nich. Oczywiście nie przyznał się) No to nauczyciel zawziął się i odpytał wszystkich "mężczyzn"
Mi jakoś udało się i wybrnąłem na 2. Inni niestety nie mieli takiego szczęścia. Do tego pytał z materiału, którego nigdy nie było (oczywiście on zaprzeczył).
Oddał dziś także kartkówki (chyba możecie się już domyślić, ze były na niej rzeczy o których pierwszy raz słyszeliśmy)
Oczywiście prawie same pały od góry do dołu, z małymi wyjątkami.
Lekcja się kończy, a ja jako najbardziej "ułożony" :zab: w klasie, a do tego znający swoją wartość od razu poszedłem do dyrektora, a że dyr. spoko koleś to powiedział, że nas rozumie i coś w tej sprawie zrobi.
Powiedział jednak, że jutro mam iść do głównej dyrektor "w delegacje" i wszystko opowiedzieć.

Jest już jednak inicjatywa (podpowiedziana przez wychowawczynię) ażeby nauczyciela zmienić.
I tu nasuwa się problem... a że nasi rodzice są mało "ogarnięci" w tych sprawach to chciałbym się WAS spytać co takie pismo (żądanie zmiany nauczyciela) musi mniej więcej zawierać.
Nauczyciele powiedzieli nam, żeby sprawę załatwić najszybciej jak się da.
W tym tygodniu (wtorek, środa, czwartek) ma przyjść delegacja kilku rodziców, jednak ja przy tej rozmowie też będę.

Podpowiedzcie mi jak takie pismo ma wyglądać, co zawierać i w imieniu kogo mam(y) pisać.
Jest to sprawa bardzo pilna, gdyż PISMO MUSI "WYJŚĆ" Z INICJATYWY RODZICÓW I UCZNIÓW, A NIE JAK NIEKTÓRZY MYŚLĄ WYCHOWAWCY i przydało by się załatwić to jak najszybciej.

Sytuacja jest wręcz tragiczna, bo w 2 klasie przez niego nie zadało 8 osób. Teraz też może się to powtórzyć.
Na początku jakoś to znosiłem, dzisiaj jednak coś we mnie wybuchło i od mojej rozmowy z dyrektorem wszystko się rozpoczęło.
Nie pozwolę sobie na takie traktowanie, bo wiem czego jestem wart, a nauczyciel samowolki sobie nie będzie robił.

PROSZĘ O POMOC.
KAŻDY KTO CHOĆ TROCHĘ POMOŻE MA U MNIE DUUUUŻE PIWO :ok:

Przepraszam za powyższe błędy, ale działałem pod presją czasu, a sytuacja jest jak najbardziej poważna.
POZDRAWIAM !
Czy jestem nienormalny ? - NIE ! jestem indywidualny !
Avatar użytkownika
kreatorNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-15, 20:22:59
Lokalizacja: O-c
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez kosmowski.be » 2008-12-08, 14:26:53

pismo niech bedzie w imieniu Waszym (uczniow) i rodziców (moze byc kilku wybranych - trojka klasowa czy jak to sie tam nazywa). jezeli sie da to niech podpisze sie tez wychowawca. 3 klasa to troche pozno zeby zareagowac.. trzeba bylo dzialac od razu jak pojawily sie z nim problemy. w Twojej szkole jest jeszcze jeden nauczyciel od fizyki? w sytuacji gdy go nie ma lub jest lecz ma na tych samych godzinach lekcyjnych lekcje z innymi klasami moze byc problem ze znalezieniem innego nauczyciela. w takiej sytuacji dyrektor moze odrzucic Wasze pismo.
pozdrawiam
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez kreator » 2008-12-08, 18:02:44

W szkole poza tym INDYWIDUŁEM jest jeszcze chyba 2 nauczycieli.
Jeśli dyrekcja nic nie zdziała zawsze można spróbować na własną rękę, albo zbuntować klasę, żeby na lekcję nie przychodziła.
Moja wizyta z kolegami u dyrektora to 15 minut nieustannego najeżdżania na nauczyciela. Nawet inni nauczyciele nie mają zbyt dobrego zdania o nim.
I czemu mnie to nie dziwi, że w innym gimnazjum zabierała go karetka po tym jak "spadła" mu doniczka na głowę. Oczywiście winnego nie było :oczami:
Czy jestem nienormalny ? - NIE ! jestem indywidualny !
Avatar użytkownika
kreatorNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-15, 20:22:59
Lokalizacja: O-c
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez kosmowski.be » 2008-12-08, 19:39:05

kreator napisał(a):zbuntować klasę, żeby na lekcję nie przychodziła.

to obroci sie przeciwko Wam

musicie miec konkretne argumenty - to ze nie naucza dobrze to niezbyt dobry argument, zawsze mozna powiedziec ze to Wy sie nie uczycie mimo jego staran
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez privace » 2008-12-08, 20:44:43

Przede wszystkim szkoła powinna posiadać statut i na nim się oprzyjcie, bo podanie bez przykładów naruszenia jakiś zasad nie będzie dobrze wyglądała. Naruszenie tych zasad powinno być wymienione:
(np nie stosowanie się do:
Nauczyciel informuje uczniów o kryteriach i formach oceniania ze swojego przedmiotu na pierwszych zajęciach w każdym roku szkolnym. Zapoznaje również z programem nauczania i regulaminem korzystania z poszczególnych pracowni szkolnych. Nauczyciel stosuje zasadę bezstronności i obiektywizmu w ocenianiu uczniów.)
Dobrze byłoby poprosić wychowawcę o specjalne zebranie z rodzicami, żeby sprawa nabrała oficjalnego wyglądu:
Dyrektor może zmienić nauczyciela w przypadku:
a) uzasadnionego wniosku nauczyciela,
b) braku efektów w pracy wychowawczej,
c) jeżeli na ogólnym zebraniu rodziców danego oddziału zostanie zgłoszony wniosek o zmianę nauczyciela – wychowawcy i opowie się za nim w głosowaniu tajnym ponad 50% rodziców uczniów tego oddziału.

A prywatnie: zastanówcie się- bo jeśli ta akcja wam się nie uda, możecie mieć jeszcze gorzej niż teraz.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez kosmowski.be » 2008-12-08, 20:47:13

privace napisał(a):A prywatnie: zastanówcie się- bo jeśli ta akcja wam się nie uda, możecie mieć jeszcze gorzej niż teraz.

racja. ciezko jest zarzucic cos nauczycielom, zawsze mozna zrzucic na lenistwo itp uczniow
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez cre[a]tive » 2008-12-08, 21:10:55

Pismo napisane do dyrektora, zawierać ma w sobie jasno sformułowaną prośbę o zmianę nauczyciela z wyjaśnieniem dlaczego się takiej zmiany żąda. Tylko darujcie sobie takie pomówienia jak np: jest niesprawiedliwy, nie tłumaczy itp, itd. Należy w uzasadnieniu podać dowody na łamanie przez tego nauczyciela praw ucznia / wewnątrzszkolnego systemu oceniania /przedmiotowego systemu oceniania. Konkretne zarzuty z odwołaniem się do konkretnych punktów regulaminów obowiązujących w szkole, m.in. tych, o których wspomniałam wcześniej. Powinni się pod tym podpisać wszyscy rodzice - potwierdzając, że żądania uczniów nie są ich młodocianym wybrykiem, lecz faktycznie jest to problem.

Gdy byłam w liceum mieliśmy zupełnie niekompetentną nauczycielkę od fizyki - miała liczne luki w wiedzy, co dało się łatwo potwierdzić. chyba dyrektor sam w końcu zdał sobie sprawę z jej niekompetencji, bowiem rada rodziców nie musiała podejmować prawie żadnych kroków a nauczyciela nam zmienili. Owa pani poszła uczyć w zawodówce ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez kreator » 2008-12-09, 02:22:11

Cieszę się z tak licznych odpowiedzi, które jak najbardziej rozjaśniły mi ten temat.
"Haka" podczepionego pod statut szkoły zawsze się znajdzie. Dzisiaj (a raczej wczoraj) na lekcji wychowawczej spisaliśmy wszystkie uwagi. Dzisiaj wypożyczam statut szkoły i zacznie się szukanie "paragrafu: :hyhy:
Myślę, że gorzej być nie może.
W czwartek idzie delegacja rodziców ( w tym moja matka ) na spotkanie z dyrekcją. Ja postaram się zgadać rodziców na jakiś konkretny termin na którym odbyło by się "ostateczne" zgromadzenie z głosowaniem, oczywiście wcześniej poprzedzone odpowiednim pismem.
Jeśli działa tu reguła 50% to rodzice na pewno się zgodzą, jeśli nie - to i tak się ich przekona. W końcu chodzi o własne dzieci.
Nauczyciele od fizyki w szkole są i to do tego o niebo lepsi od tego.

O postępach będę informował, bo może moje doświadczenia przydadzą się innym.
Czy jestem nienormalny ? - NIE ! jestem indywidualny !
Avatar użytkownika
kreatorNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-15, 20:22:59
Lokalizacja: O-c
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez Ag » 2008-12-09, 16:44:36

Nauczyciel w ogóle nie tłumaczy zagadnień, nie można z nim porozmawiać (raczej jest to jego jednostronny monolog o naszej przyszłości) , uważa się za najmądrzejszego, na sprawdzianie daje inny zakres materiału niż zapowiadał, nie dopuszcza uczniów do słowa, odpytuje z całych trzech lat (choć sam zaprzecza i mówi, że z trzech ostatnich lekcji) . Najgorsze jest to, że uważa że nic nie można mu zrobić i do tego zaprowadzi porządek w szkole.

U mnie w gimnazjum było podobnie. Napisaliśmy jakąś tam skargę do dyrektora, fakt zwolnili tego nauczyciela, ale rok po tym, jak kończyliśmy gimnazjum. I co to nam dało? Szczerze nic.

Wyobraź sobie, że jeszcze miałam takiego nauczyciela w liceum. Co prawda wszystkich przepuścił z fizyki, ale najwyższa ocena w klasie była równoznaczna z oceną dostateczną. ;p

Współczuję tym, co planują pisać maturę z fizyki, mając podobnego nauczyciela.
coś.
Avatar użytkownika
AgNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-18, 22:18:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez kreator » 2008-12-09, 18:34:49

No... po rozmowie z dyrektorką.
Widać jednoznacznie, że nie traktują nas na poważnie :diabel:
Do tego dyrektorka wciska nam kit, że w żadnym wypadku nie może nam zmienić nauczyciela - szczyt bezczelności tak w oczy kłamać.
Dowiedziałem się, że jeśli jest uzasadnienie i większość rodziców się opowie "za" to dyrektorka dużo do gadania tu nie ma.
Rodzice przychodzą w czwartek. W poniedziałek na WOSie (z wychowawczynią) ma przyjść feralny nauczyciel. Cóż to będzie za rozmowa :hyhy: Wszyscy dobrze wiemy, że wyprze się wszystkiego :dobani: a winę za wszystko zrzuci na nas. Ja się jednak nie dam i będę go gnębił do końca roku jeśli zajdzie taka potrzeba, nawet za cenę własnych ocen i czasu, bo to co on w szkole wyprawia staje się (a raczej jest) nie do zniesienia.
Przynajmniej stanęła za nami polonistka, której to klasa też ma z fizykiem problemy.
Jestem ciekaw reakcji dyrektorki, na to że żądamy zmiany nauczyciela z takich to a takich powodów poprzez tajne głosowanie. Myślę, że wtedy nie będzie miała dużo do powiedzenia.
Dobrze też wiemy, że fizyk będzie chciał się na nas odegrać :zdegustowany:
Przy nieoficjalnej rozmowie sam na sam z dyrektorką, powiedziałem co nieco o tym co sądzą rodzice i że jeśli nic się nie zmieni, żeby nie była zdziwiona jeśli zdenerwowany rodzic doprowadzi do rękoczynu, bo w samej sprawie dyrekcja pewnie nie wiele zdziała, a może być jeszcze gorzej.

O postępach będę pisał.

POZDRAWIAM
Czy jestem nienormalny ? - NIE ! jestem indywidualny !
Avatar użytkownika
kreatorNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-15, 20:22:59
Lokalizacja: O-c
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez cre[a]tive » 2008-12-09, 20:15:56

kreator napisał(a):żeby nie była zdziwiona jeśli zdenerwowany rodzic doprowadzi do rękoczynu,


Hehe, jak straszycie rękoczynami to się wcale nie dziwię, że dyrekcja nie traktuje was poważnie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez kreator » 2008-12-09, 20:35:09

To nie straszenie. Rozmawiało się na osobności z paroma rodzicami i swoje już wiem :hyhy:
Najgorsze jest to, że połowa szkoły trąbi, że chcemy go zmienić. A marzyłem o dyskrecji :mur:
Czy jestem nienormalny ? - NIE ! jestem indywidualny !
Avatar użytkownika
kreatorNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-15, 20:22:59
Lokalizacja: O-c
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez evil » 2008-12-09, 20:46:03

kreator napisał(a):Rozmawiało się na osobności z paroma rodzicami i swoje już wiem :hyhy:

za pewnie się coś czujecie - dziwnie to wygląda - na dobrą sprawę, jeśli inne klasy nie wniosą jakiejś skargi to też nie czułabym się tak pewnie - jeśli problem tylko u Was występuje.

kreator napisał(a):Najgorsze jest to, że połowa szkoły trąbi, że chcemy go zmienić. A marzyłem o dyskrecji :mur:

o jakiej dyskrecji?, co tutaj ukrywać?... przecież ogólnie wiadomo kto co zgłasza.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez cre[a]tive » 2008-12-09, 21:03:27

kreator napisał(a):To nie straszenie. Rozmawiało się na osobności z paroma rodzicami i swoje już wiem :hyhy:


Brawo, że tacy inteligentni rodzice w waszej klasie.
Jak ktoś nie słucha moich argumentów to po mordzie! - godna pochwały metoda rozwiązywania konfliktów.
Ciebie też uczą tego w domu?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez hitman1986 » 2008-12-09, 21:34:10

kreator napisał(a):będę go gnębił do końca roku

życzę powodzenia :D z nauczycielem jeszcze nikt nigdy nie wygrał :P
kreator napisał(a):zdenerwowany rodzic doprowadzi do rękoczynu

No więc ten zdenerwowany rodzic będzie mógł spodziewać się oddania sprawy do bardziej sprawiedliwego organu - sądu...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez Lawenda » 2008-12-10, 11:18:12

skoro nauczyciel faktycznie taki podły,a dyrektor ignoruję sprawę do napiszcie skargę do kuratorium.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ŻĄDANIE ZMIANY NAUCZYCIELA

Postprzez bombom » 2009-03-28, 15:14:01

hitman1986 napisał(a):
kreator napisał(a):będę go gnębił do końca roku

życzę powodzenia :D z nauczycielem jeszcze nikt nigdy nie wygrał :P
kreator napisał(a):zdenerwowany rodzic doprowadzi do rękoczynu

No więc ten zdenerwowany rodzic będzie mógł spodziewać się oddania sprawy do bardziej sprawiedliwego organu - sądu...


nigdy nie ma tak, że się nie da wygrać. są odpowiednie urzędy (jak wspomniane kuratorium), które się tym zajmują. poza tym jeśli rodzice się zbiorą i napiszą podanie do dyrektora, a dyrektor je zignoruje, to wtedy do kuratorium można podać również jego.
Pieczenie na żywo
Avatar użytkownika
bombomNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2007-07-18, 12:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 207 gości

cron