Technikum

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Technikum

Postprzez cendrek » 2008-11-10, 15:58:31

Mam pytanie. Czy żeby dostac sie do technium trzeba miec dobre oceny? ,poniewaz ja szykuje sie do technikum informatycznego ale mam marne oceny :zawstydzony:
Trzódka piegży drży na wietrze,
chrzeszczą w zbożu skrzydła chrząszczy,
wrzeszczy w deszczu cietrzew w swetrze
drepcząc w kółko pośród gąszczy.
Avatar użytkownika
cendrekNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2007-06-02, 14:22:49
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Technikum

Postprzez BlueMan » 2008-11-10, 16:04:51

Zależy jakie technikum, bo technika przedstawiają różny poziom w ramach jednego miasta.

Zależy też jaki jest "bum" w danym roku - czy technika, czy LO są bardziej oblegane. Za dużo zmiennych i nikt ci dokładnie nie odpowie.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Technikum

Postprzez cendrek » 2008-11-10, 16:08:26

no tak tylko że informatyka w duzej mierze wiąże sie z matematyka z ktorej hmm jestem głąbem;/ ale mysle tez nad jezykami
Trzódka piegży drży na wietrze,
chrzeszczą w zbożu skrzydła chrząszczy,
wrzeszczy w deszczu cietrzew w swetrze
drepcząc w kółko pośród gąszczy.
Avatar użytkownika
cendrekNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2007-06-02, 14:22:49
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Technikum

Postprzez BlueMan » 2008-11-10, 16:19:50

Teraz zmieniasz profil pytania :) bo chcesz iśc na informatykę do technikum, a nie tylko "do technikum" :D

Technikum sporo Cię przygotuje na studia - elektronika i te sprawy, których ja nie miałem. Ale za to gorszy po technikum z matmy będziesz w porównaniu do LO.

Skoro jesteś kiepski z matmy i z fizyki to ciężko będzie znaleźć coś konkretnego dla Ciebie. Idź na ten kierunek z którego najpewniej się czujesz i masz najlepsze oceny.

Przy językoznastwie jest spoooooro do czytania. Mój nauczyciel z LO, co robił właśnie doktora mówi, że czy na studiach mgr, czy doktoranckich to czyta się jednocześnie 4 książki - rozłożone po całym domu
- w czasie gotowania i jedzenia obiadu jedną w kuchni
- w pokoju drugą
- w przerwie reklamowych w TV trzecią
- czwartą w ubikacji na posiedzeniach xD

I to nie jest wcale takie przyjemne....
No, ale mam nadzieję, że Cię nie nastraszyłem :boss: to tylko plotki
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Technikum

Postprzez cendrek » 2008-11-10, 16:22:45

Od dawna pasjonuje sie komputerami i mysle ze jestem duuzo lepszy z informatyki niz koledzy z klasy.nawet sama nauczycielka powiedziala ze klasa jest sto lat za murzynami od mnie;P ..tylko boje sie matematyki chociaz z algebry sobie jakos radze gorzej jest z geometrii mam ambicje chociaz inni watpia i chce zostac cenionym informatykiem..
Trzódka piegży drży na wietrze,
chrzeszczą w zbożu skrzydła chrząszczy,
wrzeszczy w deszczu cietrzew w swetrze
drepcząc w kółko pośród gąszczy.
Avatar użytkownika
cendrekNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2007-06-02, 14:22:49
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Technikum

Postprzez thalcave » 2008-11-10, 16:28:35

Z doświadczenia wiem, że na informatyce na Politechnikach (przynajmniej Gdańskiej) bardziej liczy się matematyka, niż wiedza techniczna, którą nabędziesz w technikum.
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Technikum

Postprzez paimka » 2008-11-10, 16:32:23

BlueMan napisał(a):Technikum sporo Cię przygotuje na studia - elektronika i te sprawy, których ja nie miałem

Oj tak, bardzo teraz, na studiach żałuję, że byłam w lo zamiast w technikum. Niestety. Gdybym była w teechnikum nigdy nie dostałabym się na studia. Tak koło się zamyka.

Najlepiej byłoby gdybyś chodził do lo i technikum jednocześńie xD

Matam fiza w kierunkach ścisłych to podstawa, ale myślę źe mógłbyś się tegio nauczyć gdybyś trochę popracował :)
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Technikum

Postprzez BlueMan » 2008-11-10, 16:40:56

paimka napisał(a):Oj tak, bardzo teraz, na studiach żałuję, że byłam w lo zamiast w technikum. Niestety. Gdybym była w teechnikum nigdy nie dostałabym się na studia. Tak koło się zamyka.
Nom - to tez racja. Raczej nie studiowałbym na Uniwersytecie Śląskim, a teraz Politechnice Krakowskiej - gdyby nie porządne przygotowanie z matematyki w LO.

Co prawda miałem 3 na koniec, ale coś koło 85% z matury z matmy.
A dla porównania znajomy z technikum miał 5 z matmy, a matury nie zdał xD peszek

Przedmioty techniczne w technikum się przydadzą, ale jednak w innych dziedzinach LO króluje :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Technikum

Postprzez cendrek » 2008-11-10, 16:45:14

musze sie wziac porzadnie za matme jezeli powaznie mysle o przyszlosci...
Trzódka piegży drży na wietrze,
chrzeszczą w zbożu skrzydła chrząszczy,
wrzeszczy w deszczu cietrzew w swetrze
drepcząc w kółko pośród gąszczy.
Avatar użytkownika
cendrekNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2007-06-02, 14:22:49
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Technikum

Postprzez paimka » 2008-11-10, 16:46:26

BlueMan napisał(a):Co prawda miałem 3 na koniec, ale coś koło 85% z matury z matmy.

Miałam 2 i 76%(chyba) z matmy i 2 z fizy i 98%. Ocena to troszke taki pic na wodę...

Blue, ale Ty jesteś na troszkę mniej technicznych studiach niź ja, infa(w moim mniemaniu) jest bardziej "uniwersytecka" niź mechatronika ;)
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Technikum

Postprzez nata » 2009-02-25, 00:19:49

witam

wlasnie koncze gimnazjum i zastanawiam sie, czy warto isc do technikum...
za przemawiaja oczywiscie wymagania (czytaj wiekszy luz) w stosunko do LO, jednak zastanawiam sie, czy czwarty rok naukie nie bedzie zmarnowany. w LO nauka trwa tylko 3 lata, a poziom jest duzo wyzszy - zastanawiam sie czy nie pojsc jednak do LO do klasy o profilu informatycznym - zawsze lubialem komputery i wiaze z ta dziedzina nauki swoja przyszlosc :)
wróciłem na tarczy!
Avatar użytkownika
nataNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2009-02-24, 20:14:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Technikum

Postprzez Kira » 2009-03-07, 19:08:58

Jestem na finiszu nauki w technikum informatycznym więc mogę się śmiało w tej dziedzinie wypowiedzieć. Wszystko ma swoje plusy i minusy jak zawsze.
Plusy:
-niby większy looz ale to zależy indywidualnie od nauczycieli. Mnie cisnęli tylko na początku 3 i 4 klasa to totalna samowolka chcesz się uczyć to się uczysz i masz dobre oceny i adekwatną wiedzę, nie chcesz to kombinujesz i jedziesz na 2/3
-co do poziomu wiedzy jaką możesz posiąść to z zakresu informatyki są w technikum zdecydowanie większe możliwości. Od programowania przez systemy i sieci komputerowe na bazach danych, grafice i webmasterce kończąc. Tutaj kluczową rolę gra ilość godzin z infy. W LO są to 5-7 godzin tygodniowo w technikum jest ich ponad 15(oprócz pierwszych 2 lat gdzie się człowiek biologii i chemi uczy :kwasny: )
Minusy:
-przede wszystkim dla mnie ewidentnym minusem jest brak dziewczyn w klasie. Klasa z ok. 30 chłopa nie jest ciekawa i chamstwo się szerzy, a dziewczyny pewni by złagodziły obyczaje :zab:
-myślę że matma jest największym minusem. U mnie poziom jest niski i trzeba na korepetycje chadzać żeby myśleć o dobrze zdanej maturze

Podsumowując to co napisałem i co wynika z moich własnych odczuć myślę że gdybym miał teraz 16 lat poszedłbym do liceum chyba. Rok nauki mniej, lepiej opanowana matma, więcej czasu na zastanowienie się nad przyszłością bo jednak trochę pochopnie wybrałem informatykę. To że ktoś lubi komputery nie znaczy że będzie dobrym informatykiem. Mnie już programowanie i sieci komputerowe wychodzą bokiem i na studiach na pewno nie będę się kształcił w tym kierunku (jednak plus tego że wybrałem technikum bo lepiej teraz niż później się o tym przekonać :ok: ). Wybór tak czy siak należy do Ciebie, a rodzaj szkoły nie wpływa jednoznacznie na to co będziesz robił po niej :)
Avatar użytkownika
KiraNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2009-03-07, 18:30:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Gliwice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron